» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
21 / 58
»»

qaqo11 ::

Okapi je izjavil:

No ja, zelo dobro ohranjene modele M dobiš za okoli 70 evrov. Boljšo mehansko tipkovnico bodo šele morali narediti.

O.



Word.

Ps. Najde se jih tudi v smeteh. Razstaviš + očistiš in je dobra za naslednjih 20 let.

issak ::

markic222 je izjavil:

"Effectively a redesigned Cherry MX Red switch, each MX Silent key has the same linear action, moving straight up and down without any additional tactile feedback. The light 45 Centinewtons (Cn) activation force allows for more rapid actuation, and each key is rated for 50 million keystrokes. They have an ever-so-slightly shorter travel (3.7mm versus 4mm for the standard MX Red) but in everyday use I didn't notice.

There was much debate in the office over whether there were any differences in how each key felt to press compared to a standard Cherry MX switch. Some said the Strafe felt squishier than other keyboards, but that was primarily because they were used to Brown or Blue switches with a physical actuation point. Others that use Red switches found it harder to tell the difference, with the consensus suggesting the Silent keys felt like they had slightly more resistance, but it's only a slight difference."

Mene preveč moti glasen zvok tipk (še posebi za skypanje ni kul, če tipkaš in se pogovarjaš), zato sem zaenkrat uporabljal še membransko tipkovnico. Pa še plus mi je velik enter gumb, pr Razer tipkovnici sem se zmeraj zmotil pri pritisku na enter, ker sem navajen na slepo 10 prstno tipkanje.

vir:http://www.expertreviews.co.uk/accessor...


MX Red in MX Black so že zdaj tihe, če jih ne tolčeš (bottom out), oziroma dodaš oringe. Sliši se edino ko plastika udari ob plastiko, kar se enako sliši pri membranskih. MX Silent so pa malo nižji MX red, se pravi manj poti do prijema. Mislim da je fora silent to da imajo neko gumo ala oringi že vgrajeno v stikalu, tako da so tišji tudi če tolčeš po njih. Kakorkoli, dodaš oringe za 3€ iz ebaya na mx red pa imaš "isto".

Glede velikega entra, temu se reče ISO layout in je na voljo praktično za vse tipkovnice, še posebaj tiste ki se v evropi prodajajo. Če piše jezik "de, uk, nordic, french, spanish, italian" potem ima "naš" enter. Layout je enak našemu če ne gledaš kaj slikice pravijo na tipkah. Nekako je nemški še najbližji našemu.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

markic222 ::

Sm če trenutno nimam mehanske ne vidim smisla da kupim mx red potem pa oring in se s tem zafrkavam, pravijo da ni isto kot če daš oring. To glede entra ne vem če je res. Vsaj v Bigbangu ko sem gledal mehanske tipkovnice so imele vse nizki enter. Bom pa res malo bolj pogledal kako je to z enter tipko, ker nisem vedel da imajo vse tipkovnice verzijo z veliko enter tipko.

Beta2 ::

Kot vem ima večina velik enter, poglej v Big Bangu, Razer in Logitech imata sigurno velik enter sem jih enkrat tam gledal in sem ravno to iskal pa jih je kar večina imela. Razer je bil mislim da UK layout pa slovenski znaki gravirani.

issak ::

markic222 je izjavil:

Sm če trenutno nimam mehanske ne vidim smisla da kupim mx red potem pa oring in se s tem zafrkavam, pravijo da ni isto kot če daš oring. To glede entra ne vem če je res. Vsaj v Bigbangu ko sem gledal mehanske tipkovnice so imele vse nizki enter. Bom pa res malo bolj pogledal kako je to z enter tipko, ker nisem vedel da imajo vse tipkovnice verzijo z veliko enter tipko.


nič ni zafrkavanja z oringi, vzame ti 15 minut vse skupaj, tipko vzameš dol z orodjem za tipke dol dajat (jaz sem to dobil zraven tipkovnice, sicer je per € na ebayu, natakneš oring, in postaviš tipko nazaj), vsi to počnejo, malo pobrskaj po reddit.com/r/mechanicalkeyboards.
Jaz sem dal oringe gor na svojo ducky shine mx blue, in sicer ni tišja, ker so pač stikala glasna, ampak nekako ublaži tisti pritisk do konca, ker je pač malo gume spodaj. Sčasoma se itak navadiš tipkati mehkeje, potem pa ti oringi niti do izraza ne pridejo več. Kot sem omenil, logitech G710+ ima oringe tovarniško že dodane, tako da nekaj more biti na tem.

Ne pa gledat samo slikic v spletnih trgovinah, povečini so na slikicah ANSI layout (ameriški; nizek enter), ko pa pogledaš v specifikacije pa piše da je jezik "de", kar pomeni ISO layout (visok enter).


Zgornji je ANSI, spodnji je ISO, ne glede na slikice ki so potem narisane gor.


Visok enter boš dobil pa layoutih: nemški (de), angleški (uk), franskoski, španski, severnjaški (nordic), slovenski/hrvaški. Tipkovnice ki jih imajo pri nas (razer, logitech) v bigbangu ipd, so ponavadi UK layout z dodatno naprintanimi slovenskimi znaki. Imajo jasno visok enter. Če nisi ziher preden kupiš (ker so slikice ponavadi samo simbolične), pošlji email v trgovino pa vprašaj, ampak če piše layout DE potem je to taprav enter ziher.

ANSI layout (nizek enter) boš pa dobil če boš kupil "English (US)" layout.

Seveda se dobi tudi z nizkim entrom tudi pri nas, ampak kar sem bigbang gledal imajo logitech in razer z ISO layoutom, na spletni strani pa imajo simbolično sliko ki so jo verjetno dobili od uvoznika ali priozvajalca, ki so pač poslikali ANSI layout tipkovnico. Pojdi v trgovino pogledat pa boš videl da imajo visok enter.

http://www.mindfactory.de/Hardware/Eing...
Tukaj imajo pestro izbiro mehanskih tipkovnic, poštnina je 20€, večinoma nemški layout (visok enter), enepar pa tudi US layout (nizek enter) vmes tako da moraš malo paziti. Preden kupiš sem nalimaj pa ti bomo povedali.

Klikni "Auswahl verfeinern" pa ti pokaže filtre
"Switch Typ:" lahko izbereš samo MX red na primer, ali MX brown.

Še enkrat, ne se pretirano na slikice ozirat. Nekatere imajo pravo sliko (visok enter), ampak če piše "Sprache: Deutsch" je to visok enter, tudi če je na sliki nizek.
primer, obe sta isti layout (deutsch):
http://www.mindfactory.de/product_info....
www.mindfactory.de/product_info.php/Duc...

Pač pri malo dražjih tipkovnicah (ducky) se priozvajalec potrudi in pofotka tudi ISO layout tipkovnice, malo cenejše (logitech, razer) pa se pač ne ukvarjajo s tem.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

markic222 ::

Super, hvala za konkreten odgovor. Iz amazona mi jo itak še niso poslal, tako da lahk še prekličem če si premislim. Bom pogledal še na tvojih linkih. Drugače pa sem 2 leti nazaj kupil razer blackwidow v BigBangu in je imela majhen enter, kar je bilo poleg glasnih tipk eden izmed glavnih razlogov da je nisem uporabljal. Tudi pred dvema tednoma sem bil tam in so imele vse njihove mehanske majhen enter, bom drugič še slikal kot dokaz :).

issak ::

markic222 je izjavil:

Super, hvala za konkreten odgovor. Iz amazona mi jo itak še niso poslal, tako da lahk še prekličem če si premislim. Bom pogledal še na tvojih linkih. Drugače pa sem 2 leti nazaj kupil razer blackwidow v BigBangu in je imela majhen enter, kar je bilo poleg glasnih tipk eden izmed glavnih razlogov da je nisem uporabljal. Tudi pred dvema tednoma sem bil tam in so imele vse njihove mehanske majhen enter, bom drugič še slikal kot dokaz :).


čisto verjamem da imajo, verjetno odvisno od zaloge, zdaj 100% nisem, ampak sem precej prepričan da sem videl logitech g710+ v ISO layoutu v bigbangu
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

markic222 ::

Itak pa čedalje več berem, čedalje manj sem prepričan katero bi vzel. Nisem ziher ali bi Corsair Strafe RGB z brown switchi ali z silent :/. Malo sem oko vrgel tudi na logitech g910 (Romer-G switchi baje niso tko švoh), ki je 130€ trenutno ampak imajo tako čudno tipke zaobljeno na vogalih in se bojim da bi me motilo pri tipkanju. Bom z nakupom počakal verjetno še en teden, da dobro premislim.

Crossfire ::

Pri 150EUR bi lahko razmišljal že o second hand pokerjih, duckyjih, filcotih, leopoldih,...za 50EUR ki bi ti ostali, pa bi se s svojo drago imel fajn ali pa bi si uredil kakšen custom usb cable, plus mogoče artisančka, za malenkost več pa že kakšen kvalitetnejši keyset...
Ali pa za 180 EUR vzameš hhkb pro2 in si v topre master race :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crossfire ()

issak ::

markic222 je izjavil:

Itak pa čedalje več berem, čedalje manj sem prepričan katero bi vzel. Nisem ziher ali bi Corsair Strafe RGB z brown switchi ali z silent :/. Malo sem oko vrgel tudi na logitech g910 (Romer-G switchi baje niso tko švoh), ki je 130€ trenutno ampak imajo tako čudno tipke zaobljeno na vogalih in se bojim da bi me motilo pri tipkanju. Bom z nakupom počakal verjetno še en teden, da dobro premislim.


Pusti G910, tipke so v redu za igre igrat, za tipkat so pa katastrofa zaradi različnih oblik.
Za 140€ dobiš kakšno fino Ducky s poštnino vred na mindfactory.de, razen če ti je RGB nujno imet, potem pa itak ni dosti druge izbire kot corsair, razer, logitech
Lahko tudi CM quickfire, ampak mogoče za isti denar vseeno raje ducky.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

r3dkv1c4 ::

Primerjati corsair in ducky je absurdno, kolega. Ne gre se samo za stikala, gre se za kvaliteto izdelave, pcb, kontroler, vrsto plastike keyseta in nenazadnje ekskluzivnost.


absurd je, da plačaš nekaj 2x dražje in dobiš 5x manj garancije.....če pa mi dokažeš, da je plastika, psb, kontroler, itd....2x boljši, kot pri corsairkah, ti pa jaz kupim novo raco.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Er333 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Primerjati corsair in ducky je absurdno, kolega. Ne gre se samo za stikala, gre se za kvaliteto izdelave, pcb, kontroler, vrsto plastike keyseta in nenazadnje ekskluzivnost.


absurd je, da plačaš nekaj 2x dražje in dobiš 5x manj garancije.....če pa mi dokažeš, da je plastika, psb, kontroler, itd....2x boljši, kot pri corsairkah, ti pa jaz kupim novo raco.

Seveda je razlika...
Ducky pri nekaterih modelih uporablja 2x ulite tipke za obstojnost znakov, corsair jih pa gravira/barva.
Meni najljubša lastnost ducky tipkovnic je to, da se jih programira direkt na tipkovnici, ne rabiš nekih hroščatih driverjev ki so na koncu koncev samo bloatware...
Ampak vseeno, ducky se tudi meni zdi precenjen.

issak ::

Pa saj duckyije dobiš že za manj denarja kot Corsair K70...
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Crossfire ::

Ob koncu dneva je vse odvisno od osebne preference ;)
Sam sem ta čas na poker II z mx rjavimi in GMK triumph adler setom in je amazing. Ko pridejo še gateron blacki pa se lotim še zamenjave switchev in sem na konju.
http://imgur.com/h4yjmZZ
V živo je modra-zelena iz seta popolnoma drugačna...skoraj nemogoče je ujeti pravi odtenek. V kolikor je kdo zainteresiran za kakšen custom usb mini kabel, let me know.

xxurban ::

Sicer je tipkovnica zelo lepa ampak tole je po mojem mnenju za tiste, ki imate preveč denarja :D
stop wasting your time

Crossfire ::

Vse kar vidiš je second hand...razen kabla...če malo iščeš, najdeš marsikaj za pametno ceno. Če greš pa v BB po novega razerja za 150€, je pa to druga zgodba :)

invisuu ::

Crossfire je izjavil:

Pri 150EUR bi lahko razmišljal že o second hand pokerjih, duckyjih, filcotih, leopoldih,...za 50EUR ki bi ti ostali, pa bi se s svojo drago imel fajn ali pa bi si uredil kakšen custom usb cable, plus mogoče artisančka, za malenkost več pa že kakšen kvalitetnejši keyset...


To je fajn nasvet.
Ce si svoh.

Namrec morate vedeti, da je crossfire imel HHKB.
In jo prodal.
S tem je nastala ogromna praznina v njegovem zivljenju.
Sedaj kompenzira s keycapi, custom kabli in podobno.
Ampak njegovo zivljenje je uniceno...za vedno.

Ko imas HHKB na fitnesu bencnes 60kg vec, pipike se tepejo zate, na sihtu dobis insta povisico.

Zatorej pri 150€ budgetu dodaj 30-50€ in kupi rabljeno HHKB. Tudi ti si lahko pripadnik uber rase (Heil Topre!), se danes!

Crossfire ::

invisuu je izjavil:

Crossfire je izjavil:

Pri 150EUR bi lahko razmišljal že o second hand pokerjih, duckyjih, filcotih, leopoldih,...za 50EUR ki bi ti ostali, pa bi se s svojo drago imel fajn ali pa bi si uredil kakšen custom usb cable, plus mogoče artisančka, za malenkost več pa že kakšen kvalitetnejši keyset...


To je fajn nasvet.
Ce si svoh.

Namrec morate vedeti, da je crossfire imel HHKB.
In jo prodal.
S tem je nastala ogromna praznina v njegovem zivljenju.
Sedaj kompenzira s keycapi, custom kabli in podobno.
Ampak njegovo zivljenje je uniceno...za vedno.

Ko imas HHKB na fitnesu bencnes 60kg vec, pipike se tepejo zate, na sihtu dobis insta povisico.

Zatorej pri 150EUR budgetu dodaj 30-50EUR in kupi rabljeno HHKB. Tudi ti si lahko pripadnik uber rase (Heil Topre!), se danes!

Damn, bro :)
Težko priznam, vendar mi je mogoče malo žal za storm trooper hhkb-jem...takrat pogledam na mojo "kompenzacijo" in svet spet postane lepši...sploh, ker je full programmable, pa še multimedia funkcije delajo na winsih ;) GMK-ji so fenomenalni pa alu case tudi...prinesem naslednjič na kafe!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crossfire ()

gregor ::

kater tipkovnice z slo znaki se dobi v slo?
ali se še da dobit cherry g83 ipd cherry tipkovnice z slo znaki?
oz katere tipkovnice so najbolj podobne cherry tipk.?
hvala
LP

Infusion ::

Pozdrav,
pišem samo informativno. Po enem letu uporabe Ducky Shine 3 MX Red(green led) mehanske tipkovnice, sem zelo nezadovoljen s kvaliteto ledic. V enem letu so mi namreč crknile 4 ledice (F,V, Num lock in tipka za odpret "moj računalnik").
Sama tipkovnica je zelo kvalitetno izdelana, same ledice so pa katastrofa.

knap ::

katera je najcenejša meh tipk z slo znaki?
hvala
LP

Crossfire ::

Infusion je izjavil:

Pozdrav,
pišem samo informativno. Po enem letu uporabe Ducky Shine 3 MX Red(green led) mehanske tipkovnice, sem zelo nezadovoljen s kvaliteto ledic. V enem letu so mi namreč crknile 4 ledice (F,V, Num lock in tipka za odpret "moj računalnik").
Sama tipkovnica je zelo kvalitetno izdelana, same ledice so pa katastrofa.

Ledice so potrošni materijal. Z nekaj truda jih lahko sam zamenjaš...

aleksander85 ::

Pozdrav

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ti...

Torej rad bi nekaj v tem stilu samo brez cirkus ledic(ker crkujejo in tudi moteče se mi zdi tole)..Uporaba gaming kot primarno.

Kaj mi svetujete..najraje kak link in pa nakup naj bo iz SLO,da vzamem na firmo
hvala

Zgodovina sprememb…

Beta2 ::

Če ne rabiš osvetlitve kakšen das keyboard recimo :).
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

aleksander85 ::

Zdravo

mi je ok samo a se dobi z veliko enter tipko in pa ''brown'' trdoto..?
sem nekako bolj navajen večjega enter in za tipke sem gledal in bi mi brown nekje najbolj ustrezalo

Je še kaka druga varjanta recimo,da lahko izbiram med večimi..?

LP

Beta2 ::

sj ta ima velik enter ker je UK layout, na sliki so pa vedno US z malim ne vem zakaj :o. Imaš pa tudi brown ja, samo je DE layout ampak ima ta tudi velik enter:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

aleksander85 ::

Super hvala

je cena kje še kaj nižja mogoče?

Crossfire ::

Na sivem trgu se jih da dobit že za manj kot 100€...

aleksander85 ::

me lahko kam napotiš?

Crossfire ::

Crossfire je izjavil:


Prefiltrirano na EU trg:
https://www.reddit.com/r/mechmarket/sea...
Na geekhacku in deskthority preglej malo material, ni vraga, da ti kakšna tipkulja ne pade v oko ;)
V kolikor se nobena takšna ne bi prodajala pa probaj v sekciji want to buy, mogoče se ti nasmehne sreča.

Citirano s prejšnje strani...pa veliko sreče pri izbiri! ;)

njyngs ::

Ima kdo WASD tenkeyless tipkovnico? Koliko je čas dostave, kvaliteta?

Crossfire ::

Rang Filcota, KUL-a, Ducky-ja...če boš kupoval novo iz USandA, poleg enormne poštnine prištej še davščine in carino. V tem rangu raje najdi kaj iz EU trga, second hand,...ogromno je bilo že napisanega ;)

PARTyZAN ::

Crossfire: to je debilno razmišljanje. Če lahko na tipkovnici za 20e delajo ledice več let, bi laho tudi na tipkovnici za precej več kot 100e.

Crossfire ::

PARTyZAN je izjavil:

Crossfire: to je debilno razmišljanje. Če lahko na tipkovnici za 20e delajo ledice več let, bi laho tudi na tipkovnici za precej več kot 100e.

Si že slišal za trollanje? no, to.

Zato ljubitelji v switche zmontirajo SIP sockete...ugani, zakaj?

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

Crossfire je izjavil:

Infusion je izjavil:

Pozdrav,
pišem samo informativno. Po enem letu uporabe Ducky Shine 3 MX Red(green led) mehanske tipkovnice, sem zelo nezadovoljen s kvaliteto ledic. V enem letu so mi namreč crknile 4 ledice (F,V, Num lock in tipka za odpret "moj računalnik").
Sama tipkovnica je zelo kvalitetno izdelana, same ledice so pa katastrofa.

Ledice so potrošni materijal. Z nekaj truda jih lahko sam zamenjaš...

Zakaj je to potrebno???

Če kupiš raco, bi to moralo delat bp, sploh za 150€.

Dobre ledice delajo dlje, kot zdrži tipkulja.

Race imajo veliko preveč problemov.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Crossfire ::

Če kupiš mercedesa za 100k€ ne sme ledica crknit v žarometih...bo nehal futrat trole na tem forumu.
Ne morem verjet, da je dejansko toliko trolanja v tej temi, konkretnih pomoči novincem, ki jih ta niša zanima pa tako malo, res žalostno...raje fantje povejte, kaj ste kaj ustvarili, sestavili, modificirali,...
Jaz sem npr. restavriral dobro staro IBM Model M 1390120 86' -http://imgur.com/a/4NeDm

invisuu ::

Crossfire je izjavil:

Jaz sem npr. restavriral dobro staro IBM Model M 1390120 86' -http://imgur.com/a/4NeDm


Odlično! Good job.

Okapi ::

Moj Model M je letnik '94, Made in USA. Kupljen nov v Ljubljani, z našimi črkami, če se ne motim leta 1996, mogoče kakšno leto kasneje, in od takrat v vsakodnevni rabi. Škoda, ker nima števca pritisnjenih črk, se ne bi čudil, če bi prišel že čez 100 milijonov;)

Potem imam pa še enega letnik '97, Made in UK, v bolj ali manj nerabljenem stanju, z nemškimi črkami. Ta je pa za rezervo.

O.

kuglvinkl ::

jaz imam doma in na sihtu po eno, tretja je za rezervo. Za prvi dve sem okol leta 2002 dal 20 evrov, za zadnjo letos pa 60.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

invisuu ::

Tam za okrog 50-60€ se prodajajo, ja. Na šihtu imaš svojo pisarno? Ti sodelavci nič ne težijo, da je preglasna?

kuglvinkl ::

Svojo pisarno imam. Ko sva bla dva, mi je potem rekel, da se težko navadil. So glasne ja...
Your focus determines your reallity

invisuu ::

Mnja, jaz si delim pisarno, ko sem prinesel M so me skoraj obesili. Nato sem prinesel plave češnje jim še vedno ni bilo prav. Topre je rešil situacijo.

Crossfire ::

Jaz ubijam z 1390120 v pisarni, kjer smo trije. So far so good, ima pa res lep, že skoraj kovinski zvok. Din5 nisem imel kam priključiti, zato sem si pomagal z atmega32u4 in sedaj zadeva deluje preko USB-ja. Pa v bistvu je popolnoma programabilna, kar jo naredi dejansko uporabno v primerih win key (v mojem primeru caps lock :).
Danes sem dokončal še prenovo pokra II na gateron blackse z SIP vhodi za ledice in prebrusil ter pobarval alu platko...popolnoma druga tipkulja. ;)

tony1 ::

gregor je izjavil:

kater tipkovnice z slo znaki se dobi v slo?
ali se še da dobit cherry g83 ipd cherry tipkovnice z slo znaki?
oz katere tipkovnice so najbolj podobne cherry tipk.?
hvala
LP


Preberi temo v celoti. Cherry G83 se zagotovo še da dobiti s SLO znaki. Pred časom je nekdo pisal, da ima SLO firma Tipro še zalogo G-80 tipkovnic s SLO znaki...

qaqo55 ::

re model m; dobi se tudi ssk - space saver model. Moja je letnik 91, obnovljena z bolt modom.

 SSK

SSK



Preferiram tenkeyless kajti numpada se praktično ne uporablja, je pa miška bližje. So malce dražje, ker so precej bolj redke.

Kot zanimivost, industrijske ssk (siva barva) pa grejo na ebayu za več kot 1k euro, kadar se kakšna pojavi.
Hkrati jih nevedneži mečejo v smeti.

Okapi ::

Jaz številčnico kar dosti uporabljam, imam precej opravka z raznimi tabelami in številkami, tudi računalo večkrat uporabljam.

O.

qaqo55 ::

Pritisneš Shift+ScrLk (NumLk) in imaš numpad na "789 uio jkl m" (kot vidno na zgornji sliki) :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qaqo55 ()

Crossfire ::

Zelo lepa SSK, si eden redkih pri nas ;)

njyngs ::

Kako uturiti mehansko tipkovnico v pisarno z 10+ ljudmi ne da bi me vrgli skozi okno? :)

xxurban ::

Brown switchi, o-ringi?
stop wasting your time
««
21 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925288 (1492) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212997 (10655) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305787 (2293) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16048250 (42860) LordPero

Več podobnih tem