» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
39 / 58
»»

radmannsdorf ::

Je glasna ja, ampak vsak dan malo manj tolčem po njej. Navada po zbijanju odhaja.
Čakam pa prozorne o-ringe iz Azije, bomo videli če bo potem kaj drugače. Sem zadovoljen, ker dejansko hitreje tipkam, motim se pa skoraj nikoli več. Razen ko se. ;)

Tsunamii ::

radmannsdorf je izjavil:

Je glasna ja, ampak vsak dan malo manj tolčem po njej. Navada po zbijanju odhaja.
Čakam pa prozorne o-ringe iz Azije, bomo videli če bo potem kaj drugače. Sem zadovoljen, ker dejansko hitreje tipkam, motim se pa skoraj nikoli več. Razen ko se. ;)


O super. Mi lahko das link za prozorne o-ringe ?

radmannsdorf ::

Izvoli. *klik*

Tsunamii ::

radmannsdorf je izjavil:

Izvoli. *klik*


Hvala. Narocil.

BigWhale ::

Nekaj mesecev je mimo. Je ze kje kaksna trgovina kjer bi se dalo dobiti keycaps za Cherry MX? Lepo bi bilo, da je ISO nabor tipk z ameriskim razporedom in absolutno mora podpirati osvetlitev. Pol leta nazaj je bilo to impossibru. :/

BorutK-73 ::

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

BigWhale ::

V bistvu so moje zahteve taksne:

ISO 105 tipk, space velikosti 6.5u, US razpored in PBT double shot, ki podpira backlight. Ce najdem 105 tipk, potem razpored ni pravi ali pa velikost space tipke ne ustreza. Potem tisti proizvajlec ne prodaja extra tipk, da bi lahko naredil en komplet. :) Lahko bi narocil od dveh proizvajalcev ampak potem je zlo mal moznosti za to, da isti tip fontov na tipkah. :/

lojz123 ::

Ker mi je Genius tipkovnica po samo 2 letih začela nagajati.
Gledam G.Skill Ripjaws KM780 MX, MX Red Slo . za 125EUR si jo mogoče kdo lasti
oziroma kakšen komentar?

RegulusDraco ::

prosim za mnenje o tej tipkovnici:

https://www.daskeyboard.com/daskeyboard...

Pred nekaj leti je bila tole najbrž daleč najboljše kar se je dalo dobit. Kako je danes? Je kvaliteta še top of the line ali pa so se polenili, pocenili proizvodnjo...?
Obstaja kaj boljšega za podoben denar (do 150 EUR)?

Kako je z glasnostjo teh mehanskih tipkovnic? Sem poizkusil prejšnji dan v big bangu nekaj mehanskih tipkovnic (Roccat in Logitech) pa se mi v tistem hrupu v trgovini niso zdele pretirano glasne... nevem pa kako je doma. Nočem imeti mitraljeza na mizi :D



dodatno vprašanje......zakaj zavraga trapasti slovenski uvoznik mehanskih tipkovnic nonstop naroča UK razpored tipk in potem dobesedno skozla nanj slovenski razpored tipk?! Zakaj ne naročijo nemške izvedbe, ki ima praktično isti layout kot slovenska? Tisti smeh z oklepaji na UK tipkovnici s slovensko gravuro je nenormalno smešen.
WTF je to....
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

Lepa izvedba nemške tipkovnice s slovensko gravuro:
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

[SkA] ::

Jaz vidim samo en kompromis zamenjan za drugega. Strgr, Druck, Rollen, Enfg ipd.

Funtech prodaja Ducky pod 150EUR, pa tud kak nemški Filco bi se verjetno kje našel pod 150EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

[D]emon ::

Glede na to, da smo na tech forumu, bi clovek pricakoval, da znate slepo tipkati. Tako da ne razumem zakaj taka gonja okrog nalepk oz gravure.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

radmannsdorf ::

Če denar za carino ni problem, WASD Keyboards ponuja Croatian layout.

RegulusDraco ::

[D]emon je izjavil:

Glede na to, da smo na tech forumu, bi clovek pricakoval, da znate slepo tipkati. Tako da ne razumem zakaj taka gonja okrog nalepk oz gravure.


sem slovenec, zahtevam slovensko tipkovnico za svoje evre. Da to tipkovnico naredijo jih najbrž stane kakšnih 20 eurov ali pa še to ne. Če jo lahko prodajajo za 150 EUR, lahko natisnejo tudi 10 slovenskih tipkovnic na leto.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

Vec kot ocitno je, da nimas pojma o delovanju trga.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

RegulusDraco ::

Seveda imam. Plačal bom slovensko tipkovnico. I dont care :)
Če je ni pa bom imel še naprej svojo Cherry Stream XT (star model s slovenskimi tipkami).

Hell, še Apple je svojo Magic Keyboard naredil s slovenskim layoutom. :)
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

radmannsdorf je izjavil:

Če denar za carino ni problem, WASD Keyboards ponuja Croatian layout.


Tnx, super da imajo slovenski layout. Škoda da je treba plačati še DDV in carino.

220 dolarjev (tipkovnica in poštnina) + 22% DDV + carina.... dio porko, tole je vrednost računalnika. Tnx ampak ne hvala.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

rozman ::

Das Keyboard ni več kar je bil. Materiali so postali slabše kakovosti, raje ne no.
Glede slovenske gravure tipke, ne boš imel veliko možnosti. Kupi v slovenski trgovini (Logitech se zelo splača), pa boš verjetno imel slovensko gravuro tipk.

Če pa layout tipk ni problem, pa da imaš 150€ za zapravit: Ducky, Filco, rabljena HHKB, Cooler Master (tudi cenejše so), Vortex Poker II, Leopold (spet rabljena)

[D]emon ::

Meni je jajcanje okrog natisnjenega layouta brezpredmetno.

Vraga, ze dolgo casa uporabljam IBM Model M z natisnjenim francoskim layoutom, pa ceprav je moj primarni layout EN-US.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

issak ::

RegulusDraco je izjavil:

Hell, še Apple je svojo Magic Keyboard naredil s slovenskim layoutom. :)


Ki pa razen šumnikov nima nobene zveze s standardnim slovenskim layoutom... yz sta obrnjena, @ je nekje drugje in tudi nekaj drugih znakov je zmešanih povsod.

Pa tudi sicer ni to Slovenski layout ampak jugoslovanski.


Anyway za mehanske, da se dobiti capse s gravuro po meri, tj. si lahko naročiš Slovenski layout. Bo pa koštalo nekaj. Ali pa enostavno naročiš blank capse iz Aliexpressa pa imaš rešeno zadevo :D

[D]emon je izjavil:

Meni je jajcanje okrog natisnjenega layouta brezpredmetno.

Vraga, ze dolgo casa uporabljam IBM Model M z natisnjenim francoskim layoutom, pa ceprav je moj primarni layout EN-US.



Jaz imam enepar tipkovnic... Vsako z drugim layoutom: Nordic, UK, Italijansko in Nemško. No na tisti z IT so zdaj blank gor... Pa imam SL nastavljen layout sicer.

DAS keyboard je pršaltal na kitajska stikala za nekatere modele. Dam še en glas za Ducky, so res super, in tudi tipke so iz prijetnega materiala, nič tiste tenke plastike z gumijastim premazom.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

RegulusDraco ::

rozman je izjavil:

Das Keyboard ni več kar je bil. Materiali so postali slabše kakovosti, raje ne no.
Glede slovenske gravure tipke, ne boš imel veliko možnosti. Kupi v slovenski trgovini (Logitech se zelo splača), pa boš verjetno imel slovensko gravuro tipk.

Če pa layout tipk ni problem, pa da imaš 150€ za zapravit: Ducky, Filco, rabljena HHKB, Cooler Master (tudi cenejše so), Vortex Poker II, Leopold (spet rabljena)


sem slišal ja ampak za das keyboard neka slovenska firma vzame ultimate verzijo (brez tiska) in nanj natisne slovenski layout. Dokaj clean izvedba.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

RegulusDraco ::

issak je izjavil:



Anyway za mehanske, da se dobiti capse s gravuro po meri, tj. si lahko naročiš Slovenski layout. Bo pa koštalo nekaj. Ali pa enostavno naročiš blank capse iz Aliexpressa pa imaš rešeno zadevo :D



Sem sprobal par mehanskih tipkovnic v trgovini (Logitech, Roccat, Ryzer) pa niti nevem, če me toliko zrajcajo, da bi jo kupil. Če pa niti slovenskega layouta nima pa res ne vidim več razloga zakaj bi kupil nekaj kar ponuja praktično isti občutek kot Logitech k120 OEM za 12 €.

Vi pa ste tako zelo navdušeni nad temi tipkovnicami da sem si rekel da nekaj pa že mora biti na tem, da ste pripravljeni tolk plačat.. :)

issak je izjavil:


DAS keyboard je pršaltal na kitajska stikala za nekatere modele. Dam še en glas za Ducky, so res super, in tudi tipke so iz prijetnega materiala, nič tiste tenke plastike z gumijastim premazom.


sem bral ja. Sicer se da še vedno dobiti z blue stikali od Čerija.

issak je izjavil:


Jaz imam enepar tipkovnic...


zakaj? A ni fora mehanskih tipkovnic da so "tako dobre", da imaš 1 tipkovnico do konca življenja? Zakaj bi jih imel več?

issak je izjavil:


Ki pa razen šumnikov nima nobene zveze s standardnim slovenskim layoutom... yz sta obrnjena, @ je nekje drugje in tudi nekaj drugih znakov je zmešanih povsod.


vem, uporabljam tudi Macbook pro. Fucked up layout na začetku (preklinjal kot zver) ampak ko se ga navadiš je čisto ok. Vseeno pa so pripravljeni narediti slovenski layout za 130 €.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

[D]emon je izjavil:

Meni je jajcanje okrog natisnjenega layouta brezpredmetno.

Vraga, ze dolgo casa uporabljam IBM Model M z natisnjenim francoskim layoutom, pa ceprav je moj primarni layout EN-US.


ves ta problem je nastal najbrž samo zaradi tega:

https://www.rtvslo.si/znanost-in-tehnol...
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

oemdzi ::

https://www.aliexpress.com/item/Motospe...

Naročil tole s Kitajske, me prav zanima kvaliteta :D Je pa bila ena redkih za to ceno, ki je imela layout z normalno ENTER tipko in pozicijo Ž tipke. Izkušnje imam s TurtleBeach impact 600 ali 700, oz. tisto z brown switchi, zadovoljen z njimi, a se mi je pokvarila...
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

[D]emon ::

RegulusDraco je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Meni je jajcanje okrog natisnjenega layouta brezpredmetno.

Vraga, ze dolgo casa uporabljam IBM Model M z natisnjenim francoskim layoutom, pa ceprav je moj primarni layout EN-US.


ves ta problem je nastal najbrž samo zaradi tega:

https://www.rtvslo.si/znanost-in-tehnol...


Najbrz res. Sploh pa se mi je zdel ta potrjen standard tako debilen da niti smesno ni.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

nanoleet ::

A mogoče kdo ve, če LEDica na Cherry MX switchih moti o-ringe, če se jih namesti?
Ubistvu me zanima, ali je vrh ledice višje od zgornje ploskve tipke?

Crossfire ::

Načeloma ne.

radmannsdorf ::

nanoleet je izjavil:

A mogoče kdo ve, če LEDica na Cherry MX switchih moti o-ringe, če se jih namesti?
Ubistvu me zanima, ali je vrh ledice višje od zgornje ploskve tipke?

Jaz sem dal gor prozorne o ringe, vse je ok in vse sveti skozi. :)

r3dkv1c4 ::

Pa tudi sicer ni to Slovenski layout ampak jugoslovanski.

res, od kdaj pa tudi ta obstaja?

novakovič ::

Je trenutno na trgu kakšna brezžična mehanska tipkovnica v rangu 100€?

radmannsdorf ::

Logitech G613, ampak je mal dražja ;)

igorpec ::

Kakšne so izkušnje z Varmilo? Konkretno tale z MX clear (clear = malo trši brown če prav razumem?)



https://www.candykeys.com/product/va88m...

Tipkanje, gaming nič.

IcyFox ::

Bi si malo izposodil temo, kateri layout tipkovnice (US, UK, DE, FR) je najbolj podoben našemu? Iz Nemčije bi naročil eno tipkovnico, pa nima drugih gravur...

[D]emon ::

DE layout je bil osnova za YU layout, zdajsnji SL layout.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

IcyFox ::

Pri DE layoutu me edino moti, da so tipke kot Print Screen, Insert, Delete tudi v Nemščini...

BigWhale ::

Takoj, ko imas ISO layout imas probleme z dobavo tipk in izgledom tipkovnice. Sploh za posebneze kot sem jaz, ker bi rad imel US znake in ISO razpored. Tega ni nikjer na svetu. Double shot, PBT, backlit keys, s corsair K70/Logitech G710 konfiguracijo space bar-a. :>

Vazelin ::

Katere so bolj popularne MX brown ali blue?

oemdzi ::

oemdzi je izjavil:

https://www.aliexpress.com/item/Motospe...

Naročil tole s Kitajske, me prav zanima kvaliteta :D Je pa bila ena redkih za to ceno, ki je imela layout z normalno ENTER tipko in pozicijo Ž tipke. Izkušnje imam s TurtleBeach impact 600 ali 700, oz. tisto z brown switchi, zadovoljen z njimi, a se mi je pokvarila...


Evo, po nekajdnevni uporabi lahko rečem, da je tipkovnica bomba, vredna svojega denarja. Zraven še dobiš 6 rezervnih stikal in orodje.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

igor0203 ::

Škoda ker ni wireless :8)

Jerry000 ::

A se sploh dobi mehanske wireless tipkovnice?

Tomson ::

Je kar precej dobrih wireless modelov - KLIK ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Jerry000 ::

Kaj pa z slovenskim tipkam?
Tale mi je res všečna:
https://www.amazon.co.uk/dp/B0749CFD42/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

BorutK-73 ::

Alfawise V1 mehanska tipkovnica - Nemška verzija, slabih 32€
https://www.gearbest.com/keyboards/pp_9...

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

haha katera brezvezna izbira mehanskih tipkovnic je na slovenskem trgu.
Imaš:
- das keyboard
- neke logitech z brezveznim romer switchi (meni delujejo ko neke membrane sorry). poraz sploh ni nekega filinga
- potem par teh gamerskih ala razer, asus in podobno, ki izgleda tko za 15 letnike
- še nekaj posameznih modelov XZ znamk

dejansko se mi zdi das keyboard še najboljša izbira, če bi rad tipkal na master race cherry switche.

Malo razmišljam, da bi naročil en propert VARMILO iz ene trgovine v nemčiji. baje zaloga 140 eur. enostavna osvetlitev ali brez. cherry blue ali brown, boljša kvaliteta kapic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

radmannsdorf ::

igorpec ::

Malo razmišljam, da bi naročil en propert VARMILO iz ene trgovine v nemčiji. baje zaloga 140 eur. enostavna osvetlitev ali brez. cherry blue ali brown, boljša kvaliteta kapic.


Priporočam https://www.candykeys.com/ Sem vzel Varmilo VA88M brown ... kot nadgradnjo iz še ne 3 leta stare Das Keyboard 4 TKL Ultimate. Kapice so na občutek boljše, splošen prvi vtis je dober, za kaj več pa je slab mesec dni uporabe premalo. Stikala bi morala biti bolj kakovostna kot v Dasu ampak glede tega še ne morem reči ničesar ...

Vazelin ::

koliko si čakal, da so dostavili iz candy??

igorpec ::

Vazelin je izjavil:

koliko si čakal, da so dostavili iz candy??


Pet dni. Je bila na zalogi.

jaklo1 ::

Zdravo,

nekaj časa nazaj se je nekaj uporabnikov tega foruma dobilo v Mariboru, kjer so testirali tipkovnice.
Zanima me, če je kdo zainteresiran, da se kakšen manjši meetup organizira tudi v Ljubljani.
V mislih sem imel naslednji petek, 27.4., v popoldanskih urah, tam okrog 16h.
Plan je tak, da vsak prinese svoje tipkovnice, da malo vidimo kaj vse smo nabrali.
Kogar zanima, bi prosil, da sporoči kar v to temo, da okvirno vidim koliko je zainteresiranih.

Lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jaklo1 ()
««
39 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13924719 (923) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212813 (10471) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305735 (2241) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16047679 (42289) LordPero

Več podobnih tem