» »

Kako si vi dvignete samozavest?

Kako si vi dvignete samozavest?

1
2
»

Tear_DR0P ::

najprej grem na WC, tudi če me ne tišči, ampak ko bo kriza me sigurno bo in je bolje da se prej olajšam. Potem pa se postavim pred ogledalo, se pogledam in se takoj zavedam da mi lahko vse uspe, ker sem tako pameten in lep.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

galu ::

Tear_DR0P je izjavil:

najprej grem na WC, tudi če me ne tišči, ampak ko bo kriza me sigurno bo in je bolje da se prej olajšam. Potem pa se postavim pred ogledalo, se pogledam in se takoj zavedam da mi lahko vse uspe, ker sem tako pameten in lep.


Well... Umm... Kaj ima lulanje veze s samozavestjo? A to da maš izgovor, da se greš pred ogledalo občudovat? :D
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

jype ::

Sej da si lep vidiš po tem kako te drugi gledajo, če samega sebe je to itak brez vsake reference.

Se pa po drugi strani v ogledalu dobro vidi, koliko si pameten.

echo ::

Glumiš samozavest.
Spustiš ramena, globoko vdihneš in izostriš pogled. Preostanek telesa sledi, samozavestnemu telesu sledi um in tako naprej.
Kakšen je vzrok nizke samozavesti?
Ti manjka poguma pri babah? Zagona v vsakodnevnih malenkostih? Ti manjka pokončnosti okoli nadrejenih?

Yohan del Sud ::

Grem še korak naprej od simsa (bemtiš dober odgovor, kot nalašč za v2), res manjka pozitivnosti tu okrog, pa brez sarkazma tokrat:

Temna stran:
- imam nedokončano hišo, ni še mansarda zrihtana, improvizorij kuhinja ... (peče pa hudirja dobre slane krompirjeve polovičke)
- 2 avta stara, ki razpadata, (pa sem se jih naučil z levo roko popravljat)
- tečno žensko, ki mi ne da sexsarit (hvalabogu nimava otrok, bi bili še bolj zjebani)
- pes mi nonstop serje po dvorišču (vsaj ne na sosedovem, uni klukec je res psiho)
- v službi me samo v glavo jebejo ... (ali tja ali pa v rit)

Svetla stan:

- Imam lastno hišo (sledi še vikend)
- sem dovolj situiran da imam 2 avta (in en od teh bo bmw čez par let)
- prekrasno žensko, ki me ljubi :D (in še vsaj za domače gospodinjtvo kolikor tolikor skrb)
- s psom se rekreiram in razvijam čut do živali (a guciguci kujo, na, bejž po palco, žvalce so zmeri bolj kul)
- imam v teh časih službo ... (v kateri se kaj tudi naučim, znanje pa nato uporabim pri ustanovitvi svoje firme, google, apple, evo mene)


Skratka, še enkrat, glej na dosežke s prave strani in jih pomnoži :D
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

Tear_DR0P ::

galu je izjavil:

Well... Umm... Kaj ima lulanje veze s samozavestjo? A to da maš izgovor, da se greš pred ogledalo občudovat? :D

ma lulanje je resen del, občudovanje samega sebe pa zajebantski del posta. to o lulanju sem slišal v enem intervjuju z Bojanom Adamičem. bojda so njemu, ko je bil še mlad in je imel hude težave s tremo, svetovali da mora pred vsakim nastopom iti na WC, vsaj lulat, tudi če ga ne tišči - ker na odru ga bo sigurno pritisnilo.

samozavest je en tak težaven koncept, ker predstavlja naše videnje sveta - oziroma kako mi mislimo da nas drugi vidijo. Reference o katerih govori jype, pomagajo samo pri popravljanju naše ocene, zaradi česar včasih biti rahlo zagledan sam vase nič ne škodi - česar se jype vsaj poslužuje, če ne celo zaveda :D

meni osebno pri samozavesti najbolj pomaga vaja - bolj kot vem da obvladam zadevo, pri kateri bom potreboval samozavest, več je imam. Kadar pa se spuščam v situacije na blef, predvsem poskrbim da je "all fun and games" pa da nihče ne more biti poškodovan - potem pa spet lahko nastopim samozavestno.

oh - in droge pri samozavesti ne pomagajo kaj veliko - AFAIK
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

innerspace ::

Ponavadi mi(pri eventualno nizji samozavesti) pomaga osredotocanje na nek miselni koncept, njegove izpeljave in aplikacije na to, cemur pravimo realnost, svet.

Takrat se ponavadi zgodi popoln(?) refresh mindseta in naenkrat postane vse totalno fascinantno!
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

Agitator ::

Samozavest serijsko. Saj nisem VW, da bi doplačeval.
Ne maram sveta, v katerm moraš zadovoljevati potrebe, ki jih je umetno ustvarila družba, samo zato, da te sprejemajo kot sebi enakega.

Bellatrix ::

Velik problem ne predstavlja le samozavest, ampak tudi zavist.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

galu ::

In kako si znižaš zavist?
Tako to gre.

jype ::

GaŁu> In kako si znižaš zavist?

Easy!

Kupiš novejšega BMWja!

galu ::

Oh, pa sem že pričakoval poduhovljen post...:'(

:))
Tako to gre.

jype ::

Če bi se rad z duhovnostjo rešil zavisti (vsekakor bo ceneje), potem se moraš prepričat, da mora tisto teslo z novejšim BMWjem kompenzirati premajhen penis. To je zelo pogost mentalni manever tistih, ki se jim zdi, da bi morali biti najboljši, pa niso.

Berserker ::

Z brezbrižnostjo (Balkan style) in poslušanjem heavy metal komadov, da mi doni v glavi še potem, ko se je potrebno soočit z problemom.

galu ::

Nisi upošteval vseh možnosti. Kaj pa če vozi on BMW 760Li in ima velik penis (recimo, da to izveš preko interneta)?
Uporabiš mentalni manever in se prepričaš da je peder, ali pokličeš bando bosancev, da mu ukrade avto?
Tako to gre.

Mesar ::

Berserker je izjavil:

Z brezbrižnostjo (Balkan style) in poslušanjem heavy metal komadov, da mi doni v glavi še potem, ko se je potrebno soočit z problemom.


Tega ni tako preprosto doseči :) ... brezbrižnost

jype je izjavil:

Če bi se rad z duhovnostjo rešil zavisti (vsekakor bo ceneje), potem se moraš prepričat, da mora tisto teslo z novejšim BMWjem kompenzirati premajhen penis. To je zelo pogost mentalni manever tistih, ki se jim zdi, da bi morali biti najboljši, pa niso.


Torej to ni rešitev :) povrh tega ne veš kak penis ima (in mene sploh ne zanima) tako, da obstaja tudi možnost, da ima večjega in še BMWja.

galu je izjavil:

Nisi upošteval vseh možnosti. Kaj pa če vozi on BMW 760Li in ima velik penis (recimo, da to izveš preko interneta)?
Uporabiš mentalni manever in se prepričaš da je peder, ali pokličeš bando bosancev, da mu ukrade avto?


Lol... sami sebi lagat... WIN!
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

jype ::

GaŁu> Nisi upošteval vseh možnosti. Kaj pa če vozi on BMW 760Li in ima velik penis (recimo, da to izveš preko interneta)?

Dobro zanj. Jaz pa jezdim kolo in obvladam Python in sem torej boljši v vseh pogledih.

GaŁu> Uporabiš mentalni manever in se prepričaš da je peder, ali pokličeš bando bosancev, da mu ukrade avto?

Po želji.

Mesar> Torej to ni rešitev :) povrh tega ne veš kak penis ima (in mene sploh ne zanima) tako, da obstaja tudi možnost, da ima večjega in še BMWja.

Zakaj ni rešitev? Važno je, da si samozavesten, ne kakšen avto ima on. Govorimo o tem, kako se znebiš zavisti.

galu ::

@Mesar
Lol... sami sebi lagat... WIN!


Ja, saj to je poanta tega mentalnega vorteksa ki ga je uvedel Jype.

@Jype
Po želji.


Če pa si rekel, da bi 1. možnost bila opcija človeka, ki misli da mora biti najboljši, ampak ni. Če pa BMW-ja vzameš, pa si definitivno najboljši.
Tako to gre.

[D]emon ::

Zanimivo, kako pri vseh takih debatah zakljucite s kurci. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Dragi ::

Mipe je izjavil:

Mater ste neumni. Pravi način za dvigovanje samozavesti, sploh tu v Sloveniji, je namreč degradiranje drugih!

Ne me tepst!

Quote for truth ^^

Drugače je pa najboljše, da se sploh ne družiš z ljudmi, ki ti zbijajo samozavest na prvem mestu.
Je dosti ljudi za spoznat, že samo v Sloveniji nas je 2mio.
Ko te nekdo začne tlačit v nič ga pošlji v 3pm in naveži nova prijateljstva. Če delajo isto ponovi postopek.

Najboljši, ampak RES najboljši način za dvigovanje samozavesti so ljudje, večinoma prijatelji s katerimi se lahko poistovetiš in veš, da imajo tvoj hrbet neglede na situacijo.

Na drugem mestu pride poslovni uspeh in pa potem priljubljen hobi dostih, zatiranje drugih (@Mipe).

Sem pa drugače opazil, da je samozavest v Sloveniji (oz kar balkan) močno pogojena s tem koliko imaš pod palcem. Slovenija mi nasploh delujejo kot en velikanski kurnik, kjer se ljudje pustijo kljuvat drugim preprosto zaradi njihovega statusa. Več imaš, "boljši" si. In obratno. Pa čeprav je to totalni nesmisel.

Bo evolucija rabila še ene par 10 let, da se bo ta mentaliteta pri nas spremenila. ^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

IceIceBaby ::

Sem pa drugače opazil, da je samozavest v Sloveniji (oz kar balkan) močno pogojena s tem koliko imaš pod palcem.


Ni samo na balkanu tako, brez skrbi. Večina sveta dela po tem principu.

WarpedGone ::

Če bi se rad z duhovnostjo rešil zavisti (vsekakor bo ceneje), potem se moraš prepričat, da mora tisto teslo z novejšim BMWjem kompenzirati premajhen penis. To je zelo pogost mentalni manever tistih, ki se jim zdi, da bi morali biti najboljši, pa niso.

Imam bolši "manever za zdravljenje sindroma prekratkega penisa": vsakič ko greš na veliko potrebo, si predstavljaš kakšen je občutek ko svojega 15" curaka namočiš v lasten dr*k.
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

Zdravi se zavist.

Pa jaz mam 26" feltne, pa jih nč v drek ne namočm!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple uspešno prehaja med ponudnike storitev

Oddelek: Novice / Rezultati
359308 (7624) zmaugy
»

Postati zgovoren, šaljiv, samozavesten (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10211843 (8897) Alien123

Kako postati punci, ženski všeč? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34684873 (76940) bluefish
»

(Pre)velik ego (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12512980 (10352) donfilipo
»

Android 2.3 teče na iPhonu 3G

Oddelek: Novice / Android
268008 (6172) Gregor P

Več podobnih tem