» »

Nakup telefona iz Kitajske?

Nakup telefona iz Kitajske?

«
1
2

mrbomb ::

Kaj mislite o nakupo telefona iz kitajske? Katere spletne trgovine priporočate? Kako je z garancijo? Kakšna je poštnina? Ali bo delovala sim kartica? Hvala =)
  • zaklenil: Lonsarg ()

francek1 ::

Tule je poštnina v ceni. SIM-ka seveda deluje, v marsikateremu kar dve.:D
Garancijske pogoje imaš jasno navedene.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Magic1 ::

http://www.antelife.com/
http://www.etotalk.com/lenovo-a820_p375...
Če se le da plačaj preko paypal (imaš fajn garancijo za dobro robo prvih 45 dni).
Jaz imam Lenovo A820, dal sem vse skupaj z davkom malo pod 160€. Super telefon.
Magic

mrbomb ::

samo 45 dni imaš garacnijo? Kako dolgo je trajalo da je pošilka prispela?

MIHAc27 ::

Sam sem nabavil enga toucha za vsega 30€. Za klicarit je bil ok, delalo je v bistvu vse (Wifi, bluetooth, 2x Sim) ampak ker sistem ni bil android ampak neka Java simulacija, je bilo teško nalagat aplikacije. Tudi brskalnik je bil bolj osnoven.

Če misliš dati 100€ za telefon, dobiš že v sloveniji original nov Android sistem.
Če bi se pa sam mal frajaru, pa dal res minimalen znesek (in uporabljal telefon bolj za klice) pa komot nabaviš. Jaz sem kupil preko Aliexpress.

bigbug ::

Če sem prav razumel je ralika med lenovo 1820 in s820 predvsem v tem, da je A820 kitajsko obdelan, s820 pa pač "original" lenovo?

WaterBoy ::

Mnenja o tem telefonu?

http://europe.oppostyle.com/home/9-find...

Nekam je drag za kitajca

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WaterBoy ()

BladE_ ::

Za 399€ dobiš 16GB verzijo in glede na to, kar ponuja(če je vse res) ni drag... Piše, da ima dve leti garancije... drugo leto krije prodajalec. Za ta denar(spet, če je res) je tole bomba...
Akcija - Reakcija

WaterBoy ::

Sam še vedno 400€

Kralj5 ::

Kakšen mesec si lastim thl w8 beyond, na ebay.co.uk se ga dobi za 200eur+ 15eur poštnine.
specifikacije http://thlmobilemall.com/thl-w8-beyond-... (full HD, 4x1.5GHz, 16/1GB, 13Mpixel kamera, ki dela zelo solidne slike, postneki majo bitrate cca 23Mbit/s.., 15200pik Antutu). Kakovost izdelave je primerljiva z ostalimi top brand telefoni. Skratka zelo zadovoljen in priporočam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kralj5 ()

JerryP ::

WaterBoy je izjavil:

Sam še vedno 400€


Če si študent imaš 10% popusta :D

WaterBoy ::

Še 2 dni pol pa konc :))

Mr.Nice ::

Tudi jaz se zanimam za nakup pametnega telefona iz Kitajske in me zanima Kralj5, kako si zadovoljen z THL?

Gledal sem firme iNew, Jiayu, Xiaomi, THL, Zte , ZOPO in se nekak ne morem odločiti.
Res je, da med temi firmami izstopata Jiayu in Xiaomi, vendar so še vedno dosti cenejši od teh telefonov, ki se pri nas prodajajo in ponujajo še celo boljše oz enake specifikacije.
Gledam pa telefone do nekje 300 € z uvoznimi dajatvami vred, torej nekje 250 € max.

Je moral kdo plačati DDV za telefon iz Kitajske? Včasih cariniki spregledajo kakšen telefon, kolikor mi je znano.
Gledajo še CE oznake?
Ali gledajo to samo še, če so telefoni v večjih količinah?

lp
Dont worry.......be happy!!!:)

pedalo ::

Sam sem lastnik modela ZOPO ZP980+ že 3 mesece in moram reči da sem zelo zadovoljen z nakupom. Potreboval sem dualsim smartphone in zaradi slabe izbire med prestižnimi znamkami posegel po Kitajcu. Kvaliteta izdelave je solidna, sploh glede na ceno. Na forumih je izredno dobra podpora za custom rome, čeprav že stock deluje brezhibno. Če koga zanima kaj konkretnega za telefon, naj me vpraša.

francek1 ::

Mr.Nice je izjavil:

Tudi jaz se zanimam za nakup pametnega telefona iz Kitajske in me zanima Kralj5, kako si zadovoljen z THL?

Gledal sem firme iNew, Jiayu, Xiaomi, THL, Zte , ZOPO in se nekak ne morem odločiti.
Res je, da med temi firmami izstopata Jiayu in Xiaomi, vendar so še vedno dosti cenejši od teh telefonov, ki se pri nas prodajajo in ponujajo še celo boljše oz enake specifikacije.
Gledam pa telefone do nekje 300 € z uvoznimi dajatvami vred, torej nekje 250 € max.

Je moral kdo plačati DDV za telefon iz Kitajske? Včasih cariniki spregledajo kakšen telefon, kolikor mi je znano.
Gledajo še CE oznake?
Ali gledajo to samo še, če so telefoni v večjih količinah?

lp

Davek je 22% in ne poznam primera, da bi spregledali kakšen telefon.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Kralj5 ::

Mr.Nice je izjavil:

Tudi jaz se zanimam za nakup pametnega telefona iz Kitajske in me zanima Kralj5, kako si zadovoljen z THL?

Gledal sem firme iNew, Jiayu, Xiaomi, THL, Zte , ZOPO in se nekak ne morem odločiti.
Res je, da med temi firmami izstopata Jiayu in Xiaomi, vendar so še vedno dosti cenejši od teh telefonov, ki se pri nas prodajajo in ponujajo še celo boljše oz enake specifikacije.
Gledam pa telefone do nekje 300 EUR z uvoznimi dajatvami vred, torej nekje 250 EUR max.

Je moral kdo plačati DDV za telefon iz Kitajske? Včasih cariniki spregledajo kakšen telefon, kolikor mi je znano.
Gledajo še CE oznake?
Ali gledajo to samo še, če so telefoni v večjih količinah?

lp



Jaz sem telefon kupil tu: ebay.co.uk, ker pošiljajo iz UK ni DDV-ja in carine. Pri istem prodajalcu ga lahko bidaš in dobiš še ceneje(se da dobiti 20-30EUR ceneje): ebay.co.uk.
Z telefonom sem zelo zadovoljen, ubistvu dobiš kvalitetno kopijo SG3/4 za 200eur. Batertija zdrži od 1-5dni, zavisi predvsem od tega koliko ga uporabljaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kralj5 ()

Magic1 ::

Jaz sem zelo zadovoljen s temle telefonom:
http://www.ebay.co.uk/itm/Lenovo-A820-4...
Če ga naročiš s kitajske, ga dobiš se ceneje, vendar imaš delo s carino in dlje traja.
Magic

Mr.Nice ::

Francek1, malo sem se narobe izrazil, mislil sem , če slučajno kdo ni rabil plačati ddvja, da so ga cariniki spregledali...
Ker jaz veliko naročam iz Kitajske dele za telefone in vrednost vedno presega 22 € pa nisem rabil plačati do zdaj še niti centa ddvja.
Verjetno gledajo na telefon kot celoto in ti nato zaračunajo dajatve...
Hvala za nasvete, bom malce pregledal še pa mogoče bidal za oni thl, nisem še nikdar bidal pa bom zdaj prvič :)
Se mi kar dopade tale thl w8 oz w11.
Je kvalitetno ohišje? Deluje plastično? Kako je FHD zaslon, se lahko primerja z S4?
Moje izkušnje z S4 so takšne, da je telefon izredno plastičen, ohišje je plastik fantastik napram kakšnemu HTCju, ki imajo dobra ohišja...
Dont worry.......be happy!!!:)

Mr.Nice ::

http://www.antelife.com/thl-w300-mtk658...

Tale bi me prišel z ddvjem cca 290 €, kaj pravite, se da na ebayu dobit še ceneje? Je pa res, da je prava krava tale, velikost je nekje kot NOTE :)
Dont worry.......be happy!!!:)

trnvpeti ::

pedalo je izjavil:

Sam sem lastnik modela ZOPO ZP980+ že 3 mesece in moram reči da sem zelo zadovoljen z nakupom. Potreboval sem dualsim smartphone in zaradi slabe izbire med prestižnimi znamkami posegel po Kitajcu. Kvaliteta izdelave je solidna, sploh glede na ceno. Na forumih je izredno dobra podpora za custom rome, čeprav že stock deluje brezhibno. Če koga zanima kaj konkretnega za telefon, naj me vpraša.

1.wifi, pri skoz povezanem wifi, koliko casa ti drzi baterija
2.kateri android mas gor, kako je z nadgradnjami
3.kateri rom te mika dati gor?

Iscem en telefon za babico. Zahteve:
- android telefon(skype,viber)
- cimdaljsa avtonomija baterije
- ekran 4.0" do 5.0"
- zadosti je dual core , igric se ne bo igralo

Torej katerega kitajca priporocate za zgornje zahteve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

francek1 ::

Magic1 je izjavil:

Jaz sem zelo zadovoljen s temle telefonom:
http://www.ebay.co.uk/itm/Lenovo-A820-4...
Če ga naročiš s kitajske, ga dobiš se ceneje, vendar imaš delo s carino in dlje traja.

Brez bliskavice????? WTF....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

LitralSM ::

http://www.gizchina.com/2013/07/07/top-...
Poglej, če ti kateri ustreza. Če ne, glej pod zavihkom Reviews. Nekaj se bo že našlo.

Mr.Nice ::

@trnvpeti poglej si te spletne strani....

www.antelife.com
www.tinydeal.com
www.tmart.com
www.dealextreme.com

Sam osebno sem naročal od teh strani iz tmart in dealextreme, vendar ne telefonov.
Za telefoni se oziram najbolj na strani tinydeal.
In sem zelo zainteresiran za THL W300 :)aka S4
Dont worry.......be happy!!!:)

saming ::

francek1 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Jaz sem zelo zadovoljen s temle telefonom:
http://www.ebay.co.uk/itm/Lenovo-A820-4...
Če ga naročiš s kitajske, ga dobiš se ceneje, vendar imaš delo s carino in dlje traja.

Brez bliskavice????? WTF....




Po lastnih izkušnjah po DHL iz Kitajske 3 dni, če imaš srečo tudi brez davka ali pa 22% davek+ okoli 5€ stroškov DHL-za storitev pri posredovanju. (dodatno 1 dan ko jim pošlješ dokumente o plačilu)

pedalo ::

trnvpeti je izjavil:

1.wifi, pri skoz povezanem wifi, koliko casa ti drzi baterija
2.kateri android mas gor, kako je z nadgradnjami
3.kateri rom te mika dati gor?

Iscem en telefon za babico. Zahteve:
- android telefon(skype,viber)
- cimdaljsa avtonomija baterije
- ekran 4.0" do 5.0"
- zadosti je dual core , igric se ne bo igralo

Torej katerega kitajca priporocate za zgornje zahteve?


Baterija mi ob aktivni uporabi (klici, sms-i, internet) zdrži od jutra do večera brez problema, kar meni zadostuje. Imel sem stock rom, vendar sem hotel nekaj novega pa sem namestil MIUI v5, s katerim sem zadovoljen, zaenkrat dela brez problemov. Na strani Needrom imaš ogromno različnih romov. Telefon je popularen in posledično obstaja zelo dobra neuradna podpora. Poglej si tudi znamko Jiayu, ki ima prav tako kvalitetne telefone z boljšo baterijo. So pa iz tega razloga nekoliko debelejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pedalo ()

miha112 ::

pozdravljeni, ravno prebiram vase komentarje in me zanima če je prišlo že do kaksnih problemov z vasimi telefoni iz ebay-a, ker bi tudi sam sedaj kupil nekaj in sem zelo skeptičen, kaksen nasvet, vzel bi pa thl w8s. hvala vam :)

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_sacat...

miha112 ::

pa še eno uprašanje imam kot gledam telefone na eby.co.uk je veliko ponudnikov enakih telefonov po zelo drugacnih cenah, sedaj pa me zanima ali je to vse ok ali je treba biti na kaj pozoren :)

Magic1 ::

Pozoren moraš bit na lokacijo izdelka in rating prodajalca ter število njegovih prodaj.
Magic

Mr.Nice ::

Pa malo si poglej število negativnih in pozitivnih feedbackov. Če bo imel v enem mesecu veliko negativnih, potem veš, da ni najboljši prodajalec.
Sam osebno gledam od 99% naprej, kar je pod 99% zame že ni ok :)
Dont worry.......be happy!!!:)

recmajkemi ::

Kralj5 je izjavil:

Kakšen mesec si lastim thl w8 beyond, na ebay.co.uk se ga dobi za 200eur+ 15eur poštnine.
specifikacije http://thlmobilemall.com/thl-w8-beyond-... (full HD, 4x1.5GHz, 16/1GB, 13Mpixel kamera, ki dela zelo solidne slike, postneki majo bitrate cca 23Mbit/s.., 15200pik Antutu). Kakovost izdelave je primerljiva z ostalimi top brand telefoni. Skratka zelo zadovoljen in priporočam.

Kako je pa z GPSom, hitro najde signal, ga tudi obdrži?

miha112 ::

aha no saj nekaj stvari sem ze nabavil preko ebaya pa ni blo panike :) zdj sem malo gledal thl w300 pa thl w8s in sem ugotovil da je thl w8s res slabsi model tk da bom presedlal na w300. povejte mi če veste koliko so sloh to kej uredu ferme in koliko se lahko kosajo z nasimi naprimer samsung. sedaj me še zanima kako je z našim omrežjem da ga slučajno kupil potem pa ne bo nič delalo, sicer sem pa na si.mobilu

da prilozim se link :

http://www.tinydeal.com/thl-w300-65-fhd...

ali se vam zdii tole ugodna cena za tak telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha112 ()

Mr.Nice ::

Tud jaz gledam za tem modelom, samo mi je nekak prevelik in sem se zdaj zagrel za THL w11.Glede razmerje med ceno in kaj ponuja telefon, je res ugodno, vendar to je noname firma in zna bit, da ti kaj ne deluje, update podpora je tak tak itd...
No, najlažje je, če se odločiš sam in poizkusiš tvegat, tako kot bom najverjetneje tudi jaz sam naredil :)

Še vedno sem mnenja, da so ti samsungi in htcji zelo precenjeni!
Dont worry.......be happy!!!:)

miha112 ::

to je res ja in tudi malo sem brskal po netu da bi nasel kaksne tezave o njihampak nisem nic najdel čudno, ali pa ne znam iskati :) no tega modela še nisem gledal ampak meni je vsec velik zaslon, ali kaj update-tov sploh obstaja za to fermo. sicer nekaj garancije je ampak to ni to. da ti pa ravno ne dela je pa pol spet 200 eu veliko :)kje bos pa vzel ti svojega w11. pa imam se uprašanje ko gledam karakteristike opazam da nimajo vsi slovenskega menija, ali je to čisto odvisno ali ima vsak android slovenski jezik, samo da nekateri ne napisejo pod karakteristike tega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha112 ()

Mr.Nice ::

Ja, zdaj, ko sem bolje pogledal sem videl, da največ ponuja w300 model.Ima slo jezik in tudi support za micro sd, medtem ko w11 tega nima.
Ne vem, moram še malce pretuhtati stvari, mogoče se odločim za tegale w300, vendar ta za v žep ni, žal.

Naročiti sem nameraval iz tinydeal.com
Dont worry.......be happy!!!:)

carota ::

Sam nimam izkušenj, hvalili so kvaliteto GooPhone nabavljenega tukaj http://www.androidforcheap.com/.

pedalo ::

Paziti je treba le to, da le redki "Kitajci" pokrivajo 900 mhz 3g omrežje, ki ga ima Simobil zgrajenega predvsem na manj poseljenih območjih.

miha112 ::

aha no super za tole informacijo pedalo :) to bo pa treba pogledat, ali mogoce ves koliko pa ima mobitel mhz. mr. nice ja res je ja da ga je tezko km pospravt bo treba pa si torbico omislt hehe :) pa je tinydeal res tok sigurna stran kjer majo dobro robo :)

miha112 ::

sedaj pa če prav razumem ce vzamem model thl w300 pri nas ne bo deloval sistem 3G ampak samo 2G

3G: WCDMA 850/2100MHz
2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

fopi ::

kolikor vem je v SLO 3G večinoma na 2100 MHz, ponekod pa na 900 MHz kot backup. Torej bo večinoma delal, ponekod pa ne.

Prosim za predloge za kitajski telefon, velikost nekje do 128 mm, torej ekran 4,3".

miha112 ::

aha no kul, bom se mal probal poizvedt, jah sej tud telefoni ki so tukaj kupljeni ponekod ne delajo tk da ja :) am kupi ga na tinydeal so rekl da so ok, jaz ga bom tudi vrjetno kar tukaj uzel pa se vsega izognes :)

fopi ::

A na tinydeal je brez carine in to? a niso oni iz kitajske?

Nekako sem si ogledal nekaj telefonov, rad bi nekje do 128 mm velikosti, torej ekran 4.3". A lahko kdo poda kaj mnenj ali predlogov kaj je boljše o:

Xiaomi
Mi1S
Mi2
Mi2S

Zoppo
zp200+

THL
W3

Jiayu
G2
G2S

Hvala.

toloplus ::

Aston_11 ::

So kakšne posebnosti za naložiti drugo verzijo androida na te telefone ali mora biti prilagojen posebej zanje? Recimo, če bi hotel iz 4.2 na 4.3?

mat11 ::

Glede omrežja, lahko rata problem glede "date"na kakšnih rualnih področij. Tam bodo podatki se prenašali samo na Edge, če ni podpore 850 ali 900mhz. Sam imam ca. pol leta telefon ki dela samo na 2100mhz. Pa še nisem opazi problema. Tako da, ko kupujem telefon mi to ni ravno nujno, če me ostale stvari zadovoljujejo.
mat

miha112 ::

Fopi to so usi hudi telefoni gledani po tem kar imajo. Tk da ker ti je boljsi ga uzam pa seveda cenovno dostopn. Ce pa mene uprasas malo poglej ker model najbolj hvalijo tudi po kaksnih tujih forumih pa je :-) glede na to pa da gled cako telefone od cca 180 eu naprej se pa tudi na bolhi kaksen samsung s3 najde. Lih to mene tarna k nevem ali bi profiterov pa probov narocit pa kar bodis dobis ali se enega takega kupi pri nas ki ima se dejansko garancijo

bigbug ::

Ali ima morda kdo izkušnje z Xiaomi?

Mr.Nice ::

Xiaomi je baje kitajski apple :)Kolk sem videl na youtubu xiaomi mi3, poseka S4 v vseh pogledih, je pa tudi cena kar velika za kitajski telefon.
Goophone zgleda zelo dobra kopija S4, če ti to vidi carinik in jo smatra kot ponaredek, ti lahko pošiljko zavrne?
Dont worry.......be happy!!!:)

miha112 ::

Kupis tam kjer ni potrebno cariniti. Ce nabavis preko tinydeal-a kukr vem se izognes vsemu.

Mr.Nice ::

No saj carine tak ni po novem zakonu, samo ddv se plača, pač na tinydeal bi moral onim napisat, da naj pošljejo kot gift.
Dont worry.......be happy!!!:)

mat11 ::

Sedaj tudi prihaja Jiayu G5, zadeva je kovinska, in če te ne moti rahla podobnost Iphonu, dobiš odličen ekran 4,5 incha in MTK6589T štirijedrni procesor.
mat
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajski telefon do 270$

Oddelek: Pomoč in nasveti
205248 (4473) mat11
»

Kateri mid-range android telefon

Oddelek: Kaj kupiti
182474 (1766) nightbird
»

Je ta telefon vreden 193 € ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
132900 (2394) francek1
»

Xiaomi je kitajski Apple

Oddelek: Novice / Ostale najave
3110864 (7294) bdoxx

Več podobnih tem