» »

mIRC

mIRC

pudlcek ::

Pred kratkim sem se spomnil na ta program in pomislil, če še sploh obstaja:) snel sem ga z neta in inštaliral. Zanima me, na kateri server se da povezat, da ga lahko uporabljam? Še ima kdo sploh izkušnje s tem? heh:)

LP

OmegaBlue ::

Serverjev je malo morje, odvisno kam bi rad še in o čem pogovarjal.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

pudlcek ::

Nisem mislil skupine, IRC serverje...včasih vem da je obstajal irc.triera.si, irc.arnes.si in podobno..

OmegaBlue ::

Ja saj. irc.arnes.si pomojem še živi. Imaš cel kup ljudi na freenode (Linux, development za N stvari), quakenet za bolj igralno nagnjene.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

subby ::

gaming skupnosti uporabljajo quakenet
sam sicer nisem gor, vendar garantiram iz druge roke, da je še kako živo...
@OmegaBlue: še pomniš na l2w?

Gwanaroth ::

pa #slo-tech na IRCNetu, pa eggdropi, psybncji, oh kje so ti zlati časi ;)
Lights often keep secret hypnosis..

Ziga Dolhar ::

... oh kje so ti zlati časi ;)


... na #slo-tech, še vedno. :)
https://dolhar.si/

OmegaBlue ::

subby je izjavil:


@OmegaBlue: še pomniš na l2w?


Dej nehi me prime vsake toliko časa it kaj podobnega, me na srečo mine :D

Ziga Dolhar je izjavil:

... oh kje so ti zlati časi ;)


... na #slo-tech, še vedno. :)


Samo na drugem omrežju ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

lebang1 ::

hehe, napišeš zgoraj v iskalnik mirc, pa vidiš da je bil zelo popularen daljnega leta 2004, potem pa šel v pozabo...
Čeprav ga najboljši še vedno uporabljajo :)
Pa opazil sem tudi da se nekatere stvari dobijo le na mircu in nikjer drugje po internetu (predvsem razne anime in podobno).

FrEaKmAn ::

osebno ga kar precej nucam, na freenodu je ogromno kanalov, kjer nudijo official/unofficial podporo za različne stvari npr jezike, orodja itd... pride prav ko imaš kakšno mini vprašanje in se ti ne da guglati...

PARTyZAN ::

mIRC je IRC klient. IRC je protokol za realno-časovno čvekanje. Naučite se že enkrat razlike. Drugače pa ja, stvar ni prav nič mrtva v geeky krogih.

lebang1: to seveda ni res. Tudi, če gledaš anime lahko IRC mirno ignoriraš in ne boš bil za nič prikrajšan. Je pa res, da ga za komunikacijo uporablja kar precej communityja.

Umrl pa ne bo nikoli. Vsaj zaenkrat ne poznam še nobene pametne alternative.

IcEk` ::

Da ne smetim v temi o zmenkarijah..

IRC, mIRC :D starim sem reko, da sem na RAJCU hah, my bad :D kje so časi tejkanja kanalov, psyBNCjev, botnetov, opanja, vojsanja, bananja, kikanja, skript, smekanja, izmenjav slik, mp3jev etc.. Dobri stari casi, ko se je bil irc popularen :)

Nekaj me zanima, če je kdo kdaj skriptiral v klientu. Kateri programski jezik je to? Vem, da sem znal dobro rippat skripte (slikice zraven nickov, botnet v skripti (!takeover heh, !opme,..), raznorazne modifikacije - še VNCja sem not nastelal, pa kolegom "hekal" :D) ceprav nisem razumel natančno vsega programskega jezika in komand (sploh, ko so se ukazi črpali iz .dll datotek).

To so moje edine izkusnje s "programiranjem", so lahko kaksna osnova za ucenje programiranja spletnih strani? Kateri jezik bi bil najlažji za začetek? Recimo da je dolgoročni cilj postavitev večjega portala, kateri jezik in programi so najbolj priročni za učenje? Joomla ipd.., je ok?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-tech na mIRC-u!

Oddelek: Slo-Tech
443204 (2168) CaqKa
»

Slo irc serverji?

Oddelek: Omrežja in internet
434772 (4261) [_MW_]
»

Problemi z Ircem

Oddelek: Omrežja in internet
121364 (1066) AngelOfDeath
»

ne morm na IRCnet

Oddelek: Omrežja in internet
181349 (1071) DavidJ
»

mIRC

Oddelek: Programska oprema
121285 (1124) [t502]

Več podobnih tem