» »

Samsung Galaxy Ace

Samsung Galaxy Ace

«
1
2

Bellatrix ::

Danes sem kupil nov telefon... zaenkrat sem zelo zadovoljen...

zanima me pa naslednje... prodajalka mi je rekla, da mora prvo polnjenje trajati 16ur. Zanima me kakšne bodo posledice če ga bom polnil le 14 ur in pol (časovna stiska) ?

+ hotel sem pobrati nekaj aplikacij pa mi je pri večini aplikacij napisalo, če odobravam da aplikacija pošilja moje podatke v oblak, briše moje stike v imeniku in podatke na SD... mislim wtf ? kako sploh upajo zahtevat kej takga ?

hvala
People are quick to judge and slow to correct themselves.

mihec87 ::

Nebo problema teh 16ur je še iz časov ni-mh baterij v telefonu..Še 14 je preveč..
Ko je baterija polna je polna ni smisla neki pražit še naprej na polnilcu.

Bellatrix ::

Imam se eno vprasanje. S telefonom sem se povezal na domace omrezje prek wifi... Telefon je povezavo vzpostavil... Interneta pa nikakor noce odpret zakaj?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Filipko ::

To tudi meni večkrat naredi, jaz grem ponavadi v sektor aplikacij, kjer se mi ponavadi zgodi da je ta opcija že odprta jo zaprem in ponovno probam vzpostavit in gre mormalno.

Bellatrix ::

Aha. Imam pa še eno vprašanje. Kje nastavim da mi prenese podatke iz interneta shranjuje na SD in ne notranji pomnilnik?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

t-slav ::

O katerih podatkih je govora?

totiraketa ::

Pozdravljeni, imam težavo z zvokom ko telefoniram. Zvok je namreč tako slab, da skorajda ne slišim pogovora ko telefonirma (jakost med klicem imam narejeno na max). Zanima me ali je to splošno tako pri teh telefonih ali se to, da kako popraviti?

theStranger ::

Pozdravljeni,

Zanima me kako se povezem na interent preko operaterja, ko se hocem mi napise da nasatvitve niso prave in pa kako zamenjam melodijo zvonenja(dal bi nek svojo pesem namesto integriranih)? Najlepsa hvala za odgovore.

t-slav ::

Davor katerga operaterja pa maš?

Melodijo zvonenja lahk pa spremeniš tako, da med predvajanjem v stock predvajalniku pritisneš gumb za možnosti in tam izbereš "nastavi kot melodijo zvonenja". Vsaj pr men tole dela. Aja predpogoj je da maš na telefonu muzko. Mapa pa načeloma ni važna.

Upam da bo šlo.

theStranger ::

Simobil. za musko sem pogruntal, internet mi se kar ne deluje. Pa ''jezi'' me ker ne moram povsem izklopit vibriranja, ceprav sem obkljukal naj nikoli ne vibrira, mi v dolocenih situacijah se kar. Ocitno se bo potrebno
navadit. Obstaja mogoce kaksna aplikacija v smislu etiquette mode(ena zelo zanimiva opcija, pri samsung omniji, kjer si pri telefonu avtomatsko izkljucil vse zvoke-izzvzet alarem- ce si telefon obrnil z ekranom v tla) :)
plus se da pri logs odstranit smse? Da bi kazalo samo klice?

Pithlit ::

Na marketu imaš kar nekaj dial programov. Zamenjaj tega ki ga imaš z nekega drugega ki pač ne logira SMSov.

Za uno obračanje telefona... Flip Silent (je kar nekaj verzij... probaj in uporabi tistega ki ti najbolj sede).

Brez vibriranja? Meni lepo dela z widgetom. *click* - samo vibriraj, *click* - ne mrdaj, *click* - piskaj in tresi se kolikor te je volja. Je pa fajn met BLN ko je vse skupaj izklopljeno... se samo gumbki začnejo svetit.

Za internet pa, preveri da imaš previlne APN-je... pa seveda vklopljen prenos podatkov:
Ime: blah blah blah
APN: internet.simobil.si
Vrata: 9201
Uporabniško ime: simobil
Geslo: internet
Mobilna koda države: 293
Koda mobilnega omrežja: 40
Vrsta preverjanja pristnosti: PAP ali CHAP
Vrsta APN-ja: default
Protokol APN-ja: IPv4

Lahko pa seveda sam (s simobilove strani) preneseš nastavitve. Jim daš tvojo številko in model aparata... in ti jih pošljejo prek SMS. Za IPv6 pa nisem ziher a ga simobil ponuja.
Life is as complicated as we make it...

theStranger ::

Najlepsa hvala! To lahko tudi iz racunalnika prenese na telefon? Cisto nov sem pri andoridu, zato sprasujem. :) Lahk kaksne spacificne program, da se ne izgobim v kopici aplikacij. :D

SLO_Matej ::

Aplikacije lahko nalagaš iz Android Marketa direktno na telefonu; http://zmaga.com/ucenje.php?id=3271 ali pa kar iz računalnika; http://zmaga.com/ucenje.php?id=3416

Če te zanima za nastavitve za Si.mobilov internet, pa si jih lahko pošlješ s te strani: http://nastavitve.simobil.si/otausersm/...

theStranger ::

Napise. You don't have any devices. :(

Zgodovina sprememb…

theStranger ::

Ok se je vse uredil. Lahko mogoce kdo napise se kaksne uporabne aplikacije. Hvala.

SLO_Matej ::

Je tukaj ena univerzalna tema: Android - katere aplikacije

theStranger ::

Eno vprasanje, ze parkrat se mi je zgodilo da sem z volume tipkam ponesreci ring tone nastavil na 0, vendar se mi ni pokazal znakec za utisano zvonenje. CE to nastavim v settings se pa pokaze. Zakaj se znakec ne pokaze tudiko izklopim zvok z volume tipko? Se da to kako popraviti, ker je motece. Najlepsa hvala za odgovre.

Pithlit ::

Meni se pokaže znakec da je telefon nastavljen na vibriranje.

Je pa res da nimam stock ROM-a tako da... mogoče je v tem fora.
Life is as complicated as we make it...

theStranger ::

Kateri custom rom se pa najbolj splaca naloziti?

Pithlit ::

Tist k ti najbolj paše?
Life is as complicated as we make it...

theStranger ::

Predvsem me zanima, iz vidika baterije.. Pri katerem zdrzi najdlje, pri normalni uporabi(klici, smsi, glasba, mal neta)

theStranger ::

popravek: ko zvok izkljucim v settings mi ne pokaze znakca. ze parkrat je bil izkljucen(ocitno samodejno?)in ni pokazal da je izkljucen..

Pithlit ::

Lej. Baterija zdrži kot pač zdrži. Noben ROM ti ne bo povečal kapacitete baterije. Lahko kupiš tako z večjo kapaciteto, če hočeš. Če se prav spomnim lahko tako pridobiš tam nekje 50mAh (kake pol ure dalj traja). Ne pa nasedat baterijam ki imajo deklarirane nenormalno velike vrednosti.

Kar custom ROMi nardijo je:
Optimizirano (načeloma) delovanje - bolj odziven telefon, manj se sesuva.
Drugačen izgled, druge aplikacije, root dostop po default-u...

Načeloma mnogo tega lahko sam zrihtaš. Na stock ROM-u.

Za baterijo lahko največ storiš s tem da izklopiš prenos podatkov, WiFi, modri zob... kadar ne potrebuješ. Stvari sinhroniziraš ročno. Izklapljaš ekran (oz. nastaviš da se sam izklopi (recimo po 15s namesto 30s). Rootneš telefon in znižaš frekvenco delovanja.

Čudežev pa ne pričakovat.

Samo v vednost: jaz imam "CyanogenMod 7.2 cooper KANG RC0 Android 2.3.7 by vo-1", decembrsko različico. Je pa na voljo nova, od včeraj.
Life is as complicated as we make it...

ziga1990 ::

zakaj se zaslon priziga in ugaša brez vidnega razloga?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

zogica123 ::

Mene pa zanima če kdo ve, kako lah ta simobil internet izključim, ker me ful skrbi da nebo sam od sebe na gmail pa na te fore se povezoval ker mam sam 200mb prenosa, pa sm probala dat un letalski način, sam pol še smsov ne morm pošiljat, ne nič. Tko da bi ful prosila če mi kdo pove kaj narest. Hvala!

Pithlit ::

Nastavitve -> Brezžična omrežja -> Mobilna omrežja -> Podatki omogočeni (odstrani kljukico)
Life is as complicated as we make it...

max00slo ::

ziga1990 je izjavil:

zakaj se zaslon priziga in ugaša brez vidnega razloga?

Nevem če je to, kar bom rekel res ampak sam sem imel nekaj podobnega... problem je pa bil v neki aplikaciji v ozadju ki se je sinhronizirala. Spomni se od kdaj se ti to dogaja ter katere aplikacije si namestil od takrat.

lp,m

Matej_K ::

Samo v vednost: jaz imam "CyanogenMod 7.2 cooper KANG RC0 Android 2.3.7 by vo-1", decembrsko različico. Je pa na voljo nova, od včeraj.


Imaš kakšen link do najnovejšega, navodila? Hvala
... .. .

Pithlit ::

CM7 cooper KANG RC1 by vo-1

Če gre karkoli narobe, če ti karkoli ne paše... stresaj jezo tam.
Life is as complicated as we make it...

t4s4 ::

Zdravo,
jaz sem si kupila galaxy aca, pa sedaj nevem kje bi si lahko teme narihtala, kaj moram storiti?

Pithlit ::

Naložiš si jih iz google play. Ogromno jih je zastonj, precej za plačat.
Life is as complicated as we make it...

t4s4 ::

Sem si jih pa mi ni šlo, ker na telefonu nevem kje se nastav?!

Pithlit ::

Zamenjaj si launcher. Namesti ADWlauncher ali GOlauncher (dva najbolj pogosta... pa jih je še par.

Osebno sicer ne vem kaj ta fascinacija s temami... saj načeloma pridobiš le par drugačnih ikon (kar zna izgledat precej glupo če imaš na ekranu lepo ujemajočih 5 ikon iz teme pa eno ki je tema ne vsebuje - tistih 5, recimo, je enobarvnih, šesta je pa vsa kičasta) pa novo ozadje (in par widget-ov je mal preoblikovanih).

Imaš icon pack-e ki ne zahtevajo svojega launcherja, ozadje boš pa itak mela svoje, domnevam).
Life is as complicated as we make it...

t4s4 ::

Sem si ta GO Launche dala gor, pa je vse v angleščini, pa me jezi, a se da to prerihtat, ali si moam spet kaj naložit? Kje pa si lahko najdem te ikon packe?

Pithlit ::

Na google play? "icon pack"
Life is as complicated as we make it...

t4s4 ::

Super,hvala

Anney ::

Kakšna je razlika med tema dvema telefonoma, jaz ne opazim nobene razen v oznaki.

Samsung Galaxy Ace VE vs. Samsung Galaxy Ace S5830

http://www.simobil.si/phoneComparison.c...

Pithlit ::

VE ima android 2.3... s5830 pa 2.2 (nisem pa glih 100%).
Life is as complicated as we make it...

JerryP ::

Oba mata že 2.3 pa neko podverzijo, glavna razlika je v rpocesorju 832 ve, navaden pa 800. Pa še to ve ma bt 3.0, navaden pa 2.1. To je pa tp:D

Anney ::

Torej za 20€ je dober nakup, za vsakdanjo rabo, klici, sms, bujenje, brskanje, brez igric.?

ttommy ::

Kje ga boš dobil za 20€?
Gamer

Anney ::

ttommy ::

Jaz bi pa moral zanj dati 130€- imam paket M Zate. Banda. Do 50€ bi ga takoj kupil, tak bom pač vzel Samsung Galaxy Mini. Moram pa vzet telefon, ker sem že dobil domov ali vzamem nov telefon, ali pa izkoristim 40€ bonusa pri naslednjem računu. A ima kdo Samsung Galaxy Mini? A je v redu telefon? Sedaj imam Samsung Omnia Pro B7330:
http://www.dnevnik.si/novice/znanost/10...
Gamer

JerryP ::

Anney je izjavil:

Torej za 20€ je dober nakup, za vsakdanjo rabo, klici, sms, bujenje, brskanje, brez igric.?

Drugače solidn telefon, sposoben opravljati vse in še več kar zahtevaš od njega, ampak bi se sam raje odločil za Walkmana od Sonya. Je zmogljivejši, priročnejši in z nadgradnjo na novejši android 4 ti bo služil dalj časa kot ace. Aja pa še cenejši je :)

JerryP ::

ttommy je izjavil:

Jaz bi pa moral zanj dati 130€- imam paket M Zate. Banda. Do 50€ bi ga takoj kupil, tak bom pač vzel Samsung Galaxy Mini. Moram pa vzet telefon, ker sem že dobil domov ali vzamem nov telefon, ali pa izkoristim 40€ bonusa pri naslednjem računu. A ima kdo Samsung Galaxy Mini? A je v redu telefon? Sedaj imam Samsung Omnia Pro B7330:
http://www.dnevnik.si/novice/znanost/10...


Nič nisi prisiljen vzeti novega telefona, to kar si dobil na dom je samo ponudba, da imaš že možnost dobiti novo subvencijo z dvoletno vezavo. Če pa že potrebuješ nov aparat pa je galaxy mini za današnji čas prešvoh, največ se to pozna pri zaslonu, ki je najnižje možne resolicije pri androidnih telefonih:|

Isto bi tebi svetoval Sonyevga Walkmana, saj ga tud na tvojem paketu dobiš za dost ugodno ceno 45€8-)

Anney ::

Sem se odločil, da še malo počakam da počistijo, pa da vidim kaj ponudijo potem :)

ttommy ::

Jaz sem se pa odločil, da vzamem Sony-a. Več kot 50€ ne dam za telefon. Dejansko je tak na vseh telefonih isto sranje, pač malo drugače razporejeno. Poleg telefona mi je pomembno, da ima dober fotoaparat, ter GPS.
Upam da se bo nanj lahko namestil Garmin, ko ga imam na tem Samsungu...
Gamer

JerryP ::

ttommy je izjavil:

Jaz sem se pa odločil, da vzamem Sony-a. Več kot 50€ ne dam za telefon. Dejansko je tak na vseh telefonih isto sranje, pač malo drugače razporejeno. Poleg telefona mi je pomembno, da ima dober fotoaparat, ter GPS.
Upam da se bo nanj lahko namestil Garmin, ko ga imam na tem Samsungu...


Dobro si se odločil8-) Garmina za androide ni, so pa druge primerljive če ne že boljše gps aplikacije. Npr. sam sem uporabljal Igo myway in mi je bil sam uporabniški vmesnik dost kul :)

Anney ::

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Punca ima Vivaz (Symbian), pa je po določenih specifikacijah boljši (veliko starejši), pa malo premajhen za kakšno navigacijo se mi zdi, vsaj moje mišljenje.

Drugače pa je boljši kot Ace...bi se ga morda celo splačalo it pogledat :)
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

ttommy ::

Na njem (Sony) me je najbolj pritegnilo to:
Protection: Scratch-resistant glass
3.5mm jack Yes
Video Yes, 720p
CPU 1 GHz Scorpion
Pa nasploh sem si prišel gor, da je ta telefon vse, pa še več kar potrebujem. Prosim še za kakšne izkušnje z njim- dobre in slabe.
Gamer
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529513281 (9591) Leko
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022707 (11555) boris82
»

Samsung Galaxy S3 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
600137349 (59110) Mad_Lion
»

android telefon za teto

Oddelek: Mobilne tehnologije
202586 (2047) Ashrack
»

Kje lahko kupim samsung galaxy spica

Oddelek: Mobilne tehnologije
162001 (1699) koro13

Več podobnih tem