» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
4 / 58
»»

PNG ::

G80-3000.

matejdro ::

Sem že gledal tole, pa spet nisem našel trgovine, ki bi prodajala ISO verzijo.

PNG ::

Saj nove mislim, da sploh več ne boš dobil. Boš moral za rabljeno pogledati, se pa jih da dobiti za 50-60€ lepo ohranjene. Je pa G80-3000 vseeno ena izmed boljših tipkovnic po kvaliteti gradnje itd. Črna ima tudi POM plastiko, kar jo avtomatično dvigne po kvaliteti nad...vsem kar se da kupiti v trgovini? Še Filco niso na tem nivoju.

huelz ::

Steelseries G6 V2, nemška, ima sicer black stikala, ampak full size enter

tony1 ::

Že ene desetič v tej temi: Cherry G80 dobiš s svabskim razporedom (enak slovenskemu, tudi veliki enter) na amazon.de za dobrih 50 EUR. Tip stikal izbereš glede na oznako modela tipkovnice.

matejdro ::

Sem že gledal, ampak sem malo v dvomih ker je slika ANSI verzija (http://www.amazon.de/Cherry-G80-3000LSC....

tony1 ::

Pa saj ti v opisu lepo piše, da ima švabski razpored (to pove tudi številka modela). Zraven je tudi link, kjer lahko pošlješ vprašanja.

Če ne znaš dobro švabsko, si pomagaj z google translatom, v skrajnem primeru pa lahko tipovnico tudi vrneš...

PNG ::

DE pomeni nemški layout, -2 je črna, -0 je bež.

http://www.cherry.de/cid/b2b_keyboards_...

Tu imaš opisane številke modela (klikni na model).

AaBoy ::

Mi lahko kateri pomaga, nisem prepričan ali je ta model ISO 105, naj bi bil, nisem pa prepričan, če mogoče kateri ve ali je res:
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00F...

PNG ::

Q: is this the UK layout?
A:
Yes it is uk layout

AaBoy ::

Eh PM, z brown switchi so razprodali...

jernejl ::

matejdro je izjavil:

Sem že gledal, ampak sem malo v dvomih ker je slika ANSI verzija (http://www.amazon.de/Cherry-G80-3000LSC....

Jaz sem leta 2011 uspel dobiti slovenski (ISO) G80 z blue stikali za 72eur.
Najprej sem poslal mail na Cherry, kje bi se tole dalo dobiti, oni pa so me preusmerili na Tipro; lahko jim pošlješ mail, mogoče jih še imajo (čeprav spletne trgovine nimajo, sem se preko maila z njimi brez težav dogovoril za nakup).

AaBoy ::

Gledam tipkovnice in vidim, da je kar nekaj modelov brez numpad-a. Zanima me ali se pri igranju pozna da ga ni (BF4, Dayz, itd)?

kr?en ::

Jaz imam tako in nic ne pogresam num pada. Je pa to itak odvisno od posameznika, ce si tam daje kaksne keybinde.

r3dkv1c4 ::

AaBoy je izjavil:

Gledam tipkovnice in vidim, da je kar nekaj modelov brez numpad-a. Zanima me ali se pri igranju pozna da ga ni (BF4, Dayz, itd)?

Sam bi rajši takole rekel, kolikorat se uporablja num pad?

Če je odgovor vsak dan večkrat na dan potem verjamem, da je uporaben.
Če pa je tipkovnica namenjena zgolj igranju in podobnim stvarem, je pa TK less bistveno bolj funkcionalna, kot navadna.
Prednosti so predvsem v velikosti-zavzame manj prostora na mizi, kjer ostane več za druge stvari, kot je recimo večja podloga za miš, večji maneverski prostor ob uporabi miške.
Potem je lažja in manjša ob morebitnem prenašanju in tudi manjša verjetnost kakšnega defekta, ker ima pač manj tipk.

issak ::

http://www.ebay.co.uk/itm/Cherry-MX-swi...
Ima kdo kaj takega za posodit kje v Ljubljani? Rad bi sprobal stikala, pa nebi ravno plačeval 20€ za to (dam raje zraven tipkovnice)
Se kje v Sloveniji sploh dobijo dobre tipkovnice, pa da bi se jih dalo malo sprobati?
Ker 180€ na blef je kr velik denar.

PNG ::

Ah kje. Saj ko noter padeš imaš od vsakega switcha po eno. Potem začneš s Topre. Potem pa začneš iskati buckling spring, beam spring in na koncu ALPS. Nato začneš gledati korean custom dokler ne ugotoviš, da so vse brezveze in hočeš neko custom custom s prelotanimi ghetto switchi ali clear switchi. Na koncu ugotoviš, da si šel predaleč, doma pa imaš skladišče tipkovnic.

Uživaj! :D

issak ::

hehehe, vse lepo in prav, samo malo drag je ta šport :D
Zdaj sem našel eno, ki mi je všeč, pa ne vem kje jo dobit: Corsair Vengeance K70 MX-brown, Nemški layout, sive ali srebrne barve (rdeča ledica je fuj).
Z rdečimi stikali stane 130€, z rjavimi pa 255€ na amazonu! To ni normalno.
UK layout je vsaj po obliki okej, čeprav bi imel veliko raje nemškega.
Itak tudi UK layout je brown razprodan, redov je pa kolikor češ.

AaBoy ::

Corsiar K70 z rjavimi stikali je trenutno skorajda nemogoče dobiti zato imajo take cene.

PNG ::

issak, drugače če bi rad sprobal switche - jaz jih še nisem drugje našel ceneje.

http://deskthority.net/marketplace-f11/...

"CherryMX" PMjaš kodo naročila po navodilih, nakažeš keš, dobiš switche. CherryMX je bot, tako da za vprašanja se obrni na "7bit". Poštnina je pa par €, ker je človek iz DE. Kot vidiš, maš na voljo črna, temno siva, bela, clear, modra, zelena, rjava in rdeča stikala za 0.65€/komad.

Sicer pa ti bolj priporočam rjava stikala, ker so rdeča znana po tem da čez čas postanejo "scratchy" in jih je potrebno lubirati. Pa še popolnoma linearna so.

Brane22 ::

Pa saj Farnell ima podobno ceno pri nas. Za poštnino pa ne vem točno, najbrž je tam nekje.

Na kos je malo dražji, ampak saj ti rabiš samo par kosov.

Ko sem googlal okrog za MX black, sem naletel na Rapid

Njihova cena za MX-e je videti še bistveno nižja.

Aja, če bo kdo naročal, je kdo iz LJ ?

Jaz bi vzel mogoče switch ali dva iz vseh serij in ene par izvedenkah pa kako kapico zraven.

Rad bi prijel zadevo v roko in videl, kako jo lahko montiram in kakšno LEDico lahko not spravim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

PNG ::

Na Farnell jih ima po 1.08€, pa še to samo eno vrsto. Na Rapidu jih sploh ne najdem?

issak ::

Sem kar naročil z modrimi stikali :D Corsair K70, MX-blue, nemški layout, aluminij barve z modrimi LEDicami za 130€ s poštnino do Avstrije (niso hoteli v Slovenijo poslat. Upam da bo v redu :D

PNG ::

Dobra odločitev! Meni so modra stikala še najbolj všeč od vseh Cherry stikal :)

Brane22 ::

PNG je izjavil:

Ah kje. Saj ko noter padeš imaš od vsakega switcha po eno. Potem začneš s Topre. Potem pa začneš iskati buckling spring, beam spring in na koncu ALPS. Nato začneš gledati korean custom dokler ne ugotoviš, da so vse brezveze in hočeš neko custom custom s prelotanimi ghetto switchi ali clear switchi. Na koncu ugotoviš, da si šel predaleč, doma pa imaš skladišče tipkovnic.

Uživaj! :D


BTW, Alps switchi so videti konkretno cenejši od Cherry MX serije. Človek bi reku, da je to zaradi kakovosti ( pač dosegajo nižjo ceno na trgu), ampak v tvojem postu je videti, kot da je ALPS stopničko ali dve višje.
Kako je s tem ?

PNG ::

Osebno so mi najbolj všeč Topre (HHKB). Za tem buckling spring, nato cherry modra, ... ALPS pa mi sploh niso všeč. Niso stopničko višje, so le alternativa. Noben switch ni "najboljši", to je popolnoma osebna preferenca. Striktno gledano po kakovosti, so Topre na najvišjem nivoju, saj je nadzor kvalitete in stopnja izdelave najpreciznejša.

A ste videli kako Razer skuša v novi BW prodati Kailh (aka fejk cherry switch) kot zlato? Upam, da nihče iz tega foruma ne kupi tega škarta.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

mihor ::

PNG je izjavil:

A ste videli kako Razer skuša v novi BW prodati Kailh (aka fejk cherry switch) kot zlato? Upam, da nihče iz tega foruma ne kupi tega škarta.


Pa je res škart? Kot berem, je dokaj podobno modrim, s tem, da ima mehkejšo vzmet.
http://deskthority.net/wiki/Razer_switch

P.S.: Šele zdaj dojel, da je switch na fotki zlomljen. :) Po barvi sodeč je to stari Kailh switch, ki se ne prodaja več. Razer uporablja na svojih zelene (ekvivalent mx modrih) in oranžne (ekvivalent mx rjavih), drugače pa ima najbrž boljši quality control (upam, da se ne motim)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihor ()

mihor ::

Še opis razer oranžnih:
http://imgur.com/a/zJAow#44

PNG ::

Ja lol, zlomljen switch na sliki meni ne vliva zaupanja :D

Glej, Kailh je čisto šparanje. Njihov marketing pa mi gre na kozlanje. Kako njihovi znanstveniki v laboratoriju razvijajo "perfekten" switch z 0.3mm manjšim hodom in blabla. Čisto nategovanje. Prva BW je še bila najbolj na nivoju, čeprav je imela ogabno glossy ohišje. Že čisto banalne zadeve, kot so stabilizatorji, so 100x boljši na "poceni" Cherry G80-3000. Tiste "gamerske" funkcije si pa lahko v rit potisnejo, ker niso čisto nič drugega kot gimmick. Čisto vse HW rešitve se da rešiti v SW. Meni na moji tipkovnici s 66imi tipkami ne manjka NOBENA funkcija, še faking multifunkcijske tipke imam sprogramirane. Tako da 104/105 plus dodatnih 20 "macro" knofov je čisti gimmick imo.

Bye ::

Pozdravljeni!

Si bom sposodil temo, da ne odpiram nove. Tipkovnica na prenosniku je šla v maloro in rabim eno nadomestno žično. Naj bo tiha in po možnosti osvetljena, obvezno s SLO znaki in velikim ENTER. Budget! V poštev pride tudi rabljena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Assass1n ::

Nisi napisal da mora bit mehanska, kakšna Razer Lycosa?
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Bye ::

Hjah, bral sem za nazaj in vidim, da mehanske niso ravne najbolj poceni. Lycosa je 50 ojrov na bolhi. Kaj cenejšega bi rad, ker rabim samo kot nadomestek za tipkovnico na prenosniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Bye ::

Kaj v smislu Logitechove K120, K360 ali Cherry KC1000. Mi jih kdo lahko priporoči? Rabim pa hitro, tako da bom naročil še danes.

demon#666 ::

Tema je namenjena mehanskim tipkovnicam.
Za male pare vzami tisto ki ti najbolj odgovarja: layout (slo/us/drugo), barva, profil tipk, cena itd.
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

petrus ::

Jaz slučajno novo mehansko z belimi Cherry switchi prodajam za 25 EUR.

stati inu obstati

PNG ::

petrus je izjavil:

Jaz slučajno novo mehansko z belimi Cherry switchi prodajam za 25 EUR.



Tole so MY switchi...torej switch na membrani, tako da ni mehanska tipkulja tole. MX switchi so mehanski.

petrus ::

Je in ni: "The Cherry MY switch is a semi-mechanical keyboard switch, first introduced in 1987. Cherry introduced this switch as a cheaper alternative to their MX switch line. The switches use the FTSC technology, which is based around a leaf spring on a vinyl membrane." via

No bom vseeno znižal zato ceno...
Zanimivo je da ima sicer PS/2 kabel
na strani sta pa še DIN in COM porta.
stati inu obstati

PNG ::

Ja saj stikala sama po sebi so mehanska tako gledano, samo so mountana na membrano in ne na PCB/plate. Vrednost take tipkovnice pa nimam pojma kakšna je.

54j0 ::

Glede na to, da je lepo ohranjena (neuporabljena?) in relativno redka, ter so na njej "zloglasna" stikala, je 20-25€ čisto ok. Sem tipkal že na šrot tipkovnice za 50€, tale pa sigurno ni slabša od njih. In če ne drugega, citiram wiki: "tako tipkovnico kupiš, da prideš do poceni MX kompatibilnih kapic, ter za treniranje mišic v prstih".

PNG ::

Hja, treniranje mišic v prstih je negativna konotacija, saj je aktuacijska sila variabilna dokler ne dosega tudi 100+ cN za bottom out. Capi so laserski. Jaz nočem spodbijati prodaje, ne me narobe razumeti, za nekoga ki bi rad sprobal je stvar v redu. Poznam petrusa v živo in je v redu fant in ne nateguje, samo ne mehanskih tipkovnic ocenjevati po tem, ker legende na capih niso DS/sub, switchi so pa na membrani in so precej drugačni od čistokrvne mehanske tipkovnice.

petrus ::

Sem šel zdaj s ceno dol na prazničnih 15 EUR, kar je fer, kakorkoli obrneš. Toliko da gre.
stati inu obstati

andromedar ::

Koliko bi pa bili pripravljeni ponudit za mojo?

Acer 6312-TW

 slika

slika



Še več slik in video:
https://www.dropbox.com/sh/om7znzh4ynqo...

Wiki: Link

Nova, nerabljena, zapakirana, Slo znaki, PS2
Eh?

PNG ::

^--- ne prav veliko. Ista štorija, switchi so na rubber domeu. V bistvu sem mislil, da je samo 6311 imel switche, nisem vedel da je tudi 6312 pol-mehanska.

EDIT: So pa legende DS, ampak glede na mount capi niso uporabni pri prav veliko tipkovnicah tako da ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

nuclear ::

Jaz bi porazdelil takole:

Blue switch - izjemoma za tipkarje, ki pisejo veliko
Brown switch - programiranje, igranje iger (rts, moba, mmo)
Red switch - FPS gaming

Sam imam Ducky 3 z brown switchi, in je fenomenalna stvar, ena najboljsih investicij ever:

Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

PNG ::

nuclear je izjavil:

Jaz bi porazdelil takole:

Blue switch - izjemoma za tipkarje, ki pisejo veliko
Brown switch - programiranje, igranje iger (rts, moba, mmo)
Red switch - FPS gaming


Eh, brezveze. Switch je osebna preferenca in je lahko vsak najboljši za vse.

Se je kdo udeležil click clack salea? Jaz sem noter prišel \o/

nuclear ::

Saj kaj sem pa jaz napisal? Osebno preferenco. Nisem rekel, da mora veljati za vsakega.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

DarwiN ::

Staroste tipa Okapi, koliko milijonov mi ponudite za neuničljivo, legendarno in brezhibno Cherry G80-1000? :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Okapi ::

Jaz sem preskrbljen.;) Imam dve IBM Model M, eno uporabljam, ena je pa za rezervo.
Prvo sem kupil novo, z naši črkami na tipkah, in bo julija stara natanko 20 let (na nalepki zadaj je datum proizvodnje). Uporabljam jo ves čas in še vedno dela brezhibno. Rezervno sem pa pred časom za 70 evrov kupil na ebayu, letnik '97.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

DarwiN ::

Ko enkrat dobim novo, bom dal oglas za ene 40€.. Glede na to, da si ti plačal 70€, upam da ne pristanem v predragih/smešnih oglasih. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mihor ::

DarwiN je izjavil:

Ko enkrat dobim novo, bom dal oglas za ene 40€.. Glede na to, da si ti plačal 70€, upam da ne pristanem v predragih/smešnih oglasih. :)


Kakšne tipke pa ima? ISO znaki? Najbrž so doubleshot? :)
««
4 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13924719 (923) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212813 (10471) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305735 (2241) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16047679 (42289) LordPero

Več podobnih tem