» »

Računalnik mi zmrzne

Računalnik mi zmrzne

1
2
»

solatko ::

Za napajalnik bi moral vseeno dati, saj bi ti vsak povedal, da je tisti, ki si ga imel, enostavno prešvoh.
Zaradi tega imaš lahko težave tudi naprej, saj so se komponente na MB veliko bolj trošile in s tem pregrevale, kot, če bi bilo napajanje vredu.
Za težave, ki jih imaš, rabiš malo več znanja, saj moraš dati skoz vse testiranje komponent, da se ugotovi, katera dela probleme.
Najprej pa bi jaz posodobil bios, če to ne bo pomagalo, pa en orenk servis (če imaš kakšnega kolega, ki se na zadeve spozna, boš prišel ceneje skozi).
Delo krepa človeka

dinho1992 ::

solatko

Ja,saj vem,da je bil prešvohen,samo me res raspizdi,ko ne vem kaj je narobe.Bom malo potestiral rame.

solatko ::

Poišči temo o iskanju napak in se drži tam napisanih pravil. Bodi pazljiv, da ne boš naredil več škode, kot bi te stalo popravilo v kakšnem servisu.
Delo krepa človeka

amigo_no1 ::

Zelo mi je čudna tako velika razlika temperatur iz obeh slikc (nov vs star psu).

dinho1992 ::

Rami so OK,kaj trdi disk se da s čem potestirat?!

solatko je izjavil:

Poišči temo o iskanju napak in se drži tam napisanih pravil. Bodi pazljiv, da ne boš naredil več škode, kot bi te stalo popravilo v kakšnem servisu.


Zdaj sem komaj videl ta post,hvala za info.

Ve kdo kako temo,kjer bi bile večina stvari opisanih?!

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Kaj trdi disk se da s čem potestirat?!

Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov

dinho1992 ::

Trdi disk je po mojem OK,preverjeno v speedfanu.Mi je pa sumljivo,kot je že en omenil,temp3 je -120 in zanimivo,da je ves čas ta temperatura.

solatko ::

To ni senzor kompatabilen s programi, poglej temperature v bios-u. V temah, ki so spodaj v Vredno ogleda, je kar nekajkrat opisan postopek, testiranja komponent. Malo poišči.
Na kratko pa - posodobi bios, navodila imaš v priročniku, potem odklopiš vse kable iz napajalnika na matično ploščo, vstaviš en RAM, CPU in grafiko. Mašino zaženeš, če prideš v bios, pusti v bios-u nekaj minut in opazuj temperature.
Če bo vse v redu, ugasneš, izklopiš oba napajanja plošče, dodaš drugi RAM in ponoviš vajo.
Če še vedno ne bo nič sprememb, mašino ugasneš, priklopiš sistemski disk in poženeš mašino. Ob postavitvi sistema, počni tisto, pri čemer največkrat mašina zmrzne, če ne bo, dodaj še DVD in ponovi, tako delaš z vsako komponento (če imaš kakšne adapterje, kontrolerje, tv in zvočno kartico....), dokler se ne pojavi tisto, kar te moti. Potem vzameš tisto komponento, pri kateri se je zgodilo ven in laufaš brez.

V primeru, da nič od tega ne spremeni stanja, je okvara na matični plošči, kar je lahko posledica slabega napajalnika.

amigo_no1 - to je popolnoma normalen pojav, pri podhranjenosti se sistem precej bolj greje, napajalnik je bil ravno na meji, da je zadeve še kolikor toliko poganjal.
Delo krepa človeka

dinho1992 ::

Po tem kar si napisal,sem vse bolj mnenja,da moram računalnik peljat na servis,kaj se bom nekaj zajebaval,če ne vem kaj je narobe.

solatko ::

dinho1992 - Za samo diagnostiko boš dal 20-30€, če ti bodo samo povedali kaj je narobe in boš potem sam popravljal, če ti bodo popravili oni, boš plačal popravilo, diagnostika je v večini všteta v to.
Delo krepa človeka

dinho1992 ::

solatko je izjavil:

dinho1992 - Za samo diagnostiko boš dal 20-30€, če ti bodo samo povedali kaj je narobe in boš potem sam popravljal, če ti bodo popravili oni, boš plačal popravilo, diagnostika je v večini všteta v to.


Ni predrago,glede na to,da ne bom rabil molit,da ne bi zamrznilo.Hvala vseeno za trud!

Samo eno vprašanje še,kaj če je grafa hin?!

Zgodovina sprememb…

xxxgeekxxx ::

Ja vprašaj koga če ima kako staro grafično pa probaš z drugo. Pač glej da neboš agp grafične v pci-e tiščal ;)
Ke te češ

dinho1992 ::

xxxgeekxxx je izjavil:

Ja vprašaj koga če ima kako staro grafično pa probaš z drugo. Pač glej da neboš agp grafične v pci-e tiščal ;)


Sem našel doma staro grafično GeForce2 MX400,bom poročal.Saj vem da bi blo bolj na easy pelat na servis,samo pol pa sem brez kompa par dni,da mi ugotovijo,da je grafa hin.Pa še šola je,pa rabim računalnik:D

dinho1992 ::

dinho1992 je izjavil:

xxxgeekxxx je izjavil:

Ja vprašaj koga če ima kako staro grafično pa probaš z drugo. Pač glej da neboš agp grafične v pci-e tiščal ;)


Sem našel doma staro grafično GeForce2 MX400,bom poročal.Saj vem da bi blo bolj na easy pelat na servis,samo pol pa sem brez kompa par dni,da mi ugotovijo,da je grafa hin.Pa še šola je,pa rabim računalnik:D


Grafična ne paše na mojo matično,žal>:D

dinho1992 ::

v 3d marku sem testiral in mi vedno freezne in sicer pa cerka 2 minutah lol

burek17 ::

Ker imam tut js podobne probleme z računalnikom - pregrevanje in zamrzovanje, bom kar tuki pisal, da ne delam nove teme brezveze. In sicer računalnik, ki je star 2 leti, se mi je že lansko poletje začel občasno pregrevati, včasih pa je potem tudi zmrznil, če sem imel odprtih preveč stvarih naenkrat oz. take ki so pač "obremenilne" za računalnik. Potem sem si naložil SpeedFan in ugotovil da je težava res v pregrevanju in verjetno slabem delovanju ventilatroja oz. neki v tem smislu. "Normalna" temperatura je očitno do 50 stopinj, potem pa se pokaže tista slikca ognja in kmalu začne laufat ventilator (tam okoli 53). Večinoma se potem tam nekje ustali temperatura in ko zaprem te stvari ki povzročajo pregrevanje se spet spusti pod 50. Dostikrat se mi pa zgodi da se računalnik še naprej pregreva in če temperatura naraste na okoli 70 stopinj enostavno zamrzne in mu živ bog več ne pomaga razen seveda da ga še 1x prižgem. No ok, to use skupaj mi je še nekako jasno, pač sem ga preobremenil (odpru preveč stvari hkrati, al pa kašne igrce ipd.) in verjetno ventilator slabo dela, ker se je nabral prah al karkol in ga bo treba spucat. Ampak naslednja stvar se mi pa zdi res nelogična, neumna in je nikakor ne morem razumet in me zelo razjezi. In sicer, če pustim računalnik pri miru par minut, torej ne premikam niti miške niti nč, se mi tudi začne pregrevat in kasneje zamrzne. Če karkoli pritisnem ko se pregreva, se spet začne lepo nazaj hladit na normalno temperaturo. Potem sem ga spet pustil in imel prižgan SpeedFan in vidim, da nekje 3-4min je use normalno CPU Usage je okoli par % temperatura pa normalna okoli 45 al pa še manj. Potem pa se kar naenkrat CPU usage poviša na 30-60% al pa še več, računalnik se seveda začne pregrevat temperatura pa se viša dokler mi ne zamrzne. In kot sm omenu, če karkoli umes pritsnem al pa premaknem miško se CPU usage spet spusti na par % računalnik pa se začne ohlajat in je spet use uredu. Zdej pa nej mi nekdo prosim pove, koji k**** ni jasn mojmu računalniku oz. kaj ga mot, da se pregreva če enostavno ne počnem čist nč in ga pustim pr mir?? Kot sm že gor reku, razumem da se pregreje in zamrzne če ga preobremenim in razlog je verjetno ventilator, ter da ga bo treba spucat, ker se je nabral prah ipd. Ampak da se pregreva in zamrzne če ne delam nč? to mi enostvno ni jasno. Če ga normlano uporabljam - torej nimam odprtih preveč stvari - pa dela čisto normalno in se ne pregreva. Tko da bi lepo prosu zdej, če mi kdo razloži to situacijo, kaj je narobe in kaj bi moral narest, da to uredim. Pa nej še povem da se na računalnike bol slabo spoznam, se pravi znam ga čist normalno lepo uporablat in vse, ampak se ne spoznam na računalniške dele, strojno opremo in podobne zadeve, tko da ne me kritizirat u smislu, ja kako da nis vedu tega pa tega.. + probajte mi na čim bolj enostaven način razložit.

kaj ne zna noben odgovort?

kaj ne zna noben odgovort?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: burek17 ()

burek17 ::

lol, zakaj če neki nouga napišem, gre še v prejšnji komentar
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova grafična ne dela (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
584779 (3908) solatko
»

Težava za grafično kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
132642 (2185) BorutK-73
»

Ali je kriv procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
392781 (1856) PIK7
»

računalnik včasih začne "preskakovati" - zvoku in sliki se začne zatikati in "kolcati

Oddelek: Strojna oprema
432064 (1732) solatko
»

Računalnik se ugasne med igranjem igric! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
577398 (4270) engelman

Več podobnih tem