» »

Problem pri inštalaciji Linuxa

Problem pri inštalaciji Linuxa

d0rK ::

Torej..Problem je sledeč.

Pred kratkim sem se odličil, da bom "for good" odstranil Windowse XP in namestil Linux.Odločil sem se za distribucijo Mandrake 9.0, ki naj bi poleg kar nekaj dobrih vgrajenih funkcij[recimo apt-get] imela še seweda lep izgled.[Kaj nej rečm..Sm šmeker >:D ]

In ko sem se le spravil k inštalaciji Linux-a, sem prvo pobrisal vse particije na obeh diskih in ju pustil popolnoma prazni..Saj sem predvideval, da se mi bo men inštalacijo vklopil DrakeX in da bom stvari uredil.
A vendar se to ni zgodilo...Tik preden bi določil Filesystems[še slikca samo za was http://images.mandrakesoft.com/img/9.0/... mi javi sledečo napako: No valid devices were found on whic to create new file systems.

Torej...Jaz osebno mislm da je problem v tem da mi ne zazna diska...In da je to softwersko ne hardwersko. Poizkusil sem še z SuSE-tom 8.0 Pro in mi javi isto napako.

Imam pa:
- Fujitsu 8.45 Gb ATA 66 kor primary master

- Westren Digital 80 Gb ATA 100 kot primary slave

Preiskal sem že celoten forum in sam samo tole našel kot v povezavi; Ne gre instalirat linuxa

Lepo Vas bi prosl, da mi pomagate saj bi si zelo rad ogledal Linux tudi od blizu.

Kostko ::

Human stupidity is not convergent, it has no limit!

roscha ::

Mandrek je drek kot že ime pove. Če imaš možnost inštalacije v konzoli jo toplo priporočam... Še bolj pa kako drugo distribucijo. Verjetno ti Drekec diske že najde, vendar jih noče na novo particionirat. Uredi ročno v konzoli s cfdiskom, pa bo skoraj 100% šlo.


by!

dr.J ::

Da nimaš kakšnega antivirusnega čipa omogočenega v BIOSu?

Particije pobriši v celoti, ne samo da jih sprazniš.

Pa v konzolah, ki jih dosežeš s tipkami Alt-Crtl-F1 do F5, preberi sporočila, ko začne jamrati.

ToniT ::

Naredi, kot je predlagal dr. J, sicer pa izberi expert mode in tam boš lahko med instalacijo pobrisal stare particije in pustil, da ti DrakeX naredi nove.
Meni se pa zdi za začetnika Mandrake distribucija daleč najboljša izbira.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi] (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Operacijski sistemi
190296840 (24497) Skrat
»

ntfs in linux? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1006731 (5275) SkIDiver
»

Kateri Linux uporabljate (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
804982 (4065) hruske
»

prilagajanje rad hat 9.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1395839 (4434) TICKO
»

SUSE LINUX 9.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
624813 (3801) Gandalfar

Več podobnih tem