» »

Prepoved beračenja?

Prepoved beračenja?

Gregor P ::

Danes je bilo na Dnevniku, da v posamičnih avstrijskih deželah sprejemajo zakone/prepovedi proti beračenju uperjene predvsem proti poklicnim beračem. Prav tako ukrepajo zoper berače v Franciji in verjetno še v marsikateri drugi evropski državi.

Beračenje je očitno ena izmed novih evropskih tem. Sam se še spomnim časov, ko si praktično poznal vse berače osebno in si točno vedel, da bo denar res zapravil sam, bodisi za hrano, ali na žalost alkohol:'(. Nato se je pojavilo vedno več mlajših beračev, kjer ti ni bilo povsem jasno, zakaj sploh beračijo, če bi lahko delali:8), razen seveda žalostnih izjem, ki so imeli duševne težave ipd.

Dandanes pa smo soočeni s poklicnimi berači za katerimi stoji organiziran kriminal. Poleg tega da "odžirajo" denar lokalnim tradicionalnim beračem, se pogosto tudi izkorišča invalide in otroke v te namene. Večkrat se tudi pretvarjajo, da so člani kakšnih lokalnih organizacij, ki pomagajo beračem npr. prodajajo lažne revije ipd.

Sedaj zgolj prepovedati beračenje je po mojem preveč skrajna rešitev. Zato me zanima, kako bi vi reševali to problematiko?

Sam sem razmišljal o morebitnem e-registru, osebnih izkaznicah ter posebnem računu, kjer bi lahko policisti in redarji preverili v sistemu, če so resnično berači, ampak tudi to se mi zdi preveč skrajno in dejansko proti človekovim pravicam, da bi bili ti ljudje še bolj izpostavljeni državnim organom kot ostali državljani in to samo zato ker so tako revni, ubogi; poleg tega, da pravi berač dejansko živi neko samotarsko "posebno" življenje in ne moreš pričakovati od njega, da se bo registriral kot tudi vedno imel s seboj neke dokumente za identifikacijo. Torej to tudi odpade.

Kako torej ločiti poklicne kriminalce od resničnih beračev? Se prepusti odločitev preprosto na licu mesta kontrolnemu organu? Je morda kje država, kjer imajo to že dobro rešeno?

Do tega vprašanja sploh ne bi prišlo, če ne bi bilo na ulicah vedno več poklicnih beračev, ki prihajajo predvsem iz drugih držav in načrtno nadlegujejo ljudi (in ko rečem več, mislim veliko več, v tujih mestih so skorajda že na vsakem vogalu, pri vsaki trgovini, pred vsako restavracijo). Razumem po drugi strani, da je morda zaradi gospodarske krize vedno več brezdomcev, samo menim, da tu ne gre za iste ljudi; poleg tega pa imajo države različne socialne programe za svoje državljane, ki so ostali brez vsega oz. da ne bi ostali brez vsega. Kakor je seveda tudi na splošno naloga vsake socialne države, da pomaga revnim, skupaj s humanitarnimi organizacijami (prenočišča, skupinske kuhinje, sanitarni prostori, delavnice ipd.).

Pri nas zaenkrat zadeve rešujemo takole:
Če nekdo na vsiljiv ali žaljiv način druge nadleguje z beračenjem, se ga lahko kaznuje z 41,7 evra kazni, prav tako pa se mu lahko odvzame predmete, povezane s prekrški, določa zakon o varstvu javnega reda in miru. Zakon iste pristojnosti dodeljuje tudi mestnemu redarstvu.


* Berač, zelo reven človek, ki prosi, pobira miloščino
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

PaX_MaN ::

popster ::

pomojem bi blo treba prepovedati beračenje in izboljšati socialo, zatočišča, delilnice hrane, itd.

IceIceBaby ::

Sam se še spomnim časov, ko si praktično poznal vse berače osebno in si točno vedel, da bo denar res zapravil sam, bodisi za hrano, ali na žalost alkohol


Zakaj pa "na žalost" za alkohol?

Sedaj zgolj prepovedati beračenje je po mojem preveč skrajna rešitev. Zato me zanima, kako bi vi reševali to problematiko?


UTD za vse državljane, pa ne bo potrebe po beračenju.

Gregor P ::

IceIceBaby je izjavil:


Zakaj pa "na žalost" za alkohol?

Tu sem ciljal na tiste ljudi, ki imajo težave z alkoholom in se zaradi odvisnosti od njega ne morejo več postaviti na lastne noge (verjetno jih je ta tudi prvotno pognal na ulice). Torej, ko mu dam denar "za liter", praktično poženem začaran krog naprej. Zato "na žalost":8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

WarpedGone ::

Ja, prepovejmo beračenje in beračenja ne bo več...

Kolikokrat je še treba preverit pristop, ki v praksi ni deloval še niti enkrat?
Oz. ki je še vsakič prizadel tiste, ki sploh niso bili glavna tarča - v tem primeru 'dejanske reveže' namesto 'profijev'. Dejanski reveži v svoji preprostosti bodo fasali kazni in vse kar bo pač Pametnjakovič predpisal, profiji se bodo pa lepo krasno pozanimal kako in kaj in našli načine kako se izognit kaznim.

Tole gre v bok tisti prepovedi lajanja psov, pljuvanja po tleh in podobnih "čistunstev".

Imam alternativni predlog: berači naj gredo 'beračit' v uradne ustanove - karitas, rdeči križ, polmesec, SOCIALNA in podobno. Te ustanove so že sedaj ustrezno opremljene s kadri, ki naj bi znali zrno ločit od plevela. Ljudjem pa lepo svetovat, da ko berač pride do njih ga usmerijo na najbližjo "posvečeno" ustanovo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Mesar ::

Gregor P je izjavil:

IceIceBaby je izjavil:


Zakaj pa "na žalost" za alkohol?

Tu sem ciljal na tiste ljudi, ki imajo težave z alkoholom in se zaradi odvisnosti od njega ne morejo več postaviti na lastne noge (verjetno jih je ta tudi prvotno pognal na ulice). Torej, ko mu dam denar "za liter", praktično poženem začaran krog naprej. Zato "na žalost":8)


Zato ga vprašaš kaj potrebuje, pa mu namesto drobiža greš kupih nogavice ali pa kilo kruha.
Your turn to burn!

Gregor P ::

Mesar je izjavil:

Gregor P je izjavil:

IceIceBaby je izjavil:


Zakaj pa "na žalost" za alkohol?

Tu sem ciljal na tiste ljudi, ki imajo težave z alkoholom in se zaradi odvisnosti od njega ne morejo več postaviti na lastne noge (verjetno jih je ta tudi prvotno pognal na ulice). Torej, ko mu dam denar "za liter", praktično poženem začaran krog naprej. Zato "na žalost":8)


Zato ga vprašaš kaj potrebuje, pa mu namesto drobiža greš kupih nogavice ali pa kilo kruha.

Verjetno si že opazil, da on noče tega, hoče imeti "svoj liter" ker je odvisnik od alkohola, zato želi dobiti izključno denar. Ampak sedaj govorimo o beračih na splošno, ne ljudeh, ki imajo težave z alkoholom.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mesar ::

No potem pa naj čaka naslednjega, ki mu bo dal za liter, jaz mu lahko naslednji dan znova ponudim nekaj koristnega, če nebo še vedno z mislimi pri svojem litru - sicer pa to dejansko delam in niso vsi alkoholiki.
Your turn to burn!

moj_nick ::

Čez teden živim blizu Poljanske v Ljubljani, na poti do faksa in nazaj (peš) srečam vedno kakšnega berača. Ko grem v Mercator, pred njim prodajajo neko revijo.

Sem popolnoma za neko smiselno omejitev, ker je res neprijetno vsak dan gledati berače.
110111001001010001010000

Mesar ::

moj_nick je izjavil:

Čez teden živim blizu Poljanske v Ljubljani, na poti do faksa in nazaj (peš) srečam vedno kakšnega berača. Ko grem v Mercator, pred njim prodajajo neko revijo.

Sem popolnoma za neko smiselno omejitev, ker je res neprijetno vsak dan gledati berače.


Po drugi strani pa ti je ideja, da jih nekam skrijemo in pozabimo bolj všeč? Tudi oni so ljudje!
Your turn to burn!

Gregor P ::

Mesar je izjavil:

No potem pa naj čaka naslednjega, ki mu bo dal za liter, jaz mu lahko naslednji dan znova ponudim nekaj koristnega, če nebo še vedno z mislimi pri svojem litru - sicer pa to dejansko delam in niso vsi alkoholiki.

Na žalost v današnjem svetu, kjer se vse odvija tako hitro, nima vsak časa, da bo natančno preveril berača, če je alkoholik, ali ne, zato se lahko zgodi, da mu ljudje nevede vsak dan znova in znova dajejo denar za njegov liter in začaran krog se vrti dalje. Ampak kot rečeno to je že druga tema (in pa logično, da ni vsak berač alkoholik; ne vem sploh, kako si prišel na to idejo).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

IceIceBaby ::

Verjetno beračijo zato, ker jim je dolgčas ne?

Treba jim je omogočit normalno preživetje, pa bodo nehali beračiti. Zaveda bi se dala precej enostavno rešiti. Resurse imamo, samo politične volje za ustrezno ureditev manjka.

Gregor P ::

Ne nujno, ker gre lahko tudi za ljudi, ki preprosto več ne vidijo drugega izhoda, ki so vrgli puško v koruzo, tudi ljudi, ki so v duševni stiski, ali pa tudi ljudi, ki se ne strinjajo s sistemom v katerem živimo itd.; skratka je ogromno razlogov, zakaj nekdo berači.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mesar ::

Ni jih potrebno preverjat, vsakega ko ga vidiš ga vprašaš, vsak ki ti reče za liter vina mu pač rečeš ne. Mogoče bi bilo zanimivo vedet koliko sploh je beračev v Sloveniji, če obstajaj kaka statistika? Približki? In seveda raziskat zakaj ustanove, ki bi morale poskrbeti za berače ne opravljajo svojih nalog, potem pa lahko začnemo razmišljati naprej.
Your turn to burn!

noraguta ::

ja kukr so že rekl v YU ni blo revežev pa beračev. prepovedat zadevo pa pravno uredit! če pa so že berači naj odvedejo davek kot vsak drug pošten državljan!
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

francek1 ::

Mene domači berači ne motijo (dokler niso nasilni), strogo pa bi preganjal tujce (večinoma mlade Romune, dela zmožne fante), ki jih zjutraj pred nakupovalne centre pripelje boss z zlato ketno in Mercedesom, potem pa glumijo gljivo pri vozičkih. Kriv za ta pojav je pa itak glupi folk, ki jim daje denar.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

barakus ::

Tisti, ki beračijo za sendvič in liter se mi ne zdijo toliko problematični. Jim pač kupiš direktno stvar v trgovini in veš, da drugega kto da konzumira s tem nima (v smislu preprečevanja organiziranega beračanja).

Bolj se mi zdijo problematični tisti berači, ki zbirajo denar za operacije ipd. ker ljudje ne vemo ali je nateg ali ne...

dela ::

Odpret telefonsko linijo za prijavljanje beračev in zahtevat opis. Če ga trije opišejo na podoben način (in približno na istem mestu), gre ponj policijska patrulja in ga, če še vedno berači, pripre za 24 ur. Pravi revež od tega dobi 3 obroke in za kratek čas streho nad glavo, "profi-berača" pa bolj boli izpad dohodka. Če začne bežat, ga oglobit oz. mu zasečt "plen".

Ekonomsko se sicer za državo ne bi splačalo, efektivno bi pa verjetno bilo. No, zaradi prvega se tega naša država ne bi mogla iti. Imamo pomembnejše probleme. Na en način se mi tudi zdi narobe kakorkoli ukrepat - še tu bi se očitno nekatere države rade mešale zraven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

noraguta ::

dela je izjavil:

Odpret telefonsko linijo za prijavljanje beračev in zahtevat opis. Če ga trije opišejo na podoben način (in približno na istem mestu), gre ponj policijska patrulja in ga, če še vedno berači, pripre za 24 ur. Pravi revež od tega dobi 3 obroke in za kratek čas streho nad glavo, "profi-berača" pa bolj boli izpad dohodka. Če začne bežat, ga oglobit oz. mu zasečt "plen".

Ekonomsko se sicer za državo ne bi splačalo, efektivno bi pa verjetno bilo. No, zaradi prvega se tega naša država ne bi mogla iti. Imamo pomembnejše probleme. Na en način se mi tudi zdi narobe kakorkoli ukrepat - še tu bi se očitno nekatere države rade mešale zraven.

pol bi zaposlil že 100 "beračev" na mnz pa eno agencijo bi ustanovl. ne ser ga. nej fehtajo. će bojo šli lokalcem na živce pa krepela v roke pa je.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

cekr ::

Pred mesecem sem v Celovcu gledal mladega fanta, ki je v najhujšem mrazu klečal sredi trga. Ko sem šel malo naprej, je pa ob cesti stal en malo ponošen kombi z romunsko registracijo in nalagal te "reveže".

Pravzaprav se mi res zdijo reveži, ko jih vidiš, kako v mrazu nabirajo dobiček za svojega bossa.

S tem bi morali narediti red po hitrem postopku. Visoke kazni za zvodnike. Zraven pa še kazen za Romunijo, ker ne naredijo red v svoji državi.

Mogoče v času yuge pri nas nisi videl klošarjev. Pravzarpav se takrat sploh nisem zavedal, da takšna kategorija ljudi sploh obstaja. Ko sem pa nekoč prišel v Zagreb, sem pa spoznal tudi to.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

noraguta ::

cekr je izjavil:

Pred mesecem sem v Celovcu gledal mladega fanta, ki je v najhujšem mrazu klečal sredi trga. Ko sem šel malo naprej, je pa ob cesti stal en malo ponošen kombi z romunsko registracijo in nalagal te "reveže".

Pravzaprav se mi res zdijo reveži, ko jih vidiš, kako v mrazu nabirajo dobiček za svojega bossa.

S tem bi morali narediti red po hitrem postopku. Visoke kazni za zvodnike. Zraven pa še kazen za Romunijo, ker ne naredijo red v svoji državi.

Mogoče v času yuge pri nas nisi videl klošarjev. Pravzarpav se takrat sploh nisem zavedal, da takšna kategorija ljudi sploh obstaja. Ko sem pa nekoč prišel v Zagreb, sem pa spoznal tudi to.

u švici tega ne boš videl.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Relanium ::

Jaz bi rad videl prepoved beračenja v Lizboni :))
Tam mi je človek dobesedno pred pultom mcdonaldsa gnjavil za drobiž,
al pa ko te nekdo fehta da nima za jest, nosi dražjo obutev od tebe, čez 5 minut pa ga vidiš na mobitelu.

Pyr0Beast ::

No money no beračenja

Problem solved

Zadevo je zašmiral folk ki je začel nuditi denar, tako se je folk navadil teh uslug in sedaj kar pričakuje da si mu dolžan dati keš
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

marijancek ::

prepoved beračenja me preveč spominja na totalitarno državo. s tem ukrepom bodo istočasno odpravili goljufe in zajebali tiste, ki ne goljufajo in ki so na čistem dnu družbe. zgleda kot da bi jih hoteli spraviti iz ulice samo zato, da bodo ulice zgledale lepše. to se mi zdi bedarija. saj berači dajo čisto mir. meni jih je celo zanimivo pogledat včasih, malo sprembe. seveda se mi tudi gabijo malo in jim ne dajem denarja ampak prav motijo me pa ne. avstrijci ... jih ne maram preveč. zategnjenci. so taki, ker imajo dosti slovenskih genov mogoče?

Zgodovina sprememb…

marijancek ::

saj tiste romune se takoj opazi. so prav lepo rejeni in v dobri formi, takoj vidiš, da ni klošar.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: iggy ()

Hk416 ::

marijancek: "avstrijci ... jih ne maram preveč. zategnjenci. so taki, ker imajo dosti slovenskih genov mogoče? "

Takšne kot si ti, bi dal kar diretno poknit iz države!

Sicer pa, kaj te bodo tistim njihovim berečem - pobrali iz ulic in jim zrihtali službe? Mogoče še zraven dali zastojn zrihtat zobe?

RedDrake ::

No, pa da dodam se par centov k debati.

Prijateljica deluje v dnevnem centru za brezdomce, ki se nahaja v podhodu med kongresnim trgom in trgom za maxijem v LJ. Tam imajo na voljo tus, hrano, pijaco, TV, ipd. Odprto je afaik do nekje 20h-21h. No, ona ve povedati da ima vecina brezdomcev sistemski problem - to je strah pred domom. Baje da tudi ce takemu cloveku priskrbis sluzbo, stanovanje, ipd ... bo postal nemiren/zivcen in prej kot v pol leta bo ze spet on the move.
Tako da to resevat z nekim UTD, in podobnimi resitvami je no-go.
Ti ljudje v prvem planu v vecini potrebujejo psihologe in psiho analitike, ker stiska ki te naredi brezdomca pusti izjemne custvene brazgotine. Po tem se sele da razmisljati o financnih problemih teh ljudi.

Drugace pa v tistem dnevnem centru imajo na voljo tri obroke. Dobrodosel je vsak.

;-) ::

Tu vidim jaz drug problem. 99% naših beračev je sposobnih za delo pa se ne spakirajo delat.

Če kdo hodi po Mariboru, podhod pri City centru pod glavno cesto, en starček igra harmoniko in prosjači. Doma je blizu mene v Slov.Bistrici in se tja pelje z R5...torej je to že dober šiht da ma za bencin tja in nazaj + to da še mora nekaj jest. Vse prej kot nesposoben za delo je, ne samo da bi ga nagnal delat...za take fejkerje se naj rodi še en Hitler.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Matako ()

Zeberdee ::

Organizirano beračenje je prvi korak v prevzemu obstranskih dejavnosti družbe s strani nekih tujih organizacij. V Ljubljani, recimo, je tega ogromno. Zato, ker je bilo našim klošarjem, večino pijančkom oz. tistim, ki so iskali za en fiks, prej prelepo, in se niso dogovorili, kje se sme, kje kdo denar pobira. Beraški sindikat.

Ker še sedaj niso organizirani in ne stojijo en za drugim (ampak samo za svojim litrom vina), jih bodo Romuni počasi izrinili na prodajanje Kralja ulice (ki je sindikalna ureditev, ampak samo v smer delitve keša) po raznih blokovskih naseljih.

Regulativa bi bila tukaj čisto v redu. Če bi bila regulativa na Kraljih ulice, se potem lahko naredi regulativo, ki prepove beraštvo na določenih območjih (razen prodaje časopisov), in tako izrine Romune. Ki jim ni nič hudega, to je njihov šiht.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zeberdee ()

Matako ::

;-) je izjavil:


Če kdo hodi po Mariboru, podhod pri City centru pod glavno cesto, en starček igra harmoniko in prosjači. Doma je blizu mene v Slov.Bistrici in se tja pelje z R5...torej je to že dober šiht da ma za bencin tja in nazaj + to da še mora nekaj jest. Vse prej kot nesposoben za delo je, ne samo da bi ga nagnal delat...za take fejkerje se naj rodi še en Hitler.


Ta je še dober - tip je kao ulični glasbenik.

Sploh pa naši klošarji sploh niso težava - kot je že OP omenil je bilo saj v LJ do prihoda Romunov (ja v glavnem so oni) beračev relativno malo - vsi znane face, celo za tiste z ne preveč dobrim spominom.

Težava je dejansko da gre tu za vpletanje organiziranega kriminala - mogoče ne najhujše vrste, ampak vseeno.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Vanich ::

V našo vas (4270) redno zahaja en mlad berač, (verjetno sezonsko ordinira po celi Gorenjski ali pa celo po celi Sloveniji) ki se rad zakramlja in tudi pove koliko zasluži. Včasih tudi več 100.-€ na dan. Včasih pa skoraj nič. Niti mu nisem hotel verjeti, dokler se lansko leto ni pripeljal s čisto novim motorjem Yamaha - tako na oko kar precej dragim. Baje da se pa tudi rad pohvali, koliko da ima denarja na računu.

noraguta ::

avstrijci ... jih ne maram preveč. zategnjenci. so taki, ker imajo dosti slovenskih genov mogoče?
pojma nimaš, pejt kdaj v avstrijo pa boš videl kaj je veseljačenje ne pa balkanske pasje procesije.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Relanium ::

noraguta je izjavil:

avstrijci ... jih ne maram preveč. zategnjenci. so taki, ker imajo dosti slovenskih genov mogoče?
pojma nimaš, pejt kdaj v avstrijo pa boš videl kaj je veseljačenje ne pa balkanske pasje procesije.

Se strinjam
Takih ksenofobov ne rabimo.
Edin kar mi na živce gre (vrjetno ne samo meni) je balkaniziranje pri nas.
Poznam tud od tam dol, pa jih mam dost rajš od teh ki se prestavijo sem gor pa zganjajo procesije.

RejZoR ::

Vbistvu s fehtanjem ni nič slabega, če je stanje osebe primerno takemu početju in če je hvaležen vsakega prispevka. Pred leti smo ob ljubljanci srečal enga klošarja, takrat so bli še tolarji, pa je lepo prosil če imamo kaj drobiža in ker smo vglavnem imel sam plastiko sabo so ostali še kovanci. Ko bi videli kako se je človek zahvaljeval za pest kovancev, ki skupaj niso imeli skoraj nobene vrednosti. Tud če se ga je pol šel zapit s tem, človek je bil vsaj hvaležen kakršnegakoli prispevka. Imaš pa folk, ki mu daš kakšno malenkost, pa te čudno gleda al pa celo začne izsiljevat da mu daš več. Al pa enkrat ko smo bli na izletu okol otočca pa sta okol fehtale dve ciganki da sta lačni. Mi smo glih malcal tam na eni klopci z mizo, pa jima ponudimo jogurt in makovko or something pa pokaže ta starejša češ da bi raje denar. Pol pa smo ju odjebal. Al vzem za jest če si lačen al pa spokaj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

lexios ::

Nato se je pojavilo vedno več mlajših beračev, kjer ti ni bilo povsem jasno, zakaj sploh beračijo, če bi lahko delali


Še ne dolgo nazaj sem si mislil enako - koji k. beračiš, delat pejd! Danes je lahk srečen tist, ki ima službo in ko srečujem vedno več mlajših beračev se ne vprašam več "zakaj sploh beračijo, če bi lahko delali". Boljše vprašanje je kje hudiča danes dobiti delo?

Pyr0Beast ::

Create it
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

lexios ::

Funny! Dejansko je že "created", če je govora o poklicnih beračih!;)

Kar se pa realne situacije beračenja tiče pa je v 90% primerov "create it" nasvet - na kratki rok - bullshit and you know it! Na dolgi rok pa morda eden od možnih odgovorov: primerne izkušnje in izobrazba! Prvo vprašanje, ki se s "create it" pojavi je že "a se splača?"

Drugo v tem specifičnem primeru* pa že kje danes (ne 3 leta nazaj) najti servis, ki bi danes zaposlil "berača"?

*Kako poiskati zaposlitev oziroma kako legalizirati moje delo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Mipe ::

Videl sem že berače, uvožene iz kake vzhodne države. Očitno je to donosen mednarodni posel, na ravni trgovine z belim mesom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fehtarji ali resnično ljudje v stiski ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12813230 (8483) gruntfürmich
»

Beračenje pred trgovinami (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44247277 (34499) jype
»

Beračenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7512549 (9622) shotalick
»

Študentje - berači? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
576326 (6326) ali3n
»

Brezdomci (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
868282 (6064) moonjah

Več podobnih tem