» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
45 / 58
»»

mihor ::

CRTbraun je izjavil:

DZ60 je super, imam tud sam v ISO layoutu pa dela bp :)


Kako pa imaš sprogramirano, jaz sem za function layer imitiral ducky v1 postavitev, sicer sem pustil glavni layer na ISO UK s tem, da sem spremenil caps v control/escape. Razmišljam, kaj bi še ušpičil. Desni control sameva, tako da imam namen še en layer uvest.

WildChild ::

Iscem mehansko tipkovnico do 50eur s postnino vred. Nucam jo v glavnem za pisanje. Bolj je ergonomicna boljse je. Obraba me ne zanima. Gledal sem tole: https://mykeyboard.eu/catalogue/leopold... sam je way above my paygrade. Ce bi rabljeno kje tako dobil bi jo prec kupil... Mate kake predloge za kitjaske cungalunge?
in da mood

CRTbraun ::

mihor je izjavil:

CRTbraun je izjavil:

DZ60 je super, imam tud sam v ISO layoutu pa dela bp :)


Kako pa imaš sprogramirano, jaz sem za function layer imitiral ducky v1 postavitev, sicer sem pustil glavni layer na ISO UK s tem, da sem spremenil caps v control/escape. Razmišljam, kaj bi še ušpičil. Desni control sameva, tako da imam namen še en layer uvest.

YU ISO, za enkrat se kaj posebaj še nisem ubadal (pa fn+backspace je delete, fn + številka je F1-F12 pa take zadeve), sicer pa se sedaj ukvarjam z programiranjem ene večje ;)

Shkorc ::

Kdo videl na KS tole tipkovnico? https://www.kickstarter.com/projects/ke...

Komentarji, je kdo podprl?

alkooo123 ::

Živjo. Kupujem novo tipkovnico in sem do sedaj uporabljal navadno membransko. Pred kratkim sem v trgovini preizkusil mehansko in bil navdušen nad občutkom. Zaenkrat bi si kupil cenejšo varjanto, da preizkusim ali mi mehanska tipkovnica leži in katere vrsta tipk mi paše. Ker nočem preglasne tipkovnice sem si umislil brown switche in ker sem do sedaj tipkal na slovenski ISO bi rad UK al DE layout oz. če mi lahko svetujete na kaj se naj lažje navadit če si navajen na šđčćž kjer so na slovenski tipkovnici. Gledam tipkovnice okoli 50€. Gledal sem že na Aliexpresu, Gearbestu, Amazon.de... vendar je ponudbe preveč za laika kot sem jaz. Prosil bi za kašen nasvet in se za pomoč že v naprej zahvaljujem.

igorpec ::

alkooo123 je izjavil:

Živjo. Kupujem novo tipkovnico in sem do sedaj uporabljal navadno membransko. Pred kratkim sem v trgovini preizkusil mehansko in bil navdušen nad občutkom. Zaenkrat bi si kupil cenejšo varjanto, da preizkusim ali mi mehanska tipkovnica leži in katere vrsta tipk mi paše. Ker nočem preglasne tipkovnice sem si umislil brown switche in ker sem do sedaj tipkal na slovenski ISO bi rad UK al DE layout oz. če mi lahko svetujete na kaj se naj lažje navadit če si navajen na šđčćž kjer so na slovenski tipkovnici. Gledam tipkovnice okoli 50€. Gledal sem že na Aliexpresu, Gearbestu, Amazon.de... vendar je ponudbe preveč za laika kot sem jaz. Prosil bi za kašen nasvet in se za pomoč že v naprej zahvaljujem.


Rjave bodo za splošno/kombinirano rabo najboljše, sploh za začetika. Najbljižje SLO layoutu je ISO DE, velik enter in izbira DE layouta je dobra. Vsaj v EU.

Poglej Leopold FC660 (https://candykeys.com/category:mechanic... dobava 2-3dni, preizkušena štacuna), IMO top price/performance/kakovost.

Za 50 EUR zna biti tvoja prva in zadnja mehanična tipkovnica.

tikitoki ::

Linus je od poceni tipkovnic enga Reddragona priporocil. Dobis za 25 EUR. Poglej na youtube.
Oz. pomoje bos moral mal teste na netu pogledat-

lojzze1 ::

WildChild je izjavil:

Iscem mehansko tipkovnico do 50eur s postnino vred. Nucam jo v glavnem za pisanje. Bolj je ergonomicna boljse je. Obraba me ne zanima. Gledal sem tole: https://mykeyboard.eu/catalogue/leopold... sam je way above my paygrade. Ce bi rabljeno kje tako dobil bi jo prec kupil... Mate kake predloge za kitjaske cungalunge?



Napis mail Anžetu Tomiću(anze@apparatus.si), baje da se spozna na zadeve, ti bo z veseljem odgovoril.

dolenc ::

Jaz sem pred kratkim nabavil eno, pa sem bil tudi "sumičav". Sprobal sem v lokalnem bb en kup tipkovnic, najprej sem mislil, da mi bo Logitech g pro všeč, pa je bla sekret. Rdeča stikala so mi bla premehka, modra so mi bila ok za tipkat, ampak so res glasna. Rjavih pa niso mel za sprobat.

Uglavnem ne pričakuj neke revolucije, pač tipkovnica :).
Zdej ko sem se navadil na mehansko, mi je res mal hecna prejšna membranska, ki sem si jo nesel na šiht, bom verjetno še eno mehansko vzel.

Sem tudi hotel slovensko gravuro, pa je ni bilo za izbrano tipkovnico in sploh ni problem, tko ne gledaš tam kjer so šumniki, numerična vrstica je pa tko ista.

Sem pa tole naročil, z rjavimi in sem kar zadel, majo še najboljši občutek:
Drevo tyrfing

Idealna tipkovnica bi mi bila pa neka low-profile z rjavimi stikali, sam da se dejansko tko obnašajo, da se proti koncu hoda stršajo, ne tko kot je zdej ko so ubistvu vse low-profile izvedbe kot rdeči. Če potrebuješ zgolj za tipkanje, bi vzel modre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

AnubisOfDoom ::

Katero tipkovnico za tipkanje priporocate za tam nekje okrog 50 EUR? Ne bi vzel ravno modrih stikal, ker bodo verjetno preglasna... Ne rabim nobenih posebnih funkcij, niti mi ni vazna osvetlitev. Trenutno tipkam na prastari Logitech UltraX :)

VANR ::

Ima kdo na tem forumu Glorious GMMK Compact? Kako se kaj obnese? So kake alternative z USB-C? Kje bi se dalo nakupiti keycapse s slovensko gravuro?

Sp3m ::

Obstaja kakšna trgovina, kjer si lahko sam izbereš katere tipke (Cherry Blue, Red, ...) bi imel, obliko tipkovnice (ergonomsko, neergonomsko, full keyboard, ...) in katere znake (slovenske, angleške, mac, windows) na tipkovnici bi imel?

kixs ::

Js imam pa taksno:



in se ene par drugih.

issak ::

VANR je izjavil:

Ima kdo na tem forumu Glorious GMMK Compact? Kako se kaj obnese? So kake alternative z USB-C? Kje bi se dalo nakupiti keycapse s slovensko gravuro?


Slovenski (no, hrvaški, ampak sej imamo enake) capsi: http://www.wasdkeyboards.com/index.php/... spodaj izberi Alphanumeric Layout Style: Croatian. Ni pa poceni.

Sp3m je izjavil:

Obstaja kakšna trgovina, kjer si lahko sam izbereš katere tipke (Cherry Blue, Red, ...) bi imel, obliko tipkovnice (ergonomsko, neergonomsko, full keyboard, ...) in katere znake (slovenske, angleške, mac, windows) na tipkovnici bi imel?


Mogoče http://www.wasdkeyboards.com/index.php/ oblike so sicer samo full size in TKL, kar se ergonomskih tiče so preveč eksotične da bi jih mešali med običajne (ampak se dobi naprimer Ergodox ipd). Kar se pa tiče capsov si pa lahko izbereš layout, ali pa naložiš čisto svojega, z Windows 95 logotom če želiš :)
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

tt2 ::

Sem pri prijatelju probal tipkovnico na prenosniku HP ZBook (intel 8 generacija) in je fenomenalna. Kakšen tip tipkovnice je to sploh? Kakorkoli se trudim, so mi tipkovnice na high end prenosnikih po občutku stokrat boljše kot pa te mehanične (MX Cherry...), ampak nikjer v trgovinah ne najdem fizičnih tipkovnic, ki bi se lahko kosale s tipkovnicami na high end prenosnikih.

nightbird ::

dolenc je izjavil:

Jaz sem pred kratkim nabavil eno, pa sem bil tudi "sumičav". Sprobal sem v lokalnem bb en kup tipkovnic, najprej sem mislil, da mi bo Logitech g pro všeč, pa je bla sekret. Rdeča stikala so mi bla premehka, modra so mi bila ok za tipkat, ampak so res glasna. Rjavih pa niso mel za sprobat.

Uglavnem ne pričakuj neke revolucije, pač tipkovnica :).
Zdej ko sem se navadil na mehansko, mi je res mal hecna prejšna membranska, ki sem si jo nesel na šiht, bom verjetno še eno mehansko vzel.

Sem tudi hotel slovensko gravuro, pa je ni bilo za izbrano tipkovnico in sploh ni problem, tko ne gledaš tam kjer so šumniki, numerična vrstica je pa tko ista.

Sem pa tole naročil, z rjavimi in sem kar zadel, majo še najboljši občutek:
Drevo tyrfing

Idealna tipkovnica bi mi bila pa neka low-profile z rjavimi stikali, sam da se dejansko tko obnašajo, da se proti koncu hoda stršajo, ne tko kot je zdej ko so ubistvu vse low-profile izvedbe kot rdeči. Če potrebuješ zgolj za tipkanje, bi vzel modre.


Tudi jaz se zanimam za tole tipkovnico. Zanima me kakše so tipke na otip? Sprašujem, ker imam trenutno neko mehansko Cooler Masterjevo tipkovnico, ki ima na otip prijetne, rubbered tipke, ki pa so se po par letih obrabile in sedaj so beli fleki all over the place :)

AaBoy ::

Mi lahko kdo priporoca kateri switch bi bil najblizje MX Brown vendar tisji? Trenutno imam Duckey Shine 2 vendar zaradi prostoriskih razmer preglasna.

igorpec ::

Ne vem če je kaj tišjega, edino da inštaliraš obročke https://www.amazon.com/Cherry-Rubber-Ri...

AaBoy ::

Za O-Rings sem tudi gledal kot opcija in me zanima kolko spremeni obcutek pri tipkanju?

Alien_Device ::

nekaj boljšega kot RazerBlackWidowV2 obstaja? , to imam trenutno (green switch) pa sm zelo zadovoljen. Mam že 1 leto pa nobene sledi obrabe, nič, vse v nulo.

dolenc je izjavil:


Drevo tyrfing



ta mi je lepša od moje Razor, ampak mislim da bi nazadoval če si jo nabavim.

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

imam blackwidow elite z yellow switchi.. linearne tipke so majka proti onim

dolenc ::

@nightbird, malo pozen odgovor, ker sem šele zdej videl temo :)

Vmes sem želel še eno tipkovnico, toliko da sem imel še eno mehansko na šihtu, pa da nisem iste vzel sem še Drevo blademaster te.

In je sama kvaliteta tipkovnice dosti boljša. Težko opisat, brez da probaš, ampak vse skupaj deluje bolj kvalitetno skupaj zbito.
Tyrfing ima zame boljša stikala, tukaj(blademaster) so browni isto kot red, z čisto minimalnim bumpom. Tipke so malo ožje, kar mi na začetku ni bilo všeč, ampak ko se navadiš postane vseeno.

Kar prej niti nisem opazil, sedaj pa. Je pri tryfing občasno občutek kot da tipke malo zadonijo, nasploh je kar glasna, tak trd občutek ima, če pritiskaš do konca, med tem ko je blademaster mehka.

Tipke na tyrfing so sigurno "as cheap as it gets", se že vse svetijo, je pa dobra velikost. Blademaster ima boljše, nič se še ne svetijo, tak prijeten mehek občutek imajo.

Če zberam kera je boljša, mi je Blademaster bolj všeč, tisto kar ima slabše, nekako spregledaš skozi čas. Je pa samo tipkanje bolj prijetno, ni velika razlika, mi je pa seeno ljubša.

Prednost tyrfing mi je dober občutek na stikalih kdaj zagrabi, tako da ko dolgo tipkam sploh ne pritiskam več do konca in je super tipkat. Fn tipka je boj uporabna, sploh za multimedijo. Med tem ko so pri blademasterju vse vezali na kolešček.


Se pravi zaključek, ne vem... moraš probat :D. Kvaliteta je na strani blademasterja, sam občutek tipkanja tudi, robček pri presledku je lepo pod kotom, kjer imam palec, kar je zame boljše kot odsekan rob.

Tyrfing pa ima boljšo(nižjo) višino, mal boljše browne, širše tipke, boljšo funkcijsko tipko. Kvaliteta pa bi lahko bila boljša.

Če ti ni všeč pač prodaš naprej pa zgubiš tistih 10eur.

igorpec ::

AaBoy je izjavil:

Za O-Rings sem tudi gledal kot opcija in me zanima kolko spremeni obcutek pri tipkanju?

Ne vem, malo pobrskaj po youtoube ... itak pa moraš to sam sprobat.

LunKi ::

Evo po dolgem času lahko končno poročam glede uporabe mehanske tipkovnice.
Feeling je super ob pisanju in WPM tudi kakšnih 10% boljši in manj napak (meni sedejo mid capsi in plac med tipkami). Govorim za Havitovo tipkovnico.
Bi pa rekel, da ni zadeva idealna. Hrup je definitivno problem pa čeprav imam blue switche. Zvečer je zadeva neuporabna v skupnem prostoru. Pogoj za mehansko tipkovnico na delovnem mestu ali doma je ločen prostor na žalost sicer motiš ostale. Roko na srce ti počasi začne presedati in mislim, da je najboljša tipkovnica Razer Ornata, če te moti glasnost in kvazi mechanical switch daš ven clickerje in to je to in imaš silent optimal spread mid caps tipkovnico. Še boljša verjetno je scissor switch tipkovnica, katere pa nisem našel nikjer za desktop rabo. Pod črto: mehanske tipkovnice so neka modna muha, nič več. Lučke so lepe, itaq jih ne vidim ker bulim v ekran, funkcionalno je pa tactility najbolj važen, ki je sicer odličen ampak na račun glasnosti...ne preveč. Torej ne zamujate ničesar. Stestirane 4 mehanske tipkovnice od 180€ do 40€, primarno delo in občasen sp in mp gaming. Moja K800 logitech je mercedes, še boljša bi bila z malo več tactile feedbacka :)

kuglvinkl ::

Mehanske tipkovnice niso modna muha, mislim wtf? So bolj popularne kot so bile, and they are here to stay.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

IcyFox ::

LunKi je izjavil:

Evo po dolgem času lahko končno poročam glede uporabe mehanske tipkovnice.
Feeling je super ob pisanju in WPM tudi kakšnih 10% boljši in manj napak (meni sedejo mid capsi in plac med tipkami). Govorim za Havitovo tipkovnico.
Bi pa rekel, da ni zadeva idealna. Hrup je definitivno problem pa čeprav imam blue switche. Zvečer je zadeva neuporabna v skupnem prostoru. Pogoj za mehansko tipkovnico na delovnem mestu ali doma je ločen prostor na žalost sicer motiš ostale. Roko na srce ti počasi začne presedati in mislim, da je najboljša tipkovnica Razer Ornata, če te moti glasnost in kvazi mechanical switch daš ven clickerje in to je to in imaš silent optimal spread mid caps tipkovnico. Še boljša verjetno je scissor switch tipkovnica, katere pa nisem našel nikjer za desktop rabo. Pod črto: mehanske tipkovnice so neka modna muha, nič več. Lučke so lepe, itaq jih ne vidim ker bulim v ekran, funkcionalno je pa tactility najbolj važen, ki je sicer odličen ampak na račun glasnosti...ne preveč. Torej ne zamujate ničesar. Stestirane 4 mehanske tipkovnice od 180€ do 40€, primarno delo in občasen sp in mp gaming. Moja K800 logitech je mercedes, še boljša bi bila z malo več tactile feedbacka :)

Čeprav imaš blue switche? Sej blue switchi so eni izmed najbolj glasnih, nima smisla takole generalizitati mehaničnih tipkovnic. Imaš tudi switche, ki so skoraj neslišni in popolnoma primerni za delovno mesto ali skupen prostor, tako da ne razumem kaj hočeš povedati...

trstenjak ::

LunKi je izjavil:


Hrup je definitivno problem pa čeprav imam blue switche.

** Blue switchi so najglasnejši

Pogoj za mehansko tipkovnico na delovnem mestu ali doma je ločen prostor na žalost sicer motiš ostale.
** Narobe. Ti ne ločiš tipov mehanskih tipkovnic, imaš tudi mx red, ki so zelo tihe, če ne nabijaš do konca, seveda.

in mislim, da je najboljša tipkovnica Razer Ornata,
*** OMG, to ni mehanska tipkovnica, to je guma s fedrico, ki klika in hoče biti mehanska

Še boljša verjetno je scissor switch tipkovnica
*** ja, zato pa so jih vrgli ven, še na notebookih jih ni več.

modna muha, nič več.
*** najprej so bile mehanske tipkovnice, potem so začeli delati poceni gumo.

Moja K800 logitech je mercedes
*** pa kje si našel ta drek od tipkovnice, slučajno jo imam doma,na njej je vse narobe, od tipk na strani, ki so prenizke, do brisanja napisov na tipkah, do nedefiniranega občutka pri tipkanju.

Kar ti potrebuješ je tactile, non clicky tipkovnica - išči MX Brown, Razer Orange. Tiha z občutkom, ko se stikalo sproži.

Zgodovina sprememb…

LunKi ::

"Hrup je definitivno problem pa čeprav imam blue switche."
Lapsus

Očitno se ne razumemo. Nisem včeraj prvič bilokero tipkovnico dobil v roke.
Jasno je, da so blueswitchi najglasnajši ampak imajo najboljši tactile feeling/haptic feedback. Imel sem blue switch keyboard prvo (sharkoon purewrt, problem tresenja strukture tipkovnice), gamdias hermes P3 brown switche (no feeling at all) in potem še Blacwidow tournament V2 green-i (dobra). To je kar nekaj tipkovnic :) Res so najprej delali mehanske tipkovnice, cherry je kraljeval. Scissor tipkovnic res ne poznam, sem pa bral nekaj o težavah kvalitete. Ornatin mechamembrane bullshit just might cut it kot dober allround membrane keyboard (midcaps, spacing, elevation itd.) + clicky.
Bom direktno izpostavil problem. Občutek pri tipkanju (res gut na blues) = glasnost. Glasnost je problem na delu ali doma v skupnih prostorih. Večerne ure na taki tipkovnici, resno? A se bomo strinjal, da je moteče za okolico v kolikor nisi v ločenem prostoru? Drugače pa filing pisanja neprekosljiv sam po sebi. Zanimivo, da so se gaming tipkovnice našle v gamingu in ne v productivity segmentu.

Okapi ::

Tisti, ki pišemo, smo še vedno na IBM M8-)

kuglvinkl ::

Okapi je izjavil:

Tisti, ki pišemo, smo še vedno na IBM M8-)


Eetaq :).
Your focus determines your reallity

BojanE ::

Meni že 2 leti služi Ozone. Ko se enkrat razvadiš uporabe mehanske tipkovnice, ne moreš več uporabljati kaj drugega. Prej sem vsako leto menjaval membranske tipkovnice.

CRTbraun ::

Okapi je izjavil:

Tisti, ki pišemo, smo še vedno na IBM M8-)

Model M tolpa :))

kixs ::

Meni pa nekak ne odgovarjajo. Imam nekaj mehanskih se iz pracasov - AT style. Zacnem uporabljat in grem nazaj na cheap-trick Dell tipkovnico :lol:

Qushaak ::

Programerji (in tisti ki veliko tipkate).
Low-profile mehanske tipkovnice z brown ali clear switchi je kul ali je bolje višji profil (in po možnosti še druge barve stikala)?

tikitoki ::

Men so low profile boljse. Verjetno pa je to stvar navade.

Qushaak ::

Glugy ::

trstenjak je izjavil:


Pogoj za mehansko tipkovnico na delovnem mestu ali doma je ločen prostor na žalost sicer motiš ostale.
** Narobe. Ti ne ločiš tipov mehanskih tipkovnic, imaš tudi mx red, ki so zelo tihe, če ne nabijaš do konca, seveda.


Kolikor sem gledal na Youtubu so edine zares tihe tipke Cherry MX Red Silent; navadne Red pa niti ne. Nevem če so še kkšne alternative ki bi bile tak tihe pri mehanskih?

trstenjak ::

Glugy je izjavil:

trstenjak je izjavil:


Pogoj za mehansko tipkovnico na delovnem mestu ali doma je ločen prostor na žalost sicer motiš ostale.
** Narobe. Ti ne ločiš tipov mehanskih tipkovnic, imaš tudi mx red, ki so zelo tihe, če ne nabijaš do konca, seveda.


Kolikor sem gledal na Youtubu so edine zares tihe tipke Cherry MX Red Silent; navadne Red pa niti ne. Nevem če so še kkšne alternative ki bi bile tak tihe pri mehanskih?

Mx red in Mx Brown so po glasnosti primerljive z gumijastimi. Se pa moraš navaditi, da jih ne pritiskaš do konca. Če si pod tipke nastaviš gumice (pogosto priložene), pa nimaš niti teh problemov. Drugače pa pojdi v kakšno trgovino s tipkovnicami in preizkusi.

tikitoki ::

Pri nas ni trgovine, ki bi imela solidno izbiro tipkovnic, ki bi jih bilo mozno preizkusiti. Ali kdo kaksno pozna?

Cr00k ::

trstenjak je izjavil:

Mx red in Mx Brown so po glasnosti primerljive z gumijastimi. Se pa moraš navaditi, da jih ne pritiskaš do konca. Če si pod tipke nastaviš gumice (pogosto priložene), pa nimaš niti teh problemov. Drugače pa pojdi v kakšno trgovino s tipkovnicami in preizkusi.


Jaz imam daskeyboard z mx brown. Osebno mi ni preglasno, niti žena se ne pritožuje, ko poleg gleda TV... bi rekel, da je mogoče malenkost glasneje (in lepšega zvoka), kot pa zloglasne butterfly tipke na macbook proju >:D

mzakelj ::

Evo tipkovnica za pod 50€ pa še solidna. Seveda ne moreš napisati gor romana, ampak do kakega global elite pa lahko prilezeš :))
https://www.banggood.com/GameSir-GK100-...

Drugače ne vidim pomena teh mehanskih. Probal par prastarih Cherry s kleti in nobena mi ni pasala. Tako da so romale nazaj v škatlo in v klet. Maybe next time. Ne vem kako lahko klofate po teh šalterjih. Mene kar prsti bolijo. No kakorkoli, zato pa delajo 1000000000000000 in 1 tipkovnico na svetu :))

Master_Yoda ::

Jaz sem tudi probal eno prastaro mehansko in mi ni pasala. Sel takoj nazaj na logitech ultra-x. Samo problem je ker mi crkuje in jih logitech vec ne dela ... Ve kdo za kaksno podobno boljso ?
Dovie'andi se tovya sagain.

Qushaak ::

Prastara mehanska je mišljeno kaj? Kakpna stikala? Ker meni so MX Red recimo obupni za moje delo. Če najdeš pravi tip stikal zase si upam trdit, da boš našel mehansko, ki ti bolj odgovarja kot navadna membranska.
Tamau ma to UltraX tipkovnico. Za ta denar ko je bla je res super. Samo pač meni osebno pa se s kakimi MX Blue pač ne more primerjati ko tipkam.

@mzakelj: Pa si prepričan, da je bila mehanska? Lahko da je bila stara od Cherry-ja brez mehanskih stikal. Tud to smo mel doma. Dve mensezdi. Samo to je bil drek od tipkanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qushaak ()

BigWhale ::

mzakelj je izjavil:

Probal par prastarih Cherry s kleti in nobena mi ni pasala. Tako da so romale nazaj v škatlo in v klet. Maybe next time. Ne vem kako lahko klofate po teh šalterjih.


Dalec od tega, da bi vse Cherry tipkovnice bile mehanske. Tudi tiste stare.

mzakelj je izjavil:

Mene kar prsti bolijo. No kakorkoli, zato pa delajo 1000000000000000 in 1 tipkovnico na svetu :))


Prsti bolijo? :D Mogoce bi moral enkrat probat pisalni stroj, da bi videl kaj so res trde tipke. :D

mzakelj ::

BigWhale je izjavil:

mzakelj je izjavil:

Probal par prastarih Cherry s kleti in nobena mi ni pasala. Tako da so romale nazaj v škatlo in v klet. Maybe next time. Ne vem kako lahko klofate po teh šalterjih.


Dalec od tega, da bi vse Cherry tipkovnice bile mehanske. Tudi tiste stare.

mzakelj je izjavil:

Mene kar prsti bolijo. No kakorkoli, zato pa delajo 1000000000000000 in 1 tipkovnico na svetu :))


Prsti bolijo? :D Mogoce bi moral enkrat probat pisalni stroj, da bi videl kaj so res trde tipke. :D


Mam doma tipkalni stroj. Moram probat :)

Qushaak ::

Pa nanj napiši pol strani A4 in potem še na mehansko tipkovnico (magari Blue stikala kar) isto A4 približno iste velikosti črk. Pa štopaj še koliko časa traja pri vsakem načinu. ;)

nosferatooo ::

Ok mojstri, par vprašanj za vas...
Trenutno uporabljam Ducky Shine 3 z MX red, TLK, ISO-DE.
In je ok, ampak bi prstom privoščil kaj boljšega, custom.
Uporaba zgolj za tipkanje (developer), gaming ni pomemben, obvezno TKL.
Kjer se "malce" zatakne...

- najbolj mi odgovarjajo bolj lahki switchi, tokrat bi šel na click, kaj priporočate? Kailh, Gateron, Zealios?
- ko iščem keycaps (SA profil, retro design in barve) je za ISO-DE hudo slaba izbira, kak predlog?
- uporabljate ISO ali ANSI razpored (in če ANSI, kako ste se navadili)?
- GMMK TKL ISO (https://www.pcgamingrace.com/products/t... je dobra izbira ali priporočate kaj drugega?

IcyFox ::

nosferatooo je izjavil:

Ok mojstri, par vprašanj za vas...
Trenutno uporabljam Ducky Shine 3 z MX red, TLK, ISO-DE.
In je ok, ampak bi prstom privoščil kaj boljšega, custom.
Uporaba zgolj za tipkanje (developer), gaming ni pomemben, obvezno TKL.
Kjer se "malce" zatakne...

- najbolj mi odgovarjajo bolj lahki switchi, tokrat bi šel na click, kaj priporočate? Kailh, Gateron, Zealios?
- ko iščem keycaps (SA profil, retro design in barve) je za ISO-DE hudo slaba izbira, kak predlog?
- uporabljate ISO ali ANSI razpored (in če ANSI, kako ste se navadili)?
- GMMK TKL ISO (https://www.pcgamingrace.com/products/t... je dobra izbira ali priporočate kaj drugega?

Switche je najboljše da nekje probaš, lažji a še vedno clicky so npr. MX Brown, med tem ko so modri rahlo težji im precej glasnejši. Glede prehoda iz ISO na ANSI je mene osebno mučil samo Ž, ki je nevarno blizu Enter tipki, a se dokaj hitro navadiš

jaklo1 ::

nosferatooo je izjavil:

Ok mojstri, par vprašanj za vas...
Trenutno uporabljam Ducky Shine 3 z MX red, TLK, ISO-DE.
In je ok, ampak bi prstom privoščil kaj boljšega, custom.
Uporaba zgolj za tipkanje (developer), gaming ni pomemben, obvezno TKL.
Kjer se "malce" zatakne...

- najbolj mi odgovarjajo bolj lahki switchi, tokrat bi šel na click, kaj priporočate? Kailh, Gateron, Zealios?
- ko iščem keycaps (SA profil, retro design in barve) je za ISO-DE hudo slaba izbira, kak predlog?
- uporabljate ISO ali ANSI razpored (in če ANSI, kako ste se navadili)?
- GMMK TKL ISO (https://www.pcgamingrace.com/products/t... je dobra izbira ali priporočate kaj drugega?


Ko se pomaknes v custom vode, je dobro, ce poves tudi koliko si pripravljen zapraviti, ker cene hitro narastejo v nebo.

Ce isces ze sestavljeno tipkovnico, potem na zalost ne bos imel dosti izbire glede switchev, ker jih vecina uporablja MX switche.
Ene izmed takih tipkovnic so Leopold FC750R, Filco TKL ali pa Topre Realforce, ki ima topre stikala.
Vem, da vse te tri tipkovnice obstajajo tudi v ISO formatu, ne vem pa, ce so cisto vse v ISO-DE, bos moral pogledati sam.

Kar se switchev tice, je vse preferenca, tako da je najbolje, da das 15e in si narocis switch tester.
Moje mnenje kar se tice tactile switchev: Topre > Zealios > MX Clear > Gateron, Kailh > MX Brown

ISO-DE tipke bodo imeli samo bolj popularni designi tipk, ker je trg za ISO precej majhen(vecinoma GMK, za SA ne vem). Najbolje da malo pogledas na mechmarketu na redditu.
Sam uporabljam ANSI. Ko sem kupil prvo mehansko tipkovnico sem izbral ANSI in se takoj navadil. Se mi zdi, da je za programiranje postavitev simbolov na ANSI boljsa kot na ISO.

Ce si pripravljen zapraviti 400e+ za celo tipkovnico potem so na voljo tudi aluminijaste programabilne tipkovnice v TKL formatu. Sestavis in sprogramiras jih po zelji, je pa na zalost cena za TKLje precej visoka. Eden izmed zadnjih bolj "ugodnih" TKLjev je npr. KBD8x MKII.

nosferatooo ::

jaklo1 je izjavil:

nosferatooo je izjavil:

Ok mojstri, par vprašanj za vas...
Trenutno uporabljam Ducky Shine 3 z MX red, TLK, ISO-DE.
In je ok, ampak bi prstom privoščil kaj boljšega, custom.
Uporaba zgolj za tipkanje (developer), gaming ni pomemben, obvezno TKL.
Kjer se "malce" zatakne...

- najbolj mi odgovarjajo bolj lahki switchi, tokrat bi šel na click, kaj priporočate? Kailh, Gateron, Zealios?
- ko iščem keycaps (SA profil, retro design in barve) je za ISO-DE hudo slaba izbira, kak predlog?
- uporabljate ISO ali ANSI razpored (in če ANSI, kako ste se navadili)?
- GMMK TKL ISO (https://www.pcgamingrace.com/products/t... je dobra izbira ali priporočate kaj drugega?


Ko se pomaknes v custom vode, je dobro, ce poves tudi koliko si pripravljen zapraviti, ker cene hitro narastejo v nebo.

Ce isces ze sestavljeno tipkovnico, potem na zalost ne bos imel dosti izbire glede switchev, ker jih vecina uporablja MX switche.
Ene izmed takih tipkovnic so Leopold FC750R, Filco TKL ali pa Topre Realforce, ki ima topre stikala.
Vem, da vse te tri tipkovnice obstajajo tudi v ISO formatu, ne vem pa, ce so cisto vse v ISO-DE, bos moral pogledati sam.

Kar se switchev tice, je vse preferenca, tako da je najbolje, da das 15e in si narocis switch tester.
Moje mnenje kar se tice tactile switchev: Topre > Zealios > MX Clear > Gateron, Kailh > MX Brown

ISO-DE tipke bodo imeli samo bolj popularni designi tipk, ker je trg za ISO precej majhen(vecinoma GMK, za SA ne vem). Najbolje da malo pogledas na mechmarketu na redditu.
Sam uporabljam ANSI. Ko sem kupil prvo mehansko tipkovnico sem izbral ANSI in se takoj navadil. Se mi zdi, da je za programiranje postavitev simbolov na ANSI boljsa kot na ISO.

Ce si pripravljen zapraviti 400e+ za celo tipkovnico potem so na voljo tudi aluminijaste programabilne tipkovnice v TKL formatu. Sestavis in sprogramiras jih po zelji, je pa na zalost cena za TKLje precej visoka. Eden izmed zadnjih bolj "ugodnih" TKLjev je npr. KBD8x MKII.


Za začetek bom vzel kar GMMK kot osnovo, switche in keycapse bom nabavil posebej.
Po besnem iskanju ISO-DE keycapsov sem obupal in bom šel na ANSI.
Nočem navadnih Cherry itd profilov, ampak DSA/SA, kjer pa izbire ni ravno na pretek.

Switchi bodo verjetno kar Kailh Box White, če mi ne bodo ustrezali, jih bom zaspajkal mulcu v njegovo tipkovnico.
Topre mi niso ok, Cherry ne maram več (MX Clear so pretežki), Zealios malce dragi :)
Čakam na tester, Kailh, Gateron in Zealios...

Je pa res, da je tole drag hobi.
Cene, še posebej ohišij, so malce nore, pa tudi keycapsi so takoj čez 100€ (+ddv).

Mimogrede, imamo pri nas kake keyboard meete?
««
45 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13924717 (921) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212813 (10471) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305735 (2241) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16047679 (42289) LordPero

Več podobnih tem