» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
50 / 58
»»

gusto ::

OK, vidim da v naslednjem koraku prišteje $28 poštnine. Dejansko je dokaj ugodno vse skupaj. Razmišljam, da vzamem Keychron K8 Wireless Mechanical Keyboard (German ISO-DE Layout). Kako je s tem nemškim layoutom? Pač nastavim jezik tipkovnice na SLO v WIN in vse dela normalno, simboli/črke so tam, kjer so na klasični slovenski tipkovnici, samo na tipkah imam pač drugače narisano, ali so še kakšne druge cake? :D
Have you tried turning it off and on again?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

PrimozR ::

To je to.

gusto ::

Sem naročil, hvala obema. ;)

PS: @MHO, uporabljaš kakšen wrist rest, glede na to, da je tipkovnica dokaj visoka?
Have you tried turning it off and on again?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

BigWhale ::

Jaz trenutno iscem TKL format, brezzicna, z osvetlitvijo in po moznosti z MX Blue stikali.

Tale Keychron zgleda dejansko zanimiva.

Bom pa vesel se kaksnega drugega predloga. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

PrimozR ::

https://tex.com.tw/

Za ljubitelje Thinkpad tipkovnic, preverite Shinobi ;)

BigWhale ::

Evo, po 14 dnevih s Keychron K8. To, da je brezzicna je v resnici zlo kul. To, da je BT je mal bolj sucky. Logitech bi moral outsourcat tist svoj wireless protokol in bi blo super. :)

Tipkovnica je ok, gateron blue stikala so zlo podobna MX blue. Tipka se ok. Vzel sem nordijsko razlicico, ker je bil se edini ISO razpored v taki konfiguraciji, kot sem si zelel.

Visoka je pa v 3pm in brez naslona za roke bi zlo tezko tipkal. Morda je za nekoga, ki drzi roke v zraku ok. Men je pa cist suffer in sem vesel, da sem vzel tud naslon zraven.

PrimozR ::

V primeru uporabe KVM-ja je karkoli, kar ni na BT, uporabno, pa naj bo Logitech ali ne.

Ampak ja, če bi se lahko še sparil z Logitech sprejemnikom (unifying) bi bilo pa že kičasto :)

kuall ::

BigWhale je izjavil:

To, da je brezzicna je v resnici zlo kul.


Daj si že enkrat kupi tipkovnico s šumniki, da nas boš nehal mučit.

sentiš ::

kuall je izjavil:

BigWhale je izjavil:

To, da je brezzicna je v resnici zlo kul.


Daj si že enkrat kupi tipkovnico s šumniki, da nas boš nehal mučit.


Ni ti on kriv, da moraš jutri, v ponedeljek zjutraj ob šestih, bit na svoji fizićki

kuall ::

Na žalost bo treba čičat, sj bi šel prav rad kaj fizično delat.

GR2 ::

kuall je izjavil:

BigWhale je izjavil:

To, da je brezzicna je v resnici zlo kul.


Daj si že enkrat kupi tipkovnico s šumniki, da nas boš nehal mučit.

Saj da natipkaš šumnike ni treba da ti na tipkovnici piše ČŠŽ, to je domena Windowsa. SLO layout na angleški tipkovnici seveda ne gre, tako da si moraš inštalirati Keyboard Layout Creator in tam dodati šumnike na angleško tipkovnico.
Tipkovnic sploh ne kupujem več pri nas, ker ti dodatno vgravirani znaki na US tipkovnico so kr neki. Sicer se tudi pri nas dobi US tipkovnice, ampak so zelo redke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

kuall ::

Saj si mislim, da se da softwarsko nastavit šumnike. Za poštarja je bolj ziher, če so fizično narisani.

Zimonem ::

Pri c like jezikih se itak vedno uporablja ameriški layout. Noben si ne misli limit prstov za zašite in oglate oklepaje na slovenski.

kuall ::

To zlahka menjavaš. Pritisneš alt+shif in imaš ameriški layout ([] namesto šđ).

Zimonem ::

Alt šift je na winsih. Pa oglati še grejo Tilda in zaviti sem pa že sploh pozabil kje so na slovenski.bpa bitwise operatorji. So nekaj blizu samo kdo to uporablja???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

kuall ::

Zimonem je izjavil:

Alt šift je na winsih.

Aha se mi že svita, kaj se dogaja. Ljudje, ki ne uporabljajo šumnikov uporabljajo Linux, kjer je to mau težje menjavat kot na Windowsih?

bajsibajsi ::

Napacno se ti svita. Na linuxu je simple, lahko tudi custom bindas z nekaj kliki (settings, keyboard layout, keys to change layout).

Osebno sicer v npr. C# raje uporabljam {} in [] z nasim layoutom. Stvar navade.

kuall ::

Ah potem skrivnost ostaja nerazjasnjena, zakaj eni ne uporabljajo šumnikov. Jaz tega ne zastopim?!?!

MH0 ::

kuall je izjavil:

Ah potem skrivnost ostaja nerazjasnjena, zakaj eni ne uporabljajo šumnikov. Jaz tega ne zastopim?!?!

Nisi edini.

sunshine403 ::

kuall je izjavil:

Ah potem skrivnost ostaja nerazjasnjena, zakaj eni ne uporabljajo šumnikov. Jaz tega ne zastopim?!?!

Jaz preprosto zato, ker imam v sistemu nastavljeno anglesko tipkovnico in jo za post na forumu ne bom spreminjal na slovensko in potem za delo nazaj v anglesko. Pa ker zadnjih 30 let 99% dela opravim v stvareh, kjer sumniki ne obstajajo, so pa razni drugi znaki bolj prirocni na angleski tipkovnici kot s kombinacijami tipk in sem se pac navadil na pisanje brez sumnikov. Ce koga to moti, je to njegov problem ne moj.

MH0 ::

sunshine403 je izjavil:

kuall je izjavil:

Ah potem skrivnost ostaja nerazjasnjena, zakaj eni ne uporabljajo šumnikov. Jaz tega ne zastopim?!?!

Jaz preprosto zato, ker imam v sistemu nastavljeno anglesko tipkovnico in jo za post na forumu ne bom spreminjal na slovensko in potem za delo nazaj v anglesko. Pa ker zadnjih 30 let 99% dela opravim v stvareh, kjer sumniki ne obstajajo, so pa razni drugi znaki bolj prirocni na angleski tipkovnici kot s kombinacijami tipk in sem se pac navadil na pisanje brez sumnikov. Ce koga to moti, je to njegov problem ne moj.


Kršenje forumskih pravil, bi moral biti tvoj problem. :-)

5. člen

(berljivost prispevkov)

Prispevki morajo biti pravopisno pravilni, kar vključuje tudi rabo velikih začetnic in ločil.

sunshine403 ::

Velike zacetnice in uporaba locil nima veze s sumniki ;) Drugace pa dokler bodo na forumu pravopisni zmazki kot so v vecini, je neuporaba sumnikov se najmanjsi problem.
In ja, ce smo posteni, boli me za forumska pravila, enako kot cisto vse ostale, vkljucno z moderatorji, ceprav vem da bi se moral narediti lepega in reci "ja res forumska pravila so pa zame najbolj pomembna stvar na tem svetu" :))

PrimozR ::

Okej, kaj the hell imajo operacijski sistemi in šumniki z _mehanskimi tipkovnicami_??

holabaluza ::

Merjenje penisa, a ni ocitno :)

kuall ::

Prej želja po razumevanju čudnih pojavov.

holabaluza ::

Zakaj cudnih pojavov? Js ne uporabljam sumnikov, ker vecinoma pisem v anglescini in programiram in je angleski layout dost bol prirocen (hitrejse tipkanje). Dost preprosto.

kuall ::

Jaz sem si šel še na telefon nameščat tipkovnico s šumniki, kjer jo je bilo veliko težje najti kot na računalniku, ko samo pritisneš alf+shift.
Možno, da se to prenaša iz telefonov, kjer je res težko s šumniki, no vsaj včasih, in pol uni, ki so pisali dost smsov so dobili navado pisat brez šumnikov.

holabaluza ::

Za druge ne morem govort (ampak sem kar preprican da je enak razlog) in se enkrat zate @kuall, dolocene znake v dolocenih jezikih se prej pritisne, ce imas angleski layout :)

PrimozR ::

kuall je izjavil:

Prej želja po razumevanju čudnih pojavov.

Zanimiv način 'spraševanja' po razlagi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

sentiš ::

Moras razumeti kualla, da je kot pravi Keyboard Warrior prisel v temo za tipkovnice, da si bo znal nabaviti najboljso bojno opremo.

kuall ::

holabaluza je izjavil:

Za druge ne morem govort (ampak sem kar preprican da je enak razlog) in se enkrat zate @kuall, dolocene znake v dolocenih jezikih se prej pritisne, ce imas angleski layout :)

Ko rabim znake \[]{} prešaltam na angleški layout. Pol pa nazaj na slovenski. To mi ni jasno, zakaj ne menjavate tudi vi in raje pisete takole. Nedoumljivo res. Lenoba, neumnost ali ignoranca?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

sunshine403 ::

Z moje strani lenoba... evo priznam kriv sem. Ampak resno se mi ne da za en post na forumu prestavljati layouta. Ampak kot sem napisal prej, mene to ne moti, ravno tako kot me ne moti tvoja slovnica, ki je vse prej kot pravilna, tako da dvomim da si ravno najbolj primeren za pametovanje o tem kako se pise po forumih ;)

kuall ::

Slovnica? Najbrž misliš na besedo pol namesto potem? To je naglas, ne slovnica.
Prelen za pritisnit alt+shift? Mora bit pa hudo. Pa vi tako pišete tudi po slovenskih emailih, ne samo na forumih. Al pravite, da se nikoli ne pogovarjate s Slovenci razen tukaj?

sunshine403 ::

Nimam windowsov tako da ni alt+shift. In ja tudi cisto vsi moji maili so plain 7-bit text, se pravi brez sumnikov. Tudi poslovni in do sedaj se ni bilo pritozbe ;)
PS: Pri pisanju ni naglasa (zares niti ni naglas, ker naglas je drugo, pac pa narecje ce ze) za info, ce se ze gremo pametovanje o pravopisu, pa ni samo en pol po nesreci, imas tudi v zadnjem prispevku nekaj napak ;)

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Še enkrat, tema so mehanske tipkovnice. Ne razporedi tipkovnic v OS-ih, razlike med bližnjicami oz. razlogi, zakaj ljudje ne uporabljajo šumnikov, ko pišejo po forumu.

Za te stvari si odprite novo temo.

Zimonem ::

PrimozR je izjavil:

Še enkrat, tema so mehanske tipkovnice. Ne razporedi tipkovnic v OS-ih, razlike med bližnjicami oz. razlogi, zakaj ljudje ne uporabljajo šumnikov, ko pišejo po forumu.

Za te stvari si odprite novo temo.

A layouti niso razporeditve tipk pa so?

BigWhale ::

Zimonem je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Še enkrat, tema so mehanske tipkovnice. Ne razporedi tipkovnic v OS-ih, razlike med bližnjicami oz. razlogi, zakaj ljudje ne uporabljajo šumnikov, ko pišejo po forumu.

Za te stvari si odprite novo temo.

A layouti niso razporeditve tipk pa so?


Debata o tem zakaj nekdo ne uporablja slovenskih znakov je v tej temi off-topic neumnost. Se sreca, da ni nobenga moderatorja tle.

kuall ::

sunshine403 je izjavil:

Nimam windowsov tako da ni alt+shift. In ja tudi cisto vsi moji maili so plain 7-bit text, se pravi brez sumnikov. Tudi poslovni in do sedaj se ni bilo pritozbe ;)

Pritožb še ni bilo, so si pa mislili svoje. Moteče predvsem z vidika wtf je temu, da se minimalno ne pomatra in vključi šumnikov.

jshadlsa232 ::

BigWhale je izjavil:

Zimonem je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Še enkrat, tema so mehanske tipkovnice. Ne razporedi tipkovnic v OS-ih, razlike med bližnjicami oz. razlogi, zakaj ljudje ne uporabljajo šumnikov, ko pišejo po forumu.

Za te stvari si odprite novo temo.

A layouti niso razporeditve tipk pa so?


Debata o tem zakaj nekdo ne uporablja slovenskih znakov je v tej temi off-topic neumnost. Se sreca, da ni nobenga moderatorja tle.

Bolj je neumnost kompliciranje ali so sumniki natisnjeni ali ne, osebno mi zgleda totalno ceneno. Ker lahko imas japonski layout, pa bo odvisno od izbranega key layouta v operacijskem sistemu.

Skoda da slovenski uvozniki raje ne importirajo nemskega layouta ter nanje tiscijo graviranja, ker je ze v startu bolj kompatibilen kot UK/US.

kuall ::

BigWhale je izjavil:

Se sreca

Tokrat se kvaliteta vsebine in oblike ujemata.

PrimozR ::

jshadlsa232 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Zimonem je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Še enkrat, tema so mehanske tipkovnice. Ne razporedi tipkovnic v OS-ih, razlike med bližnjicami oz. razlogi, zakaj ljudje ne uporabljajo šumnikov, ko pišejo po forumu.

Za te stvari si odprite novo temo.

A layouti niso razporeditve tipk pa so?


Debata o tem zakaj nekdo ne uporablja slovenskih znakov je v tej temi off-topic neumnost. Se sreca, da ni nobenga moderatorja tle.

Bolj je neumnost kompliciranje ali so sumniki natisnjeni ali ne, osebno mi zgleda totalno ceneno. Ker lahko imas japonski layout, pa bo odvisno od izbranega key layouta v operacijskem sistemu.

Skoda da slovenski uvozniki raje ne importirajo nemskega layouta ter nanje tiscijo graviranja, ker je ze v startu bolj kompatibilen kot UK/US.

Veliko tipkovnic ni na voljo v DE/UK layoutu, ker niso na voljo v ISO layoutu. Sploh če je govora o malo bolj nišnih mehanskih tipkovnicah.

Šumniki pa tako, jaz jih uporabljam pa žal še vedno precej gledam v tipkovnico, zato so mi uporabni. Ampak v bistvu niti niso tako ključni šumniki, jaz hočem slovenski razpored zaradi vse pritiklin, ker se mi ne da ribariti po fizičnem US layoutu s slovenskim keymapom in iskati AltGr znake (npr. ^, °, navsezadnje tudi /, ? in podobno). Zato pač hočem kompleten layout. Trenutno me matra tisti TEX Shinobi, kjer bi ga vzel praznega in ga dal kompletnega custom gravirati s slovensko legendo. Shinobi pa zato, ker imam že original Thinkpad USB tipkovnico v enakem razporedu (ampak jasno membransko).

kuall je izjavil:

sunshine403 je izjavil:

Nimam windowsov tako da ni alt+shift. In ja tudi cisto vsi moji maili so plain 7-bit text, se pravi brez sumnikov. Tudi poslovni in do sedaj se ni bilo pritozbe ;)

Pritožb še ni bilo, so si pa mislili svoje. Moteče predvsem z vidika wtf je temu, da se minimalno ne pomatra in vključi šumnikov.

Vtakni si _Z_e nekam te svoje _S_umnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Lonsarg ::

jshadlsa232 je izjavil:


Skoda da slovenski uvozniki raje ne importirajo nemskega layouta ter nanje tiscijo graviranja, ker je ze v startu bolj kompatibilen kot UK/US.
Res je, jaz naročam striktno ali slovenske ali pa nempške tipkovnice, angleških nikoli. Torej tudi laptope iz nemčije naročam.

Sploh pa so mi všeč nemški layouti na mehanskih tipkovnicah od Keychron, ker imajo tekstovni del napisano v angleščini (del, ins,...), win win.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

sentiš ::

Meni se je vedno zdela potrata dolgi levi shift na ANSI tipkovnicah, ker izgubijo dodatno tipko.

Kaj pravite na to tipkovnico, sicer še ni ISO verzije zunaj, ampak naj bi prišla nekje v Q2/Q3 tega leta:

https://www.pcgamingrace.com/products/g...

PrimozR ::

sentiš je izjavil:

Meni se je vedno zdela potrata dolgi levi shift na ANSI tipkovnicah, ker izgubijo dodatno tipko.

Kaj pravite na to tipkovnico, sicer še ni ISO verzije zunaj, ampak naj bi prišla nekje v Q2/Q3 tega leta:

https://www.pcgamingrace.com/products/g...

Tenks, res... (ker bo očitno res treba nekaj kupiti). Mislim tole bi bilo z ISO layoutom bolj kičasto samo če bi imelo še wireless opcijo z namenskim donglom (pa ločeno delete tipko no).

Prosim poročaj, ko bo ISO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Maximus ::

Ali kdo uporablja split tipkovnice? Glede ergonomije, so kaj boljše v primerjavi s klasičnimi?
Gledam Ergodox EZ. Bi bilo smiselno gledati ISO split layout?

ribac7 ::

Sam se odločam za nakup prve mehanske tipkovice in sicer TKL verzije. Nekako mi je najbolj všeč tale od Asusa. Ker na področju računalniške periferije nisem domač me zanima, kaj menite o tej tipkovici? Je kakšna druga, ki je morda za ceno boljša? Tipkovnico bom uporabljal za pisanje, programiranje in občasno igranje iger.
Zraven prilagam link: https://www.mimovrste.com/gaming-tipkov...

igorpec ::

ribac7 je izjavil:

Sam se odločam za nakup prve mehanske tipkovice in sicer TKL verzije. Nekako mi je najbolj všeč tale od Asusa. Ker na področju računalniške periferije nisem domač me zanima, kaj menite o tej tipkovici? Je kakšna druga, ki je morda za ceno boljša? Tipkovnico bom uporabljal za pisanje, programiranje in občasno igranje iger.
Zraven prilagam link: https://www.mimovrste.com/gaming-tipkov...


Poglej še proti Leopold, Varmilo, mogoče Ducky, ki ponuja tudi kičaste "gaming" verzije. To je nekje v podobnem cenovnem razredu. https://candykeys.com/ https://eigre.si/gaming/gaming-tipkovni... Žal pa se boš v tem primeru moral odpovedati čšćđž ...

ribac7 ::

Asus vem da ima uk layout, ampak vseeno lahko napišeš šumnike ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ribac7 ()

igorpec ::

ribac7 je izjavil:

Asus vem da ima uk layout, ampak vseeno lahko napišeš šumnike ali ne?


Tu piše da je SLO gravura, torej ni nalepljeno. Šumnike in ostale spremembe lahko nalepiš, se dobijo primerne nalepke, ampak to se prej obrabi. Pač odvisno koliko boš uporabljal.

Sam uporabljam izključno ISO DE na vseh tipkovnicah / prenosnikih, ampak me odsotnost šumnikov ne moti. Tipkovnica je za tipkat, ne za gledat ;)

trstenjak ::

ribac7 je izjavil:

Sam se odločam za nakup prve mehanske tipkovice in sicer TKL verzije. Nekako mi je najbolj všeč tale od Asusa. Ker na področju računalniške periferije nisem domač me zanima, kaj menite o tej tipkovici? Je kakšna druga, ki je morda za ceno boljša? Tipkovnico bom uporabljal za pisanje, programiranje in občasno igranje iger.
Zraven prilagam link: https://www.mimovrste.com/gaming-tipkov...

Če boš uporabljal za pisanje in programiranje, si obvezno kupi takšno, ki ima klik, mx brown za tihi klik ali mx blue za glasni klik. Sam imam black widow lite, oranžni klik - podobno kot mx brown, zelo zadovoljen. Mx red pa je linearna in ne tipki ne čutiš, če si jo že aktiviral, razen če pritiskaš do konca. Rdeče so bolj za igranje igric.
««
50 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13924719 (923) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212813 (10471) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305735 (2241) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16047679 (42289) LordPero

Več podobnih tem