» »

EU podpisala sporazum ACTA

1
2
3 4 5

mtosev ::

Arto je izjavil:

mtosev je izjavil:

ne piratiziram tak da me to ne skrbi. bodo pa drugi verjetno manj piratizirali sedaj.


mtosev je izjavil:

karkoli je piratsko je na mojih starih HDDjih in je staro najmanj 5let. na trenutnem kompu imam cela 2 filma katera sn downlodal (in ja nameravam jih kmalu kupiti na dvdju)


Tole pa ne bo kompatibilno.

bo, ker pred leti ni bilo takšnega zakona v SLO. zakoni pa za nazaj ne veljajo. na teh diskih se itak nabira prav in če se prav spomnim ni kaj dosti gor. karkoli je gor je zelo old, mam pa tudi par kopij piratskih xpjev od prej pa jih je dolgo nisem uporabljal. to kar je od prej ostalo aka navlada od prej. zadnjih par let nimam nič. sem pa downloadal pol pa kupil stuff al pa sn downloadal stuff katerega sn že kupil, ker sn bil len sam rippati. pri meni ni nič razen od šita starejšega od 5let
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

mtosev> zakoni pa za nazaj ne veljajo.

Če nisi pobrisal, potem zakon kršiš zdaj.

mtosev> sem pa downloadal pol pa kupil stuff

OK, to ni tako hudo, samo pet let čuze na kilobajt ilegalno downloadnih reči.

Me ne zanima, če ludi Japanci ne pošiljajo k nam Grozilla DVDjev.

Jupito ::

Pedofili pozor: ne morejo vas zapreti, če posedujete fotke, ki so starejše od 5 let!

Resno, pisalo je na internetu! :))
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

mtosev ::

jype je izjavil:

mtosev> zakoni pa za nazaj ne veljajo.

Če nisi pobrisal, potem zakon kršiš zdaj.

mtosev> sem pa downloadal pol pa kupil stuff

OK, to ni tako hudo, samo pet let čuze na kilobajt ilegalno downloadnih reči.

Me ne zanima, če ludi Japanci ne pošiljajo k nam Grozilla DVDjev.

jype o zastalarnem zakoni si mogoče že slišal?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gandalfar ::

No daj, razsvetli nas - kateri cleni se ti zdijo relevantni iz njega?

jype ::

mtosev> jype o zastalarnem zakoni si mogoče že slišal?

O rokih zastaranja? Seveda. Ampak ti poseduješ reči, ki si jih protipravno prilastil, kar pomeni, da še vedno izvajaš kaznivo dejanje.

Iatromantis ::

EU Commission propaganda on ACTA

The European Commission published a document in defense of ACTA, "10 Myths about ACTA". It is pure propaganda. The document is widely distributed by polish authorities.

Let's take a look.

Myth 1: ACTA is a secret agreement. Negotiations were not transparent and conducted "behind closed doors". The European Parliament was not fully informed.

Commission: "The text of ACTA is publicly available to all."


The final text is indeed available.

Commission: "The negotiations for ACTA were not different from negotiations on any other international agreement."

That is not true. WTO and WIPO have much more transparency and input from NGOs.

Commission: "It is a fact that such agreements are not negotiated in public, but with the Lisbon Agreement and the revised Framework Agreement there are clear rules on how the EP should be informed of such trade negotiations. And these have been scrupulously followed."

Still, the Parliament could not discuss the text openly. No feedback from experts possible. And earlier versions are still secret, while they may be important for interpertation in conflict resolution.


Vir in več na acta.ffii.org/?p=1082

jype imaš kakšen dober vir o grožnji abandonwaru? Če prav razumem je težava v zahtevkih podanih izven sodišč, kjer mora obtoženi, zaradi domnevnega 'infrižmenta' dokazovati nedolžnost in ne obratno?

mtosev ::

@jype če se komu da preganjati stari stuff pa kr naj. dvomim, da že ni zastaralo. bi pa imeli kr dela iskati po približno 1500 cdji in dvdji. originali, piratski cdji vsi skupaj. mislim,da imam celo nekje piratski win 3.11 samo ga že dolgo nisem videl hehe
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jype ::

Mi te bomo samo anonimno prijavili, policija bo pa zasegla vse, kar imaš. Če boš še kdaj dobil kaj nazaj, boš lahko srečen.

Ampak ker ne piratiziraš, se ti ni treba ničesar bati.

Iatromantis> Če prav razumem je težava v zahtevkih podanih izven sodišč

Težava je v tem, da se reči izvršijo, še preden imaš možnost na to vplivat.

lambda ::

JST47 ::

Protest proti ACTI tudi v Sloveniji, 4. februar 2012, Kongresni trg 12:00 - 15:00

https://www.facebook.com/events/2427322...



Francoski poslanec v Evropskem parlamentu in odgovorni poročevalec za Acto, Kader Arif, v protestu odstopil z mesta poročevalca. Proces sprejemanja je bil "šarada", je komentiral svoj odstop. Med drugim je v odstopni izjavi še zapisal: "Obsojam celoten postopek, ki je pripeljal do podpisa. Pomanjkanje kakršnega koli stika s civilno družbo, netransparentnost od samega začetka, ponavljajoči zamiki podpisa brez pojasnila, ignoriranje stališč parlamenta samega."
Zapisal je še, da je kot poročevalec bil priča izjemnim pritiskom lobijev, da bi o Acti glasovali čimprej; da "le ne bi javnost izvedela" in postala prepozorna".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JST47 ()

lambda ::

JST47 ::

Na EU strani piše "Anything you can do legally today is still legal after the ratification of ACTA." zakaj pol sploh hočjo sprejet. To je samo legalese. http://ec.europa.eu/trade/creating-oppo...

Če vad zanima kdo od ''naših'' je podpisal ACTA naj si vzame 5 minut in prelista spisek.
https://www.laquadrature.net/wiki/Writt...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JST47 ()

PaX_MaN ::

Če vad zanima kdo od ''naših'' je podpisal ACTA naj si vzame 5 minut in prelista spisek.
https://www.laquadrature.net/wiki/Writt...

To kar si linkal je ena pisna deklaracija v kateri piše, da nej bodo mal bolj transparentni pri sprejemanju ACTA in podobno.
Niso to "podpisi za ACTA". Edina, ki jo je podpisala je una k jo je nubes omenu.

ABX ::

Res je, ne mešat jabolka in hruške.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mtosev ::

jype je izjavil:

Mi te bomo samo anonimno prijavili, policija bo pa zasegla vse, kar imaš. Če boš še kdaj dobil kaj nazaj, boš lahko srečen.

Ampak ker ne piratiziraš, se ti ni treba ničesar bati.

Iatromantis> Če prav razumem je težava v zahtevkih podanih izven sodišč

Težava je v tem, da se reči izvršijo, še preden imaš možnost na to vplivat.

Evo jype zakon o zastaranju:
5) šest let od storitve kaznivega dejanja, za katero se sme po zakonu izreči zapor do enega leta ali denarna kazen.
pri členu 147 piše, da je max do enega leta zapora. zastaralo je:)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Arto ::

mtosev je izjavil:

pri meni ni nič razen od šita starejšega od 5let

A nisi prej rekel, da imaš na novem računalniku dva filma?

mtosev je izjavil:

5) šest let od storitve kaznivega dejanja, za katero se sme po zakonu izreči zapor do enega leta ali denarna kazen.
pri členu 147 piše, da je max do enega leta zapora. zastaralo je:)


Ti izvajaš kaznivo dejanje sedaj, ker poseduješ piratizirano robo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arto ()

mtosev ::

mam ja. edino ta dva filma. pa še to bom kupil.

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?...
pokaži mi kje piše kaj o posedovanju.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Arto ::

mtosev je izjavil:

mam ja. edino ta dva filma. pa še to bom kupil.

Ja kaj ma pa to veze, če jih boš kupil ali ne?

Phantomeye ::

mtosev je izjavil:

mam ja. edino ta dva filma. pa še to bom kupil.

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?...
pokaži mi kje piše kaj o posedovanju.


Kupil kdaj?

Ne gre to tako. Jst mam ful robe doma, ampak to ni piratiziranje, ker bom itaaaak kupil.

mtosev ::

saj nima. mafio 2 sn tudi začel downloadat med tem pa sem jo že prek neta naročil. ja nisem želel čakati. $$$ so dobijo.
mam ja kmalu bo tudi to kupljeno in ja vem da ni sedaj legalno,ker nisem še kupil
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Arto ::

mtosev je izjavil:

saj nima. mafio 2 sn tudi začel downloadat med tem pa sem jo že prek neta naročil. ja nisem želel čakati. $$$ so dobijo.
mam ja kmalu bo tudi to kupljeno in ja vem da ni sedaj legalno,ker nisem še kupil


Kaj pol bluziš, da ne piratiziraš?

Phantomeye ::

mtosev je izjavil:

saj nima. mifia 2 sn tudi začel downloadat med tem pa sem jo že prek neta naročil. ja nisem želel čakati. $$$ so dobijo.
mam ja kmalu bo tudi to kupljeno in ja vem da ni sedaj legalno,ker nisem še kupil



Torej si pirat. Zato se ne delaj lepega in čistega. Hinavec.

ABX ::

Don't feed the troll.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

lambda ::

mtosev tvoja dva filma tle notr sta popolnoma irelevantna in brezvezna. Who cares, pustite ga na miru že enkrat reveža. Tukj gre za čist nekj druzga.

mtosev ::

cela 2 dni sn bil pirat, ker čez 2 dni je bila igrica v nabiralniku. piratsko sn mel 2-3dni
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Phantomeye ::

mtosev je izjavil:

cela 2 dni sn bil pirat, ker čez 2 dni je bila igrica v nabiralniku. piratsko sn mel 2-3dni



cela dva dni sem bil morilec. Pol pa nisem bil več zaradi tega, ker sem nekomu drugemu rešil življenje.

mtosev ::

neumesna primerjava, ker je založnik dobil denar. datoteke katere sn downloadal iz neta in katere so na cdju so iste tak škode ni nihče imel
dobro vse sn tukaj že reko in nimam kaj za dodati.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Gandalfar ::

mtosev je izjavil:

neumesna primerjava, ker je založnik dobil denar. datoteke katere sn downloadal iz neta in katere so na cdju tak škode ni nihče imel
dobro vse sn tukaj že reko in nimam kaj za dodati.


Well, v trenutku ko si zacel downloadat torrent si datoteko delil z drugimi. Zaradi tega te potem preganjajo. To, da imas originalni DVD te ne opere dejanja, da si brez privoljenja avtorja delil njegovo avtorsko delo z drugimi.

Phantomeye ::

mtosev je izjavil:

neumesna primerjava, ker je založnik dobil denar. datoteke katere sn downloadal iz neta in katere so na cdju so iste tak škode ni nihče imel
dobro vse sn tukaj že reko in nimam kaj za dodati.


Ja, ampak ce si uporabil torrent/limewire/itd.

Si tudi avtomatično uploadal. ergo širil illegalno pridobljene vsebine drugim.

EDIT: me je gandalfar prehitel :P

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Gandalfar je izjavil:

mtosev je izjavil:

neumesna primerjava, ker je založnik dobil denar. datoteke katere sn downloadal iz neta in katere so na cdju tak škode ni nihče imel
dobro vse sn tukaj že reko in nimam kaj za dodati.


Well, v trenutku ko si zacel downloadat torrent si datoteko delil z drugimi. Zaradi tega te potem preganjajo. To, da imas originalni DVD te ne opere dejanja, da si brez privoljenja avtorja delil njegovo avtorsko delo z drugimi.

moje downloadanje trenutno je stvari katere so poškodovane in nimam backupa. download sn si tudi M$ visual studio,ker mi je originalni cd uničil. backupa nisem mel. serisko, cetifikat in vse drugo mam. verjetno ne bom šel kupit še enkrat isto stvari, ker mi je cd šel adijo. nekdo bi se rabil spomniti in natediti neki sistem na internetu, če imaš nek software/game,da si ga lahko downloadaš ko se ti originalni medij uniči. tukaj pa ne vidim problema,ker tak si že isto stvar lastim samo medij mi je šel po gobe
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Arto ::

mtosev je izjavil:

moje downloadanje trenutno je stvari katere so poškodovane in nimam backupa. download sn si tudi M$ visual studio,ker mi je originalni cd uničil. backupa nisem mel. serisko, cetifikat in vse drugo mam. verjetno ne bom šel kupit še enkrat isto stvari, ker mi je cd šel adijo. nekdo bi se rabil spomniti in natediti neki sistem na internetu, če imaš nek software/game,da si ga lahko downloadaš ko se ti originalni medij uniči. tukaj pa ne vidim problema,ker tak si že isto stvar lastim samo medij mi je šel po gobe

Pa kaj kr neki bluziš. Ukradel si dva filma. A če oropaš banko in čez dva dni prineseš denar nazaj, a potem je vse ok?

antonija ::

mtosev kriminalec si in treba te je zapret ker povzrocas nepredstavljivo gospodarsko skodo zalozniski industriji. Glede na to da se strinjas s predlogi v ACTI, je edino prav da se sam prijavis na najblizji policijski postaji. Verjamem pa, da so tudi tvoji kolegi na internetih dovolj posteni da ti bojo v primeru moralne zmedenosti pomagali in te (trikrat) prijavili. Od tam naprej bojo pa zadeve tekle kot po maslu (pun intended)>:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Groove ::

mojcakleva
78 mailov o #ACTA I think I got it :-)) vsi ste proti
@ http://twitter.com/mojcakleva

Samo 78? Resno? Folk, zbudite se :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Groove ()

mtosev ::

Arto je izjavil:

mtosev je izjavil:

moje downloadanje trenutno je stvari katere so poškodovane in nimam backupa. download sn si tudi M$ visual studio,ker mi je originalni cd uničil. backupa nisem mel. serisko, cetifikat in vse drugo mam. verjetno ne bom šel kupit še enkrat isto stvari, ker mi je cd šel adijo. nekdo bi se rabil spomniti in natediti neki sistem na internetu, če imaš nek software/game,da si ga lahko downloadaš ko se ti originalni medij uniči. tukaj pa ne vidim problema,ker tak si že isto stvar lastim samo medij mi je šel po gobe

Pa kaj kr neki bluziš. Ukradel si dva filma. A če oropaš banko in čez dva dni prineseš denar nazaj, a potem je vse ok?

sem jih že izbrisal. hehe. jih ni več vseeno pa jih bom kupil:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Arto ::

mtosev je izjavil:

sem jih že izbrisal. hehe. jih ni več vseeno pa jih bom kupil:D

No, potem pa je vse ok. Enako, kot če oropaš banko in potem zažgeš denar.

antonija ::

Se dokaze unicujes? Uf, kazniva dejanja se kar kopicijo...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

mtosev ::

zbrisal sn, ker ne rabim več. če me bo kdo tožil zaradi tega, ker sn imel par dni preden sn kupil pa kr. M$, EA in drugi so dobili od mene že zelo dosti denarja. tudi drugim reklamiram originalni software(M$ bi bil happy z mano
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

globalna80 ::

Citiram:

Kako bo ACTA uporabljena na internetu ko bo ACTA uveljavljena?
Pod ACTO bodo ponudniki internetnih storitev prisiljena odpreti in pregledati vsak paket podatkov, ki jih pošiljate ali prejmete, da bi iskali avtorsko zaščitene informacije.

Pošljite ali prejmite avtorsko zaščiteno informacijo večkrat in boste odklopljeni ali kazensko ovadeni.

Naložite video zabave, kjer igra avtorska glasba ali pa pošljite citat časopisnega članka na e-pošto, boste šli, to je to.

Kako bi lahko Youtube ali Twitter deloval pod tem zakonom, kot je ta?
Torej, internet, kot ga poznamo, je na robu uničenja.

vir:
Ustavi ACTA Pošast! Kaj je ACTA? | Slovenski Podnapisi
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

mtosev je izjavil:

zbrisal sn, ker ne rabim več. če me bo kdo tožil zaradi tega, ker sn imel par dni preden sn kupil pa kr. M$, EA in drugi so dobili od mene že zelo dosti denarja. tudi drugim reklamiram originalni software(M$ bi bil happy z mano):D


Noben te ne bo tožil. sam internet ti bodo vzel. Malenkost.

mtosev ::

kolk vem te 3 opozorijo preden ti odklopijo net.vsaj tak je v Franciji
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PaX_MaN ::

kolk vem te 3 opozorijo preden ti odklopijo net.vsaj tak je v Franciji

Tega v (zadnji javno dostopni) ACTA ni.

Voluharr ::

Kako se pa potem to obravnava v javnih ustanovah.
Ali pa recimo v datacentrih ??

@nny ::

mtosev, upam da si uporabil katero anonimizacijsko orodje pa ne pozabi diska 36x prepisat.

Za vsak slučaj, saj veš.

mtosev ::

nimam paranoje tak ne prepisujem disk/e.če kdo želi vedeti kaj sn delal na netu bo pač ugotovil
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

PaX_MaN ::

Očigledno je zadnja javna različica ACTA, ki sem jo polinkal, tudi zadnja končna različica. V Svetu EU so bili celo tako ohrni, da so jo prevedli tudi v podalpščino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

para! ::

Tole bi blo treba prsilt tele politike, da poleg tldr verzije zakona objavjo še povzetek in potem bi se mogoče več ljudi prtoževal. Tkole pa res ne vem kdo bo bral in potem še argumentirano refutal 51 strani. Ni lih za vsazga tole, tiče se pa vseh.
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

Bistri007 ::

Če slovenski Državni Zbor ne bo ratificiral ACTA, potem ne bo nič s tem. Zato naj vsak, ki to bere, kontaktira svojega poslanca.

Obrazec za kontakt s poslanci in poslanskimi skupinami: http://www.dz-rs.si/wps/portal/Home/ODr...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Gandalfar ::

A obstaja kaksen predhodni primer, ko nas parlament ni zelel ratificirat direktive iz EU?

Zgodovina sprememb…

globalna80 ::

@Gandalfar, če še ni bilo takega primera lahko mi vplivamo da se to zdaj zgodi. Če vam je mar potem širite informacijo o temu. Ta Acta je še dosti hujša kot se zdi na prvi pogled.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropski parlament zavrnil ACTO (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6223799 (21052) [D]emon
»

"Tole tu je kot v kriminalki" (INTA predlagala zavrnitev ACTE) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
15843723 (39612) bluefish
»

Odbori Evropskega parlamenta zavračajo ACTO, končno glasovanje julija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
7418810 (16728) Fritz
»

Sporazumu ACTA na tnalu Evropskega parlamenta slabo kaže

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
63506 (2700) BALAST
»

Kaj torej piše v ACTI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
13776366 (62871) Iatromantis

Več podobnih tem