» »

Onda vi40 elite 1ghz 9,7" android 4.0

Onda vi40 elite 1ghz 9,7" android 4.0

dali ::

Vse bolj so ogrevam za nakup kake solidne tablice. Ima gdo kaksno izkusnjo s tolo-onda vi40 elite 1ghz 9, 7" android 4. 0
cena je 270 evrov, če ima gdo kako boljšo idejo bom zlo vesel. Prosim za trgovine v sloveniji, ker nimam živce se igrati s kitajci in američani okoli garancije.

dali ::

Če koga zanima tale zadevca evo linka-

kmetek ::

v SLO ni nikjer.

LuGi ::

Ta trgovina jo prodaja a ima močno zasoljeno ceno ;((

http://www.lionshop.si/v-trgovino/pgxso...

dali ::

LuGi je izjavil:

Ta trgovina jo prodaja a ima močno zasoljeno ceno ;((

http://www.lionshop.si/v-trgovino/pgxso...

Se mi niti ne zdi zasoljena, če pride do problema lhk saj nekam poslješ da popravijo.Tko da ima tudi svojo prednost.

kmetek je izjavil:

v SLO ni nikjer.

Vem da si v teh vodah obstaja kaj konkurenčnega pri nas za priblizno isto ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dali ()

LuGi ::

Tudi kitajski trgovini lahko nazaj posljem oz. direktno proizvajalcu ;)

Zgolj postnina bo drzaja za par evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

dali ::

LuGi je izjavil:

Tudi kitajski trgovini lahko nazaj posljem oz. direktno proizvajalcu ;)

Zgolj postnina bo drzaja za par evrov.

V praksi ni čist tkole se zna precej zakomplicirati sploh z kitajci.

kmetek ::

MEDION 399,90EUR HOFER.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Alamar ::

120 EUR višja cena kot iz Kitajske ne more biti glih ugodno. Tudi, če ti carina nabije ddv je cena previsoka. Itak naročajo od tam, saj vidiš čakalno dobo do 14 dni. Lepo počakajo na par naročil (količinski popust pri Kitajcu, plus višji boni ugodnosti) nato pa z DHL naročijo dostavo v SLO.

kmetek ::

oni plačajo še davek... zdaj če je v osnovi nekje 165€ prištej še davek in potem ni 120€ razlike....je veliko lažja garancija potem?

Alamar ::

Kam pa misliš, da oni pošljejo na popravilo? Za masovna naročila je osnova veliko nižja. Brez skrbi, maržo imajo, procentualno gledano, enormno.

Itak pa je tablica na presell in jo bodo Kitajci šele enkrat februarja začeli pošiljat.

keitai ::

Edina izkušnja, ki jo imam z vračanjem reči na kitajsko je pozitivna, dobu nedelujoč lcd panel, vrnu nazaj, dobu keš nazaj. Brez komplikacij, edin trajal je vse skup dolg.

On topic: Škoda, da niso temu Allwinner A10 stisnal še eno jedro zraven :/

dali ::

Alamar je izjavil:

120 EUR višja cena kot iz Kitajske ne more biti glih ugodno. Tudi, če ti carina nabije ddv je cena previsoka. Itak naročajo od tam, saj vidiš čakalno dobo do 14 dni. Lepo počakajo na par naročil (količinski popust pri Kitajcu, plus višji boni ugodnosti) nato pa z DHL naročijo dostavo v SLO.

Glej meni v primeru okvare se nekjubi balinati z kitajci, mam raj debato v Sloveniji(pa če vzameš na firmo vse skp nepride veliko razlike).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dali ()

Tomson ::

Kot je bilo omenjeno, tudi naša trgovina bo poslala nazaj na Kitajsko na popravilo in bo trajalo isto, če ne zaradi posredništva še več.

Če se kupi preko preverjene trgovine direkt iz Kitajske, mislim da 100€ razlike upraviči tisti mail ki ga je treba napisat in nekaj € poštnine.

Sicer pa ko bo enkrat zaloga, bo predvidevam na ebay.co.uk cena okoli 220€ kar bo še vedno bistveno bolj ugodno kot pri nas.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

soncekje ::

Tega ne razumem čist. Cena na kitajskem naj bi bila 100€ manj, ok, ampak kaj pa davek, ker moraš uvozit stvar v EU in poštnina in stroški banke in podobno,.. Po moje pride potem res kar nekaj več. Poleg tega ti tako in tako čist vsak trgovec, tud na ebayu neko maržo ubriše. Če se mi ni treba zajebavat z iskanjem, maili in podobno, da ne govorim o kakih komplikacijah ali pa garanciji, mi tud malo večja marža to odtehta, pa da nimam problemov. Za razliko od keitai-a je bila moja izkušnja s kitajsko slaba.. Namesto laptopa je bil dostavljen nek beden GSM in potem ni bilo nobenega odziva na pritožbo, v drugem primeru pa naročene pošiljke sploh ni bilo. Tako da jaz ne naročam več s Kitajske..

Runnagain ::

Prov odzivna pa tale zadevca ne izgleda.

LuGi ::

Stock launcher res ni tako odziven ampak z Nova Launcher zadeva deluje veliko bolje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Alamar ::

soncekje je izjavil:

Tega ne razumem čist. Cena na kitajskem naj bi bila 100€ manj, ok, ampak kaj pa davek, ker moraš uvozit stvar v EU in poštnina in stroški banke in podobno,.. Po moje pride potem res kar nekaj več. Poleg tega ti tako in tako čist vsak trgovec, tud na ebayu neko maržo ubriše. Če se mi ni treba zajebavat z iskanjem, maili in podobno, da ne govorim o kakih komplikacijah ali pa garanciji, mi tud malo večja marža to odtehta, pa da nimam problemov. Za razliko od keitai-a je bila moja izkušnja s kitajsko slaba.. Namesto laptopa je bil dostavljen nek beden GSM in potem ni bilo nobenega odziva na pritožbo, v drugem primeru pa naročene pošiljke sploh ni bilo. Tako da jaz ne naročam več s Kitajske..
Glej, naročat od nekega xy Kitajčka na ebayu ni primerjave s priznano trgovino tipa pandawill. Poštni stroški so 0, carine ni, je pa ddv 20%, če se odločijo pogledat paket kar pa tudi ni vedno. Komplikacij pri garanciji ni, oziroma jih ni nič več kot pri naših trgovcih. Da se razumemo, govora je o poceni tablicah, ki jih bodo tudi naši pošiljali na popravilo v Azijo. Tele cheap tablice do 200 EUR se imho zelo splača uvažat iz Kitajske, ker zadevo pri nas mučo preplačaš, medtem ko laptopa ali pa telefona osebno nikoli ne bi naročal od tam.

Tomson ::

www.pandawill.com ?!

Ehmm... I don't think so! ---> KLIK in KLIK

Skratka, po odzivih kupcev sodeč, še ena kitajska on-line trgovina ki pošilja wordlwide in pri tem na dolgo in široko nateg..... kupce širom sveta.

Če si med srečnimi prejeminiki pravilnega in delujočega artikla so čisto ok, v primeru da nekaj ne štima (kar je v večini primerov) se po pričanju nate....nih kupcev nezadovoljni maili končajo z izjavo "Deal with it!" ali "Get over it"

PandaWill? I will not! :)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Tomson ::

EDIT: Porabil slabo uro s pregledovanjem in branjem raznih odzivov kupcev iz različnih kitajskih online trgovin in prišel do zaključka da je 90% izkušenj negativnih in v večini primerov zadeve ne delujejo ali crknejo pa parih urah, delivery time je tudi po več mesecev kljub plačanim express delivery, kakšne garancije noben ne pozna, support - kaj je že to, itd ...

Skratka, sedaj že sam razmišljam da raje 100€ več kot pa tele kalvarije ... (če ne bo tudi v tej naši trgovini 100% avans, potem pa oni naročijo iz Kitajske in čakaš in če kaj ne štima pošljejo nazaj in čakaš in nato ne dočakaš ...)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

dali ::

Tomson je izjavil:

EDIT: Porabil slabo uro s pregledovanjem in branjem raznih odzivov kupcev iz različnih kitajskih online trgovin in prišel do zaključka da je 90% izkušenj negativnih in v večini primerov zadeve ne delujejo ali crknejo pa parih urah, delivery time je tudi po več mesecev kljub plačanim express delivery, kakšne garancije noben ne pozna, support - kaj je že to, itd ...

Skratka, sedaj že sam razmišljam da raje 100€ več kot pa tele kalvarije ... (če ne bo tudi v tej naši trgovini 100% avans, potem pa oni naročijo iz Kitajske in čakaš in če kaj ne štima pošljejo nazaj in čakaš in nato ne dočakaš ...)

Sem ti že takoj povedal, da balinanja s kitajci največkrat niso uspešna ;)(po želji vsak zase ve).Me pa vse manj zanimajo tale kitajska čudesa, ker ko vse skp potegneš ni to to.

LuGi ::

Tomson je izjavil:

www.pandawill.com ?!

Ehmm... I don't think so! ---> KLIK in KLIK

Skratka, po odzivih kupcev sodeč, še ena kitajska on-line trgovina ki pošilja wordlwide in pri tem na dolgo in široko nateg..... kupce širom sveta.

Če si med srečnimi prejeminiki pravilnega in delujočega artikla so čisto ok, v primeru da nekaj ne štima (kar je v večini primerov) se po pričanju nate....nih kupcev nezadovoljni maili končajo z izjavo "Deal with it!" ali "Get over it"

PandaWill? I will not! :)


PayPal dispute in kitajec potegne ta kratko.

Sicer pa imas trustable trgovine kot so recimo merimobiles, dealextreme, focalprice, dinodirect.. brez težav poteka nakupovanje =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Dr_M ::

Mimogrede, tele tablice sploh grejo cez naso carino?
Za telefone in gps naprave vem da ne grejo.

LuGi ::

Grejo grejo.

Še dopis iz drugega forume

Na Generalni carinski urad ste naslovili dopis, v katerem navajate, da želite iz Kitajske uvoziti tablični računalnik, v vrednosti do 140 €. Zanima vas, kolikšne so uvozne dajatve in ali je potrebna CE oznaka na izdelku.

Ob uvozu računalnika, ki se uvršča v tarifno številko carinske tarife Evropskih skupnosti 8471 30 00 00, se carina ne plača, ker je carinska stopnja >>0<<. Plača se DDV po stopnji 20 % od vrednosti pošiljke.

Pošiljke blaga zanemarljive vrednosti so oproščene uvoznih dajatev do skupne vrednosti 150 €. Oprostitev plačila DDV za zadevne pošiljke se lahko uveljavlja le za blago do skupne vrednosti 22 €. V vašem primeru, se plača DDV po splošni stopnji 20 % od vrednosti pošiljke.

Fizične osebe pri uvozu tabličnega računalnika, ki ga bodo uporabljale za lastne potrebe, ne potrebujejo certifikata o ustreznosti ali CE oznake na računalniku.

trnvpeti ::

tukaj je ze kdo kupoval http://www.chinaewindow.net/

Alamar ::

Jao, bral si negativne izkušnje, nisi pa pomislil, da je človeška psiha naravnana tako, da piše le negativne komentarje. Pozitivnih se le redki lotijo. Pandawill je trgovina z ogromnim prometom in valjda se najdejo negativni komentarji. Samo poglej, internet je poln kritik čez paypal, ebay, amazon, dealextreme in podobnih. Imaš na stotisoče ljudi, ki ne zaupajo paypalu, a so le kaplja v oceanu. Moje izkušnje s pandawill so dobre. Support mi je še vedno odgovoril in to v dobrem času, ne kot pri večini angleških trgovin, ko ti večinoma sploh ne odgovorijo. Ko kupuješ, moraš biti pozoren, da je izdelek na zalogi (vprašaš za 100%) in potem preko DHL hitro dobiš. Navadna pošta seveda čakaš v povprečju 3 tedne. Tudi reklamacijo sem že imel - polomljeno tehnično stvar manjše vrednosti 30$. Sem poslikal in poslal in so mi brez težav brezplačno poslali nov izdelek.
Trgovina se mi dopade, ker imajo dobro in ugodno ponudbo, ki je drugje večinoma dražja. Dealextreme ne maram, ker so počasni, pa tudi praktično vse njihove izdelke dobiš ceneje na ebayu.

No v glavnem, jaz bom tole ondo naročil drug teden, ko se malo spucajo zaostala naročila zaradi njihovega praznika. Ainola advanced se pa že prodal ker mi je premajhen. In to v eni uri za 50 EUR več, kot sem dal zanj.:8) Sicer se pa vsak pri sebi odloči. Če je pripravljen plačevati nategunske marže našim uvoznikom pa tudi prav.

Tomson ::

Seveda raje vsak kupuje tam kjer je ceneje, če je le vse ok pri nakupu. Sam sem se tudi kar zagrel naročit tole Ondo na Pandawill pa sem sedaj vseeno malo ustavil konje.

Je res, da je bistveno večji procent negativnih kritik, a bilo bi zanimivo izvedet kakšen procent ljudi je imel dobro in kakšen procent slabo izkušnjo.

Sicer pa bom počakal na tvoj odziv kako bo cel nakup z Ondo potekal, pa se bom potem odločil! :)

Boš vzel Express delivery?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

LuGi ::

Obljubljajo zalogo drug teden ;)

Tomson ::

Še varianta nakupa iz Anglije:

(zaloga po 14.februarju)
GadgetFreaks

Onda Vi40 Elite 8GB = 215€
Express Delivery (2-4 days) = 33€

Vse skupaj = 248€

In še ena malo bolj sumljiva varianta (ali pa tudi ne :) iz Anglije (preko offica ii Kitajske) za 174€ + poštnina:
EbellKing - In stock! :)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5423926927 (1443) Machete
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4186 187 188 189 )

Oddelek: Loža
94291532992 (4726) dr.Akula
»

kitajske spletne trgovine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14369700 (3552) darkolord
»

Spletno nakupovanje povzroča kopičenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5814912 (11898) _Denny_

Nakup telefona iz Kitajske? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7431395 (27335) Lonsarg

Več podobnih tem