» »

Optika

Optika

«
1
2

MasterKiD ::

Naredili so tukaj optiko oziroma naredil širokopasovno povezavo in ne opazim razlik - dowload/upload je enak (preveril sem z speedtestom!

Voluharr ::

Kaj je fora te teme??
Oprosti ampak ne vem kaj hočeš povedat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Voluharr ()

MasterKiD ::

To hočem povedat, da naj mi kdo pomaga zakaj mi internet ne dela hitreje (dowload/upload),ker so nam naredili optiko. Optika pa mi nič ne pomaga, saj internet ni nič hitrejši!

CoolBits ::

Hitrost imaš tako kot jo plačaš... nima veze al optika al navadna žica.
Je pa res, da na optiki lahko dela dosti hitreje od žice...

repetitor ::

Boš moral pa naročiti dražji paket interneta da bo hitreje delal. :)

MasterKiD ::

Ni kriv paket,paket je dober saj imam paket kateremu hitrost je največja skoraj 5mb meni pa dowloada komaj 560kb/s pa še internet ni spet tako hiter.. Paket ni kriv..

CoolBits ::

Uf meni pa na 10Mb paketu downloada z skoraj 1100kb/s.... kje je napaka?

Voluharr ::

Ločiš b-bite med B-bajti?
560*8=4480 kar je skoraj 5Mb.

Jah no jaz imam pa 2Mb paket pa mi 400 KB dol vleče...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Voluharr ()

Goran's Blog ::

Hahaha ma nene:D:D pixer malo učenja Kilobyte @ Wikipedia

Lonsarg ::

Prvič slišim, da obstajajo paketi na optiki, ki so manj kot 10Mbit,

Goran's Blog ::

Lonsarg je izjavil:

Prvič slišim, da obstajajo paketi na optiki, ki so manj kot 10Mbit,

Pomojem ni spreminju paketa ob pridobitvi optike:)

Zgodovina sprememb…

MasterKiD ::

Ponudnik storitev je Teleing - če vas zanima :)

Goran's Blog ::

No in kje maš pri TEleing otpiko 5M?:)

MasterKiD ::

560kB/s mi prenaša,moralo bi več..

Za optiko moraš imeti posebej naročeno?

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Najcenejši paket optika, ki ga oni ponujajo je optika F1.1. Ti si pa lepo na bakru preko paketa kaln (B) 3.0, ki omogoča 5/1, kar je 625KB/s, torej tid dela točno tako, kot ti omogoča paet, ki ga plačuješ, spremeni ga, čehočešdruge hitrosti ane, a si z lune padu.

Goran's Blog ::

Ja joj ti maš KaIn(B) paket če praviš da je 5M za optiko maš pa tlele: http://www.teleing.com/si/zasebni-upora...

Voluharr ::

Ali ima ta ponudnik svoje kable od T-2 ali od telekoma ali od koga drugega??

Goran's Blog ::

Azgard F1.1 je 10/10

Lonsarg ::

Seveda je, jaz sem hitrosti napisal za Kaln B, na katerem je očitno Pixar

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MasterKiD ::

Voluharr je izjavil:

Ali ima ta ponudnik svoje kable od T-2 ali od telekoma ali od koga drugega??



Nisem siguren,ampak se mi zdi da majo od T-2 (ker vem da nekaj sodelujejo z T-2)

Goran's Blog ::

Se strinjam azgard!

MasterKiD ::

Goran's Blog je izjavil:

Ja joj ti maš KaIn(B) paket če praviš da je 5M za optiko maš pa tlele: http://www.teleing.com/si/zasebni-upora...


Mislim da res, moram naročit dražji paket če hočem optiko (oz. paket za optiko) ?

Goran's Blog ::

Seveda,vendar stvar bo cenejša in hitrejša!

broken/link ::

pa poglej si razliko med bitmi pa bajti. ker tretnutno ti dela točno tolk hitro, kolkr maš naročeno (oz teoretično bi ti lahko kak kilobajt hitrej delalo).

MasterKiD ::

Zanima me približno koliko mi bo dowloadalo in uploadalo (hitrost),če izberem paket Optični internet (10M/10M) ?

zee ::

10 delis z 8 in dobis maksimalen mozen prenos v MB. Na dejansko hitrost prenosa vplivajo se drugi faktorji (router, kvaliteta mrezne napeljave, racunalnik).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

fosil ::

Morda neumno vprašanje, ampak vseeno.
So te sploh zares priklopil na optiko, torej da so ti pripeljali kabel v stanovanje, dali nov modem in nato vzeli starega, dali novo pogodbo, itd.
Ker če so samo optiko potegnil v hišo/stanovanje to še ne pomeni da si avtomatsko priklopljen nanjo.
Tako je!

Slowenc ::

Tema in pol. Kateri speedtest si uporabil?
Skiny gate.

integral15 ::

Si bom sposodu kr tole temo. No moje vprasanje je siol da 15m opticnega kabla brezplacno se pravi od notranje omarce do modema ampak jast bi potreboval 20m opticnega kabla ker bi rad imel modem v isti sobi kot racunalnik pa me zanima ce se ga da nekak dokupit tistih 5m kabla pa kaksna je cena ? klical sem na siol in vprasal una zenska je sam debel gledala pa me vprasala kak to mislite dokupit in je ni blo kake 2 min pride nazaj in mi pripelje da naj od modema potegnem UTP kabel in da nihovi mojstri znajo priklopit modem sam do 7m opticnega kabla 0.o wtf in sm telefon odlozu ker se mi ni dal ubadat z njo.

Anney ::

Pusti ti telefon in pomoč pri miru, ko pride montažer, mu skuhaj kavico, reci kakšno lepo besedo in ga mimogrede prosi za primerno dolžino kabelna, vse se uredi. Jaz sem ga po montaži dobil še 15m (kolut), v roke, zapakiranega za hude čase.

NeMeTko ::

Ma lahko napeljejo tudi 100m, če je potrebno - samo morajo imeti s seboj ustrezen konec kabla.

Ponavadi monterji uporabljajo predkonfekcionirane kable (imajo gor že montiran konektor), ki jih nabavljajo v dolžinah 5m, 10m, 20m,...
Cenovno najbrž ni kakšne bistvene razlike med temi kabelčki, tako da se ti kar lepo zmeni s tistim monterjem, ki ti bo zadevo napeljeval in ti bo že uštimal tako, kot je treba.

integral15 ::

Aha oki tnx fanta

integral15 ::

Se neki mogoce vesta kak modem pride to zraven za trio z kabelsko tv ?

NeMeTko ::

Za Siol nebi vedel. Pri T-2 dobiš switch (lahko da danes že kaj drugega - je že dolgo, kar so meni to napeljali).

Anney ::

Modem je iskratel prospero 632, pa neka škatla je še za kabelsko TV, imam jo nekje v kleti in ne znam povedat kateri model.(uporabljam še staro črno škatlo)

Optična kabla sta dva, moder in zelen priklop, modri je net, zeleni pa kabelska TV.




Še teden dni tako, potem pa dobim drugo opremo in drugega operaterja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

fosil ::

Novi siol modemi za optiko so innbox, sicer so videt enako, imajo pa nekoliko več nastavitev in vgrajen wifi.
Pa če boš imel kabelsko ne boš imel trio, ampak duo + kabelsko.
Tako je!

Unknown_001 ::

Joo vi se pritožujete nad počasnostjo interneta, kaj bi blo pol šele če bi imel tako povezavo ko jst, ka mam kar neverjetnih 9kbit/s.

upload in download

Zgodovina sprememb…

integral15 ::

fosil
Imenuje se trio saj je isto kot siol TV sam kar lahk tu prklucs neomejeno tvju pa gre prek antenskega kabla

anney
Hvala za slike se neki kolk ima ta skatlica od kablske prkluckov za tvju brez da bi mogu kake razdelilce vlect ? in pa so lahko modem pa ta kablska tv na razlicnem koncu se prav ta za kablsko bi mel na podhisju modem pa v sobi eno nastropje nizje ?

Zgodovina sprememb…

Anney ::

Modem ima 4 linije out, kabelska pa žal samo enega (F-konektor) out, kar pa boš rešil z delilniki, če bo potrebno pa kakšen ojačevalec vmes odvisno od kakovosti signala in števila TV-jev.
Kar pa se tiče različnih mest pa težko, ker optični kabel je speljan skupaj, ter se razdeli na koncu in pride vštekan direkt v eno in drugo škatlico. Sej škatlice so majhne in tudi dizajnersko nekot narejene, ne motijo, ali pa jih potisneš za mizo ali omaro, odvisno kje ti pride optika v hišo.

 F konektor

F konektor



 delilnik

delilnik



 optika

optika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

integral15 ::

Aha no sej ni panike bom pa skup imel sm tolk da vem mal okvirno na kaj se pripravt :)

fosil ::

integral15 je izjavil:

fosil
Imenuje se trio saj je isto kot siol TV sam kar lahk tu prklucs neomejeno tvju pa gre prek antenskega kabla

Ne.
V paketu trio je iptv, kabelska je posebej.
Lahko imaš sicer trio + kabelska. Tako imaš potem dve televiziji.
Drugače pa imaš duo + kabelska.
Tako je!

SloBiscuit ::

Pri optiki se začenjo hitrosti pri 10/10 dalje in če je le možno se dejte prklopt na optiko, ker je bolj zanesljiva in hitrejša od unga bakra pa še ceneje te pride. Pr kablih za optiko je pa tko, oni ti dajo lahko največ 15m kabla zastonj, dokupit 5m kabla ne moreš ali pa kupit 5m kabla pa ga dat zraven unih 15m tud ne gre oz. mislim da obstaja nek vezni člen v kolikor bi ta zadnja opcija bila možna(na žalost ne vem kje to dobiti). Drugače je pa za 20m optike cena okol 20-30€, če se ne motim.
neznanec555

NeMeTko ::

To z dolžino optičnega kabla je larifari - vse zavisi od tega, kako se dogovoriš z monterjem.

Pri nas je T-2 v poslovni stavbi napeljal več kot kilometer optičnih kablov, pa ni nikomur nič posebej zaračunal, ker bi bil njegov poslovni prostor več kot 15m oddaljen od omarice v pritličju.

Lonsarg ::

Kakšen optični kabel neki.. Optika je, razen izjemoma po kakem dogovoru napeljana samo do omarice, vse naprej pa je naveden UTP kabel, ker nese 100Mbit brez problema do okoli 100m.

NeMeTko ::

Lonsarg je izjavil:

Kakšen optični kabel neki.. Optika je, razen izjemoma po kakem dogovoru napeljana samo do omarice, vse naprej pa je naveden UTP kabel, ker nese 100Mbit brez problema do okoli 100m.

Si se že tako dogovoril z monterjem, ki ti je zadeve napeljeval, oz. ti je tako ustrezalo.

Že v osnovi monter ne more 'omarice' postaviti kamorkoli mu paše, ampak kvečjemu tam, kjer se dogovori s tabo.
Če imaš na optiki še 2 TV aparata, 3 telefone in internet, si takoj pri šestih UTP kablih. Najbrž ni logično, da ti bo monter dal switch za optiko nekam, kjer boš potem na čisto drug konec hiše vlekel utp kable in se spotikal ob njih?

Tudi ne vem, o kakšni omarici pravzaprav govoriš. Pri nas v poslovni stavbi imamo eno omarico v pritličju, od koder se vodijo optični kabli do omaric, ki so v posameznih hodnikih. Iz teh omaric, pa so potem speljani optični kabli do vsake firme, kjer je potem postavljen switch, na katerega si priklapljaš svojo opremo. Tiste 'omarice' so dejansko vozlišča, kamor se pripelje dovodni kabel, na katerega potem privarijo kable, ki so speljani do naslednje omarice oz. uporabnika. Notri ni nobene elektronike, switcha ali česarkoli podobnega - zgolj zvitek optičnega kablovja.

Lonsarg ::

Omara, o kateri govorim je tista zadnja stvar pred routerjem/modemom/TV razdelilnikom(to je pogosto ena naprava, ki vse to dela). Do te omarice je optika(last ISPja), naprej pa UTP(last firme).

V vašem primeru ni nič kaj drugače kov v mojem. Namreč vsaka firma plačuje svoj priključek na internet. In vsake firma dobi to omarico z optiko. Vse do te omarice JE LAST ISPja, ni vaše, do tam je seveda optika. V blokih je ista zadeva, ker ima vsako stanovanje svoj prikluček, ima tudi svojo tako omarico. Če je v bloku tako T-2 kot Telekom, potem je po stanovanju vse dvojno napeljano, ker ta napeljava optike ni last bloka.

Jaz sem te v prejšnjem postu razumel, da si hotel povedati, da so vam optiko po firmi napeljevali...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

NeMeTko ::

V poslovnih prostorih niso montirali nobenih omaric.

Iz tiste razdelilne na hodniku so po ceveh (tudi te so brezplačno položili) speljali optični kabel do mesta, ki si jim ga pokazal, da ti ustreza za lokacijo switcha. Tako je pri meni switch privijačen direktno na zid, optični kabel pa iz stropa (Knauf) pripeljan nanj. Nobene omarice. Mislim pa, da je na stropu še kakšen meter rezerve optičnega kabla zvitega. Če bi želel prestaviti switch na drugo mesto, to pri meni ni problem zaradi Knauf stropa. V hišah in blokih to seveda ni tako preprosto.


Tako so zadeve napeljevali po celi stavbi. Kako to delajo drugod, pa res ne morem reči.

Anney ::

V blokih je optični kabel napeljan po hodnikih in pri vsakem stanovanju je nad vrati majhna razdelilna omarica iz katere pride v vsako stanovanje, svoj optični kabel, direkt na modem od ISP-ja.

Lonsarg ::

Switch(oziroma optika-UTP pretvornik) je tisto, kar je v omarici. Pri vas so pa zgleda, kar direkt postavili switch v firmo, to gre za poseben dogovor, to ni klasično početje.

NeMeTko ::

Lonsarg je izjavil:

Switch(oziroma optika-UTP pretvornik) je tisto, kar je v omarici. Pri vas so pa zgleda, kar direkt postavili switch v firmo, to gre za poseben dogovor, to ni klasično početje.

V tvojem primeru je potem ta omarica pod ključem? Dostop ima pa samo provider?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optika v notranjost hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6620026 (10413) ToniT
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30658938 (24997) Lonsarg
»

priklop optičnega kabla

Oddelek: Omrežja in internet
378499 (7032) Vanadium
»

Optični kabel od doze do modema

Oddelek: Kaj kupiti
3010499 (9743) klemenSLO
»

optika T2 oprema in kabli

Oddelek: Pomoč in nasveti
4710456 (9518) Senitel

Več podobnih tem