» »

HiFi+kabelska+comp

HiFi+kabelska+comp

Nutcracker ::

Torej, že nekaj časa se ubadam s tem, da bi računalnik povezal s HiFi-jem, pa vedno ko to storim neznosno brni iz zvočnikov. Nato sem poskusil povezati še TV z zvočno - isto. Pol pa iz televizije izklopim kabelsko, pa program nastavim prek antene in vse dela normalno. Zanima me torej, kaj naj naredim, da bom lahko imel povezan računalnik z glasbenim stolpom na katerega je priključena kabelska, pri tem pa ne bi tako brnelo.

gumby ::

daj malo poglej po starih temah, ker na to vprašanje odgovarjam skoraj vsak dan...
ali pa vpiši "ground loop" v google in poglej par linkov, je vse lepo razloženo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

Cuoresportivo ::

veš v čem je finta: v jebe... kabelskih operaterjih. Jaz, pa nekaj prijateljev smo imeli isti problem. in se je rešil, ko smo dali delat kabelski internet. pokliči jih pa naj ti pridejo pogledat. menjali ti bodo vtičnico(teratec ali traso, če si z maribora, jih imajo v tisi , v cafovi ulici), pa ojačali signal. to je vse.
lep pozdrav(best regards)

Cuoresportivo ::

aja še sem nekaj pozabil: možno je tudi , da maš kaj ozemljeno narobe. pri meni je bil problem tudi v enem električnem podljšku(za 300 sit) in je tak brnel woofer, da je blo hudo. Tak da poglej prej to, preden kličeš koga.
lep pozdrav(best regards)

slawc ::

sj je zmeraj problem zaradi ozemljitve

Poklici kabelskega operaterja, reci da ti pridejo zamenjat vticnico za CATV al jih bos pa spenkal

To je povsod problem (no malce manj brni, ce imas radio, ki nima vtica z ozemljitvenim kontaktom)
LP, Slawc

Nutcracker ::

O.K. Do sedaj se mi ni dalo ubadati s tem, niti ni bilo tako nujno. Zdaj sem pa ugotovil, da mi kabelska moti tudi tv-out signal. Pol grem do kabelskega operaterja in vprašam, če se da kaj storiti. Rekel je, da je treba dati med vtičnico za kabelsko in tv oz. hi-fi dati vmesni člen. Vse je v redu, samo cena enega je 2.500 SIT (jaz rabim dva - 1 za tv in 1 za hi-fi - torej 5.000 SIT). Zanima me predvsem, če je to realna cena za tako zadevo, oziroma če se da to dobiti kje drugje po nižji ceni.

podtalje ::

Če sam narediš, te bo prišlo ceneje.

Najlažje je vmes zvezat dva kondenzatorja cca. 20nF, ki staneta 10 SIT.

Vendar pa ti bo vsaka stvar, ki jo boš dal vmes oslabila sliko (če imaš dober signal,
potem to ni problem)

slawc ::

zakaj pa dva? saj ti zamenjajo stari prikljucek

CATV kabel-----[novi black box namesto starega :D]-----[radio in tv]

cena je pa ... hm nwem mogoce malce visoka, meni so jo dali zastonj
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

Nutcracker ::

Ja, vem. Prišlo je do nesporazuma. Itak se tistih vmesnih členov ne da več dobit, ker delajo zdej nove priključke. (BTW nova vtičnica stane nekaj manj kot 3000 sit).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačevalec kabelskega TV signala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2214041 (11378) boysta
»

Kabeljska televizija - slaba kvaliteta slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
172893 (2893) darkolord
»

Brum na TV-ju?

Oddelek: Zvok in slika
133409 (2834) pile81
»

Ojačevalnik za kabelsko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
234861 (4476) SloCop
»

Kako odpraviti brum na TV brez izklaplanja antene?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
162469 (2092) podtalje

Več podobnih tem