» »

Računalnik mi zmrzne

Računalnik mi zmrzne

«
1
2

dinho1992 ::

Imam problem z računalnikom in sicer slika zamrzuje.Zamrzuje mi neredno,enkrat kar dolgo ne zamrzne,včasih pa neprestano zamrzuje.Pokaže se razpacana slika in mi ne preostane drugega kot reset.Kaj bi bil problem,morda grafa?!
Dogaja se mi med igranjem katerekoli igre,pa ni važno,če je stara igra,kjer bi moralo delat brez problemov ali pa pri novejših igra.

solatko ::

Poglej temperature grafične in procesorja.
Delo krepa človeka

svincnik1 ::

pregrevanje grafične kartice ali pa bo vsak čas šla po gobe in si boš umislil novo...

dinho1992 ::

S speed fanom sem počekiral:



Svinčnik,kako grafo priporočaš,če bo res treba it po novo.

StajercSSS ::

To niso velike temperature. Sem mel enega za porihtat, ko je mel grafo na 95°, ko je bil v čakanju (vžgan,nič se ni delalo na njem). Si odprl internet, je blo že na 110°. Je pa bla fora, da so ga meli rač naslonjenega na zelo vroč radiator. :))
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

xxxgeekxxx ::

Antiviruse skozi spusti katere maš. Pa kak registry cleaner, če je softverska napaka. Drugače pa si nekje napajalnik sposodi, pa poskusi z drugim (po možnosti boljšim)
Ke te češ

dinho1992 ::

Sem počistil s CCLEANER in pa s spyware doctor sem pregledal celoten disk,je našlo trojanca,tak da sem vse počistil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dinho1992 ()

xxxgeekxxx ::

Če nebo pomagalo pa najprej druge driverje za grafično, če pa še to ne pomaga pa windows reinstall. Če pa še potem ne pomaga pa je s strojno opremo nekaj narobe in lahko še samo ugotavljaš s katero. Po vsej verjetnosti grafična če ti sliko razmaže, lahko pa je tudi napajalnik.
Poskusi najprej driverje nove, če pa imaš najnovejše pa daj starejše gor.

Kdaj pa ti je začelo to delat? Si kaj inštaliral, kako strojno opremo menjaval?

Za temp grafične med igranjem si inštaliraj MSI Afterburner, pa si OSD vklopiš, da ti med igro kaže temperaturo, če se res pregreva, ker pri sliki ki si prilepil nevem če si med idle slikal ali takoj po igranju igre? Če si v idle slikal potem nekaj ni v redu, tako da sklepam da si po igranju?
V glavnem potegni MSI Afterburner pa z OSD spremljaj temperaturo grafe ko boš igral.
Ke te češ

dinho1992 ::

To že skoz dela,od nakupa kompa.Dolgo časa nisem igral kake igrce.Zdaj pa me je spet malo prijelo :))

xxxgeekxxx ::

Sam si sestavil ali si sestavljenega kupil?
Ke te češ

solatko ::

Povej osnovne karakteristike sistema - CPU vidim, da imaš 8400, katero matično ploščo (če je slučajno s starejšim chipsetom - pred p41, potem je problem tu. Plošče pred tem chipset-om, namreč niso popolnoma kompatabilne s tem procesorjem), napiši katere RAM-e, napajalnik, grafiko.
Delo krepa človeka

dinho1992 ::

Ja,res je ima chipset p35.Rami so DDR2 2x2GB,grafa je geforce 9800gt 512MB.Napjalnik je 350W.

Samo če je bigbang sestavil računalnik,ne vem zakaj ne bi bil kompatibilen:D

solatko ::

dinho1992 - Oni ne sestavljajo računalnikov, so jih pa prodajali večino Comtronove pod oznako Tron, z Asrockovimi MB, slabimi napajalniki in z odličnim procesorjem in grafično.
Prvo kar je, nabavi močnejši napajalnik - vsaj 600W, če boš vzel LC, ali 500W kakšne bolj priznane firme.
Poglej na stran proizvajalca matične, če je vstavljeni procesor, compatabilen (če ga ni na spisku, je problem lahko to). Naši trgovci so namreč kupovali velike količine, poceni MB, potem pa so metali not procesorje, ki jih te plošče ne podpirajo v celoti. Vse 775 procesorje, podpirajo samo plate od chipset p41 naprej.
Delo krepa človeka

dinho1992 ::

Aha,torej napajalnik,upam da ni predrag.

Sem pogledal,procesor E8400 je na seznamu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dinho1992 ()

dinho1992 ::

solatko

Ja,kaj naj pol vzamem,600W ali raje kaj bolj močnega.

Gledal sem ta dva:

600W:
46evrov

http://www.mimovrste.com/artikel/240002...

750W:
96evrov

http://www.mimovrste.com/artikel/240002...

Je kar velika razlika v ceni,je pa res,da je 150W več in tudi zelo lep je 750W:D

dinho1992 ::

Lej ga zlomka,še enega sem pozabil in bo mislim najbolj primeren:

650W:
60 evrov

http://www.mimovrste.com/artikel/240003...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dinho1992 ()

solatko ::

Ta zadnji bo več, kot dovolj. Poglej pri Funtech ali PC Plus, se mi zdi, da so cenejši, drugače pa bo dober - gledat moraš A na +12V linijah in ta ima 2x 19A.
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

dinho1992 ::

Hvala ti,zalo si mi pomagal;)

kokos25 ::

Solatko, od kje ti informacija, da čipset p35 ne deluje kompatibilno z E8400. ne lapaj u tri krasne, lepo prosim. Je že res, da asrokove plate niso bile do nedavnega nič posebnega, ne govori pa, da je čipset pred p41 slab....jz že3 leta na gigabajtki p35 ds4 furam e8400 in do danes brez problemov, ta čipset fura še c2q 9770 (al kokrkol je že, vem pa da je 1600MHZ).

bios nadgradi na svoji plati, pa boš pr napajalniku pršparal...samo to je problem...
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kokos25 ()

dinho1992 ::

kokos25

On si je vzel čas za mene,ti pa ga zdaj nekaj napadaš.On je car:))

kokos25 ::

zadnji stavek preber, kaj sm ti napisal, pa boš pršparal za nov napajalnik...kje si pa že vidu, da bi slika zmrznla zarad napajalca?
Ni vse čas, pomembno je dejstvo...
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

dinho1992 ::

Ja,sem zdaj opazil.Ja,zakaj pa ne bi moglo zmrznit,če ni dosti moči,ne more laufat,je nestabilno

solatko ::

kokos25 - Do chipset-a p41 podpirajo vse procesorje 45nm izdelave v polni kompatabilnosti, novejše procesorje, pa sicer podpirajo, vendar se pojavljajo težave. 100%-na kompatabilnost pomeni, nobenih težav zaradi neujemanja stare in nove tehnologije. Preberi si malo več na intelovih straneh, potem pa napadaj.

Preberi si kakšen napajalnik ima za konfiguracijo, že v osnovi je vse delalo na 98%.
Poglej si napetosti v idle na sliki, ki jo je pripel.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

kokos25 ::

Dinho1992 Če je fuč napajalnik, se komp resetera sam in ne zmrzne....

Solatko, pardon, če si to razumel kot napad, vendar zato so popravki v biosih in glej ga zlomka, na p35 furaš use proce 775 tud 1600MHZ FSB...(če je proizvajalec dal popravek)...ampak s e8400 pa res nebi smel bit problemov...
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

dinho1992 ::

Očitno oba obvladata zadevo,ne se kregat:)

kokos25 ::

no dej, zdj pa povej kero plato maš...točno, pa ti dam link do biosa, pol pa boš lahko do 5 zjutraj fural cod1,2,3,4...;)
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

Duhec ::

... in pripravi drug odgovor, če ima plata že zadnji bios.

kokos25 ::

...če je plata stara 3 leta (nimam pojma kok je res) in če mu od začetka ne dela, oz. mu zmrzuje in če ni nikoli updejtal bios...probej me drugač zategnt...
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

solatko ::

kokos25 - Razumel sem kot tvoj nepopoln odgovor in pomanjkljivo znanje s tega področja. Kot prvo - slab napajalnik pomeni, da deluje pod večjo obremenitvijo, kot je to normalno. 350W nn napajalnik, ne more normalno poganjat e8400 in dosti močne grafike, poganja zadovoljivo, vendar je postal utrujen (utrujenost materiala ob konstantni uporabi na maximumu). Zato bo sistem z novim močnejšim napajalnikom, delal dosti bolje.

Popravki biosa na starih ploščah, ne morejo v celoti nadomestiti manjkajočih ukazov, ki jih pač starejši chipset nima. Če nebi bilo tako, nebi izdajali vedno novih in novih chipsetov, za enake procesorje po podnožju. Tudi najnovejši SB procesorji, bodo imeli težave s ploščami 61, oziroma obratno, plošče bodo imele težave z novejšimi proci. Tako je in probleme delno popravijo s popravki bios-a, ni pa to vedno 100%-no, kar se od sistema pričakuje.

Plošča je stara 4-6 let, takrat je bil namreč ta chipset, je pa verjetno računalnik kupljen precej pozneje, saj je procesor prišel ven pred dobrimi dvemi leti in pol.
Mi smo te procesorje ugrajevali na plošče s chipsetom p45 in vse še danes dela brez problema, je pa res, da so bile te plošče krepko čez 100€, saj je bil to najdražji chipset za 775 in je bil narejen ravno za te prihajajoče nove dvo in štiri jedernike podnožja 775.
Delo krepa človeka

dinho1992 ::

Ja,mam MSI P35-Neo(MS-7360)

kokos25 ::

solatko, moje znanje je zelo šibko kar se tiče računalništva (to si že sam potuhtal), zato predlagam, da dinho 1992 najprej kupi nov napajalnik, potem mu ob enakih problemih ponovno svetuješ, kaj za vraga bo zdaj treba zamenjat in tako dalje,...
Še enkrat, lahko ti ta moment pošlem moj sistem pofotkan posnet kako deluje P35 in 8400....ne si metat pesek v oči, p45 je zato vn pršu, da je folk takoj to kupu, razlike pa minimalne, za navadnega uporabnika nerazumevajoče, ampak sosed pa ma, a ne...

Glede napajalnika, ja, nov, močnejši bolši kakopak, ampak njemu že od nakupa serje...

če je to ta plata, le pogumno, če nisi ziher...pa raj ne...najdi pod suport bios in ga naloži, če tega še nisi delal, potem to prepusti strokovnjakom ali pa reskiraj...enkat je treba...
http://www.msi.com/product/mb/P35-Neo.h...

pardon, pod download, ne pod suport...
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kokos25 ()

xxxgeekxxx ::

Če nisi 100% kako se bios flasha raje daj nekomu ki zna. Če boš pa napajalnik kupil pa ti svetujem, da raje kot da LC kupiš si ga sam doma naredi bo boljše delalo :P
Pri napajalniku sem 1x šparal pa nikoli več. Daj 20€ zraven pa kupi neko firmo pa maš mir.
Ke te češ

Duhec ::

dinho1992 je izjavil:

Ja,mam MSI P35-Neo(MS-7360)

Daj, povej še katero verzijo biosa imaš, da bo bolj jasno.

solatko ::

kokos25 - Dej si dopovedat, da ta sistem rabi 300W+, misliš da jih ob obremenitvi dobi dovolj. Ti verjetno na svojem sistemu nimaš 350W nn napajalnik in tudi noben idiot, če mu ne bi šlo za extra dobiček, ga ne bi dal not (bilo je kupljeno ohišje z napajalnikom za cca 30€ v maloprodaji, večkrat videno in popravljeno.
Kar se tiče chipset-ov, bom zaenkrat še zaupal Intel-u in ne tebi, če prav ti vse deluje v redu (zato sem mu tudi predlagal zamenjavo napajalnika). Pri zahtevnejši uporabi pa pride velikokrat do neskladnosti in sesuvnju sistema (zakaj misliš, da imajo delavne postaje kompletirane sisteme, glede na CPU - tam ne boš našel novih procesorjev na starih platah - obratno gre).

Tudi zato sem mu napisal, menjaj napajalnik, preglej kondenzatorje ( na teh platah so še navadni ), preveri RAM-e, saj je za te težave, krivec eden od teh dejavnikov.

xxxgeekxxx - ne pretiravaj. Po 300+ vgrajenih LC napajalnikih in niti eni reklamaciji, je bistvo samo v tem, da ima dosti močne 12V - ne linije, kar pa z njegovim starim napajalnikom niti slučajno ni slučaj.
Delo krepa človeka

kokos25 ::

solatko, vem kaj hočeš rečt glede napajalnika...sam spet si v temo brcnu glede kondenzatorjev...(na teh platah si reku) na moji p35 niti enga navadnega...http://www.gigabyte.com/products/produc...
aha, šele zdj vidm, da ma poba 350w. dobro, lc 600 bo kar soliden glede na zdajšnji model...drugače pa kak corsair http://www.mimovrste.com/artikel/240003...

Ampak dej si dopovedat, da je kriv za sesuvanje izključno Bios
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kokos25 ()

solatko ::

kokos25 - Spet brcaš v temo, sam si dal link do njegove plate in lepo se vidi, vsi kondenzatorji so stari. No in sedaj vidiš tudi glede napajalnika, sej počasi se boš pa naučil cele poste čitat.
Ajd L.P.
Delo krepa človeka

dinho1992 ::

Bios je 1.90.Je pa finta,da mi biosa niti ne gre loadat,kar nekaj zašteka,piše not responding,pa sem imel verjetno1 uro vžgan ta program,preko katerga gre ta upgrade za biosa.No,zdaj pa spat počasi:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dinho1992 ()

xxxgeekxxx ::

Corsair napajalnik kupi, pa maš mir.

@solatko LCja ti ni nihče reklamiral, ker se tega s***** ne splača reklamirat ;)
Ke te češ

solatko ::

xxxgeekxxx - Če bi se mi dalo, bi pogledal v arhiv in ti navedel točno cifro, koliko je bilo v tem času reklamacij na brand name napajalnikih, pa se mi ne da prepričevati, prepričanih. Cca 300 LC-jev je že več kot dve leti v pogonu in še danes delujejo normalno (5 jih je bilo, zaradi nakupa novih in dodatnih grafičnih kartic, nadgrajenih z močnejšimi), drugih problemov pa ni bilo.

In ne govori, da se reklamacije ne splačajo, saj prinesejo stranke nazaj pokvarjeni čitalec kartic in zahtevajo novega, cena je pa celih 5,20€.

Ravno pri Corsairu se je pojavilo precej reklamacij, saj jih delajo 3 tovarne in iz ene, je prihajal šrot.
Enermax je imel pred parimi leti celo serijo za v smeti (napajalniki čez 100€).
Nekatere firme so delale napajalnike za profesionalno uporabo in to so bili praktično večni, vendar so te časi že pred nekaj leti minili in ostali so samo spomini, visoke cene in ime.

LC napajalniki imajo že kar nekaj let standardno kvaliteto, tako glede stabilnosti linij, kot glede kakovosti izdelave, pa tudi p/p so med boljšimi, je pa res, da moraš pred nakupom vedeti, kako močne linije rabiš (važne so 12V-ne, ostalo je več ali manj šminka).

Odlični so napajalniki OCZ serije ZT, ki pa so za navadne uporabnike malo predragi, imajo namreč samo eno 12V linijo od 45A naprej. Jih je pa pri nas težko dobit.
Delo krepa človeka

dinho1992 ::

solatko

Pa niti niso tak dragi,sem našel enega takega za 105 evrov,ima 62 amperov!To je pa že kar dosti ne;)

Pa dobiš tudi pod 100 evrov 650W,ki ima 54A,to ni tak drago.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dinho1992 ()

solatko ::

Če si lahko privoščiš 40€+ ti priporočam, za tvoje potrebe bi bil tisti iz Funtecha dovolj.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

dinho1992 ::

solatko

Torej če dam napajalnik v mojo mašino,ne rabim nadgradit biosa...ne vem,kak se to dela,to pa je kar občutljiva stvar,moraš vedet kaj delaš, zato ne bi rad štoral po biosu.

solatko ::

S starim napajalnikom se ne loti nadgradnje, ker bo v primeru, da ti freezne med nalaganjem, MB za v smeti ali pa drago zamenjavo bios chip-a.
Najprej nov napajalnik, če bo vse v redu delalo, pustiš bios pri miru.
Če bo potrebno flashat bios, se slišimo takrat.
Delo krepa človeka

dinho1992 ::

Hvala,všeč so mi konkretni odgovor,ne pa neko nakladanje..hvala ti;)

dinho1992 ::

Hvala ti,napajalnik je na varnem in dela super,sem takoj stestiral...refreshal sem namreč rating-pri starem napajalniku mi je friznilo,tu pa ni problema,pa tudi s speed fanom sem probal,razlika je očitna:
Star napajalnik:


Nov napajalnik:


:D

dinho1992 ::

Pa ravno tega sem se bal,spet mi je freeznil,pa ne me sezuvat.

;(;(;(;(

StajercSSS ::

Nič čudnega. Sem na hitro temo skozi prevrtel. Oni zgoraj te je fajn nategnil s tem,da za napake takoj obtoži napajalnik (čeprav, če si res mel 350w, se je splačalo kupit novega). To je isto, kot da bi ti težko dihal, pa bi ti dohtar s prve rekel, da rabiš presaditev pljuč. :D Napaka se najprej diagnosticira, pol se odpravlja. Če sam ne veš, pelješ k kolegu ali na servis, oboje nekako enako stane, 6xpack piva/5€ diagnostika.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

pi pawr ::

Zakaj je pa temp3 -128C?

Kaj pa če je kater senzoor fuč in preventivno zmrzne/ugasne računalnik?

solatko ::

StajercSSS - preberi bolj počasi, glede na to, da mu je že od začetka delalo sranje, je v prvi vrsti osumljen 350W nn napajalnik, tako, da na dane podatke, je dobil zadovoljiv odgovor, kar se vidi tudi po priloženih slikah - stanje je neprimerno boljše. Kje so še vzroki, pa seveda, brez dobrega pregleda mašine, ni možno ugotoviti 100%-no.
Smo na forumu in ne v delavnici.
Sama zadeva, bi na specifikacije morala delat b.p.
Delo krepa človeka

dinho1992 ::

Torej sem dal 60 evrov za napajalnik,pa sem na istem,kot prej...no, razen 60 evrov manj v žepu :)). Hvala!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova grafična ne dela (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
584831 (3960) solatko
»

Težava za grafično kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
132663 (2206) BorutK-73
»

Ali je kriv procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
392802 (1877) PIK7
»

računalnik včasih začne "preskakovati" - zvoku in sliki se začne zatikati in "kolcati

Oddelek: Strojna oprema
432078 (1746) solatko
»

Računalnik se ugasne med igranjem igric! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
577424 (4296) engelman

Več podobnih tem