» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
6 / 58
»»

54j0 ::

Piše, da naj bi imela cherry MY stikala. Ta stikala so "semi-mehanska" (citiram z deskthority). Ljudje menda niso pretirano navdušenimi nad njimi, vsaj ko se primerjajo z MX. Sicer pa so kompatibilne z MX tipkami.

http://deskthority.net/wiki/Cherry_MY

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

PNG ::

Ja namesto PCB ali plate so mountana na rubberdome. Občutek pri tipkanju je isto kot pri navadni membranski, samo da vmes klikajo stikala ali dajejo feedback pri aktuacijski točki.

mihor ::

radmannsdorf je izjavil:

Tudi sam bi rad probal mehansko tipkovnico, nebi pa rad zapravil več kot 50€ zanjo, pa me zanima če ima kdo tako in kako je zadovoljen? Cherry G-222 imam že drugo, ampak ni mehanska. Ali je to bolj slaba izbira od mehanskih?

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...


Razen, če imaš srečo in najdeš poceni rabljeno, boš pod kakih 80-90 € težko prišel. Mehanske tipkovnice so kar drag kos opreme, vendar ko jo enkrat imaš, ti bo zdržala kakega pol stoletja.

Pravijo tudi, da ena ni nobena (jaz imam že dve)! ;)

radmannsdorf ::

se mi je zdelo da je tista mal sumljivo poceni, kot sem spremljal debato:) no, bom pa še en čas na G-222 :>

DarwiN ::

radmannsdorf, iz Nemčije lahko naročiš Cherry G80-3850 MX-red za 65€ (poštnina všteta).
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

54j0 ::

DarwiN je izjavil:

radmannsdorf, iz Nemčije lahko naročiš Cherry G80-3850 MX-red za 65€ (poštnina všteta).



Nizke tipke... zanimivo in še poceni. Opozorilo pri "red" stikalih: so občutljiva, da je joj in traja kak teden-dva, da se navadiš tipkati brez napak.

radmannsdorf ::

a se da pol te nizke tipke dokupit s šumniki recimo?

DarwiN ::

Lahko kupiš nalepke za 2€..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

radmannsdorf ::

tale ma še celo veliki enter, kr je še boljše kot šumniki. nice.

celga hudiča opcij tega modela: http://www.cherry.de/cid/keyboards_CHER...

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Jap, Brown switchi so nekak najbolj priljubljeni... Cherry 3850 MX-Brown, 69EUR (poštnina všteta). Ali pač red, ali karkoli.. Skratka, boš zadovoljen..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

DarwiN ::

Sem prišel pinganju do dna, I think.. Ne gre za PCB mount vs Plate mount, ampak enostavno za pozicioniranje vzmeti, kjer je ta najbrž postavljena za odtenek pod napačnim kotom in zato pinga... Mystery solved:


To je baje edina efektna rešitev... Repozicioniranje vzmeti, za vsak slučaj pa še naneseš malo olja. In folk se dejansko poslužuje tega moda. :)

54j0, operiraj "mojega" duckyja.. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PNG ::

KUL tipkovnice bojda ne pingajo...case je super, stabilizatorji od Cherry. Cenovno dosegljive (čeprav ne od EK zaradi poštnine in carine imo) - ~130$. Pridejo z rdečimi, rjavimi ali clear switchi. Pa še TKL z dip switchi so, tako da si lahko nastaviš HHKB layout (tilda, esc, caps, ctrl,...). Pa še ekstra cape dobiš poleg, če se odločiš zamenjat funkcijo tipk. Pa še key puller. Pa plastično strehico za zaščito.

Edino capi me ne prepričajo, standardni ABS z laserjem pač. Je pa layout tako klasičen, da bo praktično vsak aftermarket set gor pasal.

Izgled je pa meni perfekten.

EK:
http://elitekeyboards.com/products.php?...

Več mnenj pa na:
http://geekhack.org/index.php?topic=591...

Koga mantrajo prsti? Če že rf55 ni na zalogi...

DarwiN ::

Edino capi me ne prepričajo, standardni ABS z laserjem pač. Je pa layout tako klasičen, da bo praktično vsak aftermarket set gor pasal.

Pravkar naročil novega Duckyja, limited edition.. S poštnino cirka ~150€..

Ravno zaradi kapic..

Key Cap Plastic PBT
Key Print Method Dye Sub


...in fenomenalnega izgleda..

Zame popolna tipkovnica... Minimalističen in kakovosten dizajn, neuničljive kapice ter lepa barvna kombinacija... LEDice so me medtem odvrnile, saj se prej ko slej kakšna pokvari in v temi se baje zazna moteče utripanje...Oslarija torej, oziroma marketing..

Zdaj pa loterija glede pinganja.. Če bo pingala, jo mogoče "operiram" čez čas... Oziroma jo bom v tej nitki ponujal za 120€ čez 10 dni.. :))

Mogoče prilepim par slikic, ko jo prejmem, da si boste lahko prste lizali. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PNG ::

Nisem še slišal za Ducky tipkovnico, ki ne bi pingala :P

Te KUL bojda ne pingajo. Pa saj ta ping ni tako nadležen no, v vsakem primeru pa lahko to odpraviš.

DarwiN ::

PNG, ne pingajo vsi duckyji. Odvisno koga vprašaš. :).. Sem obrnil geekhack.org na glavo in baje vse tipkovnice pingajo, če naletiš na tak batch... Celo topre znajo pingat...

Kul odpade, tako kot Deck, saj sta omejeni na US market, a ne.. (carina + US layout)

Ja, očitno bom moral lotat in repozicionirat kakšno vzmet.. Svašta..

Ta premier ducky je made in Taiwan, za razliko od ostalih, ki so made in China, tko da je tukaj še nekaj upanja, da so bolje sestavili stikala in da ne bodo pingala.. Razen če jih kar sam Cherry sestavlja in se jih nato nihče več ne dotika, ampak v tem primeru bi vse enako pingale, ne glede na znamko tipkovnice, anede?..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

54j0 ::

Za začetek: tista ducky, ki si mi jo prodal, praktično ne pinga več.

Gremo naprej, očitno vse tipkovnice ne pingajo.
Razlaga: Imam dve s cherry RED stikali. Ena je gigabyte osmium in pinga, druga je corsair k95 in NE pinga. Pingajoča gigabyte je precej standardna tipkovnica, tako po izgledu, kot v sestavi. K95 je brez "maske" in ima aluminijasto ploščo (glede na povprečno težo ostalih mehanskih, domnevam da aluminijasta plošča ni ravno standard). Torej, čisto možno je, da je glavni krivec za pinganje prav plošča, na katero so pritrjene.

Btw, Darwin, ogledal sem si posnetek operacije tipk in me nekako ne mika razdiranje in mazanje več kot stotih stikal :). Zdaj še posebej, ko se rahlo pinganje sliši le še, ko je prostor v popolni tišini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

DarwiN ::

Btw, Darwin, ogledal sem si posnetek operacije tipk in me nekako ne mika razdiranje in mazanje več kot stotih stikal :)

Samo tiste najbolj nadležne bi moral operirat... V tvojem primeru tipko "delete" in morda o,č,p, če se ne motim.. Te so najbolj pingale..

Ne vem.. Vse kaže na to, da je odvisno od batcha oziroma sreče.. Kot rečeno, moja g80-1000 sploh ne pinga, oziroma moraš postavit uho direkt nad tipko, šele potem slišiš rahel ping, kar pa je povsem nemoteče in normalno, saj vendar gre za vzmet..

Ehhe, v google napišeš katerikoli model tipkovnice in dodaš besedo "pinging".. Denimo za tvojo Corsair 95: K95...Returned in less than one week!
While it lasted, I loved the K95...mostly. I've returned it to Amazon because the keys on the left hand side of the metal area have started to 'ping' loudly.

Go figure. :|
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PNG ::

Topre še nisem slišal pingati...pa sem jih dal par skozi. Tudi če grem googlat najdem natanko eno temo od enega tipa pa še to ne verjamem da je lahko pingala, ker ultimativno tipka leti na gumo ne trdo podlago, vzmet pa je tudi vstavljena tako, da si ne znam predstavljati kako bi sama od sebe pingala.

Sicer pa še vedno, postavi tipkovnico na podlogo za miško (sploh te extended podloge so zakon, ker še hkrati delujejo kot mini wrist rest oziroma vsaj dlani ti ne ležijo na trdem lesu) pa si skoraj v celoti odstranil vso piganje na cherry.

DarwiN ::

Jaz tipkovnico redno prestavljam na mizi, tko da podloga odpade.. In nasploh bi me motilo... Pa tut absurdno se mi zdi, da plačaš 150€ za tipkovnico in ima potem 10 tipk ta defekt zaradi načina proizvodnje...

Ampak ja, jaz sem pri nakupu potegnil krajšo in sem zato zdaj diplomiral na temo pinginga. :) Drgač pa verjamem, da mogoče 90% vseh tipkovnic ne pinga glasno oziroma to pri njih ni moteč faktor.. Kadar pa ima hudič mlade, pa...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PNG ::

Potem pa daj kakšne gumijaste nogice spodaj?

Te čisto razumem, tudi 150€ je precejšen denar za tipkovnico in človek bi pričakoval, da boš za ta denar dobil kvaliteten kos opreme in enostavno nisi pripravljen sklepati kompromisov. Hočem ti samo povedati, da ne pričakuj da bodo visoko opevane firme ala Filco, Ducky ipd. brez pinga - lahko se ti zgodi, da bodo vseeno pingale, žal.

DarwiN ::

Tiste malo bolj "ekstra" imajo vse štiri nogice gumijaste.. Torej tudi sprednji dve raztegljivi nogi sta prevlečeni z gumo...

Bom videl.. Skratka, če bo močno pingala, ti jo prodam za 120€ in kasneje kupim Topre CM Novatouch za 200€... Zmenjeno? ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PNG ::

Kaj mi bo Cherry tipkovnica, sploh pa ducky...meni ducky niso niti malo vsec, od cherry bi osebno kvecjemu za kakim pokrom pogledal pa se to zaradi moznih modifikacij.

DarwiN ::

Ah, ti si pripadnik master race... Sem pozabil. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PNG ::

Seveda, zato pa sem imel in imam skoraj vse različne switche. Razen ALPS switchov nimam trenutno doma.

54j0 ::

Potem lahko počasi odpreš salon za preizkus posameznih stikal in računaš 10€ za šlatanje :).

DarwiN ::

54j0 je izjavil:

Potem lahko počasi odpreš salon za preizkus posameznih stikal in računaš 10€ za šlatanje :).


Človek bi potreboval takle "switch tester"..

Tole bi morali dodati k vsaki "MX" tipkovnici, četudi zavoljo 5€ višje cene.. Sem prepričan, da bi prodali precej več tipkovnic..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PNG ::

CM jih dodaja zastonj ob nakupu tipkovnice, vsaj nazadnje jih je ko sem preveril. Drugače pa imate na DT test bage, ki potujejo po Evropi, samo prijaviti se je treba. Tam je pa RES ogromno switchov, še vintage cherry in podobne redke zadeve. Pa tudi kupiti jih je možno po ~pol evra na komad. Za 10€ (s poštnino vred) lahko nabaviš res praktično vse različne switche...

V Sloveniji to niti ni tako zelo razvito pa tudi sicer ne bi za to računal.

čuhalev ::

Nažalost sem izvedel, da Tipro nima več Cherry G80 3000 tipkovnic s slovenskim razporedom in jih niti ne mislijo naročevati. Ker želim dvovrstični enter, mi odpade US razporeditev, ostane mi pa nemška in britanska. Je pa britanske malo bolj podobna slovenski, ker nima švabskih oznak, vendar je bistveno dražja.

Ali obstajajo samo kapce za tipke, da bi si nemško dalo poslovenit ali vsaj prevesti na britansko.

54j0 ::

V bistvu je nemška veliko bolj podobna slovenski. Je qwertz in tudi več simbolov ala #$%()se ujema z našo. In tiste črke s pikami so ravno tam, kjer imamo šumnike.

tony1 ::

čuhalev je izjavil:

Nažalost sem izvedel, da Tipro nima več Cherry G80 3000 tipkovnic s slovenskim razporedom in jih niti ne mislijo naročevati. Ker želim dvovrstični enter, mi odpade US razporeditev, ostane mi pa nemška in britanska. Je pa britanske malo bolj podobna slovenski, ker nima švabskih oznak, vendar je bistveno dražja.

Ali obstajajo samo kapce za tipke, da bi si nemško dalo poslovenit ali vsaj prevesti na britansko.


Naroči nemško in slepo tipkaj...

mihor ::

čuhalev je izjavil:

Nažalost sem izvedel, da Tipro nima več Cherry G80 3000 tipkovnic s slovenskim razporedom in jih niti ne mislijo naročevati. Ker želim dvovrstični enter, mi odpade US razporeditev, ostane mi pa nemška in britanska. Je pa britanske malo bolj podobna slovenski, ker nima švabskih oznak, vendar je bistveno dražja.

Ali obstajajo samo kapce za tipke, da bi si nemško dalo poslovenit ali vsaj prevesti na britansko.


V glavnem imaš te štiri možnosti:

  1. kupiš nek ISO layout (npr. britanski, nemški...) in potem poskusiš preko ebaya ali podobnih bolha-like strani poiskat kakšno staro tipkovnico z yugo/slo razporedom tipk za cherry mx in jo kupiš ter prestaviš tipke na novo tipkovnico

  2. se sprijazniš z usodo in kupiš britanski/nemški/skandinavski layout

  3. se sprijazniš z usodo in kupiš (če hočeš postat bolj 1337) t.i. "blank" layout (brez znakov) - moja preferenca, ali pa

  4. greš na http://www.wasdkeyboards.com/ in pri njih naročiš custom slovenski layout



Pri zadnji točki imaš pa še dva problema, prvi je malo višja cena zaradi tega, ker naročaš iz amerike, drugi pa je, da pri wasd izdelujejo samo tenke tipke iz plastike ABS, ki niso niti double-shot. Tako da v kvaliteti niso primerljive recimo z debelo plastiko PBT. Vendar ti bodo, če nisi ravno mahnjen na perfekcijo, služile čist OK. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihor ()

PNG ::

Pffft, kdo pravi da se ne da modificirat Topre tipk? :)

Službena (samo originali):



Doma:




Pa še za primerjavo 60% (HHKB) vs IBM M in zakaj ne morem več uporabljati modela M, na žalost...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

DarwiN ::

"Space" je grd pri HHKB... Ostri robovi, obraba in svetlejša barva..

Edino, kar lahko "popljuvam". :))

Drgač pa povsem razumem, da ko se človek enkrat navadi na tak layout tipk, potem ni več poti nazaj..

Le navadit se je treba.. Tu pa gre za velik korak, ki pa ni za nas "navadneže", ampak zgolj za elitne uber geeke. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PNG ::

Haha ne ne, oblepljen je s selotejpom (scotch tape) ker je ABS in nočem, da izgubi barvo :) PBT space-a pa ni, ker se ukrivlja...obstajajo neki poskusi, ampak večinoma vsi dokaj fail in če ne drugega jih je potrebno čez čas dati v pečico in segrevati. Zato pa ima HHKB JP čisto mali space bar (mislim da je 2.25x velikost), da je lahko pravi PBT.

Bojan xxxx ::

Eno vprašanje: kaj točno razumete pod "pinganje"?
A to naj bi bil kakšen zvok, ki prihaja od vzmeti?

DarwiN ::

Bojan xxxx je izjavil:

Eno vprašanje: kaj točno razumete pod "pinganje"?
A to naj bi bil kakšen zvok, ki prihaja od vzmeti?


Jap, nadležno visok zvok, ki prihaja včasih menda od kovinske plošče, ampak načeloma od vzmeti..

Imaš youtube primer tega pinganja na prejšnji strani (6. jun 2014, filco ping).

Ampak jaz sem napihnil vso problematiko, tko da če kupuješ mehansko tipkovnico, je ta skrb najbrž odveč..:)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Janac ::

Kakšen komentar na Cherry CyMotion Expert?

14EUR, tipka se pa kot da bi bla mehanska...

PNG ::

Janac je izjavil:

Kakšen komentar na Cherry CyMotion Expert?

14EUR, tipka se pa kot da bi bla mehanska...


Da. Moj komentar je, da ti nimaš izkušenj z mehanskimi tipkovnicami xD

Na njo se tipka čisto enako kot na vse tipkovnice za 1.5€ v šparu poleg kruha.

Bojan xxxx ::

Thanks za pojasnilo glede "pinganja". Sem že prej pogledal video pa nisem vedel kaj naj poslušam. Zdaj vem.
Ampak ta "problem" je pa res bistveno napihnjen.

Nope, ne kupujem, sem že kupil in zdajle tipkam nanjo. Kakšno stran nazaj sem rekel, da bom upokojil mojo staro G80-3000, ker se mi ne ljubi čistit kontaktov. Sem kupil Leopold fc500R, MX brownS . Povsem spodobna tipkovnica, zadovoljen.

Glede pinganja. S prostim ušesom nisem slišal nič. Tudi od čisto blizu ne. Potem sem zdajle vzel stetoskop, ga prislonil na tipkovnico ... in glej ga zlomka. Čisto vsaka tipka pinga. Če kot pinganje razumem tisti globok "doiiing". To slišim (s stetoskopom) tudi še samo malo tapknem po katerikoli tipki in celo če tastaturo frcnem od strani po ohišju. Pač vzmet v switchu zavibrira kot struna in tresljaji se potem prenašajo na ploščo, ohišje itd. Ista pesem na Cheryjevi in na Leopoldu. Ton je pa malenkost drugačen :)

Prej sem mislil, da pod pinganje ljudje razumejo tisti nežni "hrsk", ki se sliši če kakšno tipko pritisnem pod kotom. Se da slišat in tudi čutit, če tipko zelo zelo počasi pritisneš od strani in navzdol - ko se plastika znotraj vodila v switchu drgne ob plastiko. Ampak tudi za to naredit in slišat se je treba še kar potrudit.


DODATEK:
Še enkrat gledal video. Tisti zvok pri "S" je po mojem resonanca zaradi tresljajev. Najbrž ni kriv switch ampak vse skupaj. Če bi zategnil, odvil kakšen vijak na ohišju bi se to najbrž spremenilo.

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Bojan, tist ping, ki ga komaj slišiš oziroma moraš naslonit uho na tipko, to je zame povsem normalno, saj vendar gre za vzmet... Mene je zmotilo zelo glasno pinganje, tak visok ton, ki se je slišal do sosednje sobe, in to le na določenih tipkah, kar je potem še toliko lažje zaznati in je moteče...

Resonanca ali "nerodno" pozicioniranje vzmeti.. Nek majhen detajl mora bit krivec, sicer ne bi samo določene tipke pingale, ene bolj, druge manj..

Sicer pa - še enkrat omenjeni video (daj zvočnike na glas):


In potem je tip naložil tudi video z odpravljenim pingom:


Kako je zadevo odpravil? Enostavno je stikalo odlotal, ga razstavil, ponovno sestavil ter ponovno zalotal.. To je to..

Šlampasta produkcija, če vprašaš mene... In jasno se bomo potem glede tega pritoževali le tisti redki nesrečneži, ki smo dobili te malo bolj "defektne" primerke, in/ali imamo bolj občutljiva ušesa..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Bojan xxxx ::

Te popolnoma razumem. Meni je pred leti piskal disk in bilo je za ponoret.
Pač odlotaš in po možnosti zamenjaš s kakšnim drugim nebodigatreba swicthem iz tastature, npr. windows key, scroll lock, F11, F12 ipd.

mihor ::

Bojan xxxx je izjavil:

Pač odlotaš in po možnosti zamenjaš s kakšnim drugim nebodigatreba swicthem iz tastature, npr. windows key, scroll lock, F11, F12 ipd.


Dve besedi: Caps Lock ;(( http://capsoff.org/

Bojan xxxx ::

Mihor, a veš da ne vem kaj mi hočeš povedat.
Mislim da je "Scroll Lock", torej dve besedi, npr. backspace je pa res ena sama beseda.
Wikipedia - scroll lock
Kaj točno ti ni všeč?

mihor ::

Bojan xxxx je izjavil:

Mihor, a veš da ne vem kaj mi hočeš povedat.
Mislim da je "Scroll Lock", torej dve besedi, npr. backspace je pa res ena sama beseda.
Wikipedia - scroll lock
Kaj točno ti ni všeč?


Ne ne, sem želel samo izrazit svoje "sovraštvo" do caps locka, ki je po mojem mnenju najbolj nesmiselna tipka na najbolj praktičnem mestu. :) Sam sem si ga kar premapiral na control, tako kot je bil v časih pred IBM-ovo heretično spremembo. Tako da sem želel sugestirat, da naj switch od caps locka prelota na željeno mesto. ;)

Brane22 ::

Edit: brainfart. Prepovršno sem bral. Sorry. ;o)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

DarwiN ::

Ne ne, sem želel samo izrazit svoje "sovraštvo" do caps locka, ki je po mojem mnenju najbolj nesmiselna tipka na najbolj praktičnem mestu. :) Sam sem si ga kar premapiral na control, tako kot je bil v časih pred IBM-ovo heretično spremembo. Tako da sem želel sugestirat, da naj switch od caps locka prelota na željeno mesto. ;)


Sej ni treba menjat stikal enega z drugim.. Baje jih je potrebno samo razstavit in ponovno sestavit ter zalotat nazaj na svoje mesto, in potem kar magično prenehajo pingat...

Ampak s samim stikalom ni nič narobe ... Potem bi pri menjavi pingala pač tista druga tipka, ki jo manj uporabljaš in s katero si jo zamenjal..
Tako pa je stikalo le nerodno zalotano oziroma vzmet stoji pol stopinje pod napačnim kotom, ali karokli že..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PNG ::

https://www.massdrop.com/buy/topre-real...

13 komadov na voljo, navali narode.

Vaseer ::

Kaj mislite o tipkovnici Das Keyboard 4 Professional?

Brane22 ::

Zakaj rabiš USB3 na tipkovnici ?

Misliš tooooolk hitr tipkat ? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

PNG ::

Nič posebnega ni. Opozarjam te, da ima spodnja plošča oster rob in te zna rezati v dlani med tipkanjem. Jaz ti je ne bi priporočal.
««
6 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925138 (1342) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212954 (10612) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305772 (2278) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16048060 (42670) LordPero

Več podobnih tem