» »

Dolgcas - Kaj poceti v zivljenju?

Dolgcas - Kaj poceti v zivljenju?

«
1
2

furion ::

LP,

Za bozic sem si zlomu roko na terenu s konjem, in od operacije dalje sm samo doma (vecino casa zadet), gledam filme, youtube, igram TF2 in LoL in vse to mi je ze jako dosadno. Nedasemi posedat doma. Ker je hudo nadlezno. In ker rabim gibanje.

Svojga konja nemorem jahat, v fitness nemorem in druge stvari ki sem jih pocel poprej tudi morajo pocakati (smucanje, plavanje, motorji itd...), da se misice rehabilitirajo in da pridobim kaj moci (cakam na spejem za zacetek fizioterapije). Torej imam se cel Februar ali celo Marec, preden se lahko posvetim dejavnostim, ki me veselijo.

V solo ne hodim, ker nisem naredil mature (jebena slovenscina), in samo ce pogledam sranje, ki bi ga moral prebrat da bi sel na maturo mi gre na bruhanje.

Ta teden sem na spodbudo zdravnika zacel vozit avto, in nimam nobenih problemov vec, razen kaksen krat je malo nerodno dat zmigavc, ker imam rocni menjalnik in moram drzat volan z levo (prizadeto roko) ko menjam (roke ne morem dvignit na nivo smernika, lahko pa drzim in opravljam z volanom v spodnem predelu tako, da se komolec opira na nogo).
Roka je napredovala do te mere, da se lahko oblecem in grem vn, nemorem pa se kolesarit ali se ukvarjat s kakim sportom, ki bi mi bil vsec ali ki bi ga poznal.

Glede na to da nehodim v solo, tudi nisem v kontaktu z mojo generacijo, posledicno nimam socialnega zivljenja, ne hodim vn, nimam druzbe (folk je zaposlen z solo, je v ljubljani), tako da sm vecino casa sam s sabo.
Z samotarskim zivljenjem naceloma nimam tezav, ker se ukvarjam z sportom in sem zaposlen cez vecji del dneva. Glede na to, da nisem bil nikoli druzaben clovek, si druzbe tudi nisem sposoben poiskat (social skills < -9000). Nimam pojma kje in kako zacet, tudi ce si zelim.

Kakor sem ze na zacetku posta omenil, v Januarju sem vecinoma casa prezivel z konzumiranjem marihuane in PC entertainmenta, kar pa mi je po enem mesecu zelo dosadlo in nemorem vec tako naprej. Ima kdo kako idejo, kaj naj naredim sam s seboj? Ker situacija postaja obupna.

LP

AJA, pa se to: Roke nemorem iztegnit v minus, in nekdo ki je mel podoben zlom mogoce 20 let nazaj tudi dozivljensko nemore, ampak jaz sem operiran po novi medicini, me zanima ce kdo ve, ali bom lahko roko kdaj lahko iztegnil v minus.
  • zaklenil: bluefish ()

Mentalist ::

Pa tvoja generacija oz frendi ve, kaj se ti je zgodilo? Mogoče bi vseeno vseeno bilo pametno oživeti kakšne stike, ne moreš pričakovati, da se bo vse zgodilo samo od sebe. Saj čisto cele dneve pa tudi niso zaposleni.
Lool.

furion ::

Mentalist je izjavil:

Pa tvoja generacija oz frendi ve, kaj se ti je zgodilo? Mogoče bi vseeno vseeno bilo pametno oživeti kakšne stike, ne moreš pričakovati, da se bo vse zgodilo samo od sebe. Saj čisto cele dneve pa tudi niso zaposleni.

Ja, folk je sou na fax, js sm pa izostal. Na facebooku mam 65 'prijateljev' od tega jih v real life vidim mogoce 3...in se to samo vidim. Pa 60 folka ki so 'prijatelji' ubistvu sploh ne poznam.

Kolikor je meni jasno, se folk druzi glede na skupne interese in lastnosti...kako se pa to zgodi pa nevem. Sm pac social retard.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

Fave ::

Začni hodit na dolge sprehode. An kadi malo manj.

P.S. Men tisti vijaki v kosti izgledajo kot običajni knippingi? A to dejansko tako delajo?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

furion ::

Mah sprehodi so mi brezvezni. To je za babe. Bi rad da mi namecete cimvec predlogov, bom ze vidu pol kaj bi rad probal. Oz kaj sploh naj trenutno naredim sam s sabo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

msjr ::

Pejt za začetek na Tai Chi http://www.gendai.si/si/taichi/

Kasneje lahko tudi na aikido. Jaz imam več šraufov v desni roki + težave z živcem + sem dosti starejši in mi gre prav lepo. Družba je dobra. In predvsem, ne smili se samemu sebi in se ne zadevaj tja v en dan.

Rias Gremory ::

Si probal kaditi travo pa igrati kakšno igro btw? :D

Kar se pa tiče prostega časa: beri, pospravljaj, kuhaj, pomagaj itd. Probaj se naučit kaj, kar si se že dolgo hotel...
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Isotropic ::

V solo ne hodim, ker nisem naredil mature (jebena slovenscina), in samo ce pogledam sranje, ki bi ga moral prebrat da bi sel na maturo mi gre na bruhanje.

kar zacni

tony1 ::

Vsekakor pljuni v roke in naredi maturo. Matura je ena od enostavnejših zadev v lajfu in nobenega izgovora nimaš, da se je ne bi lotil. :)

Wox ::

Ti rabiš strokovno pomoč. Najprej obišči psihologa, ta bo pa ocenil, če si zrel za psihiatra.
Commodore 64

gendale ::

>AJA, pa se to: Roke nemorem iztegnit v minus, in nekdo ki je mel podoben zlom mogoce 20 let nazaj tudi dozivljensko nemore, ampak jaz sem operiran po novi medicini, me zanima ce kdo ve, ali bom lahko roko kdaj lahko iztegnil v minus.
a to misliš da ne moreš komolca iztegnit v drugo smer?

tega jst ne morem, pa ni blo nikol nč zlomljeno
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

The Player ::

Prvo nared maturo, fax je dans že skoraj nuja, ljudje hodjo čedalje več na magisterij, ker izbirčnost delodajalcev raste prav tako konkurenca.

Izobražuj se karkoli kar te veseli, posprav stanovanje/hišo, prenovi stanovanje/hišo, če je tega potrebna.

pomagaj pri hišnih opravilih

izražaj svoje mnenje, misli itd. prek umetnosti, piši pesmi, knjigo, riši,...

Fave ::

Lahko se naučiš programirati.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Boobiz ::

Definitivno si rabiš poiskat nov hobi. IMO, je branje knjig tj. tistih, ki jih rabiš prebrat za maturo dobra ideja. Tudi sprehodi niso slaba ideja, lokalni ali pa se usedeš v avto in se zapelješ do kakega parka.
Če pa že špilaš si pa namesto rts/fps dobi kak mmo, tam se timesink velik. Lahko tudi tukaj po forumu smetiš oz. trollaš in konkuriraš nekaterim...
Possibilities are endless... :D
I'm drunk, what's your excuse?

zee ::

Sprehodi so se najboljsa stvari, ki ti preostane. Tudi branje literature je kar OK, opcijsko bi se lahko pripravil tudi na maturo in jo opravil v spomladanskem roku. Cas tako ali tako imas.

Lahko pa se vedno jamras po forumu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Marat ::

1. glede social lajfa: vključi se v kako društvo, po možnosti tako kjer je nek gender balance (to pomen dovolj bab). Pa mal začni klicat kolege, nekdanje sošolce ipd in hodit z njimi na pir/kavo ipd
2. glede ubijanja dolgčasa: začni en startup, vključi se v podjetniški inkubator

bo v redu? :)

furion ::

Poskusam dobit kko idejo za izdelavo kake uporabne strani/storitve pa mi nic pametnega ne pade na misel...tako bi se ziher konstruktivno zaposlil :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

galu ::

Prvo maturo, potem pa fax, ali pa samoučno programiranje. Maš shitload tutorialov na netu, kateri niti približno niso slabi.

Chop chop!
Tako to gre.

furion ::

galu je izjavil:

Prvo maturo, potem pa fax, ali pa samoučno programiranje. Maš shitload tutorialov na netu, kateri niti približno niso slabi.

Chop chop!

Programiram od 9 leta dalje :P C/C++, PHP, Python...pa se .NET framework in D3D9, s katerimi se nimam namena ukvarjat vec.

Trenutno iscem nek niche oz. idejo za storitev, ki se ne obstaja, a ima velike potenciale...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

galu ::

Kul.
Si programiral le zase, ali si se probal tudi "prodajat"?
Tako to gre.

furion ::

galu je izjavil:

Kul.
Si programiral le zase, ali si se probal tudi "prodajat"?

Probal sm, ko mi je en ponudu $10k za eno stran, pol smo se pa skregali k sm hotu po moje naredit k bi blo 100x bolj flexibilno pa upgrade-able, in pol sm ga odjebu in deal off. Js nemorem za druge delat, le zase. Nimam zivcev.

Rajs mam to kot hobby pa uzivam v delu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

galu ::

Sej v vsaki službi je tako (okej, če izvzamemo sp)... Ne delaš tak kot ti misliš da je prav, ampak tako kot šef hoče.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

furion ::

In zato, bi nekaj kar me veseli ne unicil z tem, da bi se zasuznjil in to delal za nekoga...rajs ostane hobby.

Verjetno se nekomu zdi ta thread trolling, ampak ni.
Za slo-tech sem se odlocil, ker smo tle slovenci, in ker je to edini slovenski forum, ki ga obiskujem.
Kar si od community zelim, so predlogi za dejavnosti, ki v slo obstajajo, in ki se jih vi udelezujete. Na podlagi predlogov, si bom ustvaril spisek stvari, ki bi jih rad probal, in videl ce so zame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

furion ::

V solo pa ne hodim zato, ker nimam zelje po neki dejavnosti/profesiji/poklicu, ki bi bila toliko konstantna, da bi bilo solsko znanje relevantno. Glede na to, da je IT industrija neke sorte fast forward evolucija, se mi zdi sola smetisce zastarelih informacij. V tistih podrocjih IT ki me zanimajo, sem na tekocem tako ali tako...ker imamo za to internet. Na fax bi sel edino za to, da bi izkusil izkusnjo fax-a, slovenscina pa je preveliko breme. Niti pisat ne znam po slovensk prav.

para! ::

Dej ne prbiji, slovenščina je hudo! Pa relativno enostavna je na maturi (splošni), razen če so kaj spreminjali težavnost. Če se prav spomnim ni treba nič posebej hudega prebrati, dosti večji povdarek je na gramatiki. Če si programer od 9. leta ti učenje sintaktičnih pravil ne bi smel bit prehud izziv...
Death before dishonor!

furion ::

Ne pribijam. Maturo sm delal 2x in obakrat neuspesno. Da bi bla usaj kaka matematika ki ima smisel. Tistih idiotizmov od slovenscine pac ne razumem. Neka besedila in to, in pol me sprasuje use mogoce neumnosti, ki nevem kaj bi napisau. In pol se esej, ko se izrazim in argumentiram use, to jim tut ni prav. Ustni del, pa je piflarija, in glede na to da predstvalja le majhen procent ocene, in mi ne pomaga ker z pisnim delom ne zberem dovolj, se pac ne mislim ubadat s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

The Player ::

Ti čist nč ne zamerim jan1024188. Skor vsak človek je imel neko breme, ki ga je obremenjeval in se mu zato gravža, zato te razumem, sm mel podobne izkušnje.
tud glede izobrazbe se strinjam, ker je sistem čist preveč zastarel in več ali manj se moraš itak naučit sam, ker te šola ne bo nč naučila, ker je enostavno zastarela mentaliteta kle v sloveniji.
Sam na žalost boš moral slej ko prej vse to požret pa it na svoje, kar pomeni, da boš moral vse to opravit, matura, fax, diploma, ker enostavno se boš moral prilagajat drugim, če hočeš da ti rata, da km prlezš, če ne drugega zarad tega da imaš nek "backup" plan, v primeru, če stvari ne gredo tko kot bi morale iti (npr. če ti ne uspe met dobrga SP-ja).
šola je pa itak sam zarad papirja dobra na žalost

para! ::

Jah, če maš keš, lah še naprej kadiš travo, sam si morš najt neki za delat zravn, če ne se ti lah zmeša.
Death before dishonor!

Mentalist ::

Kaj pa pravijo starši na tvoje početje?? :)
Lool.

Marat ::

sej glede šole maš čisto prav, dejansko je smetišče zastarelih informacij - na žalost :P sam te pa nč ne omejuje da greš živet študentsko življenje v Ljubljano, tudi če nimaš mature in nisi dejansko študent. Poglej si malo oglase na netu, kje iščejo kakega cimra in se preseli v LJ (ali pa MB). Ker ti očitno potrebuješ spremembo okolja (okolje se pač ne bo spremenilo).

Steinkauz ::

Ja lej če boš programiral, lahko recimo brez šole dobiš šiht.
Za karkoli druzga pa boš brez šole jebal ježa. Tko da prvo se to spravi dokončat.

Marat ::

En članek na katerega sem naletel pred časom - 8 alternativ študiju/šolanju ;)

furion ::

Marat je izjavil:

sej glede šole maš čisto prav, dejansko je smetišče zastarelih informacij - na žalost :P sam te pa nč ne omejuje da greš živet študentsko življenje v Ljubljano, tudi če nimaš mature in nisi dejansko študent. Poglej si malo oglase na netu, kje iščejo kakega cimra in se preseli v LJ (ali pa MB). Ker ti očitno potrebuješ spremembo okolja (okolje se pač ne bo spremenilo).


Lahko bi probal ja...letos bom itaq probal se 1x maturo it delat, ce ne uspe pa nic.

Ce bi se moral izbrat poklic, potem bi bil policist. Kar pa tudi rabi to maturo, kot sprejemni pogoj za izobrazevalni program :S

In v kocni fazi, opcija na katero ciljam je svoj business, ampak prvo rabim dobit idejo za stand-alone business model, ki bi bil sprva non-commercial, potem pa ce je uspesen, bi ga monetiziral. Sm pa trenutno na idejni fazi, ker sem iz businessa katerega sm imel prej izstopil, zaradi spremembe trga. V preteklih letih, mislim, da sem pridobil zavidljive izkusnje na podrocju online marketinga, take, ki ti jih pac nobena sola ne da. Zato mislim, da ko pridem na sustainable in unique, independent koncept sem zmagal. Ker je izvedba glede na to da sm programer zastonj, business setup pa tudi. Offshore, kaka hong-kong ali panama varjanta se za online stvari najbolj splaca. Tko da v koncni fazi, kar se zaposlovanja tice, v sloveniji ni nic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

furion ::

In v kocni fazi, opcija na katero ciljam je svoj business, ampak prvo rabim dobit idejo za stand-alone business model, ki bi bil sprva non-commercial, potem pa ce je uspesen, bi ga monetiziral. Sm pa trenutno na idejni fazi, ker sem iz businessa katerega sm imel prej izstopil, zaradi spremembe trga. V preteklih letih, mislim, da sem pridobil zavidljive izkusnje na podrocju online marketinga, take, ki ti jih pac nobena sola ne da. Zato mislim, da ko pridem na sustainable in unique, independent koncept sem zmagal. Ker je izvedba glede na to da sm programer zastonj, business setup pa tudi. Offshore, kaka hong-kong ali panama varjanta se za online stvari najbolj splaca. Tko da v koncni fazi, kar se zaposlovanja tice, v sloveniji ni nic.

Sm tut ze mel doo tle v slo, pa je propadu ker nisem bil konkurencen tistim, ki delajo na crno oz. indija etc. Pa se business model je bil kratkotrajen (short-term opportunity milking).

oracle ::

Zato mislim, da ko pridem na sustainable in unique, independent koncept sem zmagal.

Vsak ki pride do tega zmaga. Lažje reči kot storiti.

Kar se hobija tiče... knjige, učenje jezikov mogoče? Kaj te jas vem, če še sam ne veš kaj bi s sabo:|

furion ::

oracle je izjavil:

Zato mislim, da ko pridem na sustainable in unique, independent koncept sem zmagal.

Vsak ki pride do tega zmaga. Lažje reči kot storiti.

Kar se hobija tiče... knjige, učenje jezikov mogoče? Kaj te jas vem, če še sam ne veš kaj bi s sabo:|

Ni nujno. Lahko komot uporabis isti koncept, in naredis boljso storitev in poberes ceu market share :P Celo established business lahko zjebes tako :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

matobeli ::

začni delat za DENAR karkoli, mene je to rešilo, začel sem z kelnarjenjem -daleč od moje trenutne profesije, ti bi pa lahko kakšno drugo službo poiskusil, z 21 leti pa lahko narediš maturo po delih (se ti prenesejo izpiti naprej za daljše obdobje kot pod 21 let) -tukaj smatram da si star okoli 19 let, pri teh letih noben ne ve kaj bi sam sabo :) (sam fentat se ne!)

Pa dobi si status dijaka- res ni težko, mogoče te bo edin koštal kakšn evro, včlani se v neko študentsko društvo -v kranju imamo Klub študentov Kranj, lahko delaš praktično karkoli, družbe veliko. Magar začni ljubiteljsko fotografirat, se ukvarjat z modelarstvom (nekej na električni pogon), če imaš rad naravo so tudi taborniki ali skavti primerni.

Če hočeš 100% rešitev pa ni težjega, samo za 1 mesec zapri tisto prašno škatlo na mizi in drugo v dnevni sobi pa boš kot prerojen.

Janac ::

poslušaj glasbo;)

LeQuack ::

Pejt živet v divjino in se preživljaj kot Bear Grylls.
Quack !

Osprey ::

Pri vsej preobremenjenosti, ki jo preživljam, priznam, da sem ti prekleto nevoščljiv. ;((

Je pa res, da vas enostavno ne razumem, takega folka. Večkrat sem že srečal koga, ki ni vedel, kaj bi s svojim življenjem in je cele dneve pasel dolgčas. Ne razumem, kako je to sploh mogoče. Sam imam toliko interesov, hobijev, toliko vsega bi počel, pa enostavno to ne gre. Od otroštva naprej se nisem dolgočasil. NIKOLI! Res mi ni jasno.

Hm, mogoče so pa zato nekateri govorili, da sem bil malo čuden otrok. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()

furion ::

Ker sm imel zlomljeno roko in se nism mogu niti oblect...ni slo zkozi...in zto sm biu doma ceu mesec.

Osprey ::

Ja pa ok, na računalniku se da igrati, poleg tega se da delati in učiti ogromno koristnih stvari - programiranje, grafično oblikovanje, raziskovanje raznih tematik, celo nekatere univerze imajo gor že cela predavanja... Poleg tega se lahko posvetiš knjigam, študiraš področja, ki te zanimajo, bereš zanimive romane in še in še...

Dopuščam možnost, da zna nastati problem, če te ne zanima nič v povezavi z računalnikom, s knjigami in podobno... Ampak konec koncev na internetu se, kot že omenjeno, da raziskovati tudi ogromno področij, ki sama po sebi nimajo zveze z računalnikom.

technolog ::

Pokerstars. S tem se da, če si v top 30%.

Sicer pa mislim, da te daje samo in edino lenoba. Predstavljaš si, da je Slovenščina nek bav bav in to ti žre podzavest. Si se pripravljen in sposoben zapret v sobo za en mesec in se po 8 ur na dan učit?

No, če ti to uspe, boš slovenščino 100% ne samo naredil, ampak naredil s petico, lahko še več.

Predstavljaj si to kot eno veliko skalo, ki ti omejuje, da bi napredoval, šel všrtic svojimi vrstniki. Narediš vsaj 3 leta bolonjca, za podjetniške ideje imaš še ogromno časa.

Meni se matura ni zdela težka, 32 pik samo s sprotnim delom čez 4 leta, brez piflanja zadje trenutke pred. Zakaj ti ne moreš?

Zgodovina sprememb…

furion ::

technolog je izjavil:

Pokerstars. S tem se da, če si v top 30%.

Igrau pou leta, na koncu koncal z izgubo jurja al dva.

jype ::

IceIceBaby ::

Marat je izjavil:

En članek na katerega sem naletel pred časom - 8 alternativ študiju/šolanju ;)


Dober članek in dober blog. Berem že kak mesec, pa ima tip kar nekaj zanimivih idej.

jan, naredi kako iPhone/android igro in jo daj na App store. Začni pisati blog. Začni pisati novice in članke za slo-tech.

In v kocni fazi, opcija na katero ciljam je svoj business, ampak prvo rabim dobit idejo za stand-alone business model, ki bi bil sprva non-commercial, potem pa ce je uspesen, bi ga monetiziral. Sm pa trenutno na idejni fazi, ker sem iz businessa katerega sm imel prej izstopil, zaradi spremembe trga. V preteklih letih, mislim, da sem pridobil zavidljive izkusnje na podrocju online marketinga, take, ki ti jih pac nobena sola ne da. Zato mislim, da ko pridem na sustainable in unique, independent koncept sem zmagal. Ker je izvedba glede na to da sm programer zastonj, business setup pa tudi. Offshore, kaka hong-kong ali panama varjanta se za online stvari najbolj splaca. Tko da v koncni fazi, kar se zaposlovanja tice, v sloveniji ni nic.


Če greš v biznis ne preveč razmišljat o poslovnem modelu. Ne sploh preveč razmišljat, ampak pojdi v akcijo.

Prvič ti je firma že propadla, kar je precej normalno. Vaja dela mojstra. V nobeni stvari nisi dober že v prvem poskusu.

Pa še nekaj, iz lastnih izkušenj. Pasivni dohodek je ZELO dolgočasna stvar, ki ubija duha. Če boš enkrat postavil samostojen biznis, ki bo delal brez tebe boš na istem kot zdaj. Samo tuhtal boš, kaj lahko še delaš, da ne umreš od dolgega časa.

gendale ::

>Če boš enkrat postavil samostojen biznis, ki bo delal brez tebe boš na istem kot zdaj. Samo tuhtal boš, kaj lahko še delaš, da ne umreš od dolgega časa.
ne pol se voziš okoli z bmwjem, seksaš z lahkimi dekleti in snifaš kokain
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

jype ::

Sej to že dela, pa mu ni dost.

Mu bi povedal za /b/, pa nimam srca.

gendale ::

ravnokar si mu
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Rias Gremory ::

Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ko te nategnejo na maturi (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8216003 (11565) Meizu
»

Punca -> Tehnik računalništva, Vegova LJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
12931124 (24785) x128
»

Zakaj se večina maturantov najbolj boji slovenščine ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
11924712 (18637) m0LN4r
»

Vrnitev v šolo

Oddelek: Šola
286040 (5036) para!
»

Kaj početi v življenju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9417011 (13245) D3m

Več podobnih tem