» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
41 / 58
»»

Okapi ::

BigWhale je izjavil:


kuglvinkl: "A ma kdo mogoce idejo kako utisat IBM M?" :>
Office compatible Model M - polyester string dampeners inside buckling springs to cut off ringing noise from vibrating springs after key release (note: this will still not make it a 'quiet' keyboard, it will just not be as noisy as a regular Model M)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

kuglvinkl ::

Mavrik je izjavil:

Hmm, a ma kdo kakšen predlog za:

1.) Kompaktno tipkovnico (TKL)
2.) Mora imeti tipke za puščice in Home/PgUp etc. v "normalnem" razporedu (ne stisnjene v glavni del)
3.) Tihe tipke
4.) Vsaj en dodaten USB port ob strani

Denar ni nek problem.


Po mojem gre vse, razen usb porta nisem ziher, nisem nikol gledal. Ducky, WASD, mogoce majo te od Razor oz. Gejmerska flota usb porte.

Sem videl eno sicer mini od HHKP da imq extra port.
https://www.slant.co/topics/7381/viewpo...

https://www.slant.co/topics/7381/~mecha...
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Ja, saj s tem imam probleme - HHKP zgleda super, ampak nima sploh puščic in Home/Page gumbov, kar za programersko delo ni ok. Ostale pa večinoma nimajo USB huba.

Edina je Das Keyboard 4C, ampak je discontinued pa ima ogromen rob okoli :/
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

kuglvinkl ::

Kaj pa usb port iz monitorja?
Your focus determines your reallity

Mavrik ::

kuglvinkl je izjavil:

Kaj pa usb port iz monitorja?


USB port bi rabil zaradi Yubikeya (ki se ga moraš za avtorizacijo dotakniti) - moji monitorji imajo USB porte na res glupi lokaciji (zadaj pod robom) in jih težko dosežeš s prsti. Posledično se morm zdaj sklanjati pod mizo :)

Zdaj sem še našel HyperX Alloy FPS Pro... ki pa v majhni verziji obstaja samo z modrimi in rdečimi stikali. Ffs.
The truth is rarely pure and never simple.

rozman ::

Sej nimaš hudih želja, ampak to vse skup je nemogoče najti :D
Ena pot, ki jo lahko ubereš je, da si sam izdelaš tipkovnico s svojim layoutom, lahko pa vzameš eno navadno TKL tipkovnico, pa si notri sam vgradiš USB port.

Sem pa tole najdu na redditu, edina, ki ustreza
http://www.maxkeyboard.com/max-keyboard...

Mavrik ::

Jap, tole sem tudi našel pa je vse super... edino sodelavci me bodo zaklali če bom prišel mimo z modrimi Cherry MX tipkami. :/ Mehansko tipkovnico z blue tipkami že imam doma in je res preglasna za v pisarno :(

Verjetno se bom odpovedal USB portu in nabavil kaj kvalitetnega TKL.
The truth is rarely pure and never simple.

igorpec ::

Mavrik je izjavil:

Edina je Das Keyboard 4C, ampak je discontinued pa ima ogromen rob okoli :/


... katere se izogni na daleč, razen če jo misliš samo gledat.

galu ::

https://www.amazon.de/Lioncast-Mechanis...

Ali kak drug predlog za TKL, MX-Brown?
Tako to gre.

6151 ::

MasterKeys Pro S RGB oziroma White imaš za 98€ oziroma 83€ (white LED) iz nemčije/UK, odvisno kakšen layout hočeš
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

galu ::

V čem je ta CM boljša (razen RGB, za katerega mi je popolnoma vseeno)?
Tako to gre.

galu ::

Precej raje bi sicer imel nekaj bolj "trdega" + tactile, v smislu MX-Clear. Ima kdo kak predlog, pod 150€? DE layout je mus.
Ali pa vsaj neko spletno stran s poudarkom na tipkovnicah, z veliko ponudbe v EU?
Tako to gre.

6151 ::

galu je izjavil:

V čem je ta CM boljša (razen RGB, za katerega mi je popolnoma vseeno)?


Ima osvetljene vse tipke. Imaš tudi verzijo z le belim backlightom. Ima tudi zamenljiv kabel
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 6151 ()

radmannsdorf ::

6151 je izjavil:

galu je izjavil:

V čem je ta CM boljša (razen RGB, za katerega mi je popolnoma vseeno)?


Ima osvetljene vse tipke. Imaš tudi verzijo z le belim backlightom. Ima tudi zamenljiv kabel

Jaz jo imam z rjavimi switchi. Super je. Od teh pametnih zadev v njej, uporabljam samo klasično belo osvetljenost tipk. Makroji in to me ne zanimajo. Je pa kompaktna, težka. Dodal sem prozorne o-ringe, da je tišja.
http://www.coolermaster.com/peripheral/...

rozman ::

Jaz mam Quick Fire Rapid-I z rjavimi, ne vem niti v čem se razlikujeta, ampak lahko ti povem, da so te tipkovnice grajene kot tank :)

Mi je pa zanimivo, prej sem imel Ducky Shine 1, tudi z rjavimi switchi in keycapi močno vplivajo na občutek tipkanja. CM je bolj nežna in prijetna za tipkat kot pa Ducky.

jaklo1 ::

kuglvinkl ce se isces kaksno tiho tipkovnico je tale Leopold kar vredu. MX silent red so skoraj neslisni, hkrati pa ze dobis gor kakovostne PBT tipke, tako da za tole ceno je ena boljsih tipkovnic.

galu teli dve strani imata kar dosti ponudbe za tipkovnice v EU, mykeyboard in keyboardco

Ce koga zanima imam se en TKL Realforce viska doma, relativno tiha in tactile.

kuglvinkl ::

jaklo1 je izjavil:

kuglvinkl ce se isces kaksno tiho tipkovnico je tale Leopold kar vredu. MX silent red so skoraj neslisni, hkrati pa ze dobis gor kakovostne PBT tipke, tako da za tole ceno je ena boljsih tipkovnic.



thnx
Your focus determines your reallity

Crossfire ::

jaklo1 je izjavil:

kuglvinkl ce se isces kaksno tiho tipkovnico je tale Leopold kar vredu. MX silent red so skoraj neslisni, hkrati pa ze dobis gor kakovostne PBT tipke, tako da za tole ceno je ena boljsih tipkovnic.

galu teli dve strani imata kar dosti ponudbe za tipkovnice v EU, mykeyboard in keyboardco

Ce koga zanima imam se en TKL Realforce viska doma, relativno tiha in tactile.

45g al 55g? Črn ali bel?

jaklo1 ::

Frankenstein RF je. RF 87U, 45g domi iz Norbatoucha so notri, crno ohisje, bele tipke. Zraven dam se 5 BKE Redux Light domeov, bolj taktilne gumice. Dam poceni, ker sem ga tako tudi dobil, ne vem pa ce smem ceno pisat v tole temo, tako da ce te zanima mi na zs pisi.

radmannsdorf ::

Kitajska mehanska tipkovnica, trenutno še 3 kosi na voljo, za 20EUR/komad. :)
EU skladišče.
https://www.gearbest.com/keyboards/pp_1...

Zgodovina sprememb…

Tac20 ::

radmannsdorf je izjavil:

Kitajska mehanska tipkovnica, trenutno še 3 kosi na voljo, za 20EUR/komad. :)
EU skladišče.
https://www.gearbest.com/keyboards/pp_1...


Jo imam, je kar OK, ni pa nek presežek vsekakor vredna 20 €

Qushaak ::

Kot programer (ki ne igra iger) me zanima katera mehanska tipkovnica bi bila zame, če imam želje:
- Predvidevam da so zame najbolj primerna MX Blue stikala?
- Brezžična, samo zelo zaželjeno da je tudi na kabel (USB)
- Backlit

Corsair K63 mi na oko deluje ok (najboljši približek kar sem našel), samo ima Red stikala. Logitech G613 pa ni osvetljena, ima standardne baterije (AA), nima pa tudi Blue stikal.
Je kak limitation naj raje na razmišljam o brezžični, čeprav samo programiram (in ne igram iger)?

Mavrik ::

Mavrik je izjavil:

Hmm, a ma kdo kakšen predlog za:

1.) Kompaktno tipkovnico (TKL)
2.) Mora imeti tipke za puščice in Home/PgUp etc. v "normalnem" razporedu (ne stisnjene v glavni del)
3.) Tihe tipke
4.) Vsaj en dodaten USB port ob strani

Denar ni nek problem.


Jaz sem na koncu potem črtal USB s seznama zahtev in nabavil https://mykeyboard.eu/catalogue/leopold... . It's very pretty, dovolj tiha da ne moti sodelavcev in vredu za tipkat.
The truth is rarely pure and never simple.

[D]emon ::

Meni se na tipkovnici brez numericnega dela gladko sname.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

kuglvinkl ::

Mavrik je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Hmm, a ma kdo kakšen predlog za:

1.) Kompaktno tipkovnico (TKL)
2.) Mora imeti tipke za puščice in Home/PgUp etc. v "normalnem" razporedu (ne stisnjene v glavni del)
3.) Tihe tipke
4.) Vsaj en dodaten USB port ob strani

Denar ni nek problem.


Jaz sem na koncu potem črtal USB s seznama zahtev in nabavil https://mykeyboard.eu/catalogue/leopold... . It's very pretty, dovolj tiha da ne moti sodelavcev in vredu za tipkat.


Zgledal kul ja, razen ANSI... komi sem se navadu na Thikpadu na to, men je bil akr problem "ž", enter niti ne tolk.

MX Clear so "tihe" Blue?
Your focus determines your reallity

pero50 ::

rozman je izjavil:

Mehansko in wireless, pa še poceni, no go.
Povej budget, kaj želiš, velikost, katere switche, pa se bo najdlo kaj
Also this: https://slo-tech.com/forum/t503518/p568...


Kaj je narobe s corsair tipkovnicami? :D oz vsemi tistimi, ki so napisane kot nepriporočljive?

p.s Kako lahko tipkate brez palmresta? Brez tega si niti ne predstavljam kako tipkati na 2cm visoki tipkovnici...

louser ::

Nekateri alternativni layouti manj obremenjujejo roko.

pero50 ::

če so tipke 3cm višje kot miza pomeni, da imaš popolnoma zlomljeno zapestje pri tipkanju. Tukaj noben layout ne pomaga :D Edino, če tipkate zapestjem v zraku, kar pa menim, da je nepraktično in nemogoče :D

Qushaak ::

pero50 je izjavil:

rozman je izjavil:

Mehansko in wireless, pa še poceni, no go.
Povej budget, kaj želiš, velikost, katere switche, pa se bo najdlo kaj
Also this: https://slo-tech.com/forum/t503518/p568...


Kaj je narobe s corsair tipkovnicami? :D oz vsemi tistimi, ki so napisane kot nepriporočljive?

p.s Kako lahko tipkate brez palmresta? Brez tega si niti ne predstavljam kako tipkati na 2cm visoki tipkovnici...

Sej fora je , da boljšega "približka" po funkcionalnostih kot je K63 nisem našel. Nisem rekel da iščem nekaj poceni.

Jerry000 ::

Že obstaja kakšna wireless? Recimo nekaj v tem smislu: https://www.logitechg.com/en-us/product...

Tomson ::

Zanimiva je tale opcija, možnost žične ali brezžične povezave, so pa tele Motospeed zelo sodilne budget tipkovnice ...

Motospeed CK62 brezžična/žična mehanska tipvkovnica s kodo: GB$CNMSCK62 iz 41€ na 39€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Invictus ::

Fajn, sam hočem VELIK ENTER :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

Pa pač vzameš ISO ne ANSI.
The truth is rarely pure and never simple.

Jerry000 ::

Motospeed je ql, samo smerne tipke mankajo

louser ::

pero50 je izjavil:

če so tipke 3cm višje kot miza pomeni, da imaš popolnoma zlomljeno zapestje pri tipkanju. Tukaj noben layout ne pomaga :D Edino, če tipkate zapestjem v zraku, kar pa menim, da je nepraktično in nemogoče :D

Probaj in poročaj.

Ales ::

radmannsdorf je izjavil:

Kitajska mehanska tipkovnica, trenutno še 3 kosi na voljo, za 20EUR/komad. :)
EU skladišče.
https://www.gearbest.com/keyboards/pp_1...

Sem ravnokar dobil zadevo, sicer iz španskega skladišča, poslano v Avstrijo, ampak ista stvar, "ThundeRobot K70 Mechanical Keyboard - BLACK UK LAYOUT BROWN SWITCH".

Za slabih 21 EUR plus slabih 6 EUR poštnine (in nobenih drugih dajatev, DPD je rabil 5 del. dni) zelo v redu zadeva, zaenkrat nimam nobenih pripomb.

Pa da ne bo kdo slučajno padel na foro, ta "znižana" cena je tako pogosta, da je v bistvu redna cena. Če je slučajno ni na zalogi za cca. 21 EUR, malo počakat oz. prečekirat druga EU skladišča.

Raje bi sicer imel nemški layout namesto UK, ampak tudi tale bo za nekaj časa čisto ok...

IcyFox ::

Kateri layout tipkovnice je najbolj podoben našemu, če jo naročim iz tujine? Imam na voljo DE, NORDIC, UK, US, french...

kuglvinkl ::

De se mi zdi, najprej je iso, pa se quertz.
Your focus determines your reallity

[D]emon ::

SL layout je basically DE layout z YU znakci :P
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

IcyFox ::

No super, potem se bom odločil za DE layout (čeprav me mal moti, da so tipko kot je delete, insert ipd. v Nemščini...). Ima kdo izkušnje z Fnatic Gear Rush Pro tipkovnicami (nekdanji Funco)?

issak ::

IcyFox je izjavil:

Kateri layout tipkovnice je najbolj podoben našemu, če jo naročim iz tujine? Imam na voljo DE, NORDIC, UK, US, french...


Jaz imam DE, Nordic, UK in IT, pa so vse ok. Vse so ravno toliko fouš os SL da je čisto vseeno kaj imaš. DE ima sicer znakce na Shift+# skoraj iste kot SL, ampak [] in {} na AltGr+FG, BN pa ni nikjer.

FR je malo bolj poseben s svojim AZERTY, US je pa ANSI (nizek enter).
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

RegulusDraco ::

rozman je izjavil:

Ne kupovati Das Keyboard, njihova kvaliteta je šla navzdol. Raje kaj drugega


cel kup vas to govori na slo-techu ampak ko grem googlat "das keyboard 4 pro quality issue" ne dobim nobenega rezultata. Ali samo hejtate znamko iz nekega razloga ali pa je dejansko postala slaba in to lahko podkrepite z nekim virom?
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

RegulusDraco ::

igorpec je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Edina je Das Keyboard 4C, ampak je discontinued pa ima ogromen rob okoli :/


... katere se izogni na daleč, razen če jo misliš samo gledat.


seriously, why? Evo zdaj bom dal nekje do 200 eurov za tipkovnico......... kaj vzet? Razen izjav na slo-techu, da je kvaliteta Das Keyboardu brutalno padla na netu ne uspem najti nobenih konkretnih izjav da je s to firmo kaj narobe?

99.99% časa bom na tipkovnici programiral. 0.1 % bo občasen gaming. MX Blue ali pa MX Brown stikala me zanimajo. Tipkovnica mora biti estetska (Das Keyboard 4 Pro je pomojem merilo estetike).

Torej, kaj?

Layout tipk....Slovenski, Nemški ali pa britanski.


ps.: Corsair k95 verjamem da je super ampak Corsair iz nekega razloga uporablja najgrši font na tipkah kar sem jih kdaj videl.

Eni omenjajo Ducky tipkovnice.......is that a thing? Never heard of it.
Mogoče WASD?




Zdaj imam za gaming Kingston HyperX Alloy Elite....odlična tipkovnica, vzel pa sem MX RED stikala. Vem da obstaja tudi z MX Brown stikali ampak bi rad še kakšno drugo znamko probal. Drugače pa je tale HyperX narejena odlično, dovolj estetska in vseeno ima uporaben backlight za pomoč v temi. Priporočam, če kdo išče dobro tipkovnico za majhen denar.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

rozman ::

Ena izmed stvari, ki pove dosti o tipkovnici, so keycapi.
Das keyboard uporablja tanke ABT keycape. Z njimi ni sicer nič narobe, da se tipkat na njih, zlomil jih ne boš. Se pa dosti prej znucajo oz. se začnejo svetiti, kar pomeni, da si jih s tipkanjem zbrusil. Pa tudi to ni nič narobe, še vedno so uporabni. S tem brušenjem potem spraskaš dol tudi napis na tipki. Tudi s tem ni nič narobe, da se toliko spraskajo, rabiš kar dosti pretipkati. Znižala se je tudi kvaliteta materialov in sama robustnost tipkovnice. Tut s tem ni nič narobe, ker ne boš z njo orehov trl in ti bo tipkovnica čisto lepo zdržala mnogo let.

Torej lahko tipkovnico mirne vesti kupiš in ti bo dolga leta šklocljala brez težav.

Veš kaj je pa narobe? Narobe je to, da daš 150€ za tipkovnico, dobiš pa enako, kot bi dobil drugje za 90-100€ in so te nategnili medtem, ko imaš nasmešek na obrazu.

V enakem cenovem rangu sta Filco in Ducky. Za ta denar pri njih dobiš PBT double shot keycape, dobro grajeno konstrukcijo in nekaj, kar primeš v primeš v roke, pa rečeš: pizda, to je to.

Za okoli 100€ dobiš Logitech, Cooler Master, ki se lahko brez težav primerjata z tadragimi tipkovnicami v kvaliteti izdelave in keycapov.

Na koncu je odločitev tvoja, lahko tudi Das Keyboard :)

RegulusDraco ::

Aha, sem bil prepričan da uporabljajo PBT plastiko. Nekako se mi zdi škoda plačat 150 eurov, da se mi bo potem plastika spraskala enako kot pri Logitech k120 za 10 eurov, ki pa jo lahko zamenjaš vsakih nekaj let ker je itak poceni.

Najbrž bo Ducky ONE PBT, MX-Brown odlična izbira? (s tem da moram pazit da ne naročim pomotoma ABS verzije).


ps.: najlepša hvala za pomoč!
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

rozman ::

Z Ducky ne moreš sfalit, sem jo imel. Z njo bi res lahko človeka pretepel, pa bi tipkovnica še naprej klikala.

Tip za naprej, če boš kdaj kupoval custom keycape, moreš poleg layouta gledat še širino spacebara in s tem posledično razporeditev spodnje vrstice. Nekaj standardov je in potem se vsak proizvajalec odloči, katerega bi izbral

RegulusDraco ::

nice, hvala ti za pomoč! Bom pogledal še malo Filco tipkovnice, sicer pa Ducky One 2 zgleda super. Ducky Shine 5 je še nekolk lepša, medtem ko Shine 6 izgubi malo lepote na račun opaznejših ledic. :) Čudno, da nobena ne dobi serijsko zraven wrist resta....se mi zdi, da je pri mehanskih tipkovnicah, ki imajo tipke visoke 2 metra wrist rest kar dobrodošla reč.

Das keyboard 4 pro se mi še vedno zdi lepše oblikovana vizualno...izbira barv kovine in tipk, font na tipkah, usb 3.0 hub je nice feature........ Ampak nočem po 2 letih tipkati po zguljenih tipkah. To sem počel že do zdaj z Logitech k120 ali pa Cherry Stream XT. :)

Še enkrat hvala.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

issak je izjavil:

FR je malo bolj poseben s svojim AZERTY, US je pa ANSI (nizek enter).


FR je predvsem poseben glede tega, da do stevilk nad crkami dostopas drugonivojsko (+Shift). sam AZERTY razpored ni tako problematicen, da se ga ne bi priucil v par minutah.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

IcyFox ::

Bom se odločil kar za nemško verzijo (pač moral potrpeti z nemščino na določenih tipkah). Ali obstaja kaka boljša opcija za 70€ (brez poštnine) kot je ta Gear Rush Pro? Za RGB in podobno mi je vseeno, rad pa bi imel MX Blue switche

issak ::

RegulusDraco je izjavil:

Eni omenjajo Ducky tipkovnice.......is that a thing? Never heard of it.


Imam 2 ducky, kupil bi še tretjo. Toplo priporočam, dobra plastika, dobri capsi, običajen font, en kup featurejev na tipkovnici, ki ne rabijo softwarea ipd.

Glede blue in brown, če nimaš nikogar okoli sebe ki bi ga motila glasnost, izberi MX Blue :D Meni se Brown ne dopade, čeprav je večini všeč, imam raje MX Black za tiho tipkanje potem.

PBT izberi, boljša plastika kot ABS, domnevam da te RGB ipd ne zanima preveč :)
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()
««
41 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13924719 (923) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212813 (10471) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305735 (2241) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16047681 (42291) LordPero

Več podobnih tem