» »

Beračenje

Beračenje

«
1
2

martincek1 ::

Samo razmišljam glede na današnji dogodek - v življenju sem beračem skupaj mogoče dal 10€. Ponavadi samo tistim, za katere sem sklepal, da res potrebujejo denar. Ponavadi kakšen evro, dva..., ampak se mi zdi tak znesek previsok.

Moja teorija - pri beračenju bi moral biti maksimalni prispevek posameznika 10c in povprečno 2c. Torej vsota, ki se tudi študentom in tistim, ki finančno niso na zeleni veji zdi pogrešljiva.

1) Ogromno več ljudi bi prispevalo
2) Znesek bi bil razporejen bolj sorazmerno in na posameznika zelo majhen
3) Berači bi še vedno zaslužili dovolj
4) Zmanjšalo bi se število žensk, prisiljenih na beračenje

Ste kdaj dali samo 1, 2c in kakšen je bil odziv?

Thuban ::

in kaj naj dela z 1 centom?

"ogromno več" ljudi bi prispevalo?

Če sedaj 1 človek prispeva 50 centov, bi potem moralo 50 ljudi prispevat 1 cent. Za 1 hlebec kruha bi toraj mu moralo prispevati 100 ljudi, namesto 1 ali 2.

Does not compute.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Heavy ::

Beračem nisem še nikoli nič dal, uličnim umetnikom pa ja (1€ v kitarski kovček).


So mi pa že sikali nazaj (pasivne grožnje dekletu), ko sem rekel da nimam drobiža. Za 1 cent bi te tudi nekam poslali.
#TeamFelix

toplakd ::

Saj zato pa nekateri čakajo pri parkomatih :)

martincek1 ::

Thuban je izjavil:

in kaj naj dela z 1 centom?


Veliko več kot z 0 centi. Govorim pa seveda o spremembi kulture in s tem rešitvi nekaj problemov.

Od mene namreč ne dobijo nič, pa bi lahko. In še od ogromno ostalih. Koliko pa zaslužijo na dan, da to nebi delovalo?

noob96 ::

Ko jih jebe, res. Zakaj bi jaz delal in nato njemu dajal denar. wft

AndrejS ::

Kaj ni beračenje pri nas prepovedano ?

Aston_11 ::

Me je grdo gledal enkrat, ko sem mu dal 10c, ki mi jih je vrnil parkomat. Je pričakoval EUR, zgleda.

Thuban ::

pa saj je isto ko daš napitnino natakarici. Koliko je spodobno? 10c, 20c, 50c, 1€....
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

jtothek ::

Thuban je izjavil:

pa saj je isto ko daš napitnino natakarici. Koliko je spodobno? 10c, 20c, 50c, 1€....



Ne vem če je to isto. Eno je beračenje. Kar je dajanje denarja za nič v zameno. Drugo pa je napitnina. Kar pa je dodatna nagrada za opravljeno delo/storitev.

Baja ::

jaz ko grem po ulici si jih samo nagledam, če grem slučajno nazaj po isti in je kaj drobiža v žepu dobi "zmagovalec" ves drobiž < 50c.

kar se tiče centov pa odvisno kak naletiš.

enkrat so me trije "lačni" na klopci zahaklali za drobiž, pravim da mam še samo baker po žepih če jim kaj pomaga in vsi v en glas JA, JA, SEVEDA! ne vem če je blo 20c vse skup, veseli in zahvalni pa so bli kot bi jim dal 200e v roke. sem jih potem srečal čez teden dni ko je blo malo več kot samo baker po žepih in se jim prostovoljno častil celo "malco".

drugič me ustavi ena baba (ne morem drugače rečt, žal), zbrskam skor evro drobiža, ona meni: nimaš več, to je premalo, rabim to, ono, bla bla bla, ... in ker ji še nisem uspel izročiti drobiža preden je začela težiti sem ga pospravil v žep in šel. mislim da je bla totalno šokirana ker je utihnila v sekundi ko je vidla da sem dnar v žep vrgo.

@martincek: ce bi hotel izvest teh tvojih 2c /osebi pol bi morali uzakoniti obvezno dajanje centa vsakemu klošarju ki ga srečaš. ker kdor zdaj ne da nič, tudi 2c ne bo dal.

stara mama ::

Problem beračenja je, ker je veliko preveč profesionalnih beračev. Na koncu delavnika potegne ven flagship telefon, še bolj neumen te pa lahko prosi v boljših najkicah, kot jih imaš ti na sebi.
Pri nas še to ni tako hudo ker očitno izplen ni dosti velik, probajte kako Lizbono ali pa Minhen.
Se meče po tleh in kaže štrclje svojih kao odrezanih nog.


V bistvu bi moral beraču dat samo neki za jest (kako žemeljco ali pa kos kruha) in čisto nič drugega.

Zgodovina sprememb…

harvey ::

Ste kdaj dali samo 1, 2c in kakšen je bil odziv?

Za 1,00 c bi bil odziv, da bi jih lahko dobil okoli kepe, da verbalne akrobacije izpustim :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

lukaz ::

martincek1 je izjavil:


Ste kdaj dali samo 1, 2c in kakšen je bil odziv?


Enkrat nas je blo več v skupini in smo pometali vse kovance kar jih je ostalo iz nakupov v trgovini enemu beraču pred njo. Ko smo čakali še ostale se je zgodila zanimiva zadeva. Berač je zmetal vse bakrene kovance v smeti....

Machete ::

V New Yorku so klošarji izjemno bolj hvaležni od naših. Te blagoslovi že za par 10 centov in se ti zahvaljuje kot bi dal $100. Ob enem izmed bivanj tam, ko mi je ostalo precej drobiža, ki ga ne bi porabil do povratka nazaj (poln veliki lonček za kavo, ca $30+) sem random avtohtonemu klošarju vse stresel v njegov cup. Joj sreče in God bless youjev.. Pa lih za božič je blo, po svoje je izgledalo precej pocukrano/filmsko :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Compufreek ::

Sem včeraj videl super zadevo, torej prišla je ena izmed romkinj, torej tisti ki majo "zvodnike" odzadaj pa sta pri sosednji mizi sedela dva mlada angleža, pa sta ji vsak dala 10 eur .... torej prišla je do mize in dobila 20 eur , niti zahvalila se ni zmučkala dala v žep in odhitela naprej .... mislim zakaj še sploh hodim v službo ...

Virjan ::

Haha lepa gesta Machete....skoraj tako kot tisti na Youtubu, ko potem snemajo.

Jaz tudi dam na vsake kvatre, ampak gledam da ne Romunom, zdej stojijo ze na semaforjih, sem dal zadnjic 50c enemu da sem preveril kdo je, seveda niti besedice ni znal povedati.

Machete ::

Ma ja saj po Italiji (in še kje) je na frekventnih križiščih že cela gužva, ko stojijo na semaforjih in ti hitijo šipo polivat in čistit.. Doskrat precej vsiljivo samo pač moraš sam presodit koga odhebat. Ne gre vedno in skozi, pol bi rabil prav en fond samo za te pomivalce sabo vozit :D

Tudi mulci v Splitu pred trajketi so dokaj zoprni. Prileti s tisto plastenko in ti čisto šipo začne nekaj brisat. Koliko? 2. Ok, daš dve kuni. Emm ma ne gospod 2 eur. Pa jebote 10 sekund dela in 2 dcl vode iz vodnjaka.. Sem mu lepo rekel, da jih ne serjem :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Furbo ::

Berači zaslužijo dnevno več kot večina tule, jaz jim ne dam niti centa.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

tikitoki ::

Spomnim se ene punce, ki je vsak dan izgubila denar za avtobus in mora nujno priti domov. Cisto vsakic, k sem sel tam mimo.

Ce vidis kriplja mu pomagas, ce izgleda ves razcapan in sestradan se mi tudi zdi clovesko. Se pa strinjam ,da so eni prakticno boljse obleceni kot ti in se morijo ti za denar.

Netrunner ::

Danes je težko vedeti kdo zares potrebuje in kdo je fake. Sploh pa zaradi organiziranega beračenja ne dam nobenemu nič. Moje mnjenje je to, da bi morala država poskrbeti za njih in ne mi prebivalci.

Unknown_001 ::

Machete je izjavil:

V New Yorku so klošarji izjemno bolj hvaležni od naših. Te blagoslovi že za par 10 centov in se ti zahvaljuje kot bi dal $100. Ob enem izmed bivanj tam, ko mi je ostalo precej drobiža, ki ga ne bi porabil do povratka nazaj (poln veliki lonček za kavo, ca $30+) sem random avtohtonemu klošarju vse stresel v njegov cup. Joj sreče in God bless youjev.. Pa lih za božič je blo, po svoje je izgledalo precej pocukrano/filmsko :D


Tam imaš ogromno klošarjev ki so bili prej popolnoma normalni socializirani ljudje s službo, itd. torej primerki, ki se jim je pošteno zalomilo. Tak človek normalno bolj ceni denar kot nek delomrznež, ki jih je pri nas polno. Tak primer, da bi bil berač hvaležen za katerikoli dar parkrat vidim pri merkatorju malo južneje od trga republike. Sicer malenkost vsiljivo za razmere pozdravi vsakega ampak tudi če mu daš nek pofl od drobiža ali če le odzdraviš se lepo zahvali. In to je skorajda edini tak primerek ki sem ga srečal do sedaj pa kar sem enkrat za foro kupil tistega "Kralja ulice"...

Vse ostalo kar pristopa za denar pa lahko rečem da je nesocializirana drhal brez sramu. Od narkomanov, do raznih ciganov, pijančkov... Imel sem pa enkrat primer ko sem bil za nek sestanek lepše oblečen in se lepo uro pred sestankom vsedem na teraso enga kafiča, naročim kofe in pijem. Pol se pa ena starejša babura s čikom v gobcu primaje do mene, debilno pogleda pa vpraša če se lahk zraven vsede. Sem rekel da zarad mene lahko. In ona potem tam sedi me gleda kadi čik, jaz sem še neki telefoniral, ko pa zaključim se pa oglas.
Veste, mam rojstn dan danes..."
"Jaz: ok, si mislim koji kurac mene to briga, pa rečem "ja vsenajboljše".
Pol mi je pa rekla "veste nimam denarja, moram položnice plačat..."
In prec sem vedel koliko je ura pa rečem: "a za čike pa je denar?"
Ona ne grdo gleda pol pa potegne čik do kraja bul v tla pa v mene pa jst njej rečem.
"Gospa a bi mi vi radi kaj povedali?"
Ona se vstane reče "Ne, (premor) adio" pa me gleda ko da sem ji nevemkaj naredil. Pa je odmarširala stran kot tank.

Mislim marsikaj vidiš na tem svetu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Aston_11 ::

V Postojni sem gledal eno kljukasto babico, ki je bila prepognjena tako, da je imela glavo pri čevljih in gledala gor. Kasneje sem jo videl, kako se je zravnala, se preselila pred drugo trgovino in ponovila vajo. Spet se je skljukala do tal in stegnila ročico. S tem, da jih je bilo več takih pred različnimi trgovinami. So imeli "akcijo".

opeter ::

Sem dal, večkrat, predvsem drobiž.

V Budimpešti sem živel pet let in jih je bilo v tistem obdobju konec devetdesetih oz. v začetku novega tisočletja po neuardnih ocenah cca. 40.000.

No v glavnem, spomnim se enega doživetja, ko sem šel v enem podhodu pri Zahodni želežniški postaji (Nyugati) in me je en berač prosil, da je zelo lačen in če bi mu lahko kupil kaj za pod zob v bližji pekarni. Stopila sva tistih nekaj metrov do pekarne, izbral si je neke pogače, jaz sem pa plačal. Pol se je lepo zahvalil in šel.

Prodajalec je rekel, da sem tistega jutra bil že četrti, ki je temu beraču kupil hrano. 8-O
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

nurmaln ::

opeter je izjavil:

Prodajalec je rekel, da sem tistega jutra bil že četrti, ki je temu beraču kupil hrano. 8-O

Ponekod so se že tolk prilagodil, da so s prodajlcem zmenjeni za provizijo od prodaje :D :D.
Teb se valjda ful dobr zdi k si dal res za hrano enmu k je res lačen, un pa isto pogačo petkrat nese nazaj, da jo prodajalec šestič proda in da "revežu" provizijo :D :D :D
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

LeQuack ::

Ne vem zakaj plačujemo toliko davkov potem, če država ne poskrbi za take ljudi.
Quack !

Glodko ::

Mene je pred leti na poti do glavne železniške postaje ustavila ženska, na prvi pogled niti ne bi rekel da je bila brezdomka, in mi ponujala kralje ulice. Kot srednješolc mi je bil tist 1 eur veliko pa nisem hotel kupit revije. Ženska je potem čez celo ulico se za mano začela dret kak skopuh sem, da ne bom nikoli srečen, da ne bom nikoli imel ženske,... :)

opeter ::

nurmaln je izjavil:

opeter je izjavil:

Prodajalec je rekel, da sem tistega jutra bil že četrti, ki je temu beraču kupil hrano. 8-O

Ponekod so se že tolk prilagodil, da so s prodajlcem zmenjeni za provizijo od prodaje :D :D.
Teb se valjda ful dobr zdi k si dal res za hrano enmu k je res lačen, un pa isto pogačo petkrat nese nazaj, da jo prodajalec šestič proda in da "revežu" provizijo :D :D :D


Verjetno. Samo sem bil resno presenečen!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Heavy ::

LeQuack je izjavil:

Ne vem zakaj plačujemo toliko davkov potem, če država ne poskrbi za take ljudi.


Država ne more ravno razdajati cigaret in alkohola
#TeamFelix

issak ::

tikitoki je izjavil:

Spomnim se ene punce, ki je vsak dan izgubila denar za avtobus in mora nujno priti domov. Cisto vsakic, k sem sel tam mimo.

Ce vidis kriplja mu pomagas, ce izgleda ves razcapan in sestradan se mi tudi zdi clovesko. Se pa strinjam ,da so eni prakticno boljse obleceni kot ti in se morijo ti za denar.


Pred hofri jih je dost... Lepo oblečen, lepe superge, ves čas kadi in telefonira. Niti tok da bi rekel hvala al pa kej nima časa, ker je na telefonu. Marš taki prav nadležni so.

Je enepar klošarjev v centru ki res nimajo kam, se jim vidi, tistemu sem še kdaj dal kaj malega, maš pa enepar mladih, ki pride do tebe 'a mi daš 4€ za dva kosa pice'. Takrat sem bil še dijak pomojem, moj prvi šiht je bil 3,2€ na uro takrat, on pa hoče 4. Pa mu da moja kolegica 50c, čeprav sem ji reku nej mu nič ne daje. Njegov odgovor? A nimaš več? Sem ga hotu kr počt. Še zmeri ga vidm v centru in je še zmeri tečn, kr za tabo hod pol te pa nekam pošlje ko mu nič ne daš, pa preklinja.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Furbo ::

Take, ki so nadležni komot prijaviš policiji.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

nejodagreat ::

Men ni jasno, zakaj lastniki lokalov ne naženejo tistih, ki hodijo med mizami in težijo za drobiž. Jaz ne grem več tja na pir, ker mi je že dvakrat ena ciganka težila, 10 minut za tem pa še en, verjetno njen sorodnik.

MasterTade ::

Na parkirišču pred nakupovalnim centrom zadnič me je en mogoče že polnoleten ustavil še preden sem stopil iz avta. Da mi pol en papir ne vem kako društvo invalidov a neki in pol seznam ljudi z imenom, priimkom, e-pošto pa poštno št, zraven pa znesek ki ga je dal.. In je tip hotu 10EURal pa 20EUR in pogledam na list in so vsi prej kao tok dajali. sem reku da je nateg tok očiten in sem se ga komej znebil. Se je pa delal da je nem al neki podobnga, v glavnem nč ni govoru, sam kazu je na denarnco v mojmu žepu, pa kok nej dam..
Je oa ena baba enkrat pred bajto prosjačla in pol se je 200m stran z enmu tipom pelala v BMW-ju
Mors omnia aequat

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

Najbolj žalostno je to, da zaradi vseh teh prevarantov in lenuhov nastradajo predvsem tisti, ki so res berači in bi jim vsak cent prav prišel.

opeter ::

MasterTade je izjavil:

Na parkirišču pred nakupovalnim centrom zadnič me je en mogoče že polnoleten ustavil še preden sem stopil iz avta. Da mi pol en papir ne vem kako društvo invalidov a neki in pol seznam ljudi z imenom, priimkom, e-pošto pa poštno št, zraven pa znesek ki ga je dal.. In je tip hotu 10EURal pa 20EUR in pogledam na list in so vsi prej kao tok dajali. sem reku da je nateg tok očiten in sem se ga komej znebil. Se je pa delal da je nem al neki podobnga, v glavnem nč ni govoru, sam kazu je na denarnco v mojmu žepu, pa kok nej dam..
Je oa ena baba enkrat pred bajto prosjačla in pol se je 200m stran z enmu tipom pelala v BMW-ju


Tudi na našem koncu je tudi bila en takšna "skupina" treh-štirih mladeničev pred Mercatorjem nekaj časa nazaj. Zbirali so za neko društvo invalidov, papir pa polno podatkov imena, naslovi, e-mail oz. telefonske itn. pa zraven napisani zneski ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

koyotee ::

Tudi jaz sem doživel isto pred merkurjem v kranju.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

111111111111 ::

Kolegica dela kot trgovka v merkatorju, je rekla, da je prišel berač kupit kruh in ji povedal da je bil april slab mesec, da je uspel nafehtat samo 790€. Ona pa na minimalcu. Svašta.

Enkrat sem zaključil projekt in je bilo precej denarja v igri. Grem cel zadovoljen in ponosen po prešercu, ko me ustavi en tip in reče da je lačen. Jaz poln veselja, ker mi je tak fino ratalo, rečem da mu častim kebab ali burek, pa mi tipson reče, da bi se on nekam usedel in v miru pojedel kot človek. Sem rekel, da ni panike, greva v Foculusa na pico in častim še pivo, da bom jaz sicer verjetno hitro pojedel in plačal on pa lahko sedi kolikor mu paše. Tip mi je rekel da naj mu raje dam 5€. Sem rekel: "Ti pa že nisi lačen." in sem šel naprej. Svašta.

opeter ::

Ampak kolikor sem slišal od enega znanca, so največji problemi t. i. "zvodniki" beračev. To je postalo pravcati biznis.

Nosijo jih s kombiji, jih dajo ven na točno določenih točkah (predvsem take, ki se ne morejo premikat) in potem jih po določenem času poberejo, jih spet odnesejo drugam itn. Policija pa seveda nič ne more.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

koyotee ::

Mu daš ponarejen bankovec in ga nej pol lovijo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mihec87 ::

opeter je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Na parkirišču pred nakupovalnim centrom zadnič me je en mogoče že polnoleten ustavil še preden sem stopil iz avta. Da mi pol en papir ne vem kako društvo invalidov a neki in pol seznam ljudi z imenom, priimkom, e-pošto pa poštno št, zraven pa znesek ki ga je dal.. In je tip hotu 10EURal pa 20EUR in pogledam na list in so vsi prej kao tok dajali. sem reku da je nateg tok očiten in sem se ga komej znebil. Se je pa delal da je nem al neki podobnga, v glavnem nč ni govoru, sam kazu je na denarnco v mojmu žepu, pa kok nej dam..
Je oa ena baba enkrat pred bajto prosjačla in pol se je 200m stran z enmu tipom pelala v BMW-ju


Tudi na našem koncu je tudi bila en takšna "skupina" treh-štirih mladeničev pred Mercatorjem nekaj časa nazaj. Zbirali so za neko društvo invalidov, papir pa polno podatkov imena, naslovi, e-mail oz. telefonske itn. pa zraven napisani zneski ...


Verjetno ista zadeva kot pri nas-neko mednarodno društvo(če pogooglaš katero je vidiš da je scam).Za vogalom pa jo čaka negdo v bmw-ju..

Glugy ::

Men je en na glavni v Ljubljan rekel da je študent, da rab denar za vlak. Pa res je zgledal k da je študent, celo imel je torbo. In je rekel da rab denar da pride domov. Pa je rekel da ga vozovnica stane ene 8 evrov. Zdel se mi je velik tko da sm mu dal pol sam ene 3 evre. Naslednji dan pridem na glavno. Bila je sobota. In evo človek spet prav da rab denar ampak tokrat ne za vozovnico ampak za neki druzga. Se že ne spomnm kaj. In sm šel k njemu in mu rekel da kaj se to gre. Da mi laže v obraz za dnar. Da se tko ne dela. Zakaj si mi lagal? In je reku: če bi po pravic povedal mi ne bi dal denarja.
Ja logično da ne bi dal denarja za mamila. Jz hočm pomagat teb ne pa pomagat pri tem da te mamila uničijo.
Veš kok se mi je za mal zdel po tem...
Nikol več nisem nobenmu nič dal. Če bi mi kdo rekel da je lačen bi mu kupil sendvič. Denarja pa ne dam več. Nikol več.

Enkrat sem bil pri glavni pri tistih ogabnih WC-jih ker je bila sila. In k že hočm pridt not..tam preden se razdeli na moški/ženski del me ustav en tip...ful sumljiv vidt. In mi reče če imam kej drobiža. Pa sem rekel da ne. ker dejansko tist kar sm mel sm rabu za bus. In tip me grdo začne gledat pa reče še enkrat: a res nimaš? pa mu rečem ne..pa un kr strmi vame k naostrena kača. In še kr ni hotu odnehat. Zravn njega je bila punca ..nevem al njegova punca al frendica. Ko je ona rekla: "dej pust ga" šele takrt je odnehal z tem zasliševanjem. Jz se ga nisem upal sprovocirat sam sem pa imel očutek da če se me ne bi punca usmilila da bi mi ta fant še kej naredu.

P.S
Fant se je prov nastavljal da ne bi mogu it naprej če bi se ga hotu izognt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Heavy ::

Po gorici so ene mladenke hodile pa zbirale prispevke za gluhoneme. Policija jih je izsledila - bile so romunkinje.

Pa razno zbiranje podpisov za 'šport', pa poleg donacije vsiljujejo.
#TeamFelix

Gregor5816 ::

MasterTade je izjavil:

Na parkirišču pred nakupovalnim centrom zadnič me je en mogoče že polnoleten ustavil še preden sem stopil iz avta. Da mi pol en papir ne vem kako društvo invalidov a neki in pol seznam ljudi z imenom, priimkom, e-pošto pa poštno št, zraven pa znesek ki ga je dal.. In je tip hotu 10EURal pa 20EUR in pogledam na list in so vsi prej kao tok dajali. sem reku da je nateg tok očiten in sem se ga komej znebil. Se je pa delal da je nem al neki podobnga, v glavnem nč ni govoru, sam kazu je na denarnco v mojmu žepu, pa kok nej dam..

Moje prvo leto študija v Ljubljani sem šel peš od Drame proti Konzorciju. Malo se mi je mudilo, zato sem hitro hodil. Mislim da je bilo to zadnji teden pred božičem, vse je bilo okrašeno, pred eno trgovino pa mi nekdo ponudi piškote. Enega sem vzel, se zahvalil in sem šel naprej, razmišljal sem čisto o nekih tretjih stvareh. Čez 10 metrov pogledam nazaj, sta me ta s piškoti in drugi s papirom in kemikom v roki tako gledala, da so jima skoraj oči ven padle. Šele potem sem se spomnil, da verjetno zbirajo denar.

Sosed je šel enkrat v centru LJ v trgovino po sendvič, kar mu je pa drobiža ostalo, ga je pa enemu beraču dal. Naslednji dan je šel po isti poti peš, berač je prišel za njim in ga vprašal, zakaj mu danes ni dal nič.

111111111111 ::

Tudi berači rabijo stalne stranke. :)

shadeX ::

Čez 10 metrov pogledam nazaj, sta me ta s piškoti in drugi s papirom in kemikom v roki tako gledala, da so jima skoraj oči ven padle. Šele potem sem se spomnil, da verjetno zbirajo denar.


Ta je ubistvu kar dobra, heheh :)

Relanium ::

Da ne bo kdo reku, da se za berače ne poskrbi
V Lj v centru nekje je bil eden na vozičku in ko so prišli mimo smetarji mu je lepo dal sendvič in šli naprej.
Kar je edino prav, zgleda skrbijo vsaj za to. Vse ostalo se mi zdi samo fehtanje za denar in nič drugega. Včasih prav nesramno!

stara mama ::

111111111111 je izjavil:

Kolegica dela kot trgovka v merkatorju, je rekla, da je prišel berač kupit kruh in ji povedal da je bil april slab mesec, da je uspel nafehtat samo 790EUR. Ona pa na minimalcu. Svašta.

Popolnoma brez prispevkov.
Zraven pa vrjetno še socialno. Na slab mesec....

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

Aston_11 je izjavil:

V Postojni sem gledal eno kljukasto babico, ki je bila prepognjena tako, da je imela glavo pri čevljih in gledala gor. Kasneje sem jo videl, kako se je zravnala, se preselila pred drugo trgovino in ponovila vajo. Spet se je skljukala do tal in stegnila ročico. S tem, da jih je bilo več takih pred različnimi trgovinami. So imeli "akcijo".


Vrjetno kaj takega


Noben normalen človek tud z nevemkakimi problemi s križem ni tako upognjen.
Mogoče kje kaka babica na deželi, ampak taka ne hodi po mestu prosjačit.

loveJDM ::

Heavy je izjavil:

Beračem nisem še nikoli nič dal, uličnim umetnikom pa ja (1€ v kitarski kovček).


So mi pa že sikali nazaj (pasivne grožnje dekletu), ko sem rekel da nimam drobiža. Za 1 cent bi te tudi nekam poslali.



Takrat bi moral nazaj stopit pa bomba sprve

Cruz ::

Ta tema me je spomnila na eno ciganico, ki je hodila po naši vasi in prosjačila. Soseda ji je dala pecivo in kruh, ona pa je to vrgla na vrt. In delala se je, da ne ve govoriti, a če si ji rekel, da ne boš dal je začela preklinjati. :))
Mojemu očetu je še grozila, da ga pridejo nabit njeni brati, ker jo je odganjal z vilami. :))
Res je bila nadležna; mi ne zaklepamo vrat pa je kar noter prišla, dobro da smo bili doma drugače bi fix kaj ukradla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fehtarji ali resnično ljudje v stiski ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12813057 (8310) gruntfürmich
»

Beračenje pred trgovinami (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44246609 (33831) jype
»

Prepoved beračenja?

Oddelek: Problemi človeštva
385115 (3880) Mipe
»

Študentje - berači? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
576274 (6274) ali3n
»

Brezdomci (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
868256 (6038) moonjah

Več podobnih tem