» »

Novi word - dobljen skupaj z Visto

Novi word - dobljen skupaj z Visto

Matev ::

Imam problem - v službi sem dobil nov računalnik z prednaloženo visto in novim wordom.

Visto sem nekako spravil na nivo XP-jev - izklopil sme vso odvečno šminko in učinke.

Z wordom mi pa to ne uspe.

Sam sem velik strokovnjak in uporabnik worda od njegove prve evrzije za windows - (dvojke in nato šestice in tako naprej )

Imel sem vse verzije in počel z wordom prave mojstrovine.

Sedaj v novem pa ne znam in ne morem več niti najenostavnejših stvari počewti - enostavno so meniji tako zamešani da niti undo opcije ali pa save opcije ne najdem...

Prosim za pomoč - kako spraviti uporabniški vmesnik na nivo kot ga ima naprimer word 2003 (oziroma vse ostale verzije).

Ker take štale kar se tiče zakompliciranosti nisem pričakoval in ne prebavljam.

Je sploh kakšna možnost - ali je edina rešitev instalacija stare verzije worda preko te ******* nove ****** verzije.

Popolnoma sem besen.

c00L3r ::

Google najde ta program. Je pa plačljiv. Nevem kako imate v službi, ampak če te res tak moti se poskusi z IT človekom dogovorit, da ti dajo 2003 licenco.

Kar pa se tiče zakompliciranosti pa se ne strinjam s tabo :) 2007 je dosti manj kompliciran in dosti bolj intuitiven. Verjamem pa, da če si navajen na 2003 in prejšnje različice, da ti to povzroča velike preglavice.

Matev ::

ne samo jaz

sodelavci če pridejo na moj komp

ne znajo niti shraniti dokumenta

da o risanju kvadratka z tekstom niti ne govorim

višja matematika

pa delamo z račuananiki prava čudesa

Matev ::

Bring back the Microsoft Word 2003 menu using this great MS Word 2007 Toolbar/interface add-in. Using this software, you can instantly: Get access to all the classic MS Word Menu functions through the classic menu style, instead of the new confusing MS Word 2007 menu interface.

paljer ::

Matev, če si res strokovnjak za vse različice Worda ti 2007 ne bi niti slučajno morala predstavljati nobenih težav. Vmesnik je veliko bolj intuitiven kot pri 2003, program je veliko lažji za izdelavo dokumentov in nasplošno super. Morda si moraš vzet teden časa (prej manj) in stvar ti bo postala nepogrešljiva. Preverjeno.

Matev ::

gre se zato da sem kliknem na mesto
in niti nisem pogledal kam - ker sem pač vedel kje kaj je

- je bilo

...

sedaj je tako kot da bi kdo obrnil bremzo in gas v avtomobilu

mogoče je res bolj učinkovito

a če si navajen ...

tudi tipkovnica qwertz ni optimalna in so že davno ugotovili da je dvorakova razvrstitev boljša

... pa si predstavljite da vam kdo zamenja tipkovnico in reče - ja sedaj je pa bolje

bojsi ::

Verjetno ti bo tole precej v pomoč - klik.

Matev ::

hvala

bo pomagalo

saj večino najenostavnejših zadev sem že našel

zapletene obrazce pa sedaj v quarku delam (quarkXpress)

Matev ::

sicer pa kako je lahko vmesnik boljši

če sedaj potrebuješ tri klike če hočeš sprintati stran

- prej si to naredil z enim samim klikom



pa sedaj je undo gumb tako mali da ga moraš prov nacentrirati - piksel hunt...

bili_39 ::

Jaz večino stvari naredim preko bližnjic na tipkovnici - še edno delajo bližnjice iz Worda 2003 (in nazaj).
Drugače sem pa izklopil tisti veliki bar in si dal nekaj najpogostejših blližnjic v quick bar (tam je tudi undo ipd.

Save= ctrl+s
Save as= alt+F, a itd...
Print=ctrl+p
kot bi delal s starim menujem.
Edit: če rabiš tri klike namesto enega ali dveh, potem niti nisi nek maher - mnogo hitreje je s tipkovnico ;-)

Edit2: bližnjice so seveda za angleško verzijo (se posipam...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bili_39 ()

BluPhenix ::

enostavno so meniji tako zamešani da niti undo opcije ali pa save opcije ne najdem...


ctrl-z in ctrl-s. Ali pa klikneš na malo ikonico z disketo, ali pa klikneš na office button in se ti odpre cel meni file. Hudi ekspert, priznaj, da si ga samo pognal in nič pogledal.

če sedaj potrebuješ tri klike če hočeš sprintati stran

- prej si to naredil z enim samim klikom


Doh, klikni na malo puščico navzdol v naslovni vrstici in obkljukaj quick print. Pa bo isto kot prej.

Ne resno, si si vsaj malo razgledal program? Meni je bil v prvo tudi malo čuden ampak ko si ga vsaj malo ogledaš vidiš da je precej logično narejen. Če ste res taki strokovnjaki boste ja znali usposobit en Word madonca.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Matev, če si res strokovnjak za vse različice Worda ti 2007 ne bi niti slučajno morala predstavljati nobenih težav. Vmesnik je veliko bolj intuitiven kot pri 2003, program je veliko lažji za izdelavo dokumentov in nasplošno super. Morda si moraš vzet teden časa (prej manj) in stvar ti bo postala nepogrešljiva. Preverjeno.


Sam se nimam za strokovnjaka za word. Uporabljam pa word in obilico drugih programov tako da se srečujem z različnimi vmesniki kar pogosto.

In word 2007 vmesnik je zame porazen. Celo v solidworks če se ne motim so šli tiščati to skrobucalo.

BluPhenix ::

Zakaj se ti zdi porazen, ker ni vse kjer je bilo prej al zakaj?

da o risanju kvadratka z tekstom niti ne govorim


Lol? vstavljanje->polje z besedilom? Res, hudo težko.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Matev ::

sedaj uporabljam quarkxpress

pa je zadeva rešena

word bo pa za kak enostaven dopis

aja... shranjenih dokumentov docx živ bog ne more odpreti

...

Matev ::

vem da boste porekli

docx - je boljši in oh in sploh

a kaj ko ga ne morem mailati nikomer...

je potrebno sharniti v word 97-2003 obliki
pa če na namizju odpreš nov fajl (wordov) ti avtomatsko docx ustavri

kljub temu da imaš v nastavitvah izbrano da ti vedno shranjuje v 97-2003 obliki


tajnica je rekla - men tega ne odpre ko sem prvič poslal zadevo

tu se zame stvar konča

dj cotto ::

Ste pa res "znalci". Tole spodaj je iz novembra 2007. Zgleda, da se slo-techa, kaj šele Googla ali Worda ne znate uporabljati.

Eh, Kekec hvala... jaz sem tudi pravi kekec :\, to kar si ti postal je v glavnem en programček, s katerim se da enostavno konvertirat DocX v DOC. Hvala!
Tudi tebi hvala Tear_DROP za povezave. Sicer sem medtem tudi že sam našel tale Novellov dodatek k OpenOfficu.

Za tiste, ki imajo še težave sem našel uproabne povezave in sicer:
- OO Forums - DocX
- OO Forums - DocX debata
- Novellov OpenXML translator
- brezplačen online pretvornik za .docx v .doc

Icematxyz ::

Zanima me če je docx nastal zato ker stari doc format ni več zadoščal ali ker je potekel patent?

Če kdo slučajno ve kaj na to temo bi me zanimalo.

Edit: Mi pa je všeč da zadnje čase ugotavljam da imajo open source rešitve čedalje bolj te odprte formate implementirane. Tako sem zadnjič iz java programa za diagram z lahkoto izvozil narejen diagramt v .svg format in ga nato odprl v inkscape kjer so bili vsi gradniki upoštevani in sem lahko nadaljeval direktno z inkscape operacijami in nato diagram z raznimi filtri "olepšal". Prav neverjetno se mi je zdelo vse skupaj kako zlahka je šlo. Pa v 1 uri ne v 1 tednu.

Zgodovina sprememb…

Matev ::

Ste pa res "znalci". Tole spodaj je iz novembra 2007. Zgleda, da se slo-techa, kaj šele Googla ali Worda ne znate uporabljati.


razloži ti to stotim tajnicam

potem pa pridi pa pametuj

kekec

Duhec ::

Ne more bit 100 glupih tajnic na kup ampak je lahko tam samo en nesposoben administrator.
MS je že nekaj časa nazaj dal brezplačno na voljo dodatek za vse, ki imajo Office XP ali 2003, da lahko z njim odpirajo DOCX, XLSX .... dokumente napisane z Office 2007 verzijo.
Še več, tudi shranjujejo lahk v tej xxxX obliki.

File Format Converters

spenstar ::

compatibility pack

To rabijo tvoje tajnice. ;)
SPENSTAR--builder

dj cotto ::

Nič ne pametujem! Ti si se hvalil, da
pa delamo z račuananiki prava čudesa


Kako vstaviti hitro povezavo za Word 97-2003 v menu New ob kliku na desktop: LINK

Icematxyz ::

Zakaj se ti zdi porazen, ker ni vse kjer je bilo prej al zakaj?


Težko bi zdaj izluščil objektivnost mojega doživljanja novega vmesnika ampak bom vseeno poskusil:

-da ker niso stvari tam kjer bi pričakoval da bodo
-klasični meniji so se zamenjali z nekimi novimi ki pa za moje pojme ne prinašajo nove funkcionalnosti in uporabnosti. Kvečjemu ti spijejo kakšen gram potrpljenja več
-ker ne smeš nekaj če nimaš res dobre ideje spreminjati. Če ni pokvarjeno ne spreminjaj!
-če pa imaš dobro idejo pa jo seveda si dolžan uporabiti. Včasih uspe včasih ne.

Uspelo je po moji oceni recimo z "drugačnim" vmesnikom googlu z brskalnikom Chrome ni pa po moji oceni uspelo Microsoftu z novim vmesnikom v Word 2007. Ki so ga mimogrede kot sem že omenil vsilili tudi v Solidworks 2009 če se ne motim.

Morda sem edini ampak mojih kriterijov ta vmesnik ne izpolnjuje in bi rad star vmesnik nazaj. Kar pa seveda kolikor vem ni mogoče. Seveda pa ne uporabljam worda 2007 tako da upam da bodo v naslednji verziji spet spremenili vmesnik. In to na takšnega da bo bolj zadostil mojim kriterijem. Če ne minimalizem, preglednost in uporabnost pa vsaj "klasika".

dj cotto ::

@Matev

Aja, pa Kekec je uporabnik tega foruma, ki je podal rešitev pred letom in pol in sem jo jaz citiral. Žalostno, da takšen "znalec", za kakršnega se imaš, še tega ne more razbrati iz odgovora.

Matev ::

poslovnim partnerjem je malce abotno razlagati da morajo iti na slotech in najti ter nato implementirati neko rešitev zgolj zato da bodo moje docx fajle lahko odpirali - ko pa jim doce od vseh ostalih odpira brez problema

smetko ::

V čem je tu problem?
- shraniš lahko vedno v doc obliki.
- nastaviš word da ti vedno shranjuje v doc obliki (ikona levo zgoraj,[Wordove možnosti],[Shranjevanje]in spremeniš [Shrani datoteke v tej obliki]).
No comment

BluPhenix ::

poslovnim partnerjem je malce abotno razlagati da morajo iti na slotech in najti ter nato implementirati neko rešitev zgolj zato da bodo moje docx fajle lahko odpirali - ko pa jim doce od vseh ostalih odpira brez problema


Samo kompliciranje brzveze. Najprej so bile problem tajnice, ko so tukaj ugotovili, da gre praktično samo za nesposobnega admina so postale problem poslovni partnerji. Doh.

Poslovnim partnerjem pošiljaš dokumente v PDF formatu, po možnosti zaklenjene, da ne pride kdaj do kakšnih "komplikacij".
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

opeter ::

Matev, če si res strokovnjak za vse različice Worda ti 2007 ne bi niti slučajno morala predstavljati nobenih težav. Vmesnik je veliko bolj intuitiven kot pri 2003, program je veliko lažji za izdelavo dokumentov in nasplošno super. Morda si moraš vzet teden časa (prej manj) in stvar ti bo postala nepogrešljiva. Preverjeno.


Sam se nimam za strokovnjaka za word. Uporabljam pa word in obilico drugih programov tako da se srečujem z različnimi vmesniki kar pogosto.

In word 2007 vmesnik je zame porazen. Celo v solidworks če se ne motim so šli tiščati to skrobucalo.


Zanimivo. Zakaj se uporabniki novejših AutoDeskovih programov (ACAD ipd.) en pritožujejo? Saj imajo isti "ribbon" vmesnik kot v Office 2007, Wordpad v Windows 7 ipd.

Sicer pa podpis pod BluPhenixov post. PDF je zato, da se uporablja za izmenjavo datotek.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Matev ::

vmesnik mi je še kar všeč postal po tem ko sem mu danes namenil kake pol ure za spoznavo

docx je pa popolnoma zgrešena zadeva

razložoite vi tajnici, poslovnem aprtnerju ali pa direktorju da mora nekaj narediti da bodo lahko vaše umotvore odpirali


jok...

naj bo kompatibilno, pa bo ok

ne pa da se formati ne dajo odpreti

doc je bila vedno neka fina prenosljiva zadeva

docx to pač ni

Matev ::

docx pač ni kompatibilen med različnimi wordi

pa naj bo admin nesposoben, pa naj bodo tajnice nesposobne ali pa uporabnik slo-techa nesposoben

če ni - potem ni


lahko pa z leti postane - ko bodo vsi uporabljali docx - ampak zakaj mislim da bo takrat že docxy zadeva zunaj

opeter ::

.docx je eden od novih ISO standardov. Drugi je .odt, ki mi je po pravici povedano bolj simpatičen.

Navadni .doc pač ni standard.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Matev ::

Navadni .doc pač ni standard.


ja

in to ti razloži človeku ki ti reče

ja meni pa tega ne odpre


standard my ass

microsoft

BluPhenix ::

doc je bila vedno neka fina prenosljiva zadeva


doc ni prenosljiv. Nekdo, ki nima microsoft Worda ga ne more odpreti, žal. Kot sem napisal dokument za posredovanje poslovnim partnerjem je PDF, ker ga lahko pogledajo tudi če delajo z linuxom. Za tajnico pa pač spraviš v .doc če že imaš tako nesposobnega (ali lenega) admina, da zadeve ne porihta kot je treba.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Matev ::

ne govorim da je doc idelana oblika

pravim samo to, da je docx trapast

Matev ::

ne govorim da je doc idealna oblika

pravim samo to, da je docx trapast ker se ga da zapisati tzudi v doc obliki

zatorej je popolnoma nepotrebno da je x na koncu - zgolj omeji možnost odpiranja

kot da bi nek nov pdfx ustvarili ki bi ga samo akrobat 9 odpru

nejcek74 ::

1. vešči uporabniki ACAD ne uporabljajo ribona: ker zaseda prostor, ga ne rabiš ker za vse ukaze uporabljaš kratice

2 v autocadu z enim enstavnim klikom nastaviš classic view.

Autocad kljub ponujeni možnosti ni uporabil Microsoftove rešitve za ribon, ampak je izdela svojo. Zakaj: ker Microsoftova ni prilagodljiva, autocadov pa je (lahko spreminjaš njegovo vsebino.
Moje mnenje je tako: Microsoft je vedno svoje rešitve vsiljeval uporabnikom. Pri ostalem softwearu se vsaj včasih poskušajo prilagoditi uporabnikom. ACAD je izredno prilagodljiv program.

Klasični meniji so si po vseh programih sorodni, približno veš kaj boš našel pdo file, edit, view, window etc. Ribon nam je to zjebal :). Tudi jaz preklinjam ribon ko iščem kak ukaz za katerega vem da obstaja pa ne vem kako se mu točno reče ali kje se nahaja. Potem ti ostane slabo uporaben help in pa googlanje. Krasna rešitev. Khm, kako naj rečem: z lahkoto uporabljam Adobe programe, Corela, ACAD itd, ampak zatakne se pa edino pri Officu 2007, zakaj že, ker je tako intuitiven, krasno narejen, super???

c00L3r ::

docx je bil potreben. Bazira na XML-u, kar pomeni, da ga lahko pravilno berejo in vanj pišejo tudi drugi programi. Prav tako je sprejet kot standard. Več na Wikipediji. Lahko pa poskusite preimenovati .docx v .zip in potem razširite, da vidite kako je ta format lepo zgrajen. doc je pa stari MS format v katerega še dostikrat MS sam ne zna pravilno zapisovat (predvsem, če je nekaj narejeno v zelo starem word-u, nekaj pa v 2003/2007).

Tak da ne hvalit doc in šimfat docx, če ne veste zakaj se je uvedel. MS bi dosti bolj pasalo, da bi svoj zaprti format še naprej fural...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

Matev ::

doc je pa stari MS format v katerega še dostikrat MS sam ne zna pravilno zapisovat (predvsem, če je nekaj narejeno v zelo starem word-u, nekaj pa v 2003/2007


ampak docx se da zapisati v doc

ender ::

docx je bil potreben. Bazira na XML-u, kar pomeni, da ga lahko pravilno berejo in vanj pišejo tudi drugi programi. Prav tako je sprejet kot standard. Več na Wikipediji. Lahko pa poskusite preimenovati .docx v .zip in potem razširite, da vidite kako je ta format lepo zgrajen. doc je pa stari MS format v katerega še dostikrat MS sam ne zna pravilno zapisovat (predvsem, če je nekaj narejeno v zelo starem word-u, nekaj pa v 2003/2007).
OOXML je nastal izključno zaradi tega, ker je ISO potrdil ODF, v resnici pa ni nič drugega, kot stari binarni OLE format preveden v XML obliko. To, da je OOXML "lepo zgrajen" lahko trdi samo nekdo, ki ni nikoli naredil drugega, kot odprl .docx/.xlsx datoteko z programom za arhiviranje. Sama notranjaa struktura je obupna, stvari so razmetane po desetinah datotek, poleg tega pa format ohranja vse hibe starih binarnih formatov.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

c00L3r ::

Narobe sem se izrazil :) Ni lepo zgrajen. Je pa lepše, kot binarno. Predvsem, če bi rad v word dokumentih nekaj spremenil, se lahko s kakšnim XML orodjem sprehodiš skozi vsebino in potem programsko tisto spremeniš (brez da si vezan na MS orodja). V tem vidim jaz prednosti.

ender ::

Pa si kdaj poizkušal kakšno stvar na tak način spremenit? Če je ne spremeniš pravilno v vseh povezanih XML datotekah (ki jih je kar nekaj), se dokument ne bo več odprl.

Mimogrede, Matev, če imate v firmi OLP licenco (pogodbo), ste upravičeni do downgrada na 2003.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()

Matev ::

Mimogrede, Matev, če imate v firmi OLP licenco (pogodbo), ste upravičeni do downgrada na 2003.


v bistvu mi je nov vmesnik kar všeč postal
in se mi zdi boljši kot prejšnji

tudi docx sem odstranil - mi sedaj shranjuje v 97-2003 formatu

tako da sem transormacijo na word2007 pravzaprav že preživel

sicer se mi še vedno zdi da bi bilo bolje če bi programerji malce razmišljali in upoštevali ljudi ter vnesli opcijo klasik menus...

BluPhenix ::

No vidiš, da si je bilo potrebno samo nekaj časa vzeti. Ne sodi knjige po platnicah pravijo in nekako drži.

Je pa lepo, da si se potrudil in si vzel toliko časa, da malo bolj preveriš zadevo. Pohvalno, marsikdo nebi in bi samo nabijal v nedogled.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

c00L3r ::

ender nisem še delal kaj konkretnega na docx spremembah na XML nivoju. Sem pa že delal nekaj z drugimi XML dokumenti in sem sklepal, da podobno "dokaj preprosto". Da se držiš sheme in mogoče še par dodatnih pravil. Res je tak neumno narejeno?

Icematxyz ::

No vidiš, da si je bilo potrebno samo nekaj časa vzeti. Ne sodi knjige po platnicah pravijo in nekako drži.

Je pa lepo, da si se potrudil in si vzel toliko časa, da malo bolj preveriš zadevo. Pohvalno, marsikdo nebi in bi samo nabijal v nedogled.


Ja če je nekaj zanič bo pač v nedogled zanič. Nemoreš tu nič. Klasika je boljša od te novitete za moj okus pa naj še toliko gledam v njo.

Zgodovina sprememb…

ender ::

ender nisem še delal kaj konkretnega na docx spremembah na XML nivoju. Sem pa že delal nekaj z drugimi XML dokumenti in sem sklepal, da podobno "dokaj preprosto". Da se držiš sheme in mogoče še par dodatnih pravil. Res je tak neumno narejeno?
Odpri en dokument, pa preveri sam.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sinhronizacija podatkov iz Excela v Word

Oddelek: Programska oprema
152787 (2326) jukoz
»

Britanska vlada razmišlja o prehodu na OpenOffice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
7824105 (21020) KoKi
»

V Belgiji je OpenOffice pravi hit (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
13113432 (10187) driver_x
»

Kako odpreti datoteko s končnico DocX, če nimaš Offica 2007?

Oddelek: Programska oprema
730986 (20211) opeter
»

word 2003/2007

Oddelek: Programska oprema
72732 (2649) rajko

Več podobnih tem