» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
5 / 58
»»

Okapi ::

Glede na to, da si ti plačal 70€,
Če smo čisto natančni, je bila 56 evrov + 14 evrov poštnine.

O.

DarwiN ::

mihor je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Ko enkrat dobim novo, bom dal oglas za ene 40€.. Glede na to, da si ti plačal 70€, upam da ne pristanem v predragih/smešnih oglasih. :)


Kakšne tipke pa ima? ISO znaki? Najbrž so doubleshot? :)


ISO ja... Na tvoje drugo vprašanje pa ne znam odgovorit...

Tipkovnica je videti identična Okapijevi na strani 3.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mihor ::

DarwiN je izjavil:

mihor je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Ko enkrat dobim novo, bom dal oglas za ene 40€.. Glede na to, da si ti plačal 70€, upam da ne pristanem v predragih/smešnih oglasih. :)


Kakšne tipke pa ima? ISO znaki? Najbrž so doubleshot? :)


ISO ja... Na tvoje drugo vprašanje pa ne znam odgovorit...

Tipkovnica je videti identična Okapijevi na strani 3.


Doubleshot je način izdelave kapic, kjer so znaki dejansko iz plastike druge barve, tako da se z leti ne obrabijo: http://deskthority.net/wiki/Double-Shot...

Mislim, da so itak vse original kapice za G80-1000 narejene na doubleshot način, tako da bi se splačalo tipkovnico kupit že zaradi samih kapic - ISO je razmeroma redek, čeprav je zadnje čase vedno več after-market setov kapic v ISO formatu.

DarwiN ::

mihor, doubleshot, ja... Cherry G80-1000 HAY... Pravkar pa izvedel, kaj predstavlja HAY.

H=doubleshot keycaps,
A=black MX switches,
Y=Yugoslavian layout 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Bojan xxxx ::

Morda kdo ve ali so **notranje** dimenzije Cherryjevih G80-3000 tastatur enake kot v prejšnjem stoletju?

Namreč, že od časov Pentiumov MX naprej uporabljam mojo G80-3000. Kupljena še pri Tipro-ju. Zdaj jo mogoče že malenkost dajejo leta in kakšne tipke ne prepozna iz prve.
Elegantna rešitev bi bila, če bi kupil novo G80 in ploščo s tipkami preprosto prenesel v staro tastaturo. Je to že kdo poskusil naredit?

tony1 ::

Tega ne vem, lahko pa stestiraš, če je krivo posamezno mehansko stikalo - dve tipki zamenjaj med sabo. Če je to krivo, je nova stikala tipk (relativno) enostavno kupiti...

Bojan xxxx ::

V bistvu sem to že naredil in rešil težji problem.
Thanks za odgovor vseeno.

Pred kakšnim letom je ena tipka nehala delat. Par tipk je rado podvajalo znake .. Fizično sem zamenjal nedelujočo z neuporabnim "Windows Key". Potem sem odprl še vse ostale tipke in tam našel goro prahu. Spihal prah. Napaka je bila najverjetneje v tem, ker pri roki nisem imel izopropila in sem sčistil z navadnim alkoholom. Zadeva je nekaj časa delovala 100% potem pa včasih pričela štekat. Random tipke, enkrat L, drugič M ... Nič kritičnega, ker vse deluje če malo bol odločno parkrat pritisnem, ampak je annoying, ker moram že narejeno popravljat ...
Ponovno čiščenje bi najbrž pomagalo, ampak sem postal malce len. Vse čiščenje skupaj ipak traja več ur.
Fotka zadnjega čiščenja pred enim letom.



Bi jo zamenjal z Ducky Zero, ma tale Cherryjeva je dependable zadeva. Morda bom ipak menjal, v duhu napredka. Kaj vem.

martincic7 ::

Evo še jaz podam mnenje o mehanskih tipkovnicah

Za 99€ se dobi Ozone Strike pro mx cheery sam jo imam 2 mesca in sm res presenečen in se vidi da je firma mlada in poskuša priti na trg kar se razume da ne napihujejo ceno. Dobi se jo tud v slo -> http://eigre.si/ozone-strike-PRO-mehani...
Za več info in kaj vse ima pa najbolš pa da si kr pogledate na strani.

Potem zdaj dobim tesoro tipkovnico kmalu in jo stestiram da vidim na čemu je stvar kajti Tesoro naj bi bile pa elita izmed tipkovnic in naj bi veljale za njabolše mehanske tipkovnice enako se jih da dobit v trgovini eigre.si ampak nekatere so na zalogi spet druge pa se dobi v 14ih dneh imajo ap tud ful velik druge gaming robe od različnih firm.

Komaj čakam na tesoro da sprobam javim ko probam če je res zadeva vredna dnarja!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: lambda ()

PNG ::

:D

 HHKB

HHKB


 CC

CC

PNG ::

Če koga zanima "neuničljiva" POM plastika in se je že naveličal poceni ABS-a...shameless self-promotion!

DarwiN ::

Torej, iskal mehansko tipkovnico z velikim entrom in cherry brown switchi.. V Sloveniji nisem našel primerne, zato sem jo pograbil direkt iz UK, in sicer Ducky 2108 za ceno 110EUR (s poštnino vred).



Zdaj pa hec.. Prejmem tipkovnico, vendar ima ob pritisku na tipke nekak čuden odmev, ki se mu reče "pinging noise"..Pri enih tipkah se mal bolj sliši, pri drugih manj.. Menda je to normalna stvar za cherry switche, predvsem brown, ampak mene vseeno moti.. Ne bom se navajal in v ponedeljek pošljem nazaj...

Razen če bi slučajno kdo od vas prevzel zadevo, po rečmo 20-30% nižji ceni?.. Kdor ki ni občutljiv na te zadeve..

Sliši se pa nekak tako kot na tej Filcotovi na posnetku:
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

PNG ::

Da, pinga veliko tipkovnic. Tudi Filco, ki so načeloma ene izmed dražjih med Cherry stikali. Jo imaš na kakšni podlagi slučajno? Če ne, probaj jo dati na kakšno krpo.

mtosev ::

a kdo ve katere so najcenejše mehanske tipkovnice na voljo? cherry g serija mogoče
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DarwiN ::

PNG je izjavil:

Da, pinga veliko tipkovnic. Tudi Filco, ki so načeloma ene izmed dražjih med Cherry stikali. Jo imaš na kakšni podlagi slučajno? Če ne, probaj jo dati na kakšno krpo.

Podlaga ne spremeni ničesar.. Drgač je pa že "prodana". Kolega slotekovec 54j0 bo jo prevzel.. Jaz enostavno ne morem živet s tem..

Alternativa so baje Topre tipkovnice, ki pa stanejo ~250€ ter imajo krajšo življenjsko dobo... Ampak če bi dal toliko denarja za tipkovnico, potem zahtevam, da bom jaz prej umrl kot tipkovnica...:) Pa tudi te topre niso povsem imune na ping, kolkr čitam po forumih..

Torej. Pozna kdo še kakšno drugo alternativo brez pinga?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

54j0 ::

mtosev je izjavil:

a kdo ve katere so najcenejše mehanske tipkovnice na voljo? cherry g serija mogoče



Od logitech G, je mehanska samo G710+ in ta ni med cenejšimi. Med cenejše (kolikor jih poznam) spadajo CoolerMaster Storm (CMStorm,...) in te so okoli 70-80EUR. To je tudi spodnja meja cene za mehanske tipkovnice, saj se sicer proizvajalcem ne izide zaradi cene stikal(vsaj v primeru cherry stikal).

edit: pardon, spraševal si za CHERRY G stikala, to pa ne obstaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

PNG ::

DarwiN je izjavil:

PNG je izjavil:

Da, pinga veliko tipkovnic. Tudi Filco, ki so načeloma ene izmed dražjih med Cherry stikali. Jo imaš na kakšni podlagi slučajno? Če ne, probaj jo dati na kakšno krpo.

Podlaga ne spremeni ničesar.. Drgač je pa že "prodana". Kolega slotekovec 54j0 bo jo prevzel.. Jaz enostavno ne morem živet s tem..

Alternativa so baje Topre tipkovnice, ki pa stanejo ~250€ ter imajo krajšo življenjsko dobo... Ampak če bi dal toliko denarja za tipkovnico, potem zahtevam, da bom jaz prej umrl kot tipkovnica...:) Pa tudi te topre niso povsem imune na ping, kolkr čitam po forumih..

Torej. Pozna kdo še kakšno drugo alternativo brez pinga?


No, to ni res. Podlaga kot je recimo miškina lahko negira ping. Ni nujno, lahko pa. Odvisno zaradi česa pinga.

Jah osebno odkar sem prešaltal na Topre ne pogledam več Cherry stikal. Je pa res, da se moraš izprsiti. Pa slej kot prej si boš še kakšno želel za v službo in jih naenkrat moraš par nabaviti.

So pa Topre stikala TOLIKO boljša od vsega ostalega, da so imo vredna svojega denarja. Lahko pa počakaš na CM NovaTouch, ki bo kmalu izšla in bo poceni Topre tipkovnica s Cherry kompatibilnimi sliderji. Je pa res, da bo pač ABS plastika in poceni fonti in poceni ohišje in vse ostalo. S kakšno HHKB je pač vse na nivoju, kot se za tipkovnico tega cenovnega razreda spodobi.

mtosev ::

54j0 je izjavil:

mtosev je izjavil:

a kdo ve katere so najcenejše mehanske tipkovnice na voljo? cherry g serija mogoče



Od logitech G, je mehanska samo G710+ in ta ni med cenejšimi. Med cenejše (kolikor jih poznam) spadajo CoolerMaster Storm (CMStorm,...) in te so okoli 70-80EUR. To je tudi spodnja meja cene za mehanske tipkovnice, saj se sicer proizvajalcem ne izide zaradi cene stikal(vsaj v primeru cherry stikal).

edit: pardon, spraševal si za CHERRY G stikala, to pa ne obstaja.
nisem spraševal o stikalih samo o najcenejših mehaničnih tipkovnicah. zanima me če obstajao še kakšne cenejše mehanske tipkovnice kot primer pa sn navedel Cherry G (G80,g81..etc) serijo tipkovnic
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PNG ::

Cherry G so imo najcenejše tipkulje, ja. Pro tip: so tudi boljše od vseh teh gejming tipkovnic.

54j0 ::

Ah, na te sem čisto pozabil :). Mislim, da so CM Storm vseeno cenejše, ali pa je cena zelo podobna...

Brane22 ::

Zakaj so Topre tipkovnice toliko dražje ?

Swittchi so videti cheap, je pa možno da zahtevajo pod seboj multilayer PCB.

A se jih da posebej kupit ?

PNG ::

Topre ima quality control za vse svoje tipkovnice na industrial-grade. Switchi so videti cheap? Kaj? :D Tipke so vse PBT, sploh ne obstaja Topre tipkovnica na cheapshit engraved tipkah iz ABS plastike. Rigidnost konstrukcije je med najboljšimi na trgu. Itd.

Brane22 ::

Dobro kapice so OK. Govorim o "switchih" - tem kar je pod kapico.

Tole sem mislu:

 TOPRE KEYS

TOPRE KEYS



Telo tipke s centralnim batom, gumi blob, feder.

In ne pljuvam po njih. Samo iščem vzrok visoke cene.

Če so tipke poceni, potem se da imeti DIY tipkovnico za pameten denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

PNG ::

Ne razumem kako naj odgovorim na "switch IZGLEDAJO cheap". Ne razumem kaj bi naj ta izjava sploh pomenila. Poglej si na kak način delujejo, sprobaj najprej Topre, potem pa vleči zaključke. Pri topre pač ne poznamo pinganja in flexanja tipkovnic in čričkov itd.

Brane22 ::

Ne razumem kaj bi naj ta izjava sploh pomenila.


Oceno,v bistvu bolj vprašanje če bi jih pri nakupu posebej lahko dobil za pameten denar.

Torej, a se jih da posebej nabavit ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

PNG ::

No poglej si malo kako je sestavljena recimo HHKB. Smo spisali precej materiala na DT wiki glede tega. Nekaj je DEFINITIVNO marža, ker ni velikoserijska proizvodnja, samo to je zgrajeno na višjem nivoju kot tudi najdražje cherryke ala Filco.

Brane22 ::

Še nekaj. cherry tipke imajo varianto tako za vdelano diodo ( za NKRO ) kot tudi LEDico.

Pri TOPRE ni videt placa za to. So posebne podvariante za LEDice ali ne.

Domnevam da ker so kapacitivne, diode za NKRO ne rabijo in za to poskrbi elektronika.

DarwiN ::

PNG, kaj pa life-span teh topre tipkovnic? Ker berem, da naj bi se hitreje obrabile (gumijasti del?) kot MX switchi..?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PNG ::

NKRO je tako ali tako neumnost. Dobro postavljena matrika je pomembna. To je dejstvo. NKRO tako ali tako ne deluje na USB, tako da vsi pro gejmerji ki kupujejo to na koncu NKRO sploh ne koristijo. Za ledice mi je popolnoma vseeno in žal nisem dovolj seznanjen s tem, da bi ti lahko na to odgovoril.

DarwiN, krajšo imajo, mislim da nekje 20-25 milijonov pritiskov, Cherry pa 40-50. Saj se v končni fazi lahko cupi zamenjajo.

mihor ::

PNG je izjavil:

NKRO je tako ali tako neumnost. Dobro postavljena matrika je pomembna. To je dejstvo. NKRO tako ali tako ne deluje na USB, tako da vsi pro gejmerji ki kupujejo to na koncu NKRO sploh ne koristijo. Za ledice mi je popolnoma vseeno in žal nisem dovolj seznanjen s tem, da bi ti lahko na to odgovoril.

DarwiN, krajšo imajo, mislim da nekje 20-25 milijonov pritiskov, Cherry pa 40-50. Saj se v končni fazi lahko cupi zamenjajo.


Hm, dobro postavljena matrika že, samo potem imaš še vedno problem z ghostingom, tako da ni vse v matriki. :) Malo več o tem, če koga zanima.
Pa NKRO deluje tudi preko USB s pravim firmwarom, BTW.

IMO je NKRO stvar pravilnega inženiringa. Rad imam temeljito domišljen in izpeljan dizajn. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihor ()

Brane22 ::

Točno to sem mislu reč, pa nisem hotel picajzlat.

Ghosting me zanima. Na prvi pogled ni čisto jasno, kako je rešen tu.

mihor ::

Malo za intermezzo: http://www.24ur.com/novice/slovenija/od...
Glejte pri 0:35 oziroma tipkat začne pri 0:47, po mojem je tole CM Storm QuickFire TK, ne? Luka Zakrajšek is one of us! :)

6151 ::

Ne, to je quickfire ultimate z MX Blue switchi
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Brane22 ::

Se mi je zdelo. Je precej glasen za Topre. In ne tako "čist". Precej hrskav zvok ima.

mihor ::

6151 je izjavil:

Ne, to je quickfire ultimate z MX Blue switchi


Nisem siguren, če je ultimate, ker mu manjka blok s kurzorji in insert/home... :) Cherry MX blue pa vsekakor, ja.

PNG ::

Brane22 je izjavil:

Točno to sem mislu reč, pa nisem hotel picajzlat.

Ghosting me zanima. Na prvi pogled ni čisto jasno, kako je rešen tu.


Drugače EK ima programček za testiranje tega in jaz z mojima HHKB nisem imel problemov, sem pa imel z G80-3000 recimo. IBM M ima 2KRO pa nisem imel kakšnih težav, ampak sem se navadil na 60% form factor in mi je prevelika. Saj nočem "prodati" Topre nikomur, samo jaz sem testiral bolj kot ne vse switche (red, blue, green, black, brown, white, grey, black alps, buckling spring, ...) in so mi Topre daleč najljubša stikala. Je HHKB optimalna tipkovnica za gaming? Niti slučajno. Pogrešam karkoli pri vsakodnevnem delu? Niti slučajno. Pravzaprav je za delo s terminali boljša od praktično vsega kar se da kupiti (kar pa se načeloma da rešiti softwaresko, se razume).

Pa zvok Topre (dežne kaplje) in "cloud of boobs" občutek pri tipkanju naredi vsako delo s temi tipkovnicami svojevrstno izkušnjo.

Brane22 ::

Saj to me zanima. Rad bi renoviral svojega QL-a z novo tipkovnico.

Po toliko hvaljenja Cherryja sem našel variatno zanj, ampak ko sem stvar potipal, sem videl da to ni čisto to.

Če se da dobiti Topre tipke, bi blo to kul.

PNG ::

Nak, imajo precej zaklenjeno proizvodnjo kolikor mi je znano. Sedaj so še nehali izdelovati cape, tako da je nasploh za Topre zelo malo aftermarketa. Problem je, ker v Sloveniji nimaš kje sprobati tipkovnic. Osebno sem jih kupil precej da sem vse sprobal in na koncu ugotovil, da so mi Topre še najboljša stikala in sem pri tem več denarja izgubil, kot če bi takoj investiral več direkt v Topre. Springe vem da lahko dobiš posebej (mislim da jih nekdo na DT ali GH prodaja, sem enkrat videl), cupe pa samo iz ene razstavljene tipkovnice recimo. Za vse ostalo pa nimam pojma. Na koncu bi te še dražje prišlo kot če bi direkt kupil eno tipkovnico najbrž :/

DarwiN ::

OMG, saj ne morem verjet, da sem res poslal Duckyja..... My preciousssssssss!! Samo 2 dni sem jo uporabljal in sem se že navezal nanjo..

54j0 sploh ne ve, kakšno srečo ima.. Še danes zjutraj sem kolebal, ali bi mu jo poslal, ali pa obdržal in se pač navadil na pinging..;)
In praktično zastonj sem mu jo dal, considering da jo je tako rekoč nemogoče dobit... Iz Anglije, vendar nimajo nikjer na zalogi, pa še v Slovenijo ne pošiljajo, tko da moraš plačat 20€ za package forwarding service....

Kakorkoli, glede pinginga... Pazite tisti, ki ste občutljivi... Ker bojda pingajo vse mehanske tipkovnice, ene malo bolj, ene malo manj... Oziroma pingale bi naj vse s kovinsko ploščo, oziroma tako imenovani "Plate mounted switchi", medtem ko "PCB mounted switci" ne spuščajo tega nadležnega zvoka... Ampak hec je, da so vse kvalitetnejše tipkovnic plate mounted... PCB mounted pa denimo Cherry G80.... In druga mi zdaj ne preostane.. Ali ta Cherry, ali pa Topre..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PNG ::

Topre ne pinga...:D

Pa lahko tudi PCB mounted pingajo, samo tam ne pingajo switchi ampak stabilizatorji na modifierjih.

54j0 ::

Za vse, ki imate opazno pinganje... Včeraj sem dobil Darwinovo ducky tipkovnico in je res pingala, kot sto hudičev na fedrih. Nanjo sem nalepil štiri silikonske "nogice" in sedaj je pinganje na večini tipk utihnilo, na redkih izjemah, pa je skoraj neopazno. Te "nogice" sem kupil v mečkator tehniki za cca 5€, v kompletu jih je ene 30-40. Zvečer jih bom fotografiral, da boste vedli, kaj iskati.

mihor ::

54j0 je izjavil:

Za vse, ki imate opazno pinganje... Včeraj sem dobil Darwinovo ducky tipkovnico in je res pingala, kot sto hudičev na fedrih. Nanjo sem nalepil štiri silikonske "nogice" in sedaj je pinganje na večini tipk utihnilo, na redkih izjemah, pa je skoraj neopazno. Te "nogice" sem kupil v mečkator tehniki za cca 5€, v kompletu jih je ene 30-40. Zvečer jih bom fotografiral, da boste vedli, kaj iskati.


Če sem prav razumel, si jih samo prilepil na spodnjo stran ohišja?

Jaz sem imel na Duckyju minimalno pinga, odkar pa sem dal gor kapice iz debele plastike PBT, ga ne zaznam več. Tako da očitno lahko dosti reči vpliva na pinganje. :)

54j0 ::

Zgleda res. Tudi, ko sem jo postavil na (precej debelo) podlogo za miško, je utihnila. Pa saj ni tak big deal, konec koncev.

PNG ::

Saj sem vam rekel no...:)

DarwiN ::

Včeraj sem dobil Darwinovo ducky tipkovnico in je res pingala, kot sto hudičev na fedrih. Nanjo sem nalepil štiri silikonske "nogice" in sedaj je pinganje na večini tipk utihnilo, na redkih izjemah, pa je skoraj neopazno.

Kaj nisi prej povedal? :))

Sej fajn, da si jo uspel nekak umirit... Jaz sem jo preizkusil na različnih podlogah in se mi ni zdelo veliko bolje.. Saj vendar ena tipka pinga sto na uro, takoj naslednja tipka zraven nje pa ne pinga nič.. :(

No, pa le sheraj te nogice z nami... Čeprav, jaz še vedno ne upam naročit novega Duckyja. Tokrat Shine 3 različice, ki bi jo naj izdelovali Malezijci, ki pa so bolj pedantni kot Kitajci, vsi vemo. ;)
Sem pa pisal eni UK trgovini in so mi odgovorili, da ne smejo odpret tipkovnic in preverit... In tudi potrdili so, da je pinganje med drugim odvisno od vrste Cherry switcha ter da vsi Duckyji pingajo, ampak eni bolj, drugi manj...

Na koncu dneva je to za mene še vedno "design flaw" in povsem nesprejemljivo, da se moraš it takšno loterijo pri nakupu tako drage tipkovnice..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

PNG ::

Korean custom ti ne bo pingala...samo tam so cene ~500-750€+. Lahko pa joinaš topre master race, valda.

DarwiN ::

PNG je izjavil:

Korean custom ti ne bo pingala...samo tam so cene ~500-750EUR+. Lahko pa joinaš topre master race, valda.

500-750EUR. :)

Moja Cherry G80 Black (PCB mount) je stara skoraj 30 let in nobenega pinga... Plate mount my ass.. To pinganje se da zagotovo preprečit pri dizajnu, ampak so nesposobni oziroma so potrošniki premalo glasni..

Mogoče pa res počakam na Cooler Master Novatouch, čeprav sem se medtem zagrel za ledice, oziroma "reactive mode" od Duckyja Shine 3, kjer ne svetijo vse tipke, ampak tipka samo zasveti (za dve sekundi) ob pritisku nanjo.. Sooooo sexy. :)


Trenutno imajo največjo akcijo na ebayu: Ducky shine 3

Ampak..."Akcija", ne zaradi manjšega povpraševanja po vijoličnih in oranžnih led različicah, ampak zato ker pingajo kot prasice? :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

PNG ::

Meni tudi G80 nikoli ni pingala...ne vem no. Pa to ni res da je ping samo zaradi plate mounta. Pač Cherry lahko dela vsak, zato pa je stanje kot je imo.

54j0 ::

najverjetneje je zaradi določenega tipa plošče (vrsta kovine, debelina le-te), ali pa zaradi slabo zasnovane/izvedene sestave.

radmannsdorf ::

Tudi sam bi rad probal mehansko tipkovnico, nebi pa rad zapravil več kot 50€ zanjo, pa me zanima če ima kdo tako in kako je zadovoljen? Cherry G-222 imam že drugo, ampak ni mehanska. Ali je to bolj slaba izbira od mehanskih?

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

PNG ::

G81-3000 ni mehanska tipkovnica pika.
««
5 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925061 (1265) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212887 (10545) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305765 (2271) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16047991 (42601) LordPero

Več podobnih tem