» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
49 / 58
»»

igor0203 ::

V pisarni imam sicer Redragon K556 z brown switchi s katero sem zadovoljen, ampak za doma bi pa fad manjšo.
Poleg tega me na K556 tudi malenkost višina moti

PrimozR ::

igorpec je izjavil:

igor0203 je izjavil:

Hvala za predlog, ampak kolikor vidim, je tole x3 cena v primerjavi z zgornjo Red Dragon. :D


Pod 100 EUR se boš moral precej namučit, da najdeš kaj zares dobrega in da traja vsaj nekaj let redne uporabe. Pa še to bo gotovo gejmersko kričeča zadeva, kar za programiranje ravno ne doda vrednosti.

Če želiš preverjeno tipkalo solidne kakovosti brez pretirano nabite cene, z možnostjo izbire več layoutov, potem morda Leopold https://candykeys.com/category:mechanic...

Osnovna zahteva je bil ISO layout...

igor0203 ::

Res je, ne upam riskirat z ANSI oz. bom naročil (enkrat v prihodnosti) neko poceni z alija, da vidim kako se obnese.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

PrimozR ::

Navadiš se, tako kot vsega. Če je želja po tem. V končni fazi tudi ni težava, če uporabljaš eno ANSI, eno pa ISO, dokler imaš nek frame of reference (eno doma, eno v službi), se komot privadiš situaciji (situational awareness - kolesarji s prednjo zavoro na levi komot vozijo motor, ki ima sprednjo zavoro na desni, pa ne pomešajo). Jaz doma komot tipkam na ThinkPad tipkovnici, ki je Fn - Ctrl, na Thinkpadih (imamo dva za teste) mi pa isti layout ne funkcionira. Da ne omenjam, da je domača Thinkpad tipkovnica itak relativno nestandardna (tehnično gledano je tenkeyless - T420s na USB-ju), na šihtu imam pa standardno z numpadom, pa tudi tukaj uporaba deletov, homeov in podobnih tipk ni težava.

igor0203 ::

Jaz se tipkovnice na T580 nikakor ne morem navadit, tudi Fn ter Ctrl sem obrnil :D

Volta ::

Jaz imam že nekaj let Cooler Master Quick Fire TK (kompakt verzijo) in se je še vedno nikakor ne morem navaditi. Drugače super tipkovnica s Cherry MX Brown switchi, ampak kompaktne verzije definitivno niso zame.

kuglvinkl ::

Sem videl v oglasih, da nekdo prodaja NOVATOUCH TKL. kakšen je feeling teh topre v primerjavi z MX Blue al pa IBM M? Naredi click? Rabim pa izključno za pisanje.
Your focus determines your reallity

vnetidebater ::

Hej,

Imam tipkovnico Ducky One 2 TKL z MX Brown stikali.

Že odkar delamo od doma (torej od marca) za službene namene uporabljam Logitech K120, ki jo priklopim na službeni prenosnik. Če želim uporabljati Ducky, moram preklapljat kable ali pa (kar mi je zadnje čase še bistveno lažje) uporabim kar Virtualko na mojem domačem računalniku in si datoteke rsyncam na službeni prenosnik in tam tudi kompajlam....

Skratka rad bi kupil še eno dobro tipkovnico. Kaj mi priporočate? Čeprav so mi mehanske tipkovnice hudo dobre sem z zanimanjem pogledal tudi Logitech MX Keys, ki ima opcijo se brezžično povezati na več računalnikov. To bi pomenilo manj kablov na mizi, kar je tudi fajn. Jo kdo uporablja, kako se obnese?

Skratka kvaliteta izdelave tipkovnice ne sme biti slabša od Duckyja. ABS plastiko sprejmem zgolj če to pomeni da bo tipkovnica brezžična. Drugače je vseeno če ostanem kar na Logitech K120 (ki je sicer čisto kul samo hej....zakaj ne bi menjal če se da dobit kaj fajnega :D )

Tnx!

Zgodovina sprememb…

Kayzon ::

Ste ze videli tole? Zgleda res estetsko dobro.


https://www.keychron.com/pages/keychron...

MH0 ::

Nimajo ISO. Čakam pa poštarja s K2.

igor0203 ::

Prejšnji teden sem dobil Magicforce 68 z Gateron brown in moram reč da je top v primerjavi z Reddragon K556. Tipkanje je veliko bolj prijetno, edino kar res ful pogrešam je function vrsta. Si nisem mislil, da jo bom rabil, dokler nisem rabil v IntelliJ stiskat ctrl+F9 za build itd. :D No ampak sj se tud da, sam z mal več telovadbe s prsti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

PrimozR ::

Keychron je pa kar pojačal z ISO layouti. Če bi se dalo dobiti še SI print tipk bi bilo pa že kičasto (tudi če ni backlit...). Kul je, da imajo kljub 60 % velikosti na robu še vedno PgDn, PgUp in Home tipke, čeprav bi bilo tudi te morda smiselno zamenjati (npr. za delete, home in end).

Ja, če si malo bolj vešč dela s tipkovnico namesto vsega z miško, se izkaže, da je F row kar pogosto uporabljan. Matlab ima tudi F5 za run (oz. F9 se mi zdi da poženeš sekcijo), F2 imaš za rename v boga primerih, v Transmission remote GUI-ju je F7 za labele, F6 za premik lokacije, navsezadnje Alt F4, itd.

Čeprav zdajle gledam, K2 v Nordic layoutu ima res malo nekompatibilnosti z našim razporedom :)

Kayzon ::

MH0 je izjavil:

Nimajo ISO. Čakam pa poštarja s K2.




Until now we have tried our best to satisfied other non-US clients and make it step by step, the future plan of this year as below:


K3 ISO layout - Early 2021

MH0 ::

Kayzon je izjavil:

MH0 je izjavil:

Nimajo ISO. Čakam pa poštarja s K2.

Until now we have tried our best to satisfied other non-US clients and make it step by step, the future plan of this year as below:
K3 ISO layout - Early 2021


Low-profile ni za moje šape, je pa res, da bi low-profile prinesel še večjo podobnost med desktop in notebook. Če kdo išče to ujemanje, je s 75% + low-profile zmagal. Pri K2 bom moral "samo" keycapse zamenjati, v low-profile switche, ki so v K3, pa paše samo okrogli keycap stem in je ta operacija še nekoliko težja.

Lonsarg ::

Pri meni ni sans da grem se kdaj nazaj na obicne debele tipke, sem probal in je mucno za dlani in cist prevec premikanja prstov.

So pa low profile mehanske dokaj redke. Jaz cakam Keychron K1 ISO ki naj bi prisel early 2021. Logitech G915 TKL bi tudi bla ok sam je cena mal ubijalska, keychron K1 je 3krat cenejsi:)

vnetidebater ::

Lonsarg je izjavil:

Logitech G915 TKL bi tudi bla ok sam je cena mal ubijalska, keychron K1 je 3krat cenejsi:)


kaj točno pa je narobe z G815, ko že omenjaš Logitech?

edit.: ah, nima TKL modela. Ja TKL je absolutno nujna reč. Ko se navadiš uporabljat številke nad črkami ti desnih 10 tipk ne manjka več niti pri programiranju. Miška pa precej lepše pade v roko.

Kayzon je izjavil:

MH0 je izjavil:

Nimajo ISO. Čakam pa poštarja s K2.




Until now we have tried our best to satisfied other non-US clients and make it step by step, the future plan of this year as below:


K3 ISO layout - Early 2021



Mah UK ali German layout naj naredijo pa bodo postali zanimivo za celo evropo.

Ah pa sej imajo kolekcijo:
https://www.keychron.com/collections/ke...
Pa še TKL izvedba je (manjše izvedbe so pa meni res nočna mora za uporabo saj pogosto uporabljam tudi fullsize tipkovnico in potem si vedno lomim prste ko menjam tipkovnice).

Zgodovina sprememb…

vnetidebater ::

Meni tele keychron tipkovnice ne zgledajo dobro grajene. Že to, da uporabljajo ABS plastiko zaključi debato.
Switchi pa so tud...... niti Cherry niti Razer (Razer stikal so odlična zaradi brutalne odzivnosti..pa tudi za tipkat dejansko niso slaba).

Je pa že bolje da človek uporabi Logitech k120, preostalih 60 EUR pa nameni nečemu drugemu ker tole ni niti malenkost boljše od K120.

Zgodovina sprememb…

kumer ::

katere mehanske tipkovnice se sedaj dobijo z našim znaki?
z originalim tiskom oziroma z dotiskom

hvala

LP

PrimozR ::

Na WASD še vedno lahko sprintaš povsem custom keymap. Vključno s sliko čez celo tipkovnico, torej si narediš tipkovnico takšno, kot ti paše. Tudi z 2., 3. layerjem sprintanim na tipke, itd.

vnetidebater ::

kontaktiraj Eventus..oni so ti najbrž pripravljeni tudi kaj lasersko vgravirati na tipkovnico, ki jo kupiš drugod za kakšnih 20 do 30 EUR (ugibam).

Če se to splača pa ugibaj sam (pomojem ne). Itak ne rabiš vedet kje so znaki na tipkovnici nakracani :P

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

vnetidebater je izjavil:

Če se to splača pa ugibaj sam (pomojem ne). Itak ne rabiš vedet kje so znaki na tipkovnici nakracani :P

Ti na pamet veš kje so povsem vse Shift in AltGR kombinacije?

vnetidebater ::

PrimozR je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

Če se to splača pa ugibaj sam (pomojem ne). Itak ne rabiš vedet kje so znaki na tipkovnici nakracani :P

Ti na pamet veš kje so povsem vse Shift in AltGR kombinacije?


če tipkovnica nima standardnih dimenzij tipk me itak ne zanima.

KeyCaps morajo biti na standardnih pozicijah in morajo biti standardnih velikosti drugače si razvojni inženir lahko polomi prste ko menja laptop, službeno tipkovnico in domačo mehansko tipkovnico.

In če je tipkovnica standardna..ja, lahko narediš karkoli.
Seveda moraš biti pripravljen plačati nekomu za to uslugo.

Seveda pa lasersko ne boš dodatno nič vgraviral na alt GR in Shift tipke temveč zgolj na številke in črke, če že nujno rabiš.


Sem pa še vedno trdno prepričan da kdor rabi mehansko tipkovnico je najbrž razvojnik in itak ve kje so tipke ki jih nonstop uporablja. Če pa gamer rabi mehansko tipkovnico pa itak ne rabi posebnih znakov za svoje delo.
Pisci dokumentov, ki kupojo mehansko tipkovnico pa običajno nekih fancy znakov ne uporabljajo (če pa jih pa si komot natisnejo tole in si nalepijo nekam na zid:

 https://www.eventus.si/en/iimg/14817/1500x813/i.jpg

https://www.eventus.si/en/iimg/14817/1500x813/i.jpg

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

vnetidebater je izjavil:

Itak ne rabiš vedet kje so znaki na tipkovnici nakracani :P

Tole sem, vsaj jaz, razumel, kot da je vseeno, kaj ti piše na tipkah. Torej da je vseeno, če so magari prazne. Očitno sem razumel narobe.

No, to je to, tipke ki jih nonstop uporabljaš že veš, kje so. Zato pa namenoma sprašujem za vse kombinacije SHift in AltGr, torej za vse umlaute in podobne znake, ki se jih uporablja res redko. In povsem nesmiselno je printati in obešati na zid, če ti točno to lahko piše na točno tistem gumbu, ki ga potrebuješ, kajne? Res je, da smo obdarjeni z redkim jezikom in specifičnim razporedom, kar pomeni, da smo redko deležni specialnih izdelkov, ampak vseeno ni treba posploševati. Navsezadnje si sam rekel, če tipkovnica ni standardnih dimenzij, te ne zanima. Tako kot marsikoga ne zanima tipkovnica, ki pač nima natisnjenega slovenskega razporeda. Enako nevarno je posploševanje s pisci dokumentov. Ker meni npr. uspeva generirati nekaj 10, tudi nekaj 100 strani dolge dokumente in poročila, zraven pa sem ter tja kaj sprogramiram, premetavam in preimenujem dokumente, skačem po mapah, itd. Torej vpisujem kar nekaj zaimiv znakovnih kombinacij ter pišem relativno dolge sestavke (case in point).

Se pa zelo močno ne strinjam s tem, da morajo biti tipke enake, ker imamo ljudje sposobnost situational awarenessa. To sem tukaj že razlagal, doma povsem lepo tipkam na Thinkpad USB tipkovnici z Fn - Ctrl kombinacijo tipk, medtem ko, zaradi zelo malo uporabe, na enaki tipkovnici ne tipkam brez težav na enem Thinkpadu, ki ga imam ('throwaway' laptop). V službi seveda nimam Thinkpadov, tipkovnica, ki jo uporabljam, je pa ena navadna Logitechova K120. Po drugi strani, ker ogromno uporabljam tipki Home in End (v Excelu za skakanje po dokumentu npr.), doživim težave, ker Dell laptop teh tipk nima ločenih, temveč sta Home in End Fn funkciji tipk PageUp in PageDown, ki sta postavljeni v praznini ob smernih tipkah. Potreboval sem le 2 ali 3 sestanke, med katerimi sem delal 'kaj pametnejšega' v Excelu, da sem to kombinacijo tipk osvojil in da zdaj povsem mirno in brez težav menjam med delovnima okoljema in pritiskam pravilno kombinacijo tipk.

Da je to resnično pa itak vem že dolgo, ker enako prilagajanje lahko opaziš pri kolesarjih, ki vozijo tudi motorje - motorji imajo sprednjo zavoro na desni strani, kolesa pa na levi, ampak nihče nima težav pravilno zavirati, ko je enkrat navajen obeh situacij. Pa fino dodajanje sklopke v avtu ni nobena težava z levo nogo, medtem ko zaviranje, brez nekaj prakse, z levo nogo ne uspe praktično nikomur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

vnetidebater ::

PrimozR je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

Itak ne rabiš vedet kje so znaki na tipkovnici nakracani :P

Tole sem, vsaj jaz, razumel, kot da je vseeno, kaj ti piše na tipkah. Torej da je vseeno, če so magari prazne. Očitno sem razumel narobe.

No, to je to, tipke ki jih nonstop uporabljaš že veš, kje so. Zato pa namenoma sprašujem za vse kombinacije SHift in AltGr, torej za vse umlaute in podobne znake, ki se jih uporablja res redko.


Ne boš verjel ampak pri programiranju več ali manj ves čas uporabljaš ene in iste znake. Hudo redko se zgodi da bi uporabil nek povsem nov znak, razen če se začnem učiti kak nov programski jezik, ki ima kakšno fancy funkcionalnost (pa še tam se večinoma uporabljajo enaki znaki).

Jaz imam nemško mehansko tipkovnico (uporabljam pa slovenski layout). Povsem namerno brez gnusne extra gravure slovenskih znakov ker take extra gravure (vsaj meni) naredijo neverjetno zmedo. tipkovnica mora biti v enem jeziku, sčasoma se že navadiš da # dejansko pomeni ž in podobno :)
Ko rabiš kak specialen znak pa pač pogledam na povsem slovensko Logitech k120.

Raje to, kot da bi imel tako sranje na tipkovnici:



PrimozR je izjavil:


Se pa zelo močno ne strinjam s tem, da morajo biti tipke enake, ker imamo ljudje sposobnost situational awarenessa.



Se povsem strinjam, zato pa obstaja toliko različnih tipkovnic.

Ampak za test ti dam naprimer Cherry Stream 2.0 (slovenska), nato pa direktno presedlaj na tipkovnico prenosnika, nato pa na mehansko tipkovnico.

Hitrost tvojega tipkanja ne bo niti 150 besed na minuto, niti 80 besed na minuto ampak kvečjem okoli 40-50, dokler se na drugačno tipkovnico ne boš navadil..ko se boš navadil pa boš moral že spet menjat tipkovnico.

PrimozR je izjavil:


Da je to resnično pa itak vem že dolgo, ker enako prilagajanje lahko opaziš pri kolesarjih, ki vozijo tudi motorje - motorji imajo sprednjo zavoro na desni strani, kolesa pa na levi, ampak nihče nima težav pravilno zavirati, ko je enkrat navajen obeh situacij. Pa fino dodajanje sklopke v avtu ni nobena težava z levo nogo, medtem ko zaviranje, brez nekaj prakse, z levo nogo ne uspe praktično nikomur.


Eno je zavirati z levo ali desno roko, drugo pa je tipkat 150 words per minute.
Če tipkaš počasneje pa imaš mehansko tipkovnico itak zgolj zato ker "se ti zdi fajn jo imeti", ne pa ker bi ti dejansko koristila. :P

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Hitrejše tipkanje, za koga zelo pomembno ja za druge od nas bolj ne. Po drugi strani pa ostali plusi kot je: manj napak (men se radi vrstni redi pobrkljajo ko hitro tipkam), boljši filing, bolje zdravo za roke/prste. Vse to so mi prodali (+ en tedenski test), da sem se odločil da grem v nakup, so mi prodali buče? No upam da vsaj 2 od naštetih stvari držita, samo zaradi filinga ni vredno hehe :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

PrimozR ::

A imamo morda kje kak seznam wireless mehanskih tipkovnic in načina povezav, ki ga uporabljajo? Zanima me namreč, koliko tipkovnic NE uporablja BT-ja za povezavo, torej da uporabljajo dongle. Imam namreč v monitor vgrajen KVM, tako da bi BT povezava, čeprav bi delala, povzročila kvečjemu več težav kot koristi. Dongle pa te težave reši (ker je tipkovnica povezana na dongle, ta pa je vključen v monitor).

Vedno je pa opcija Logitech, saj že uspešno uporabljam Logitech miško na ta način.

Lonsarg ::

Večina brezžičnih podpira tudi možnost kabelske povezave, če imaš KVM imaš najbrž stacionarno zadevo na isti mizi in je brezžično čisto za brezveze.

PrimozR ::

Samo in le zaradi manj kablov na mizi...

Master_Yoda ::

So ze dali ven kako dobro tipkovnico s scizzor switchi ? Se vedno iscem zamenjavo za Logitech UltraX. Kolikor sem bral in iz izkusenj sodelavca Cherry Stream ni tako dobra kot je bila ta UltraX ...
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

NejcSSD ::

Kakšna je pa G413 Logitech z Romer stikali? Glasna? Pride 89eur, kar je ugodno ne
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

gregor ::

Poleg Uvigear:
https://uvigear.si/izdelek/mehanicna-ti...
(ni na zalogi)

Katere meh. tipkovnice se še dobijo z slo tiskom?
In da niso pretirano drage, 200 USD ipd?

Hvala

LP

tt2 ::

Mene pa zanima, če ve kdo, a so te gravure s SLO znaki, ki so narejene naknadno na tipkovnicah, (večinoma so na teh igralskih dražjih tipkovnicah), ki že imajo US ali UK gravuro in razporeditev, narejene pri nas v Sloveniji naknadno, ali je to narejeno na proizvajalčevi strani (Logitech, Razer...)?

bajsibajsi ::

@gregor
Tu jo imas na zalogi in za nizjo ceno https://www.mimovrste.com/tipkovnice/uv...

MH0 ::

To bi moralo že tako iz tovarne priti.
Malo se bo treba še okrog tipk potruditi.


PrimozR ::

Kaj pa če bi kupil prozorne tipke in z dye sublimation procesom nalepil gor svoje custom legende?

MH0 ::

PrimozR je izjavil:

Kaj pa če bi kupil prozorne tipke in z dye sublimation procesom nalepil gor svoje custom legende?

Tako kot jaz na blizu vidim, lahko tudi s permanent flomastrom legende napišem. Samo, da so velike. :-)

gregor ::

gregor je izjavil:

Poleg Uvigear:
https://uvigear.si/izdelek/mehanicna-ti...
(ni na zalogi)

Katere meh. tipkovnice se še dobijo z slo tiskom?
In da niso pretirano drage, 200 USD ipd?

Hvala

LP


poleg uvi pride, ki je na voljo na mimovrste, ali obstaja še kakšna druga meh. tipk. z slo layout tipk, tiskom
in da ni pretirano draga, do max 150,00 eur

hvala

LP

MH0 ::

Keychron K2 KeyCap set, ver. SI1.0Domače :-)

 Keychron K2 KeyCaps

Keychron K2 KeyCaps

Zimonem ::

Saj uvi pride sploh ni tako slaba.

nitramcek ::

MH0 je izjavil:

Keychron K2 KeyCap set, ver. SI1.0Domače :-)

 Keychron K2 KeyCaps

Keychron K2 KeyCaps



Mene že nekaj časa mika tale tipkovnica.
Malo me moti, ker nima SLO gravure. Ampak verjetno bi se že navadil.

Zanimam me, kateri switch si vzel? Če prav razumem so rjavi nekako vmes? Modre so po moje preglasne, rdeče pa gredo verjetno "mehko"..rad bi, da se čuti ko "prime" tipka, ampak da ni spet preglasno. Rjavih trenutno nimajo na zalogi.

Koliko časa si čakal, da je tipkovnica prišla in je bilo kaj davka?
Ja pa seveda, kako si zadovoljen z njo?

p.s Zanimiva predelava? kje si dobil te keycaps?

PrimozR ::

https://input.club/the-comparative-guid...
https://input.club/the-comparative-guid...
https://input.club/the-comparative-guid...

Rdeče so linearne, ni nekega feedbacka preklopa. Rjave so tactile (imajo 'bump') in so načeloma tihe, modre so pa clicky, kar pomeni, da imajo tactile bump, ampak zraven tudi kliknejo. Brown so torej 'tihe' modre (in malo mehkejše), rdeče so pa popolnoma drugačne po občutku. Priporočam ti, da si kupiš keytester, magari na AliExpressu.

A ni očitno, da so keycapi 3D printani? :)

nitramcek ::

Aha, hvala za razlago.
Ja je tako kot sem predvideval. Vsekakor bi bile rjave potem prave zame.

Ales ::

Samo ne pričakovat, da so rjave res tihe... Tišje, tihe pa ne. Pri odprtih vratih se komot ponoči slišijo daleč po stanovanju, npr..

MH0 ::

Zvok oddajajo keycapsi in ohišje tipkovnice. Sama po sebi gateron brown stikala niso glasna. Jih pa najbrž zaradi tega tactile bump-a pač močneje udarjaš. K2 pride z neko "jogurtov lonček" varianto keycaps-ov. Ampak to je vse samo stvar okusa in/ali navade.

Zimonem ::

Eh pa saj tipk ne zabijaš, če je tactile feedback soliden. Imam model m, neko kitajsko 15 let staro z alps stikali in sedaj uvi pride. Pa je prav solidna. Niti nevem katere stikala ima. edino tactile je solidno definiran.

gusto ::

@MHO oz kdorkoli.

Kje si kupil Keychron K2? Kako si prišel do velikega entra? To je že neka custom zadeva?:)
Have you tried turning it off and on again?

MH0 ::

Direkt na keychron.com, tipke so pa 3d print.

PrimozR ::

'Veliki enter' je ISO layout, nizek, širok enter je ANSI layout.

https://www.keychron.com/collections/ke...

gusto ::

Hvala za info. Sem za foro vrgel eno, ki ima na spletni strani ceno $69 v košarico, se prijavil s paypalom in v zadnjem koraku, v potrditvenem oknu naročila od paypala, kaže isti znesek. Sem bil malo presenečen, da ni poštnine ali kakšnih dodatnih stroškov. Iz kje to pošiljajo? Je to res vse, kar plačam?
Have you tried turning it off and on again?

MH0 ::

Mislim, da je bilo 28$ poštnine.
««
49 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13924714 (918) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212813 (10471) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305735 (2241) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16047676 (42286) LordPero

Več podobnih tem