» »

Kako odpraviti brum na TV brez izklaplanja antene?

Kako odpraviti brum na TV brez izklaplanja antene?

Vucko ::

Pozdravljeni vsi!

Preiskal sem vse teme glede bruma a rešitve še nikjer našel, zato odpiram ta post, če mi bo lahko kdo pomagal. Verjamem, da ste strokovnjaki za elektriko, ozemljitve itd.. in da je sigurno kakšna rešitev.. mogoče celo kakšna napravica ali pripomoček..nevem ali kak kondenzator.. karkoli pliz

Problem je zelo enostaven: tako kot mnogi imam tudi jaz težavo z anteno. Namreč pri gledanju slike z računalnika na TV se na TVju pojavi brum in manjše lise ki se premikajo gor in dol.. ki pa niso moteče saj se vidijo res zelo na rahlo in samo na temni podlagi.
Moti me predvsem brum, ker tako zuji da ne moreš gledati filma.. še posebej ko moraš dati bolj naglas..

Rešitev v stilu "izklopi kabelsko anteno" mi je poznana in tudi deluje..

Vendar imam prekleto zadosti lezenja za TV in izklapljanja antene vsakič ko želim pogledati film ali obratno ko želim pogledati nekaj na TVju.. ;((

Prepričan sem da se da zadevo rešiti na kakšen bolj eleganten način.. saj smo vendar in the 21st fuc..ng century 8-O
Ali pač ?

Please help me in verjetno še mnogim drugim..
Thnx
Airness

Nutcracker ::

Stopi do kabelskega operaterja in mu razloži svoj problem, nato pa zahtevaj, da ti zamenjajo vtičnico z novejšo. Mel sem isti problem in so mi povedali, da so takrat, ko so nam priklapljali kabelsko, uporabljali še stare vtičnice. Pri novejših je težava odpravljena.

ToniT ::

Na vroči konec koaxa zaporedno prilotaj kondenzator 1pF.

Vucko ::

Na vroči konec ? Sory če sprašujem neumnosti.. ampak ali lahko prosim malce podrobneje opišeš..

Hvala
Airness

Slowenc ::

Vse HI-FI naprave ki jih imaš vključene poveži skupaj z žico, se pravi da njihova ohišja povežeš, in nato vse skupaj vežeš na "maso", ozemljitev hiše.

Druga varjanta je, da greš v trgovino po seperator za kabelsko. Zadevca stane 2,5 kSIT.
Skiny gate.

podtalje ::

Poglej na googlu pod izrazom "ground loop" in boš našel veliko o tem napisanega.

Najcenejša varianta je, da zvžeš na kabelsko anteno dva kondenzatorja (okoli 15 pF).

Vucko ::

GROUND LOOP ... to je točno to...

Hvala za nasvete.. tukaj sem našel najbolj popoln opis tega..
http://www.epanorama.net/documents/groundloop/index.html

Sedaj moram samo še najti kje prodajajo takšen antenski izolator (separator) kot je omenjen kot ena izmed rešitev na zgornjem naslovu..

Mogoče kdo ve kje se to kupi ?
Airness

Slowenc ::

Če si iz Ljubljane: nasproti Merkator centra v šiški maš tako trgovino.
Skiny gate.

podtalje ::

@Vucko: Ko boš dobil, povej, kje si dobil in kako se obnese.

ethelred ::

Jaz sem zadevo rešil z brum filtrom it BigBanga. Stal je pribl. 1100 SIT.

Slika embalaže:

podtalje ::

Za koliko pa se to zadevo kaj poslabša signal na TV programih.
(signal se poslabša pri vseh rešitvah, samo če imaš dober signal, potem to ni opazno).

Je pa cena kar ugodna.

ethelred ::

Jaz ne opazim razlike. Je pa res, da je signal kar močen (v hiši so 4 TV-ji, pa ni problemov).

Vucko ::

Čudno.. sem danes spraševal v BigBangu v Celju pa so rekli da nimajo.. videl pa tud nisem nikjer..

Mam pa naročen od enga ponudnika kablskega omrežja, izolator za kablsko.. za 2 jurja.. upam da bo pomagalo..

Obvestim, ko dobim..

Signal je močen tako da poslabšanja ne bi smelo biti... imam namreč v bloku direkt iz omarice potegjen kabl.. sm mel namreč včasih kablski net..
Airness

Vucko ::

Evo rešeno.. :) ker vem da so prodajalci v BigBangu malce nesposobni sem šel še 1x in tokrat sam preiskal vse priključke, podaljške, itd.. in sem zadevo dejansko našel... kot je omenil "ethelred". Stane pa 1290 SIT :D


Izgleda kot 20cm podaljšek zato sem ga tudi verjetno že kdaj spregledal.. saj sem pričakoval na sredini kabla kakšno bulo z navitjem ali kaj podobnega.
Stvar dejansko deluje !!! Poslabšanja pa tudi nisem opazil..

Tako da sedaj lepo šaltamo TV, PC.. with no hum/brum ... :D tudi ko dam bolj naglas ko imam na TVout in zvok iz pcja nič ne zuji.. ThaBest.

Thanks vsi! Posebej pa ethelred !
Airness

McHusch ::

Vucko, kje v BigBangu si to nasel? Jest sem danes prehodil cel bigbang, pa nisem nikjer nasu tega. Prodajalci pa tko nimajo pojma, kaj bi jest rad.

ethelred ::

Vem, da bo zvenelo smešno, amkak v katerem BigBangu si to našel, ker rabim še za en TV.

podtalje ::

Kolikor vem imajo to v vsakem BigBangu, tam kjer so ostali konektorji za antene.

Je pa meni enega strela skurila in sem ga odprl in notri ni nič drugega kot dva kondenzatorja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

brni v zvočnikih. pomagajte!

Oddelek: Zvok in slika
222953 (2583) zavajon
»

odstranitev bruma

Oddelek: Pomoč in nasveti
131450 (1139) nokia6310
»

Brum na TV-ju?

Oddelek: Zvok in slika
133401 (2826) pile81
»

brum po kabelski!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71108 (875) LordTado
»

Motnje slike na monitorju

Oddelek: Zvok in slika
201716 (1294) Vlady

Več podobnih tem