» »

Danes opaženo na Internetih

Danes opaženo na Internetih

Slo-Tech - Predstavitev bodočega ministra za izobraževanje, kulturo, znanost in šport. Načrt, kako bomo to državo popeljali v družbo znanja s pomočjo sonca, glav in src ljudi.


145 komentarjev

«
1
2 3

antonija ::

Prisel do slidea 22 in vse kar mi pade na pamet je: We be fucked! :8) in to s talentom...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zheegec ::

Tole je joke, right? Sploh ne štekam :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Rias Gremory ::

I'm 12 and what is this?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

smash ::

sem na brzino preletel..kaj ni za štekat?

opeter ::

Kje se dobi takšna trava?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mrTwelveTrees ::

WTF ?

fosil ::

Očitno ni vedel katero ministrstvo bo dobil in je naredil prezentacijo kar za vse :))
Pogrešam pa WC metlice :D
Tako je!

69charger ::

Dejstvo je da droge škodujejo,naprej boste pa že dognali o čem govorim...
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

echo ::

A je že april?
Slide 41
Slovenski jezik intenzivneje uveljavljati
-Zahtevati dokazila o znanju pri javnih službah, angleščino spraviti iz (z?) ulic in kompjuterjev (!). Tudi tujke spraviti nazaj v slovarje.


Končno! politik s smislom za humor :D

poglejse84 ::

Stran 23 točka b) nova svetovna ureditev

alphasaphir ::

echo je izjavil:

A je že april?
Slide 41
Slovenski jezik intenzivneje uveljavljati
-Zahtevati dokazila o znanju pri javnih službah, angleščino spraviti iz (z?) ulic in kompjuterjev (!). Tudi tujke spraviti nazaj v slovarje.


Končno! politik s smislom za humor :D


Sem nehal "brat" pri 26, čeprav vidim, da še vztraja s humorjem in joškami...

Bi se komu dalo poizvedet, če ima urejene pravice za vse te slike?

Seto ::

Tisti prvi del me spominja preveč na neko trženje. In potem v isti sapi omeni kulturo, kot da je namen kulture prodajati izdelke (potem je Top Shop najbolj kulturna oddaja na TVjih). Mi je pa tisti del od šolstva in znanosti kar všečen. Tu se vidi, da človek prihaja iz vod informacijskih znanosti.
Slovenski Android portal http://slo-android.si

LuiIII ::

Pa v bistvu je nekaj zadev kar zadel. Predvsem kam se vsa zadeva giblje. Pa to da je zadevo objavil je tudi dobro. Seveda pa je zadeva zelo na splošno orisana brez naštetih ukrepov in mehanizmov. Bi si želel malo globji pristop.

avani ::

res je, ta s tujkami zmaga :-). glavna skrb ministra je zgleda, da bomo preklinali po slovensko :-P

kar me bolj skrbi je to, da je bil soglasno izvoljen. 16 za 0 proti...

_Enterprise_ ::

zakaj te toliko skrbi? mislim, da ma o tej stvareh več pojma kot večina tukaj

Markoff ::

Lenobe lene, po 44. slide-u začne opredeljevati zares konkretne probleme in nato predlagane rešitve. Prvi del je za razbijanje ledu, kreiranje vzdušja in interesa. Po mojem mnenju je tole odlična predstavitev, le uvod je precej predolg, saj slušatelj dobi občutek, da tema nima veliko zveze z namenom same predstavitve in da je bila pripravljena za drugo priložnost.

Turk je kljub vsemu večji poznavalec tehnologije in sodobnih trendov kot 99,9% politike in tudi ta predstavitev to odraža. Čeprav se niti približno ne strinjam z vsemi njegovimi stališči.

In to, da so glasovali zanj tudi v opoziciji, kaže na 2 stvari:
1. da je dober kandidat (v to verjamem)
2. da je užaljenost v PS zaradi epskega popušenja precej popustila (malce težje verjamem)

Konec koncev je bil Gorenak potrjen s 16 glasovi za in 9(!) glasovi proti in verjetno v svoji predstavitvi ni govoril o razmerjih stranic na HD TVjih...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

hruske ::

Za tiste, ki še ne vedo, to so prosojnice z današnje seje Odbora Državnega zbora za kulturo, šport, izobraževanje in šolstvo, na kateri se je Žiga Turk predstavil kot kandidat za ministra.

Prosojnice ne dajejo obljub in so podobno nedorečene kot ACTA, kar nekaj je tudi nikoli izpolnjenih želja (obveze slovenščini, ob tem, da je niti nekateri kolumnisti ne znajo več), ampak so še vedno prosojnice in brez ogleda nastopa so vzete izven konteksta.

So pa njegovi slajdi dovzetni za zahtevek po sporazumu ACTA zaradi uporabe slik brez dovoljenja avtorja in brez navedbe vira.
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

_Enterprise_ ::

tudi jest se ne strinjam z njim, ko namiguje na razne "nadzemne vire energij", "koncu prevlade zahoda" in po mojem mnenju preveč straši

je pa glede na ostale na njegovem področju ziher najbolj primeren

kuglvinkl ::

Zanimiv link hruske, mislim, zaradi primerov. Thnx.

Markoff ::

_Enterprise_ je izjavil:

tudi jest se ne strinjam z njim, ko namiguje na razne "nadzemne vire energij", "koncu prevlade zahoda" in po mojem mnenju preveč straši

je pa glede na ostale na njegovem področju ziher najbolj primeren

To recimo tudi mene moti - občasno zaide preveč na področje ezoterike (sonce, glave, srce...???), a se kasneje v predstavitvi vrne nazaj na bistvo. Zna biti med boljšimi ministri te vlade, a počakajmo še malo...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Malajlo ::

9 za in 6 proti. A se ti fuzla že od verovanja v lepšo prihodnost al kaj?

Markoff ::

Malajlo je izjavil:

9 za in 6 proti. A se ti fuzla že od verovanja v lepšo prihodnost al kaj?

My bad, prehitro sem zraven vrinil 1. V resnici je bilo 9:6, a to še vedno kaže na dejstvo, da je bil Turk bolj sprejemljiv kandidat.

Glede tvojega "provokativnega" vprašanja pa le: ne hranim forumskih trololojev, hvala za razumevanje.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Ziga Dolhar ::

Argumentirana debata.
https://dolhar.si/

roli ::

Zelo zanimive prosojnice moram rečt. Po temle sklepam, da se ne gre za starega zategnjenega politika. Tole izgleda zelo energično in kreativno, kar večina predstavitev ni. In z nekaterimi stvarmi se celo strinjam. Tako, da bo tole lahko še zanimivo. Sicer nimam nobenega upa, da se bo kaj spremenilo.
http://www.r00li.com

murmur ::

cista zmaga! vse! smisel, a razumete!? smisel! zmaga! a bo zdej?! vse od faking jobza do kitajckov! kako fresh! smisel, a stekate no!? a bo pol!? ja no!

enadvatri ::

opeter je izjavil:

Kje se dobi takšna trava?


Kupim vso, Žiga Turk! :))

Zlate ::

Hmmm, ne vem... Ko sem začel listati sem mislil, da je to kaka parodija na pravo predstavitev.
No, potem sem ugotovil, da je bila to očitno prava predstavitev. Bog nam pomagaj - tudi WC metlice niso zalegle, moral je prekositi sam sebe.:P

Ah, saj slabši kot ti do zdaj skoraj ne more biti, zato mogoče rabimo ravno prav opizdenega ministra, da se zadeve premaknejo na bolje...
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

jacal ::

Z sodobnimi pristopi (četudi iz ulic in kompjuterjev) izkoristiti vse talente ne glede na to, kje so se rodili. Pa bo.

svenica ::

Hahahaha. Odlično, i liek.

Jupito ::

Zakaj se po branju te predstavitve naenkrat počutim motiviranega, da skonstruiram boljšo WC metlico?! :P
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Okapi ::

Vzameš palični mešalnik in nanj montiraš metlico. Uspeh zagotovljen.:))

O.

Matako ::

Govoriti o "superministrstvu" v deželi z dvema milijonoma prebivalcem ni niti smešno.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Tigercheck ::

misli, da mu bo uspelo kot steve-u jobs-u, ampak to ni amerika ;(

ampak, saj vsi vemo kako pravi ljudska modrost & zdrava kmečka pamet: misliti se pravi -- nič vedeti...


http://www.mojnet-si.net/reki/ljudski_p...

Zgodovina sprememb…

nsignific ::

Tale tip ne pozna GOLIH OSNOV delanja prezentacij.

Če bi me kaj brigalo za vašo državo, bi bil celo slabe volje. Tako se mi pa samo smilite vsi skupaj.

Isht ::

Dokaz, da SDS ne zanima tehnološki, ampak predvsem igračarski napredek. Kompjuter? Žiga Turk se poščije na kompjuter, on uporablja iPad!

francek1 ::

avani je izjavil:

res je, ta s tujkami zmaga :-). glavna skrb ministra je zgleda, da bomo preklinali po slovensko :-P

kar me bolj skrbi je to, da je bil soglasno izvoljen. 16 za 0 proti...


Bolj, ko razmišljam o vzrokih, zakaj ni bil nihče proti, bolj se nagibam k temu, da nihče ni želel izpast butelj, ki ne razume, kaj je point (pardon; bistvo) predstavitve. Je pa jasno, da je v začetku imel namen šokirati, kar mu je očitno tudi uspelo. Je pa v nadaljevanju načrt dela dobro zastavljen, dvomim pa, da bo med okorelimi aparatčiki uspel uvest spremembe, ki jih Slovenija potrebuje kot Sahara vode.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

uros_m ::

Kolikor sem jaz preletel se mi je vsebinsko zadeva zdela še nekako sprejemljiva, če odmislim par ekscesov v neke spiritualne vode. V zakup je potrebno vzeti tudi, da je predstavitev iztrgana iz konteksta, saj bi zraven potrebovali najmanj zvočni posnetek njegovega nastopa in avtomatsko listanje po predstavitvi tako kot je listal on.

Me pa, kot oblikovalca, skrbi kako je stvar skupaj zmetana. Razumem, da človek ni iz stroke, a vseeno - to je na nivoju osnovnošolca. Suhoparno in zmedeno ter na momente popolnoma preveč natlačeno.

Če potegnem črto bi rekel, da zna biti ta človek popolnoma primeren minister, ne pričakujem pa čudežev.
Tweet me @uros_m | miklavcic.si

LuiIII ::

Glede splošne kvalitete prezentacij bi rekel pa samo to, da sem včasih mislil da je veliko število animiranih prehodov, fancy efektov,... merilo za dobro prezentacijo. No ni! Do sedaj najboljše prezentacije so bile precej skromne, a designersko zaključene celote, ki so s svojo vsebino samo pomagale govorcu in se le ta ni oziral in naslanjal na same slide. Slidi so bili samo za povdarjanje in nazornost podajanja tematike.

jype ::

Okapi> Vzameš palični mešalnik in nanj montiraš metlico. Uspeh zagotovljen.:))

Disclaimer manjka! This is the 21st century!

Pa če bo kdo zares, naj da video na youtube!

madmitch ::

Dejte no mir, Turk je idealen minister, blefer na celi črti in poslušen. Več ni potrebno niti zaželeno.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

ismabera ::

Od vseh, ki so jih ponudili, se mi zdi Turk še najboljši, je tudi dovolj razgledan in sigurno tudo strokoven. Mislim, da ni blefer.
Dobro je, da se je izjasnil PROTI ACTA!

kkk7 ::

Moje misli ob branju predstavitve:
-grafi, slike - v večini primerov ni referenc (slab zgled, to se ne spodobi za profesorja; to ni neka srednješolska predstavitev, to je vodenje države oz. resorja; ampak razumem, tudi njegov šef kopira govore od najboljših:))
-osi na nekaterih grafih niso označene ali so pomankljivo označene (saj je iz za tehnične stroke, to bi moral vedeti; mogoče je povedal ob predstavitvi, upam)
-slika dekleta s soncem, fokus na wtf??? (seksizem, ampak verjetno je vedel, da bo predstavitev za pohotne starce:)), ampak vseeno balkane, balkane, balkane moj). Sicer deluje vse skupaj kot reklama za kakšnega indijskega jogija, spiritualizem na vrhuncu
-angleščino spravit iz ulic in kompjuterjev; wtf??? (nisem gledal predstavitve, napisano kot da bi bil skrajni nacionalist in ne bi vedel kaj natančno želi povedati, ali ga angleščina moti ker jo mora uporabljati, ali želi več poslovenjenja v smislu piši što govoriš(kompjuterjev)), skratka zagonetno, odprto za interpretacijo)
-Slovenski jezik intenzivneje uveljavljati(ponovna zasedba avstrijske koroške in trsta?); zahtevati dokazila o znanju pri javnih službah(testi znanja slovenščine za uradnike?? wtf,blodnje, ali pa je po pomoti dodal ta del pod slovenščino).
-ok, ok, ful me zanima zakaj je dal trditve o nevmešavanju politike v mediji pod "narekovaje" ??? torej vmešavanje verjetno bo, kot je vedno bilo
-zakaj na koncu navade ljudi, ampak od njih ne vzame nobenih idej in jih ne bo spravil v obtok, v bistvu jih sploh ne razume, ker jih nikjer v predstavitvi ne uporabi; no mogoče delno, ampak v izkrivljeni obliki
-epilog: nekaj blodenj od katerih ne bo večje škode, na žalost nima veliko novih idej za reforme; stvari se bojo furale po starem

ps: vse te stvari bi lahko pred predstavitvijo zreduciral na 10 - 20 slide-ov, odtranil balast, in predstavitev bi bila boljša

joebanana ::

Moje mnenje o njem je pozitivno. Prej ga nisem poznal, samo po parih odgovorih se vidi, da je človek zelo razgledan, zaenkrat se mi zdi še najboljši od vseh ministrov.

Kar se tiče predstavitve se mi zdi čisto na mestu. Predstavitev je točno to kar je, predstavitev, oziroma bistvo. Za ukrepe, ki se gledajo in berejo suhoparne, natančno določeno in zapisano se pa prebira stostranske zakonike.

klavdijL ::

saj ko pride do predstavitve programa je ok ampak prvih 38 slajdov je pa mašilo prostora in so narejeni na nivoju slabega fdv projekta ... pče je tip s kje drugje pol pa sam ojoj :P

sicer naprej se popravi - prvi del o šolstvu je všečen čeprav ne ponudi reforme šolstva, ki bi jo potrebovali (več povdarka na tem, da se učiš kar boš potreboval; povdarek na tem, da se poveča zanimanje za srrednje poklicne šole (katerih kadra nam primanukje)) ...

prav tako mi ni všeč ideja o umikanju angleščine z ulic - osebno bi jo povdaril kot sekundarni jezik ter že v oš dal tudi osnove nemščine (na račun česa drugega seveda, saj samo dodajat ne gre). Seveda hkrati povdarjat pomembnost maerinega jezika itd. se razume, ampak v EU je zannje teh dveh jezikov precej pomembno.

visoko šolstvo super če bo tole tdi realizirano - edino kar ni res je začetna predpostavka, da se z večjo kakovostjo študija poveča možnost zaposlitve - oz je res, vendar se bo folk zaposlil v tujini ... ampak to je debata za druge čase ;) Zelo pozdravljam idejo o raziskovalnih centrih. Ostalo tukaj je spet debata za druge čase ;)


tako da overall - porazen začetek, in ne preleša izvedba predstavitve - programski del pa ni tako slab oz bi bil lahko precej slabši - torej pomembn del ok, balast fuj fej ;)

harvey ::

Spodaj lepo vidno do kam pripelje tole hujskaštvo ala kulture ne damo...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

WarpedGone ::

Kulture da ne dajo? Težko dajo nekaj, česar nimajo.

več povdarka na tem, da se učiš kar boš potreboval;

Slajd je zelo skompresiran ampak je vseeno v njem odgovor na tvojo pripombo:
10 najbojl iskanih poklicev leta 2010, leta 2004 sploh še ni obstajalo.
Odgovori sam sebi, kako se naj bi leta 2004 učilo za te poklice?

Treba se je učit in pripravit za neznano. Kako se pa to nardi, je pa bistvo problema.
Kaj ti danes nuca fakultetno znanje izpred 40 let? Mal odvisno od področja a marsikje manj kot pa se danes lahko naučiš v dvotedenskem seminarju.
Danes ni problem pomanjanje informacij (da nekaj ne znaš) ampak preobilje - da ne veš, kaj bi sploh moral znat.
Zbogom in hvala za vse ribe

hruske ::

Turk, da je zavzel stališče proti ACTA? Ni se mi tako zazdelo.
Rad imam tole državico. <3

lambda ::

Zelo kulturno ja (to z youtubea).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

cholt45 ::

hruske je izjavil:


brez ogleda nastopa so vzete izven konteksta.


Tole.


hruske je izjavil:


So pa njegovi slajdi dovzetni za zahtevek po sporazumu ACTA zaradi uporabe slik brez dovoljenja avtorja in brez navedbe vira.

MogoÄe pa lahko tole vzamemo kot zavraÄanje teh sporazumov?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mednarodna delavnica in okrogla miza: "Soobstoj z umetno inteligenco" (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7412656 (10348) Timurlenk
»

Danes opaženo na Internetih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
14542636 (35547) enadvatri
»

Netko 2005

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
233491 (2829) comet
»

Tudi v Sloveniji razvijajo procesorje

Oddelek: Novice / Procesorji
112443 (2443) Red_Mamba

Več podobnih tem