» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
22 / 58
»»

BigWhale ::

Crossfire je izjavil:

Če kupiš mercedesa za 100k€ ne sme ledica crknit v žarometih...bo nehal futrat trole na tem forumu.
Ne morem verjet, da je dejansko toliko trolanja v tej temi, konkretnih pomoči novincem, ki jih ta niša zanima pa tako malo, res žalostno...


"LEDico je easy zamenjat, so potrosna roba"

Je zlo dober primer trollanja in ne-pomoci uporabnikom. Men je tudi crknila ledica. Jo znam sam zamenjat? Vsekakor? Se mi jo ljubi? Tudi slucajno ne in prav trapast se mi zdi, da bi to moral poceti.

Crossfire je izjavil:

raje fantje povejte, kaj ste kaj ustvarili, sestavili, modificirali,...

Nic, ene nas sam zanima, kje dobiti spodobno tipkovnico, lahko tudi za nekaj vec denarja, pa da ji ne bodo crkovale LEDice po treh mescih uporabe.

Crossfire ::

njyngs je izjavil:

Kako uturiti mehansko tipkovnico v pisarno z 10+ ljudmi ne da bi me vrgli skozi okno? :)

Topre :/
Ali pa mogoče kaj z linearnimi switchi...mx black npr.

@BigWHale Ducky, Poker, CM, Razer,...vse backlitke v glavnem; led je led, 100 kom 3mm led je 3€ s free shippingom (za nas, fizične osebe), kje je potem razlika, ki si jo preplačal za mega kvalitetno tipkovnico (100+ €), krivica! ledike pa kar gredo ena za drugo...trollolo :)

Infusion ::

No evo, pa je crknila že peta ledica na Ducky Shineu 3. Tokrat leva alt tipka. In ne, menjanje ledic je vsaj zame ki tega ne znam veliko dela, še manj pa se mi da tole počet. Če bi eno leto nazaj vedu da mi bo v enem letu crknilo pet ledic na tipkovnici, se sploh ne bi odloču za Ducky Shine 3, pa naj bo stvar zgrajena kot tank kolikor hoče.

qaqo57 ::

Infusion je izjavil:

No evo, pa je crknila že peta ledica na Ducky Shineu 3. Tokrat leva alt tipka. In ne, menjanje ledic je vsaj zame ki tega ne znam veliko dela, še manj pa se mi da tole počet. Če bi eno leto nazaj vedu da mi bo v enem letu crknilo pet ledic na tipkovnici, se sploh ne bi odloču za Ducky Shine 3, pa naj bo stvar zgrajena kot tank kolikor hoče.


Tole je pa kr tell-tale sign da NI zgrajena kot tank. Sicer pa ledice delajo zelo dolgo, če so le pravilno uporabljene. To se sliši kot neprimerno led napajanje.

Na moji ibm ssk ni nobenih ledic in v 24 letih ni še nobena crknla!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qaqo57 ()

Infusion ::

qaqo57 je izjavil:

Infusion je izjavil:

No evo, pa je crknila že peta ledica na Ducky Shineu 3. Tokrat leva alt tipka. In ne, menjanje ledic je vsaj zame ki tega ne znam veliko dela, še manj pa se mi da tole počet. Če bi eno leto nazaj vedu da mi bo v enem letu crknilo pet ledic na tipkovnici, se sploh ne bi odloču za Ducky Shine 3, pa naj bo stvar zgrajena kot tank kolikor hoče.


Tole je pa kr tell-tale sign da NI zgrajena kot tank. Sicer pa ledice delajo zelo dolgo, če so le pravilno uporabljene. To se sliši kot neprimerno led napajanje.

Na moji ibm ssk ni nobenih ledic in v 24 letih ni še nobena crknla!


Kaj misliš z neprimernim LED napajanjem, a to naj bi jaz delal kaj narobe ali je kaj narobe s samo tipkovnico? Sam vedno izklopim ledice ko tipkovnice ne uporabljam, uporabljam tudi samo način kjer vse ledice istočasno svetijo, torej najbolj normalen način uporabe. Mimogrede, sumim da bo kmalu crknila tudi "9" ledica na vrhu, saj bistveno manj sveti od ostalih.

qaqo57 ::

>Kaj misliš z neprimernim LED napajanjem, a to naj bi jaz delal kaj narobe ali je kaj narobe s samo tipkovnico?

S tipkovnico - slaba električna zasnova. Vendarle ne vzet za sveto - je le educated guess.

BigWhale ::

qaqo57 je izjavil:

>Kaj misliš z neprimernim LED napajanjem, a to naj bi jaz delal kaj narobe ali je kaj narobe s samo tipkovnico?

S tipkovnico - slaba električna zasnova. Vendarle ne vzet za sveto - je le educated guess.


Ce ledice tko serijsko crkujejo, potem je res neki resno narobe. Jest nevem, ce sem videl ze tolk crknjenih ledic na eni napravi. Al so ledice tolk zanic kvalitete al je pa cudno narejena tipkovnica. Kar je pa spet bizarno, ker napajanje ledic je srednjesolska elektrotehnika.

gregor ::

tony1 je izjavil:

gregor je izjavil:

kater tipkovnice z slo znaki se dobi v slo?
ali se še da dobit cherry g83 ipd cherry tipkovnice z slo znaki?
oz katere tipkovnice so najbolj podobne cherry tipk.?
hvala
LP


Preberi temo v celoti. Cherry G83 se zagotovo še da dobiti s SLO znaki. Pred časom je nekdo pisal, da ima SLO firma Tipro še zalogo G-80 tipkovnic s SLO znaki...


hvala za nasvet, bom preveril Tipro, celotne teme pa res ne morem prebrat saj ima 22 strani in bi za to potreboval ogromno časa, ki pa ga seveda nimam
LP

njyngs ::

BigWhale je izjavil:

qaqo57 je izjavil:

>Kaj misliš z neprimernim LED napajanjem, a to naj bi jaz delal kaj narobe ali je kaj narobe s samo tipkovnico?

S tipkovnico - slaba električna zasnova. Vendarle ne vzet za sveto - je le educated guess.


Ce ledice tko serijsko crkujejo, potem je res neki resno narobe. Jest nevem, ce sem videl ze tolk crknjenih ledic na eni napravi. Al so ledice tolk zanic kvalitete al je pa cudno narejena tipkovnica. Kar je pa spet bizarno, ker napajanje ledic je srednjesolska elektrotehnika.

In to za tako ceno... :)

čuhalev ::

gregor je izjavil:

tony1 je izjavil:

gregor je izjavil:

kater tipkovnice z slo znaki se dobi v slo?
ali se še da dobit cherry g83 ipd cherry tipkovnice z slo znaki?
oz katere tipkovnice so najbolj podobne cherry tipk.?
hvala
LP


Preberi temo v celoti. Cherry G83 se zagotovo še da dobiti s SLO znaki. Pred časom je nekdo pisal, da ima SLO firma Tipro še zalogo G-80 tipkovnic s SLO znaki...


hvala za nasvet, bom preveril Tipro, celotne teme pa res ne morem prebrat saj ima 22 strani in bi za to potreboval ogromno časa, ki pa ga seveda nimam
LP

Jaz sem klical Tipro že lansko leto in G80 niso imeli.

Infusion ::

BigWhale je izjavil:

qaqo57 je izjavil:

>Kaj misliš z neprimernim LED napajanjem, a to naj bi jaz delal kaj narobe ali je kaj narobe s samo tipkovnico?

S tipkovnico - slaba električna zasnova. Vendarle ne vzet za sveto - je le educated guess.


Ce ledice tko serijsko crkujejo, potem je res neki resno narobe. Jest nevem, ce sem videl ze tolk crknjenih ledic na eni napravi. Al so ledice tolk zanic kvalitete al je pa cudno narejena tipkovnica. Kar je pa spet bizarno, ker napajanje ledic je srednjesolska elektrotehnika.

No ja, bolj kot berem teme iz tujine, bolj opažam da je serijsko crkavanje ledic kar stalna praksa pri Duckyu.

r3dkv1c4 ::

Race že dolgo niso več tiste prave.
Škoda denarja, da ti ene usrane ledice konstantno crkujejo.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

neboben ::

Pri moji raci je vse ok, ledice so mi ugasnile zgolj zaradi moje napake, tipkovnica je bila polita s šalco kave...

mihco ::

Kje do najcenejsih o-ringov za mx?

r3dkv1c4 ::

mihco je izjavil:

Kje do najcenejsih o-ringov za mx?

sam sem jih naročil na e-bayu....4€ nekje sem plačal.

Celo link sem nalimal nekje v eni izmed tem o mehanskih tipkuljah.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

njyngs ::

Torej, kateri KB izbrati, če želiš backlit in da ti ne crkuje vsake par dni ena LEDica? Po možnosti še tenkeyless izvedbo? Ducky torej odpade.

Crossfire ::

Budget?

njyngs ::

max 150

Crossfire ::

Ducky, če ti je led backlight nujen. :)
Lahko probaš tudi s Corsairom...
Drugače pa je Filco zelo zelo dobra izbira.

Zanimiva bi bila tudi 60% izvedba, npr. Poker II in Pok3r sta zelo priljubljeni, pa tudi z backlightom ju je mogoče dobiti. Problem bo te tipkulje najti za pametno ceno na evropskem trgu...second hand bi bila najboljša možnost, gredo za okoli 90-100 EUR.
En kvaliteten ABS ali PBT keyset ter imaš lahko to:

Ganon ::

njyngs je izjavil:

Torej, kateri KB izbrati, če želiš backlit in da ti ne crkuje vsake par dni ena LEDica? Po možnosti še tenkeyless izvedbo? Ducky torej odpade.


Mora biti osvetljena? Če ni res nujno, izberi Filco.

njyngs ::

@Crossfire: 60% mi ne odgovarja, keyseti pa verjetno niso tako dragi, ali pač?

@Ganon: načeloma je prednost, ni pa dealbreaker - koliko je na keyboardco.com povprečno čas dostave? je že kdo naročal?

Crossfire ::

Groupbuy GMK Skidata+, ki se je končal prejšnji teden, je imel base set za 145$

invisuu ::

njyngs je izjavil:

@Crossfire: 60% mi ne odgovarja, keyseti pa verjetno niso tako dragi, ali pač?

@Ganon: načeloma je prednost, ni pa dealbreaker - koliko je na keyboardco.com povprečno čas dostave? je že kdo naročal?


~50-60€ novi.

Keyboardco odvisno, če imajo na zalogi. Če imajo, pod teden dni.

Glede Ducky/Filco je takole...tipkovnice so drage, kvaliteta ni premo sorazmerna s tem. Zato jih pa EK na primer ne prodaja, ker je imel preveč dela z reklamacijami (intervju z njim je na voljo na spletu).

Crossfire ::

invisuu je izjavil:


Ko imas HHKB na fitnesu bencnes 60kg vec, pipike se tepejo zate, na sihtu dobis insta povisico.

Zatorej pri 150€ budgetu dodaj 30-50€ in kupi rabljeno HHKB. Tudi ti si lahko pripadnik uber rase (Heil Topre!), se danes!


invisuu ima rad rubberdome feeling, zato tudi svojo naklonjenost hhkb-jem težko skrije :) hehe
Imel Filcota in spada med boljše v srednjem razredu mehaničnih klopotal. Lahko samo priporočam.

čuhalev ::

HHKB ni na voljo z ISO razporedom tipk. V bistvu meni najeda samo tipka enter, ki jo pritisnem previsoko, saj je na ANSI tam ni. ;((

Ganon ::

njyngs je izjavil:

@Crossfire: 60% mi ne odgovarja, keyseti pa verjetno niso tako dragi, ali pač?

@Ganon: načeloma je prednost, ni pa dealbreaker - koliko je na keyboardco.com povprečno čas dostave? je že kdo naročal?


Jaz sem naročil. V sredo so poslali, v ponedeljek je bilo pri meni.

DarwiN ::

Dobil Cooler Master Novatouch TKL s topre stikali v hudi akciji za 90€, pa so bili toliko pošteni, da so mi zadevo poslali brez da bi plačal. :)) Se še odločam, ali bi vseeno plačal ali ne. :D

Anyways, zdaj imam Ducky Premier MX-brown s PBT kapicami (custom kabel in par alu kapic) in tole Novatouch TKL Topre z ABS kapicami.. Slednje sicer še nisem testiral, ampak bi naposled skoraj moral eno prodati (kaj naj z dvema? :S), tko da če se najde kak interesent, pm me.

Razmišljam, da bi PBT kapice namestil na topre... Ta novatouch je namreč prva topre tipkovnica, ki ima kompatibilne kapice s Cherryjevimi. Hmmm.

Za posladek še dve sexy slikci.


You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

invisuu ::

Crossfire je izjavil:

invisuu ima rad rubberdome feeling, zato tudi svojo naklonjenost hhkb-jem težko skrije :) hehe
Imel Filcota in spada med boljše v srednjem razredu mehaničnih klopotal. Lahko samo priporočam.


Filco jaz ne bi nikoli priporočal po cenah, ki jih imajo. Za ta denar dobiš že kaj boljšega - and you know it! Overall pa itak da niso slabe tipkulje. Price/performance pač ni na mestu. Saj veš, stabilizatorji in podobno.

Glede rubberdome - to so grde opazke, prijaviti sem te primoran na spletnooko za širjenje sovražnega govora. Moraš čutiti "oneness with cup rubber";


čuhalev je izjavil:

HHKB ni na voljo z ISO razporedom tipk. V bistvu meni najeda samo tipka enter, ki jo pritisnem previsoko, saj je na ANSI tam ni. ;((


Moraš sprejeti ANSI razpored. Čutiti in se povezati z njim na duševni ravni. Edini problem pri HHKB layoutu je lokacija tipke "ž", vse ostalo je, se razume, absolutna perfekcija. (ajde, usb hub je zanič, space je iz ABSa, multimedijske funkcije delujejo samo na iOS, ohišje je iz ABSa, ... hihi)

DarwiN je izjavil:

...

Ni kaj dodati. Razen primerne pesmi, se razume.

Crossfire ::

invisuu je izjavil:


Filco jaz ne bi nikoli priporočal po cenah, ki jih imajo. Za ta denar dobiš že kaj boljšega - and you know it! Overall pa itak da niso slabe tipkulje. Price/performance pač ni na mestu. Saj veš, stabilizatorji in podobno.

Stabilizatorje zlubriciraš in je mir, dobesedno :)

Če črtamo Filcota in Duckyja, kaj pa še ostane? CM? :)

invisuu ::

Eeeeeh, Cherry. Pa Poker za mali denar, recimo. KUL je, heh, kul. Realforce, valda. DAS je bojda dobra - dvojka, vsaj. Pa z Matias in Leopold zgleda, da je folk zadovoljen. Izbire je koliko češ - pa še sploh prišli nismo do gejmerskega materiala.

Osebno, če ne bi imel HHKB, bi gledal za Poker. Takoj za tem pa Cherry, za 100%.

EDIT: Če bi še kdaj v življenju dobil željo po nesimetričnem hodu pri Cherry stikalih, se razume. ;D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: invisuu ()

Crossfire ::

Ja izbira je, vendar vse zunaj SLO...Škoda, ko uvozniki ne zmigajo, bi se dalo kar lepo tržit določene znamke...pri nas dobiš bolj kot ne samo Corsair, Razer, Logitech...CM...

Gateron blacki so linearni in non-clicky, tovarniško zlubricirani...poročam v kratkem ;)

invisuu ::

Ah, izbire v SLO ni v ničemer. Še iPhone je bil na voljo po celi Afriki pred nami - tudi v državah, ki so takrat bile uradno v državljanski vojni, lol. Dvomim, da bi se dalo kaj iztržit. Tiste tri tipkovnice na leto, ki bi jih prodal :/

aleksander85 ::

Pozdrav

sem še vedno v dilemi za tipkovnico..

Kaj mislite glede http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ti...

Sem prebral kar nekaj slabih mnenj po forumih glede das keyboard 4 in zato me je odvrnilo..

knap ::

Crossfire je izjavil:

Groupbuy GMK Skidata+, ki se je končal prejšnji teden, je imel base set za 145$


Če ni skrivnost, kakšen GB, prosim za link
Hvala
LP

BorutK-73 ::

[SkA] ::

A je kaka EU bazirana trgovina za key caps, v stilu WASD Keyboards, kjer bi lahko komplet 105 tipk kupil, s custom layoutom (da bi dal slovenskega gravirat)? WASD Keyboards zgleda super, samo nanese na nekih 90€ brez DDV.

[SkA] ::

Oziroma, bom tako vprašal - ker najdem nekaj ponudnikov neoznačenih kompletov (vidim, da so ISO 105 layouti malo bolj redki ampak, se najde), ima kdo izkušnje s kakšnim slovenskim podjetjem, ki gravira, da bi ga priporočil?

Crossfire ::

knap je izjavil:

Crossfire je izjavil:

Groupbuy GMK Skidata+, ki se je končal prejšnji teden, je imel base set za 145$


Če ni skrivnost, kakšen GB, prosim za link
Hvala
LP

https://geekhack.org/index.php?topic=76...

aleksander85 ::

Mi lahko poveste,če je vredna nakupa Ducky Legend , MX-Red, white LED??

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ti...


HVaLA

Infusion ::

aleksander85 je izjavil:

Mi lahko poveste,če je vredna nakupa Ducky Legend , MX-Red, white LED??

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ti...


HVaLA


Jaz imam slabo izkušnjo z Ducky tipkovnicami. Sam imam Ducky Shine 3 MX-Red z zelenimi ledicami in v roku enega leta mi je crknilo 5 ledic in ena bo crknila kmalu. Če zgooglaš boš ugotovil da ljudem kar pogosto crkujejo ledice na Ducky tipkovnicah. Kot same tipkovnice so pa drugače zelo dobre in vzdržne, le ledice so katastrofa. Če hočeš tipkovnico z ledicami ti odsvetujem Ducky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

aleksander85 ::

Mi lahko poveš katero naj kupim?
Enostavno skoraj za vsako pridem do zaključka,da raje NE ker.. :)

Nočem cirkus(barvnih) ledic,ni pa slabo,če ima osvetlitev..Predvsem pa mi je da je odzivna za gaming itd

hvala

Zgodovina sprememb…

xxurban ::

CM Rapid-i mogoče? Sam jo imam in sem zadovoljen.
stop wasting your time

aleksander85 ::

Rad bi,da ima velik enter in pa,da je ''tavelika'' torej z številčnico na desni..mehanska,cherry MX-red ali brown,pa,da je res kvalitetna,da bo za dolgo let :)

DarwiN ::

Das Keyboard Model S Professional imaš super akcijo z rdečimi stikali za 69€ + 12.90 dostava, če te zanima.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

aleksander85 ::

Zgodovina sprememb…

kriko1 ::

Jaz sem nabavil Ducky shine 3 z MX-Blue pred ze kakim letom ter sem izredno zadovoljen z njo (Tenkeyless, ANSI varianta).
LED-ice se vedno delajo, prezivela je ze kar nekaj prenasanj med raznimi okolji (mraz, ogrevanje...).

Nazadnje sem dobil pod prste se Das Keyboard (MX Blue, Brown), Razer ter Filco.
Pri novih das keyboard placas samo se znamko po mojih izkusnjah, zelo lahke, se nekoliko prepogibajo ter tipke se neenakomerno pritiskajo (npr. daljse tipke kot shift z ene strani imajo drugacen pritisk kot iz druge, opaziti je tudi neenakomeren luft med takimi tipkami). Gumijaste nogice so slabo drzale.
Razer je bil tudi podobna zgodba glede tipk, predvsem motila me je gora dodatnih makro tipk okoli (to ni zame).

Sem tudi sam bral da dolocenim Ducky modelom odpovejo ledice, mogoce je omejeno na dolocen batch in serijo ledic (jaz sem jo narocil iz belgije).
So se kake nam blizu trgovine, ki so dobro "zalozene" (ne fizicno, ampak da lahko dobavijo) z mehanskimi tipkovnicami (ANSI layout)?

destroyer2k ::

kriko1

Pa potrebno je omeniti da das keyboard na novejših, nima več cherry MX.

Beta2 ::

Das Keyboard 4 ima še cherry, 4c pa nima več

KTr1sk ::

Kdo ve zakaj so potrebni na Cherry Electrical G80-1502 LQEDE-0
stikala z 3-pini? in kje se dajo kupit stikala z tremi pini (nikjer jih nisem našel)

jaz sem mislil, da imajo vsi samo 2-pina in sem naročil iz ebaya z dvema


in ni hotelo delat ko sem skupaj zalotal, potem sem pa skupaj povezal takole

pa zadeva deluje hehe

(p.s. stikalo sem moral zamenjat, ker sem originalnega hotel pregledat kako izgleda in sem ga uničil :P)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

invisuu ::

««
22 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925157 (1361) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212957 (10615) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305773 (2279) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16048074 (42684) LordPero

Več podobnih tem