» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
20 / 58
»»

issak ::

xxurban je izjavil:

Zdravo,
Kaj mi priporočate do 100€? Potrebujem pa osvetlitev in lepo bi bilo da je brez num-pada. Layout ni važno kak je. Pa po researchu sem se odločil za brown stikala. Design čimbolj preprost.
Torej kaj pametnega se dobi za ta denar?

Nevermind, naročil Quickfire rapid-i.


Dobra izbira, sem jo tudi sam skoraj kupil pa sem našel Ducky shine 3 yellow TKL na redditu za 150€ (MX blue).
Za "male" pare so quickfire super.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Crossfire ::

issak je izjavil:


Dobra izbira, sem jo tudi sam skoraj kupil pa sem našel Ducky shine 3 yellow TKL na redditu za 150€ (MX blue).
Za "male" pare so quickfire super.

Za 150€ je yellow kraja...zadovoljen? Furaš še vedno rumene capse?

FeniksX ::

issak je izjavil:

FeniksX je izjavil:

Ima mogoče kdo Logitech G910 Orion Spark? Rabil bi kakšno mnenje ...


Lahko jo greš v big bang pogledat, jo imajo v BTCju. Tipke so čudne, neke vesoljske oblike bolj primerne samo za gameat kot za tipkat.



Ok thnx za info ... bom šel pogledat :) Pa da sprobam

nosferatooo ::

Znalci, par vprašanj za vas imam :)
1. Ima kdo izkušnje z Noppoo Lolito?
Iščem nekaj tenkeyless, evropski ISO razpored (Noppoo bo kmalu dal na trg Spyder 88 z Isotom), za ne preveč denarja.
2. Je možno kje na netu naročiti custom printed/etched keycapse? (čšž)
3. Katere switche priporočate za programiranje, red ali brown?
Hvala :)

invisuu ::

3. - Topre, itak.

BigWhale ::

A je kje kaksna spletna trgovina kjer prodajajo keycaps za tipkovnico z osvetlitvijo in da je to vsaj priblizno jasno oznaceno? :) In da si lahko naklikas tak razpored kot ga sam zelis?

nosferatooo ::

To zanima tudi mene. Ducky rabi čšž.
Če najdeš, prosim sporoči, lahko naročiva skupaj...

BorutK-73 ::

nosferatooo je izjavil:

To zanima tudi mene. Ducky rabi čšž.
Če najdeš, prosim sporoči, lahko naročiva skupaj...

Trije.
Jaz sem za zdaj kar po mckgayversko uredil. Izrezal šumnike iz revij kjer so črke bele in črno ozadje.

BigWhale ::

Meni je v bistvu vseeno za sumnike... :> Jaz bi imel ameriski nabor zankov in ISO 105 razpored tipk. Zdej mam nemski razpored. :)

nosferatooo ::

nosferatooo je izjavil:

Znalci, par vprašanj za vas imam :)
1. Ima kdo izkušnje z Noppoo Lolito?
Iščem nekaj tenkeyless, evropski ISO razpored (Noppoo bo kmalu dal na trg Spyder 88 z Isotom), za ne preveč denarja.
2. Je možno kje na netu naročiti custom printed/etched keycapse? (čšž)
3. Katere switche priporočate za programiranje, red ali brown?
Hvala :)


Ok, si bom kar sam odgovoril ;)
Nabavil sem Ducky Shine 3 TKL z red switchi.
Nemški razpored, našel na /r/mechmarket.
Zelo zadovoljen. Samo numerični del pogreša desna roka :D

Zaphod_B75 ::

Iščem low profile mehansko tipkovnico, a pol mi je Cherry MX board 3.0 edina izbira ali bi se še kaj bojšega našlo?
Gledam da bi vzel rdeča stikala, zraven pa gumjaste o ringe, da bi bla čim tišja, pa palmrest.
Slovenske varjante nisem zasledil, vendar je nemški layout skoraj identičen našemu razen parih razlik, vglavnem velik enter ima.
Tukaj: http://www.idealo.de/preisvergleich/Off...
60EUR + poštnina

Lp

Zgodovina sprememb…

Crossfire ::

Budget za vse skupaj?

Zaphod_B75 ::

do 150€

Zgodovina sprememb…

Crossfire ::

150EUR budget kupi marsikaj...dobesedno, od filcota, duckyja, do KUL-a, kakšne custom varjante, če imaš srečo, definitivno pa nekaj, kar izgleda bolje od tistega cherryja :) Če pa stisneš še malo zraven pa si že na HHKB pro 2, katera je prijetno tiha mehanska tipkovnica...skratka, prečekiraj, navduši in kupi!
Prefiltrirano na EU trg:
https://www.reddit.com/r/mechmarket/sea...
Na geekhacku in deskthority preglej malo material, ni vraga, da ti kakšna tipkulja ne pade v oko ;)
V kolikor se nobena takšna ne bi prodajala pa probaj v sekciji want to buy, mogoče se ti nasmehne sreča.
Good luck!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crossfire ()

carota ::

Crossfire je izjavil:

150EUR budget kupi marsikaj...dobesedno, od filcota, duckyja, do KUL-a, kakšne custom varjante, če imaš srečo, definitivno pa nekaj, kar izgleda bolje od tistega cherryja :) Če pa stisneš še malo zraven pa si že na HHKB pro 2, katera je prijetno tiha mehanska tipkovnica...skratka, prečekiraj, navduši in kupi!
Prefiltrirano na EU trg:
https://www.reddit.com/r/mechmarket/sea...
Na geekhacku in deskthority preglej malo material, ni vraga, da ti kakšna tipkulja ne pade v oko ;)
V kolikor se nobena takšna ne bi prodajala pa probaj v sekciji want to buy, mogoče se ti nasmehne sreča.
Good luck!

Kaj pa Das keyboard Pro 4?

r3dkv1c4 ::

Gledam da bi vzel rdeča stikala, zraven pa gumjaste o ringe, da bi bla čim tišja, pa palmrest.


Jaz imam tako kombinacijo ampak brez naslona za roko, ker sem "čuden" in tipkam lažje brez.
Glede samega layouta imam isto nemškega ampak me tudi to ne moti, ker slepo tipkam in ga ne potrebujem, včasih se vprašam, zakaj sploh imam layout.

Sem pa zasledil novo corsairovo tipkovnico z osvetlitvijo tipk, žal je še nisem imel prilike preizkusit. Govori se, da je 30% tišja od najtišje konkurence, tako da o-ringov sploh ne potrebuješ.

Sam sem z o-ringi rešil vse težave in sem zadovoljen z glasnostjo in mehkobo rdečih češenj.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

issak ::

carota je izjavil:

Crossfire je izjavil:

150EUR budget kupi marsikaj...dobesedno, od filcota, duckyja, do KUL-a, kakšne custom varjante, če imaš srečo, definitivno pa nekaj, kar izgleda bolje od tistega cherryja :) Če pa stisneš še malo zraven pa si že na HHKB pro 2, katera je prijetno tiha mehanska tipkovnica...skratka, prečekiraj, navduši in kupi!
Prefiltrirano na EU trg:
https://www.reddit.com/r/mechmarket/sea...
Na geekhacku in deskthority preglej malo material, ni vraga, da ti kakšna tipkulja ne pade v oko ;)
V kolikor se nobena takšna ne bi prodajala pa probaj v sekciji want to buy, mogoče se ti nasmehne sreča.
Good luck!

Kaj pa Das keyboard Pro 4?



Das Keyboard je ok, ampak dobiš kaj z LEDicami in enako kvaliteto izgelave za isti denar. Sicer pa dokler ima Cherry MX stikala je tipkanje enako na vseh. Novejše Das Keyboard imajo pa neka druga stikala namesto Cherry, stanejo pa enako, je za pazit. Pro 4 je še OK.

r3dkv1c4 je izjavil:

Gledam da bi vzel rdeča stikala, zraven pa gumjaste o ringe, da bi bla čim tišja, pa palmrest.


Jaz imam tako kombinacijo ampak brez naslona za roko, ker sem "čuden" in tipkam lažje brez.
Glede samega layouta imam isto nemškega ampak me tudi to ne moti, ker slepo tipkam in ga ne potrebujem, včasih se vprašam, zakaj sploh imam layout.

Sem pa zasledil novo corsairovo tipkovnico z osvetlitvijo tipk, žal je še nisem imel prilike preizkusit. Govori se, da je 30% tišja od najtišje konkurence, tako da o-ringov sploh ne potrebuješ.

Sam sem z o-ringi rešil vse težave in sem zadovoljen z glasnostjo in mehkobo rdečih češenj.



Te nova tiha stikala so Cherry MX Silent - zaenkrat so verjetno podpisali kakšno leto ekskluzive s Corsair, potem pa pridejo tudi drugam - tako kot Cherry RGB. Jih pa tudi sam še nisem probal.

Glede oringov, jaz sem jih kupil celo vrečko na ebayu za 2€, in so čisto super. Dovolj nizek strošek za probat, če ne odgovarja pač daš dol. Sicer mojih MX Blue ne utišajo, ampak je pa mehkejši občutek če pritisnem tipko do dna, kar jih zdaj niti ne več, na začetku sem jih še.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

KTr1sk ::

@issak: lahko daš link do ebaya katere oringe si kupil?
Namreč jaz sem te kupil
http://www.ebay.com/itm/141613775726?_t...
in niso vredu, so malo preveliki ,ker če preveč stisnem tipko se zagozdi gumica..
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zaphod_B75 ::

Tale corsair silent je definitivno vredna ogleda in ma lepe šanse da jo vzamem, čeprav za osvetlitev mi je popolnoma vseeno, das keyboard verjetno odpade. Hvala, Oboje je sicer čez budget ampak ok.
Zaenkrat imam sicer neko cherry membransko, low profile, pa boljša polovica večkrat pripomni da iz druge sobe da sliši kako 'tolčem' po tipkah. Ker sem itak ogromno časa za compom, bi si omislil mal boljšo tipkovnico - vsi pravijo, da k mehansko enkrat sprobaš da ni več poti nazaj. Zdaj že kar nekaj časa iščem nek kompromis. Dejansko me zanima kolk so mehanske glasnejše od običnih membranskih. Kot čist neslišno alternativo sem že gledal MODECOM MC-800M, sam če to vzamem pol udobje mehanske tipkovnice odpade, razen tega sem kar skeptičen to rubberized tipk tko da unshure - verjetno ne...

Zgodovina sprememb…

Shingi ::

Mene pa zanima kje bi jst lahko dobil v sloveniji kakšno mehansko tipkovnico iz cherry mx rdeči, lahko tudi rjavimi tipkam, da je osvetljena in pa da ma max 20EUR razlike kokr recimo na kakšnem amazonu, za tm okol 150EUR. A je kakšna taka trgovino kjer bi lahko pr njim naroču za približno isto ceno kokr na amazonu? Pa namenjena bo za gaming

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Shingi ()

issak ::

KTr1sk je izjavil:

@issak: lahko daš link do ebaya katere oringe si kupil?
Namreč jaz sem te kupil
http://www.ebay.com/itm/141613775726?_t...
in niso vredu, so malo preveliki ,ker če preveč stisnem tipko se zagozdi gumica..


Izgledajo čisto isto kot tvoji. Ne vem katere, najcenejše, bilo je zelo veliko enakih ponudb, pa to je blo že pol leta ali več nazaj, ne verjamem da je sploh še ista ponudba gor.

Shingi je izjavil:

Mene pa zanima kje bi jst lahko dobil v sloveniji kakšno mehansko tipkovnico iz cherry mx rdeči, lahko tudi rjavimi tipkam, da je osvetljena in pa da ma max 20EUR razlike kokr recimo na kakšnem amazonu, za tm okol 150EUR. A je kakšna taka trgovino kjer bi lahko pr njim naroču za približno isto ceno kokr na amazonu? Pa namenjena bo za gaming


Pri nas dobiš MX Brown Logitech G710+, to je pa več ali manj to. In pa razer s kitajskimi stikali.
Ima pa funtech polno izbire, ampak je potem skoraj vseeno če iz nemčije naročiš.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Shingi ::

G710+ je 60€ cenej na amazonu kokr kle v sloveniji, problem je k nimam kam da mi posljejo zato bi rad v slo kupu

xxurban ::

Iz nemškega amazona ti pošljejo v Slovenijo. Razen če si gledal na ameriškem.

BigWhale ::

xxurban je izjavil:

Iz nemškega amazona ti pošljejo v Slovenijo. Razen če si gledal na ameriškem.

Odvisno od prodajalca.

issak ::

Shingi je izjavil:

G710+ je 60€ cenej na amazonu kokr kle v sloveniji, problem je k nimam kam da mi posljejo zato bi rad v slo kupu



Si doma pod mostom ali kaj? Valda imaš nek naslov kjer ti lahko poštar pusti paket: starši, stari starši, študentski dom, služba, knjižnica...
http://www.mindfactory.de/Hardware/Eing...

Tukaj izberi nekaj, 20€ je poštnine, se pravi se začnejo pri okoli 100€, še ceneje če vzameš cherry mx board. Če pa vztrajaš pri plačevanju Slovenskega davka, pa comshop in bigbang, mogoče še leclerc.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

issak ::

Crossfire je izjavil:

issak je izjavil:


Dobra izbira, sem jo tudi sam skoraj kupil pa sem našel Ducky shine 3 yellow TKL na redditu za 150EUR (MX blue).
Za "male" pare so quickfire super.

Za 150EUR je yellow kraja...zadovoljen? Furaš še vedno rumene capse?


Kraja moja ali prodajalca? Meni se je zdela relativno ugodna, pa še poštnina je bila vključena v ceno, sva se pogodila tako. Iz norveške je poštnina kar draga drugače :) Pa tudi ohranjena je bila zelo lepo, kot nova. Sem zelo zadovoljen z njo.
Ja itak imam rumene capse še gor, so prav zakon :D Sicer številke včasih falim, ampak črke pa ne delajo težav.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Crossfire ::

Če si ti kupec, potem tvoja :) To pomeni, da je za 150eur s poštnino za tako redko tipkuljo ugodno...prišparaš carino, davke ipd.

r3dkv1c4 ::

BigWhale je izjavil:

xxurban je izjavil:

Iz nemškega amazona ti pošljejo v Slovenijo. Razen če si gledal na ameriškem.

Odvisno od prodajalca.

to rešiš preko poštnega predala v nemčiji.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

r3dkv1c4 ::

150€ je absolutno 2x preveč za tipkuljo

@KTr1sk jaz imam take o-ringe

o-ringi

je pa odvisno od debeline gumice, ker tiste tanjše imajo večji notranji obseg in to je problem
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

issak ::

r3dkv1c4 je izjavil:

150€ je absolutno 2x preveč za tipkuljo


Ne za Ducky yellow limited edition :D
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

r3dkv1c4 ::

issak je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

150€ je absolutno 2x preveč za tipkuljo


Ne za Ducky yellow limited edition :D

za vsako....stikala pri raci ali pri corsairki ali katerikoli drugi so enaka.....tipkulje se pa tako ali tako ne meče po tleh.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

xxurban ::

Ja tega tudi jaz ne zastopim zakaj so nekatere vizualno enake, cena se pa razlikuje za 100 ali več €.

Shingi ::

če najdete tipkovnico iz cherry-mx red switchi za 50€ jo takoj kupim

N0t0ri0us ::

http://geizhals.at/cherry-mx-board-3-0-...

Najbližja bo ta :) Ceneje dvomim da bo šlo.

Crossfire ::

r3dkv1c4 je izjavil:

issak je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

150€ je absolutno 2x preveč za tipkuljo


Ne za Ducky yellow limited edition :D

za vsako....stikala pri raci ali pri corsairki ali katerikoli drugi so enaka.....tipkulje se pa tako ali tako ne meče po tleh.

Primerjati corsair in ducky je absurdno, kolega. Ne gre se samo za stikala, gre se za kvaliteto izdelave, pcb, kontroler, vrsto plastike keyseta in nenazadnje ekskluzivnost. Sam za dobro tipkuljo kanem tudi krepko čez 150eur, kadar gre za zaželjeno in kvalitetno robo...zato, ker jo, ko si zaželiš česa novega, še vedno lahko prodaš za podobno ceno..unlike razer, corsair, tesoro in podobne mainstream izdelke...

Crossfire ::

Shingi je izjavil:

če najdete tipkovnico iz cherry-mx red switchi za 50€ jo takoj kupim

Nigga please :)
Kani malo zraven, ajde 70€ in si privošči korejko, thank me later.
http://deskthority.net/for-sale-f55/new...

Shingi ::

Crossfire je izjavil:

Shingi je izjavil:

če najdete tipkovnico iz cherry-mx red switchi za 50€ jo takoj kupim

Nigga please :)
Kani malo zraven, ajde 70€ in si privošči korejko, thank me later.
http://deskthority.net/for-sale-f55/new...


Bought from Korea for £125

se prav rabljeno prodaja za 85 funtov kar je 120€, 120€ =/= 50€

Crossfire ::

Exactly. Za 50€ povabi raje svojo drago kam na luštno, ker za ta denar dobre mehanske tipkulje z rdečimi češnjami ne boš dobil..

Shingi ::

Crossfire je izjavil:

Exactly. Za 50€ povabi raje svojo drago kam na luštno, ker za ta denar dobre mehanske tipkulje z rdečimi češnjami ne boš dobil..


ja sej to sm mislu dokazat k folk misli da 150€ je prevec za mehansko tipkovnico

Crossfire ::

120eur s poštnino, ki je po evropi nekako cca 15eur, je za praktično novega tkl Leopolda s front printed pbt keycapsi v estetski beli barvi odlična cena.

invisuu ::

Shingi je izjavil:

Crossfire je izjavil:

Exactly. Za 50€ povabi raje svojo drago kam na luštno, ker za ta denar dobre mehanske tipkulje z rdečimi češnjami ne boš dobil..


ja sej to sm mislu dokazat k folk misli da 150€ je prevec za mehansko tipkovnico


150€ je vstopni razred v kvaliteto.

Okapi ::

No ja, zelo dobro ohranjene modele M dobiš za okoli 70 evrov. Boljšo mehansko tipkovnico bodo šele morali narediti.

O.

invisuu ::

Nah, solidno M dobiš že za 50€. O drugem delu pa...saj veš, stvar okusa. Osebno mi je BS šele drugi najljubši switch.

Crossfire ::

Okapi je izjavil:

No ja, zelo dobro ohranjene modele M dobiš za okoli 70 evrov. Boljšo mehansko tipkovnico bodo šele morali narediti.

O.

Agree...sploh starejši letniki, obnovljeni, bolt-moddani in generalno spravljeni v red, so vredni še kaj več...glede na to, da bodo z lahkoto preživeli še naslednjih 30 let, brez nekih večjih težav in problemov.

KTr1sk ::

Kaj pa cherry g80 black switchi tud lahko dobiš pod 100€,al je tu drug ..slabši rang?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

invisuu ::

Cherry switchi so apriori drugi, slabši rang. ;D

markic222 ::

Nekaj časa nazaj sem imel Razer black widow, ki sem jo po enem mesecu dal bratu, meni je bila konkretno preglasna zadeva in moti me majhen enter. Zdaj po enem letu sem se odločil da ponovno probam mehansko tipkovnico in sem naročil Corsair Strafe rgb Silent, končno ena tiha mx stikala. Me zanima če so zvok spravili na sprejemljiv nivo za delovno okolje :)

Insan3Lik3 ::

mx silent? a to so ubistvu tišji mx red? ni tactile feedbacka? jaz iščem nekaj tihega ampak da ime tactile bump
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

issak ::

Insan3Lik3 je izjavil:

mx silent? a to so ubistvu tišji mx red? ni tactile feedbacka? jaz iščem nekaj tihega ampak da ime tactile bump

MX brown z oringi, ne morš falit. Za probat imaš Logitech G710+ al kok je v bigbangu, ima oringe že tovarniško.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

markic222 ::

"Effectively a redesigned Cherry MX Red switch, each MX Silent key has the same linear action, moving straight up and down without any additional tactile feedback. The light 45 Centinewtons (Cn) activation force allows for more rapid actuation, and each key is rated for 50 million keystrokes. They have an ever-so-slightly shorter travel (3.7mm versus 4mm for the standard MX Red) but in everyday use I didn't notice.

There was much debate in the office over whether there were any differences in how each key felt to press compared to a standard Cherry MX switch. Some said the Strafe felt squishier than other keyboards, but that was primarily because they were used to Brown or Blue switches with a physical actuation point. Others that use Red switches found it harder to tell the difference, with the consensus suggesting the Silent keys felt like they had slightly more resistance, but it's only a slight difference."

Mene preveč moti glasen zvok tipk (še posebi za skypanje ni kul, če tipkaš in se pogovarjaš), zato sem zaenkrat uporabljal še membransko tipkovnico. Pa še plus mi je velik enter gumb, pr Razer tipkovnici sem se zmeraj zmotil pri pritisku na enter, ker sem navajen na slepo 10 prstno tipkanje.

vir:http://www.expertreviews.co.uk/accessor...
««
20 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925057 (1261) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212883 (10541) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305762 (2268) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16047986 (42596) LordPero

Več podobnih tem