» »

Kaj početi v življenju?

Kaj početi v življenju?

1
2
»

genesiss ::

Mogoče je že na kaki plaži in pije koktajl, ali pa smuča nekje v Kanadi, ali pa se potaplja z delfini, ali pa sedi v kočici na antarktiki in pije planinski čaj, ali pa meditira nekje v aziji...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

D3m ::

...nas pa pustil pametovati. :)) Hahahahaah
|HP EliteBook|R5 6650U|

barakus ::

Predlagam kak hobi(avto,moto,modelarstvo,kulinarika,potovanja) in šport(kolesarnjenje,plavanje,tek) ali pa v trgovino po WoW.

gendale ::

Shegevara je izjavil:

Snohman je izjavil:

Odločiš se da se boš spremenil.

Uredi zunanji videz in v enem letu dokončaj maturo.
Prodaj eno stanovanje, iz tega denarja pa si plačaj študij na kakšni elitni univerzi v Angliji, kaj povezano z bančništvom, kjer boš spoznal študente, in si ustvaril dovolj veliko ''mrežo'' poznanstev, ki ti bo pozneje prinesla kakšno vplivno službo v neki banki.
Delal ne boš nič, odgvoren za nič, in vlekel mastne denarje.

Ker tu nisi na nobenega vezan, lahko to narediš brez da bi imel slabo vest da si ''nekoga pustil za sabo''.


Tvoj predlog je dejansko tak, da naj neha poležavat in služit, da bo lahko dobil dobro službo in bo lahko zato še malo več poležaval in še malo več služil?

Matej bi se lahko spravil v kakšne hobije, športe, ali službe kjer se kaj počne, saj ga muči brezdelje in ne želja po brezdelju.

to me spominja na en vic o ribiču in bogatem poslovnežu :)


op, tvoja edina rešitev je da se nehaš smilit samemu sebi in nardiš neki iz sebe

civic_ ::

MatejMo je izjavil:

Najprej hvala vsem za vaše odgovore dobre in slabe. Bom pa pač še nekaj napisal.
Ja. Maturo mislim nekoč naredit, čeprav priznam da se zelo težko spravim k temu. Enostavno nimam volje in preveč časa. Tudi če bi šel na kak faks se mi sanja ne kaj me sploh zanima. S športom se ne morem ukvarjat zaradi večih zdravstvenih problemov.( visoka dioptrija, sladkorna bolezen in nekatere druge stvari)
Thomas: Tvoja ideja bi sicer nekomu se zdelo zanimiva, ampak enostavno povedano, jaz ne potrebujem več denarja. To kaj zdaj dobivam mi je čisto dovolj.
Družinsko življenje? Nevem no. Priznam da še nikoli nisem imel punce.( ja tudi spolnih odnosov nisem nikoli imel) Ne verjamem da bi me katera hotela sploh imeti, predvsem zaradi moje zunanjosti(sem bolj debelušn, očala...) in tudi zaradi mojih zdravstvenih problemov in čudne osebnosti.
Pač zelo nerad sem s z ljudmi, čeprav potihem si to najbolj želim...


Zadnji stavek je skoraj kot iz knjige- shizoidna osebnostna struktura. Izogibaš se ljudem komunikaciji a obenem si jo zelo želiš, veliko razmišljaš o tem. Lahko se seveda motim. Lahko se oglasiš pri kakšnem psihoterapevtu. Ne vem pa če je ravno nujno. Nekaj veščin komunikacije pa verjetno imaš ker jih rabiš za komuniciranje s svojimi najemniki.

Ostali so ti dali zelo dobre nasvete:
Zakaj bi na vsak način moral it delat? Denar imaš in ga boš imel. Dobro ga nalagaj še naprej.
Imaš časa kolikor hočeš. Ne it delat maturo po izpitih. Vpiši se v sredno šolo, ki te zanima. in nadaljuj na faksu.
Verjemi veliko novih ljudi boš spoznal...prijatelji, punca to pride samo. Briga ljudi a maš očala, mozolje in trebuh. Važna je samo osebnost in samozavest(no vsaj tistim ljudem s katerimi si želiš bit).
Glede teže in sladkorne pa veš.
Pa diskoteke alkohol in droge...drži se stran od tega. Prej ali slej vsak ugotovi, da od tega nima nič.
Šport..nismo vsi za to...
malo se gibaj, sprehodi u izi...ja pes ni slaba ideja, tudi ljudi spoznaš ko ga pelješ v pasjo šolo. večinoma ženske.
Končaš faks...mogoče delat ali pas še naprej...študirat je lepo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: civic_ ()

x3ca ::

civic_ je izjavil:


Pa diskoteke alkohol in droge...drži se stran od tega. Prej ali slej vsak ugotovi, da od tega nima nič.


To pa sploh ni res. Kolk maš od tega je odvisno od posameznika, seveda pa moraš imeti v glavi dobro razčiščene pojme, torej zanj zgornje definitivno odpade ja.

MatejMo ::

Najprej hvala vsem za odgovore. Veliko vas je predlagalo naj se ukvarjam s športom. To nažalost ni možno, ker pač imam preveč zdravstvenih problemov. Kot sem napisal sta glavna sladkorna bolezen in visoka diotrpija, imam pa tudi problem s srcem in z kostmi.
Veliko vas je predlagalo da naj potujem. Hmja predvsem pri potovanju me je strah letenja predvsem. Pa tudi nekako me sploh ne vleče potovat. Pri psihologu sem bil, ampak je samo rekel da pravzaprav ni nič narobe z menoj, s čim se pravzprav strinjam.
Nekako ne vidim pravega razloga za življenje...
Mogoče še imate kakšno idejo?

T-h-o-r ::

ja, vrv :D


now go troll somewhere else
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

D3m ::

Hung up xD

|HP EliteBook|R5 6650U|

matonson ::

Kot je že nekdo omenil. Začni z enim projektom. Važno je nekaj početi. Če človek preveč miruje začne preveč razmišljati:)

Kaj te veseli? Imaš dovolj časa in denarja, pomagaj drugim. Če ne vidiš smisla ga najdi. Bodi koristen. Če si kaj narediš, ne boš več koristen.

Išči dolgoročno rešitev. Potovanja ti ne bodo pomagala. Tam boš imel le več časa za premišljevanje. Opazoval boš ljudi okoli sebe ter razmišljal kako so oni srečni ti pa nisi itd itd....

Pyr0Beast ::

Najprej hvala vsem za odgovore. Veliko vas je predlagalo naj se ukvarjam s športom. To nažalost ni možno, ker pač imam preveč zdravstvenih problemov. Kot sem napisal sta glavna sladkorna bolezen in visoka diotrpija, imam pa tudi problem s srcem in z kostmi.

A dej me fukat no ? In zakaj pa misliš da ravno vzrok tvojih težav ni v pomanjkanju gibanja ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zupicaa ::

Če imaš sladkorno bolezen še ne pomeni, da se ne smeš gibat. Tako predlagam da se spraviš iz stanovanja na svež zrak. Morda se ti gibanjem po svežem zraku utrne kakšna ideja kaj bi lahko počel.

energetik ::

Tako kot ostali močno priporočam, da se vsaj vsak drug dan spraviš hodit po naravi. Lahko tud za pol ure na začetku. Ti bo koristilo tako psihično kot fizično, preverjeno. Težave, kot si jih opisal, niso ovira za tako gibanje. Si zbistriš misli, predihaš, začneš razmišljati realno. Če si ves čas v stanovanju pred TV in forumih, zgniješ. Najprej to naredi. Potem matura, potem sodelovanje v kakšnem društvu.

D3m ::

Hehe vse skupaj se sliši, kot da imamo slovenskega Stephena Hawkingsa. Pozneje se bo zahvalil za odgovore in pojasnil, da je na invalidskem vozičku.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Pyr0Beast ::

jamranje, nič drugega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

D3m ::

Ampak vas nateguje, tako lepo počasi in z užitkom. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

energetik ::

Se tud meni tko dozdeva. Jamra in odkloni vsak predlog, pa če je še tako enostaven. ;((

D3m ::

Zdaj bo vse skup potihnilo za par dni, da se folk umiri, pol bo pa spet vprašal za nasvet.
|HP EliteBook|R5 6650U|

c3p0 ::

Gibanje marsikomu škodi, ja. Svetujem intenzivno McD terapijo in ogled oddaje Heavy.

globoko grlo ::

Nekako ne vidim pravega razloga za življenje...
Mogoče še imate kakšno idejo?


Enostavno, joga, kot ti je že en predlagal.
Ne toliko v smislu socializacije, čeprav kr dost kul folk hodi na take zadeve.
Bolj v smislu motivacije, energetizacije, antidepresije, harmonizacije telesa, uma in duše. In boš hitro videl kaj bi rad počel, oz. kam te vleče.
Če boš redno doma delal, bojo rezultati hitro vidni.

švrk ::

Samo jamranje in smiljenje sam sebi "imam zdravstvene težave, preveč časa, nemorem to in ono..." BUTEN se dvakrat z glavo ob zid, da se "resetiraš" potem pa SPOKAJ to lenobno rit ven iz stanovanja. Pojdi na sprehod, da se nadihaš zvežega zraka. Če ti je bedno hodit brez cilja "sm ter tja" potem ti naj bo cilj kakšna gostilna vsaj 30min oddaljena, ter tam spij eno kavico in preberi časopis. Nato zavij v trgovino in si nabavi zdravo "BIO" hrano in si začni sam kuhat. Imam občutek, da sediš na zofi in se bašeš z čipsi, kokicami, burgerji, picami in podobnimi sladko/slanimi/mastnimi nezdravimi bedarijami. Kuhanje zna bit zabavno, pa še nekaj zdravega-toplega boš v vampe nafilal. Gibanje in normalna uravnotežena prehrana je prvi korak k dobremu počutju. Ko bo naredil ta prvi korak, se loti nečesa. Predlogov si dobil ogromno.

LP

Steinkauz ::

Na zaćetku je kazalo da bi še lahko bil resen primer. Zdej se pa precej bolj nagibam proti trollu

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

gendale ::

to je troll tema
vem ker sem tudi jaz troll in trolli se prepoznamo med sabo
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

D3m ::

Dokaj uspešna troll tema, če mene vprašaš :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Drekcpekc ::

gendale je izjavil:

to je troll tema
vem ker sem tudi jaz troll in trolli se prepoznamo med sabo


Odlično. Pa imamo strokovni nasvet in tema se lahko zapre. :D

Double_J ::

Kupi isostar pa ga jej kar po žlicah.

Kmalu se boš počutil da imaš zelo veliko energije in boš samodejno začel migat...
Dve šivanki...

damjanmi ::

Bojevnik je izjavil:

Prvo naredi maturo, ker si starejši od 21 let greš lahko direktno delat maturo in se ti ni treba ukvarjat s sredjno šolo.
Sicer boš skoraj sigurno rabil inštrukcije, ampak glede na to da imaš denar to dvovmim da bo problem.


Tole pa nisem vedel. Torej gres lahko delati (poklicno?) maturo, brez, da bi hodil v srednjo solo oziroma vecerno solo?


LP, Damjan

Steinkauz ::

Po 21ih letih greš lahko direkt na maturo ja.
Zdej za poklicno ne vem, za splošno pa 100%

enota13 ::

... ne glede

Praviš, da si tako bolan in tako nejevoljen. Da se ti ne da dokončati srednje šole. Imaš pa denar:

Pojdi na morje na večmesečni "trip". Duhovno okrepčilo zagotovljeno. In špeh bo dal prostor, da ti zraste kakšna mišica. Najemi jadrnico s skiperjem (prekaljenih mornarjev najdeš kolikor hočeš od Piranskega zaliva naprej - če ti je iskanje pretežko, ti kakšnega priporočim). Splanirajta pot in prevzemi navigacijo. Rokovanja z zemljevidom, kompasom, šestilom in ravnilom se boš sproti priučil. Če sem pa tja pomagaš pritegniti jadro, ne bo škode. Vse kar potrebuješ za lajšanje svojih bolezni, si lahko privoščiš na pristaniščih med postanki. Mogoče boš spoznal kakšno lepo zdravnico in jo povabiš na svojo najeto barko. Za žur pa tudi ni skrbi, na palubi se ga lahko nažigaš 24/7. Ampak verjamem, da te bo samo popotovanje bolj prevzelo. In naučil se boš ogromno, skrbeti zase, za plovilo in za kamerada na ladji, to so najosnovnejše stvari, ki ti bodo vedno prišle prav, če se boš še kdaj odločil stopiti nazaj na trdna tla.

Pa brez izgovorov, da ne moreš na valove zaradi morske bolezni. Vsi izgovori, ki si jih našel do danes so te pripeljali v dano situacijo - tako daleč, da se morajo še ljudje po forumih spraševati o smiselnosti tem, ki jih sprožaš.

cewapcic ::

Rokovanja z zemljevidom, kompasom, šestilom in ravnilom se boš sproti priučil.

Ne bo šlo, on ma veliko dioptrijo.

No sam, je pa res da je napisal, da gleda televizijo. To more bit pol res en huge screen tv. Manj kot 2 metra pomoje ni.

Prodaj kako nepremičnino, pa pol na operacijo oči. Za 100k EUR se bo pa že dal kej zrihtat. Magar tret oko nekam na čev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cewapcic ()

enota13 ::

... brez izgovorov

mihec87 ::

In kok je ta velika dioptrija?

Siddh ::

cewapcic je izjavil:

Rokovanja z zemljevidom, kompasom, šestilom in ravnilom se boš sproti priučil.

Ne bo šlo, on ma veliko dioptrijo.



če lahko po netu štrkla potem nima dovolj velike dioptrije da nebi zmogel ravnat z šestilom in zemljevidom

D3m ::

mihec87 je izjavil:

In kok je ta velika dioptrija?


|HP EliteBook|R5 6650U|

cewapcic ::

če lahko po netu štrkla potem nima dovolj velike dioptrije da nebi zmogel ravnat z šestilom in zemljevidom

Ja sj to sm se tud jst pol spomnu.
Sam lahko, da si projicira sliko na 10x10 platno. Lahko, da plačuje nekomu, da mu prebere kaj smo napisali.

Siddh ::

to da mu nekdo drug bere je zelo možno, če ne pa je sam en navadn troll

T-h-o-r ::

Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

D3m ::

T-h-o-r je izjavil:

http://slo-tech.com/forum/t455355/0


LOL @ T-h-o-r / Josef Mengele :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

gendale ::

T-h-o-r je izjavil:

http://slo-tech.com/forum/t455355/0

hehe, on ni to kar sem imel v mislih pri odpiranju te teme :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Ramon dekers ::

matonson je izjavil:

Kot je že nekdo omenil. Začni z enim projektom. Važno je nekaj početi. Če človek preveč miruje začne preveč razmišljati:)

Kaj te veseli? Imaš dovolj časa in denarja, pomagaj drugim. Če ne vidiš smisla ga najdi. Bodi koristen. Če si kaj narediš, ne boš več koristen.

Išči dolgoročno rešitev. Potovanja ti ne bodo pomagala. Tam boš imel le več časa za premišljevanje. Opazoval boš ljudi okoli sebe ter razmišljal kako so oni srečni ti pa nisi itd itd....



jebemti imaš prav, pomaga že branje in sprehod, z besednim zakladom pa lahko stopi človek v družbo.

mihec87 ::

Resno me zanima kaka je ta tok vlka dioptrija da se ne da delat skoraj ničesar...

gendale ::

to je bolezen lenoba
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

chucki ::

Če imaš toliko pod palcem, si pa privošči operacijo oči. Sladkorna pa ni vzrok, da ne moraš športat, ker poznam človeka, ki je na inzulinu in kolesari vsak dan.

D3m ::

chucki je izjavil:

Če imaš toliko pod palcem, si pa privošči operacijo oči. Sladkorna pa ni vzrok, da ne moraš športat, ker poznam človeka, ki je na inzulinu in kolesari vsak dan.


Počasi lahko smatramo, da nima nič pod palcem xD
|HP EliteBook|R5 6650U|
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bivši in sedanji vegovci, kako je na vegovi?

Oddelek: Šola
436851 (5446) Meizu

Dolgcas - Kaj poceti v zivljenju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8411043 (6879) jype
»

Ah to življenje... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10116879 (12159) Vitez
»

Čopki in sponke na zdarvstvenih šolah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12220140 (17334) Pithlit
»

Asocialnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16929688 (23402) BigWhale

Več podobnih tem