» »

Program za upravljanje z večjim številom word datotek, pdf-jev - možnost anotacije

Program za upravljanje z večjim številom word datotek, pdf-jev - možnost anotacije

Krusell ::

Živjo!

Zanima me, če kdo pozna program (zastonjski), s katerim bi lahko upravjal večje število
dokumentov - npr. okoli 50 datotek po projetku (doc, docx, pdf ipd.) in katere bi lahko
annotiral, tag-al, da bi jih lahko hitreje našel, ne da odpiram vsak file posebej.
Zaželjeno bi bilo, da bi se določene datoteke, shranjevale avtomatično (opcijsko na splet) - po delovnih
različicah.

Nekaj podobnega bi bil: http://www.mendeley.com/ če pozna kdo še kako opcijo.

lp, T.

Ziga Dolhar ::

Potrebuješ DMS?

Predlagam Alfresco, morda Sharepoint.
https://dolhar.si/

Krusell ::

Torej, če npr. pišem seminarsko nalogo, kjer imam recimo zdaj shranjeno v mapah:
1. članki (50 pdf datotek)
2. seminarska (različne verzije seminarske)- ročno shranjene v wordu
3. (...) druge datoteke (doc, docx, pdf....)
4. Viri (sedaj jih vnašam ročno, bi bilo pa super, če bi projektu določil vire, in jih potem avtomatično vnašal s seznama)

To bi bil recimo en projekt. In mi vzame precej časa, če recimo pdf-je iščem po naslovih, če jih imam pa
odprtih 10 pa tudi ni najboljše.

Če bi imel to zbrano v enem programu, kjer bi se tudi videlo zgodovino verzij, npr. seminarskih nalog,
in, da bi lahko tagal pdf-je in druge datoteke. Tudi, da bi v pdf-ju označil del dokumenta, in ga shranil (del dokumenta) v ta program in ga kasneje vključil v seminarsko...

Rad pa bi do te baze dostopal tudi v službi, da ne nosim stalno usb-ja sabo oziroma, da bi jih kot npr.
v google docs vnašal v okviru brskalnika.)

---------------------------------------
Zanima me recimo, kaj uporabljajo raziskovalci na fakultetah? Da zberejo ves material in ga urejajo.
Ni mi toliko pomembno colaboration z drugimi, predvsem, da so datoteke zmeraj dostopne in urejene.

lp.

Krusell ::

Po temeljitem raziskovanju sem našel kar nekaj programov:

npr. Mendeley, Zotero, Papers ipd.

Če bo kdo iskal kaj specifičnega mi lahko pošlje ZS.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

openoffice .odt (writer 4.1.1) v word format

Oddelek: Pomoč in nasveti
5714 (602) fosil
»

Britanska vlada razmišlja o prehodu na OpenOffice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
7824497 (21412) KoKi
»

V Belgiji je OpenOffice pravi hit (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
13113575 (10330) driver_x
»

Politika odprte kode na univerzah

Oddelek: Problemi človeštva
372096 (1378) Gandalfar
»

Novi word - dobljen skupaj z Visto

Oddelek: Programska oprema
443582 (2935) ender

Več podobnih tem