» »

Računalnik se ugasne med igranjem igric!

Računalnik se ugasne med igranjem igric!

«
1
2

gapa17 ::

Lepo pozdravljeni!
Imam majhen problem z igranjem iger, saj se mi vedno med igro ugasne racunalnik (cod2,cod4,cod5). Ko zazenem igro se vse dobro deluje, po približno pol ure pa se racunalnik popolnoma ugasne. Potem ko se ugasne, ga lahko takoj spet uzgem in deluje naprej normalno.Lahko sem na internetu, poslušam muziko, gledam filme, ko pa grem v igro, se to znova ponovi. To se je zacelo, ko sem k dvema diskoma(C in D) dodal se enga z 320 GB prostora. Ob tem sem ze nabavil novi monitor ( prej sem imel Samsung SyncMaster 930 BF, sedaj pa imam Samsung SyncMaster 245B Plus), zvočnike in tipkovnico. No, poizkusil sem z tem, da sem izkljucil novi disk, ampak problem ni izginil. No zato sem se odlocil, da se bom obrnil na vas.

Procesor: Intel Core2 Duo E8400 3GHz,
2,00 GB Rama,
Matična plošča: Asus P5KPL-CM,
Grafična: ATI Radeon HD 2600 PRO,
Zvočna: Speedlink 5.1 PCI.

Če še potrebujete kakšen podatek, prosim napišite.

Že v naprej se Vam zahvaljujem za vse odgovore. LP, Gašper

jozekuch ::

Temperatura?
MaRe

Yohan del Sud ::

Napajalnik?
www.strancar.com

solatko ::

Problemi z podporo P31 chipseta 45 nm procesorjem. Prihaja ti do pregrevanja jedra. Rešitev problema je nabava matične plošče z vsaj P43 naborom ali zamenjava procesorja, ki je 65nm ( npr. 6600).

gapa17 ::

Solatko hvala! Procesor je že na 98 stopinjah.
Mi lahko priporočaš kakšno matično ploščo, ki bo ustrezala mojemu procesorju in bo imela še par prostih rež za rame.
(upoštevajte: 1 imam 2 diska, 1 je sata drugi pa je star model, torej isti kabel kot ga ima cd/dvd enota)

Hvala za pomoč!

R-S-LoVe ::

Kaj pa kakšna nova verzija biosa?
Preden seveda zamenjaš ploščo.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

solatko ::

Pri večini plošč s P31 in G31 chipseti se pri obremenitvah 45nm procesorjev, le ti obnašajo čudno, šele od P43 so polno podprti, za plošče pa poglej pri trgovinah AGT, AENA, MIMOVRSTE, DINOKOMP..... saj so cene in ponudba zelo različne, jaz bi vzel ASUS P5Q PRO okoli 100€, saj ima vse kar potrebuješ. Ali pa tole: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

paljer ::

Kaj pa če bi najprej poskusil pravilno hladnilnik na CPU pritrditi?

Valvoline ::

A ti ventilator dela ?

gapa17 ::

Ventilator dela dela, nameščen pa je tudi pravilno :/

ABX ::

Solatko hvala! Procesor je že na 98 stopinjah.


Tukaj je problem.

Odstrani hladilnik, očisti vse in na novo nanesi dobro pasto.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

gapa17 ::

Solatko, a mi lahko prosim poves kaksna je normalna temperatura mojega procesorja??

solatko ::

Med 40 in 70 stopinj celzija, odvisno od obremenitve, vse kar je čez, je posledica nepravilnega hlajenja ali pretiranega navijanja, brez ustreznih hladilnikov. Prescot procesorji so znani po toploti, vendar mi nikoli ne preseže 65 stopinj.

gapa17 ::

Jaz sem namazal novo pasto in imam 75 stopinj celzija... Res pa je, da imam ventilator, ki sem ga dobil z procesorjem in verjetno ne hladi dovolj. Zato nameravam kupiti nov hladilnik in bi prosil če katerega priporočaš. Hvala!

solatko ::

Do določene stopnje navijanja je stock hladilnik čisto zadosti, vendar mora biti zračenje ohišja primerno, saj če imaš normalno ohišje je zaradi zadrževanja toplega zraka na vrhu, pri računalniku na kupu napajalnik, procesor, rami in DVD enota, ki vsi pomenijo določeno gretje. Pri ohišjih, kateri imajo napajlnik spodaj (antec 300 in podobni), je samo zaradi tega, toplota na procesorju tudi do 10 stopinj nižja, če pa imaš kable v kepi na sredini mašine je pa še toliko slabše. Najprej si zloži kable ob steno ohišja, poskrbi za en ventilator, ki bo odvajal vroč zrak čim bolj pri vrhu ohišja, en ventilator na sprednji strani, ki bo dovajal svež veter in bodo tudi temperature dosti nižje, potem šele razmišljaj o novem (dražjem) hladilniku. Z nakupom novega procesorskega hladilnika, ne boš bistveno znižal vročine, če ne boš uredil prezračevanja. Poglej kakšne so temperature, kadar odstraniš stranico.

hojnikb ::

Ka pa če odviješ procesor ?
#brezpodpisa

gapa17 ::

Stranico imam tako ali tako odstranjeno :) Kable imam v kepi na sredini mašine in jih bom probal dati bolj na stran potem pa bom sporočil temperaturo. Sicer pa procesorja ne navijam.

solatko ::

Najbolje, da razkoplješ cel računalnik, speleš kable čim bolj ob ohišje (kakšne plastične vezice so primerne za pritrjevanje) in potegneš samo toliko kabla, da prideš s konektorjem do naprave, ko odpreš ohišje, kabli praktično ne smejo biti vidni. Ko boš naredil to (za tiste, ki to obvladamo, je potrebno cca 15 minut časa, ti boš morda porabil uro ali dve, vendar se splača), poskrbi še za dovajanje in odvajanje zraka, potem pa poročaj, lahko pa nalimaš tudi kakšno slikco.

gapa17 ::

Kable sem speljal koliko sem pač lahko blizu ohišja. Vse bolj pa se mi zdi, da ni krivo samo to. Npr., sedaj sem pustil računalnik nekaj časa povsem izklopljen. Ko sem končal s kabli, pa sem ga na novo zagnal in pogledal temperaturo. Temperatura je se vedno okoli 70 stopinj celzija. Če bi bila takšna temperatura med igranjem zahtevnejših iger, me nebi motilo. Ampak da je taksna temperatura že takoj na začetku, ko komaj zaženem računalnik, se mi pa zdi malce čudno. Verjetno ni kriv ventilator, saj je izdelan prav za ta procesor. Računalnika pa tako ali tako ne navijam, da bi potreboval novega. Mogoče je pa res kriva matična plošča, kot si že na začetku povedal. LP Gašper

solatko ::

Si pasto namazal pravilno, da nimaš kakšno nogico hladilnika odtrgano ali premalo pritrjeno na MB in ti ta visi postrani, potem ti hladi samo del procesorja.

ABX ::

Si očistil površino CPU-ja in hladilnika preden si na novo dal pasto?

Definitivno je nekaj narobe pri inštalaciji hladilnika.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

gapa17 ::

Ja pasto sem popolnoma očistil površino CPU-ja preden sem na novo namazal pasto. Res pa je, da se mi ena od nogic pri hladilniku noče povsem pritrditi. No grem še vse enkrat preverit :)

wave ::

Hladilnik mora bit cel pokrit s površino procesorja!!

gapa17 ::

Na eni strani ni bil povsem pritrjen, kar se je vidlo že po pasti. No potem sem ga pa kar malce na silo pritrdil in mi je uspelo. Ko sem zagnal računalnik je bilo zadovoljivih 45 stopinj celzija. Hvala vsem za pomoč!

solatko ::

Zato smo tle, a ne.

gapa17 ::

No... Sicer sem rešil problem s temperaturo procesorja, računalnik pa se mi še vedno ugaša med igranjem iger. Sedaj pa res več nevem, kaj naj naredim. Probal bom priklučiti stari monitor, odklopiti disk, odklopiti zvočnike in vse kar imam novega, bom zamenjal s starim, kjer nisem imel težav s tem.

Rotaidal ::

No... Sicer sem rešil problem s temperaturo procesorja, računalnik pa se mi še vedno ugaša med igranjem iger. Sedaj pa res več nevem, kaj naj naredim. Probal bom priklučiti stari monitor, odklopiti disk, odklopiti zvočnike in vse kar imam novega, bom zamenjal s starim, kjer nisem imel težav s tem.


med igranjem iger


Koliko časa igraš predno se ugasne?

gapa17 ::

Igram okoli 45minut do 1ure in potem se računalnik popolnoma ugasne. No sedaj sem poizkusil s starim ekranom in sem igral več kot 1 uro, nato pa sem sel pogledat če je kdo odgovoril. Sedaj grem igrat naprej in vam javim kaj se bo zgodilo. LP

gapa17 ::

Tole je rezultat



Hvala za pomoč!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gapa17 ()

gapa17 ::



Zole se mi je pokazalo, potem ko se je racunalnik skoraj ugasnil, saj sem ga mogel potem sam. Če ve kdo kako bi rešil ta problem, naj prosim napiše. Najlepše hvala!!

damjan11 ::

Malo poišči po netu za posodobitve tvojih driverjev....posebej za grafiko. Seveda bi najbolje bilo na novo naložiti cel sistem z novimi driverji in potem bi videl če bi šlo.



Moje mnenje

ABX ::

Preveri temperaturo grafične.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

gapa17 ::

Kje pa lahko preverim temperaturo grafične?

gapa17 ::

No sedaj sem posodobil driverje grafične in Vam javim če bom odpravil težavo. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gapa17 ()

ABX ::

Kje pa lahko preverim temperaturo grafične?


RivaTuner
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

stuff ::

Sam osebno bi si naložil Burnin test ter testiral grafično. Če ti zmernem, zamejaj grafiko.

gapa17 ::

Sedajle sem v programu BurnInTest testiral grafično in rezultati so taksni:

Test Name - Cycles - Operations - Result - Errors - Last Error
3D Graphics - 13 ----- 27350 ----- PASS ----- 0 ----- No errors
TEST RUN PASSED

Sicer se nikoli nisem delal s tem programom, tako da nevem če sem opravil pravi test.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gapa17 ()

gapa17 ::

Kje pa lahko preverim temperaturo grafične?


RivaTuner


Kje natančno pa jo lahko preverim?

gapa17 ::

Ugotovil sem, da je z mojo grafično nekaj narobe, saj sem v računalnik vstavil staro, ki pa je delala brez problema. Zatorej sem se odločil za nakup nove grafične. Še enkrat hvala!

brane01 ::

Prveri če ti napajalec lahk napaja novo grafo, če si dal staro not še ne pomeni, da nova ni OK. Koliko W napajalnik imaš in katero grafo si uporabil staro in novo?

ABX ::

Kje pa lahko preverim temperaturo grafične?


RivaTuner


Kje natančno pa jo lahko preverim?


Klikaj malo okoli, slej ali prej boš naletel na "Hardware monitoring".
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

gapa17 ::

Prveri če ti napajalec lahk napaja novo grafo, če si dal staro not še ne pomeni, da nova ni OK. Koliko W napajalnik imaš in katero grafo si uporabil staro in novo?


Mislim da je bilo z grafo res nekaj narobe, kajti imam novo in sicer Sapphire Vapor-X ATI Radeon HD 489O (1GB) in vse deluje brez problema. Preden sem kupil novo grafično, sem še prej preveril če bi bilo kaj drugače na močnejšem napajlniku, ampak se vedno je ostal problem. Tako, sedaj mi dela vse super. LP

gapa17 ::

Imam pa še sicer eno vprašanje ki se pravtako nanaša na grafično kartico in sicer na novo. Jaz sem kupil ko sem že v zgornjem postu napisal ATI Radeon HD 4890, ko pa grem v nastavitve kjer lahko spreminjas resolucijo in barvno kvaliteto mi zgoraj napise ATI Radeon HD 4800 Series. Zanima me če je to normalno. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gapa17 ()

bluefish ::

Je.

engelman ::

Dober dan.

Imam problem. Ko igram cod4 se mi po kakšnih 30min al manj ugasne računalnik. Računalnik je nov zato ne razumem v čem bi lahko bila težava. Začel se mi je ugašati tudi ko igram far cry 3.
Prosim za nasvet ali za rešitve uporabnikov z istimi problemi.

Sestava računalnika:

matična plošča: GIGABYTE GA-H77M-D3H
ram: 8GB
procesor: INTEL core i5 3570 3,4G
grafična: Sapphire Radeon HD 7870 GHz 2GB
napajalnik: LC Power 650W

cen1 ::

Poglej kakšne so temperature med igranjem.

mokasin ::

engelman je izjavil:

Dober dan.

Imam problem. Ko igram cod4 se mi po kakšnih 30min al manj ugasne računalnik. Računalnik je nov zato ne razumem v čem bi lahko bila težava. Začel se mi je ugašati tudi ko igram far cry 3.
Prosim za nasvet ali za rešitve uporabnikov z istimi problemi.

Sestava računalnika:

matična plošča: GIGABYTE GA-H77M-D3H
ram: 8GB
procesor: INTEL core i5 3570 3,4G
grafična: Sapphire Radeon HD 7870 GHz 2GB
napajalnik: LC Power 650W


Tu je tvoj problem verjetno.

hojnikb ::

a se zadeva ugasne tak kot da bi mu uzeu štrom al se pojav kak bsod in/ali kako štekanje prej ?
#brezpodpisa

einstein :P ::

@mokasin

"Tu je tvoj problem verjetno."

Ne, 650W je čisto dovolj za njegovo konfiguracijo. ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

miraldi ::

Lahko bi bil problem napajalnik. Samo jaz imam tudi poceni 650w napajalnik na podobnem sistemu pa nimam nobenih težav.
Koliko star napajalnik imaš? Mogoče mu gre h koncu..
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ugašanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
201612 (1398) Mafia cod 2
»

PC se ugaša, kaj še lahko stestiram....?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61080 (985) Han
»

Ugasanje racunalnika v igrah!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
381827 (1555) markxxx
»

Rač. med igranjem igre ugasne!

Oddelek: Pomoč in nasveti
281755 (1271) teddy81
»

Ugašanje računalnika med igranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
353541 (2608) Bostjan99

Več podobnih tem