» »

Optični kabel od doze do modema

Optični kabel od doze do modema

ufek ::

Pozdravljeni.

Zanima me, kakšen kabel je potrebno kupiti in kje (Maribor), za povezavo doze v stanovanju z optičnim modemo od Telekoma (HUAWEI HG8010H)? Torej, inštalacijo so nam prišli nardit od omarice do stanovanja, modem še pa niso prinesli. Ker pa bi rad imel modem ca. 15m stran od doze bi potegnil optični kabel do mesta kjer bo modem. Zato rabim ca. 15m tega optičnega kabla, prede pride Telekomovec z modemom. Torej kakšen kabel je potrebno kupiti in kje? Kakšna je kaj cena tekočega metra?

Hvala.

Dr_M ::

Ce bos dovolj prijazen, ti ga bo monter zrihtal, zastonj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Invictus ::

Reci monterju, pa tudi če plačaš kabel. Če ne bo narejeno z njihove strani, bodo ob napakah takoj pokazali nate...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ufek ::

Ja to sem razmišljal. Problem je v tem, da bom moral kabel vleči skozi ozke kanale, zvrtati kakšne luknje, nekaj celo potisniti pod laminatom itd.. Tako da potem bo potrebno na vsaki strani kabla narediti še konektor. Zato pa sem mislil pripravit vse, da mi monter samo konektorje gor rukne.

čuhalev ::

Ni tako lahko kot se sliši, narejen kabel je cenejši in trpežnejši od tega sestavljenega na terenu.

Škoda da jim nisi že na začetku rekel, naj naredijo dozo tam, kamor sedaj hočeš vleči kabel.

MadMicka ::

Zakaj pa rabiš modem 15 m stran? Sej lahko sam vlečeš kabl za PC in TV, wifi ti pa bo 15 metrov že vleku, če je pa preveč sten vmes, pa daš wifi vmesnike.

ufek ::

@batt67 zato ker Telekomovci niso ravno precizni in bi nardili po liniji najmanjšega odpora. Pač raje si sam potegnem ta kabel po stanovanju, bom vsaj imel kot hočem.
@MadMicka zato ker že imam zdaj na bakru modem 15 m stran in imam od njega že na vse strani speljane UTP kable. Mi je lažje speljat 1 optični kabelček, kot pa ponovno vleči UTP kable od modema pri dozi.

Sicer hvala vsem za offtopic pripombe, ampak nisem spraševal po nasvetih glede polaganja, samo informacijo potrebujem o pravem optičnem kablu za povezavo od doze do modema, ter kje ga nabaviti najceneje. :)

...:TOMI:... ::

Glede na to, da bos vlekel pod laminatom ipd. ti svetujem, da kupis vlakno na metre, konektorje ti pa zavarijo gor, potem, ko kabel potegnjen.

Samo moras vedet, da to ne bo zastonj, samo varjenje in meritve so poceni, ostali stroski so visoki v primerjavi z vrednostjo kabla (prevoz, ure dela...)

Ni nujno, da ti to dela telekom. Lahko pogledas po internetu, ce imas kakega varilca optike v blizini, saj sedaj je teh ljudi ratalo kar veliko.
Tomi

Skyman ::

Predn pride telekomovc z modemom pride se GVO,vsaj pri meni je bilo tako da so mi dal bp 30m optike od skatle do modema( v stanovanju) tako da reci pa ni nobenegga problema.Jz bi lahko dobil še vec kot sm rabil.

ufek ::

GVO je že bil tu. V sredo je najavljen priklop modema in preklop iz bakra na optiko, tako da ne pride več nihče razen ta z modemom.

...:TOMI:... ::

http://forumi.siol.net/showthread.php?t...

Tu imas specifikacijo optike, ce bos narocil pri kaksni firmi ta kabel.
Tomi

ufek ::

Iz tiste solate se bolj malo spoznam. :) Še vedno pa ne vem kje se lahko takšen kabel nabavi?

...:TOMI:... ::

ezz.si
fibernet.si

Celo proizvodnjo imamo pri nas. fokab.si
Tomi

ufek ::

Hvala. Sem še vprašal na siol forumu, da vidim če kdo kaj več ve.

TRIROG ::

Kot ideja:
Kaj pa če teh 15 m rešiš z UTP kablom in enim 1000/100 switchem? Bo zagotovo ceneje in hitreje.

ufek ::

Sem tudi pomislil, samo switch najcenejši je daleč dražji od teh bogih 15m kabla domnevam... :)

Dr_M ::

Hja, vcasih so strasili o nekih 400€ za nekaj metrov opticnega kabla (jasno je, da je veliko cenejsi), pa da ti ga se zalotajo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ufek ::

No ja, pol bi bil switch res cenejša rešitev. :D

gregor_m ::

TS uporablja za povezovanje SC konektrorje, ki so precej široki. Če boš napeljal optiko, ki ima na obeh straneh konektorje (15m bi znalo biti nekje 25EUR) boš moral skozi stene vrtati 12mm lukne, cevi pa morajo biti še širše.

Če misliš napeljati optiko, ki ima samo na eni strani konektor bo napeljava preprostejša (6mm lukne so dovolj). Toda na strani kjer ni konektorja ti bo moral nekdo zvariti optiko. Tega TS ne dela ampak samo GVO, kateri pa ti bo obisk zaračunal.

Boš pa optiko dobil bolj v kakšni specialni trgovini kot je svetoval ...:TOMI:.... Dvomim da se ti splača s tem ubadat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor_m ()

noraguta ::

Naredi predpripravo vlakno in konektorjr ti bobo že monterji naredil.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

ufek ::

gregor_m je izjavil:

TS uporablja za povezovanje SC konektrorje, ki so precej široki. Če boš napeljal optiko, ki ima na obeh straneh konektorje (15m bi znalo biti nekje 25EUR) boš moral skozi stene vrtati 12mm lukne, cevi pa morajo biti še širše.

Če misliš napeljati optiko, ki ima samo na eni strani konektor bo napeljava preprostejša (6mm lukne so dovolj). Toda na strani kjer ni konektorja ti bo moral nekdo zvariti optiko. Tega TS ne dela ampak samo GVO, kateri pa ti bo obisk zaračunal.

Boš pa optiko dobil bolj v kakšni specialni trgovini kot je svetoval ...:TOMI:.... Dvomim da se ti splača s tem ubadat.

Ravno zaradi tega sem mislil napeljati samo kabel, konektorje pa bi nahecal Telekomovce/GVO da mi jih zvari ob priklopu. Samo če je kabel res 25, pol je mogoče res bolje kupit najcenejši switch za 15EUR pa napeljem UTP kabel. Čeprav tudi UTP kabel 15m bo nekje 10EUR pa sem spet na istem.. Bom videl kaj se bo dalo zmenit s Telekomovcem ko pride.

gregor_m ::

ufek je izjavil:

gregor_m je izjavil:

TS uporablja za povezovanje SC konektrorje, ki so precej široki. Če boš napeljal optiko, ki ima na obeh straneh konektorje (15m bi znalo biti nekje 25EUR) boš moral skozi stene vrtati 12mm lukne, cevi pa morajo biti še širše.

Če misliš napeljati optiko, ki ima samo na eni strani konektor bo napeljava preprostejša (6mm lukne so dovolj). Toda na strani kjer ni konektorja ti bo moral nekdo zvariti optiko. Tega TS ne dela ampak samo GVO, kateri pa ti bo obisk zaračunal.

Boš pa optiko dobil bolj v kakšni specialni trgovini kot je svetoval ...:TOMI:.... Dvomim da se ti splača s tem ubadat.

Ravno zaradi tega sem mislil napeljati samo kabel, konektorje pa bi nahecal Telekomovce/GVO da mi jih zvari ob priklopu. Samo če je kabel res 25, pol je mogoče res bolje kupit najcenejši switch za 15EUR pa napeljem UTP kabel. Čeprav tudi UTP kabel 15m bo nekje 10EUR pa sem spet na istem.. Bom videl kaj se bo dalo zmenit s Telekomovcem ko pride.


Če se ti gre za denar, potem bo switch in UTP kabel definitivno cenejša opcija.
Ker GVO ti je že naredil optično dozo in za njih je zgodba končana. Telekomovc ko bo prišel bo imel pri sebi samo modem in nima varilnika za optiko. Tako bi moral ponovno naročiti GVO, ki bo za poseg računal cca 50€.

Invictus ::

Odvisno od modema.

Kak inboxx 60 ima SPF samo z LC konektorje. Za več ni placa.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ufek ::

gregor_m je izjavil:

Če se ti gre za denar, potem bo switch in UTP kabel definitivno cenejša opcija.
Ker GVO ti je že naredil optično dozo in za njih je zgodba končana. Telekomovc ko bo prišel bo imel pri sebi samo modem in nima varilnika za optiko. Tako bi moral ponovno naročiti GVO, ki bo za poseg računal cca 50€.

Ah, pol pa sranje. Live and learn.

...:TOMI:... ::

100 m kabla je 35 €.
Tomi

ufek ::

S konektorji? Kje? Oz. kje na MB koncu?

gregor_m ::

Invictus je izjavil:

Odvisno od modema.

Kak inboxx 60 ima SPF samo z LC konektorje. Za več ni placa.


Innbox v60 ali f60 ima samo SFP "vtičnico", kakšen SFP modul boš v njega vključil pa je operaterjeva odločitev. Je pa tako, da na innboxih t2 uporablja LC SFP, telekom pa SC SFP.

100m optike po 35€ je verjetno mišljeno za kabel brez konektorjev.

ufek ::

No, sem dobil tudi odgovor tehnične pomoči Telekoma:

Pozdravljeni,
omenjene vrvice ne boste mogli kupiti v trgovini, lahko pa posredujem vaše sporočilo tehniku na teren, da se oglasi in jo zamenja.

Očitno bom moral po težji poti in vrtati večje luknje zaradi konektorjev.. ;((

zunno ::

Gigabiten switch ni drag. Sam imam tega na 200/20 megabitni optiki: https://www.ceneje.si/Izdelek/162361/ra...
Hitrosti so odlične. Moj speedtest:

Nanj sem povezan s CAT6 kablom, switch pa prek CAT6 kabla na modem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zunno ()

čuhalev ::

Cat5E je povsem dovolj.

klemenSLO ::

čuhalev je izjavil:

Cat5E je povsem dovolj.

ups...sm ži mislil da je tale speedtest izražen v Kb :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optika v notranjost hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6620325 (10712) ToniT
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30659746 (25805) Lonsarg
»

priklop optičnega kabla

Oddelek: Omrežja in internet
378582 (7115) Vanadium
»

Optični kabel

Oddelek: Strojna oprema
447521 (4908) miki133
»

Optika (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7113547 (10963) Skyman

Več podobnih tem