» »

Kater digitalc???

Kater digitalc???

«
1
2

Trubadur ::

Naslov pove use.(do 250 000 sit)

dexter_II ::

Canon powershot G3

ru7 ::

Zadovoljen sem z G2 (spica fotič)

iration ::

ja, Canon G2/G3 :))
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

PaJo ::

Jaz bi tudi bil za G3:D
Pa ce ne druga gres v avstrijo ponj pa se lahko za to ceno kako 256 ali pa celo 512MB CF karto zraven dobis:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

andrej ::

G2/G3 je res dober ce pa hoces res super digitalec pa vzemi Sony 717 ali Nikon 5700. Sicer staneta pri nas cez 300k v tujini pa ju dobis bistveno ceneje.

andrej ::

"super" seveda pomeni v potrosniskem segmentu, da ne bo pomote:D

717 ma 5 mio pixlov (g2/2 4mio), super sliko, 5x opticni zoom (g2 3x, g3 4x), in poseben nocni mode s katerim lahko slikas nocne ir slike v popolni temi. Edina slabost sonya je uporaba memory sticka namesto CF kartic.

Glavna prednost nikona 5700 je kar 8x opticni zoom!

Vec o teh aparatih si preberi na www.dpreview.com in www.dcviews.com

Veliko ljudi na tem forumu prisega tudi na Fuji S602 Zoom, ki ima sicer samo 3 mio pixlov vendar z dober zoom in je zelo hiter. Sicer pravijo, da pixli niso pomembni, kar je res, vendar slika Fujia ni tako dobra kot slika najboljsih aparatov z 4 oz. 5 mio pixli kamor sodijo zgoraj omenjeni.

Defitivno si oglej prejsnji dve strani!

- SiroTka - ::

Ko sem bil nazadnje v avstriji, cca 3 tedne nazaj g3 sploh se niso imel, cena je minimalno manjsa, tko da se ne placa kupovat v avstriji. Kar se splaca kupit so dodatki ala flash ipd.

neo ::

Kaj pa HP 812 ali pa se boljse 850?Mene mikata ta dva, cena med 100 in 150 jurji, odvisno kerega vzames.

dexter_II ::

ce boste printali/razvijali slike 10x15 je vsak digitalc z 2mio pik zadosti.
2mio se verjetno poslavljajo,tko da je 3mio cez glavo dosti in bi blo bolje gledati samo funkcionalnost/dobrote aparata.

ce mislite imet za rojstne dneve,praznike... kupite nekaj poceni z 2mio pik pa 2-3x opticnim zoomom (cca 60-70ksit)

ce pa hocete kaj vec pa:
-cim vec opticnega zooma
-cim hitrejse lece (F2-2.8)
-cim boljsi algoritem za sum (za ISO nad 200,400...)
-po moznosti SLR format (WSIWYG)
-funcija opravljanja `vrocih` pik (hot pixels)

racunajte pa da se rabite spomin kartice,pa baterije,mogoce kak filter,torbo,stojalo, kar nekaj spet nanese

Brainstorm ::

Ka pa olympus c50 za 800E - mwst v austriji.

AlienGT ::

- SiroTka -: Ne ti men da se ne splaca.

Jaz sem svojga Olympusa ki ima se danes ceno cca 235.000 SIT tam kupil za 140.000 SIT. Pravis da se ne splaca kupiti v Avstriji? Hja, jaz menim drugace

BlackHole ::

Kupujem nov digitalni fotoaparat. Do zdaj ga še nisem imel, uporabljam le službenega Olympusa C-960 (1.3 MP). Rad bi nekaj v rangu od 2 - 3 MP, po možnosti več kot 3x optični zoom, kvalitetne slike, podporo CompactFlash Type II, USB povezavo. Tudi vgrajen flesh in podporo "filma" vsaj do ISO 400. Na kaj bi še moral biti predvsem pozoren?
Po ogledu raznih internet strani so mi padli v oči tile modeli:
Olympus C-730UZ, Olympus C-4040, Canon S30, FujiFinepix 3800 in Minolta Dimage S304. Ima kdo slabe/dobre izkušnje s katerim od navedenih oz. kak nasvet za lažjo odločitev. Sem spregledal še kakšen konkurenečen model, ki bi se kosal z temi. Za aparat nameravam odštet od ~100k-150k SIT in verjetno ne bom kupil pri nas, tako da je cena pri nas tudi lahko malo večja.

Zgodovina sprememb…

PIII850 ::

SONY DSC P71 ZA 100.000 SIT PRI NAS , V TUJINI PA ENE 90.000 SIT + 128 MB MEMORY STICK ŠE NE 20.000

LP

andrej ::

ce koga zanima, nameravam jaz v kratkem prodat crni model G2 z 4 mio pixli, 32+96MB flash kartico in usnjeno torbico - to je poseben paket, ki ga je Canon in izdal v omejeni seriji. Vse skupaj je staro 2 meseca in dokaj nerabljeno - okrog 600 slik in dela perfektno. Ce koga zanima je moj mail v profilu. Sem pa pripravljen handlat:D

Ne prodajam pa ga zato, ker ne bi bil zadovoljen, ampak ker bom presedlal eno stopnico vise na D60.

Matty ::

Danes mi je pod roke prisel Canon G3. Glede na to, da sem bil do sedaj precej skepticen do digitalcev (se najbolj me je motil zamik pri slikanju - ko enkrat pritisnes tipko za slikanje), mi je ta aparat podrl vse ovire. Pravzaprav pogresam na temu digitalcu zelo malo stvari, ki jih ima moja Minolta 505 (mogoce samo moznost slikanja na diase hehe). Jaz bi ga imel :)

Da se ga ze dobiti v Sloveniji (kolega, ki mi ga je pokazal ga je kupil nekje pri nas, narocil ga je pa preko neta ze pred kaksnim mesecem - cena v predprodaji 192.000 SIT), nisem pa digitalca zasledil se nikjer v AUT in ITA (kljub temu, da sem bil pred novim letom veckrat v Klagenfurtu, Villachu in Udinah...). Skoda je edino to, da si zaenkrat ne morem privosciti takega izdatka :(

Na slovenskem delu neta so trenutne cene od 198.000 SIT navzgor (npr. TUKAJ, TUKAJ, TUKAJ, TUKAJ, TUKAJ, TUKAJ in se TUKAJ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matty ()

andrej ::

G3 je malo izboljsana verzija G2-ja, vendar ga je trenutno zelo tezko dobit. je pa definitivno eden najboljsih aparatov v svojem cenovnem razredu.

Matty ::

andrej: koliko je prisel G2 v USA?

andrej ::

za moj crni paket sem odstel 848.63 USD.

Matty ::

in verjetno je bilo v crnem paketu se kaj ekstra poleg fotoaparata? Npr. dodatna baterija, CF, ...

andrej ::

ce je slucajno kdo zainteresiran (tudi nacelno - o ceni se da debatirat) naj pove, ker bom v kratkem (po vsej verjetnosti) dal zadevo na bolho.

andrej ::

v crnem paketu je ekstra:
- usnjena torbica za G2
- dodatna 96 MB CF kartica - torej skupaj dve: 32 in 96 MB.
- ter seveda crna barva kar je blo najbolj pomembno:D

iration ::

kolikor jaz vem, pride G2 črna serija z 1GB microdrivom. tega ne daš zraven, a? :D ima D60 tudi CF2, ane?
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

andrej ::

odvisno. v EU je bil crni g2 res z 1 GB microdrive, v US pa s torbico in 96 MB CF kartico.

D60 ima tudi CF ja.

iration ::

ok, verjamem. sorry :8) so dali Američanom raje torbico kot microdrive.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

andrej ::

hehe, ma vedno je tak, da majo americani drugacne bundle kot mi... eh kaj ces.:D

l-note ::

Kako se pa tale microdrive priklopi na digitalca? Ali ima slučajno enake priključke kot memory kartica al kaj? Saj to je tisti od IBM-a - 1GB, a ne?
Tnx

andrej ::

ja, 1 GB microdrive se da not v kamero v isti slot kot CF kartico. zadeva je isto velika.

poglej na: http://www.dpreview.com/articles/mediac...

l-note ::

Uuu, tole je pa pol hudo.:D Samo, kdo bo dal tok dnarja za microdrive.:'(

Hvala za link.

andrej ::

profiji in ostali, ki imajo veliko denarja:D

l-note ::

Še tole bi jst vprašal:
A ma kdo Olympusa C-730 in kakšne izkušnje ima z njim? A je za kej, al je za u kanto. Full je dobr k ma 10× zoom.

iration ::

Jest sm dal 63 ksit pri Aplikon d.o.o. za 1GB microdrive.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

neo ::

Tudi jaz se ze 1 mesec odlocam za nakup. Trenutno kolebam med Sony DSC-P9 in HP-jem 850.Katerega priporocate?

BlackHole ::

Tudi meni diši Olympus C-730. Ajde profiji, kaj si vi mislite o njem. Meni se zdi 3 Mp več kot dovolj, drugače bi brez obotavljanja vzel G2 ali G3, ki ima 4 Mp.

BlackHole ::

Imam še nekaj vprašanj preden se odločim za nakup aparata in opreme. Zakaj je koristen npr. čitalec spominskij kartic USB (6 v enem). Vem, da za prenos slik na računalnik ampak če ima aparat že USB priključek potem je verjetno ta čitalec nesmiseln ali je morda prenos hitrejši?! Kako razvijate slike? Jih shranjujete na disk (CD), jih printate ali jih nosite razvijat. Kje so najbolj ugodne cene za razvijanje?

Kakšne baterije so priložene poleg Olympusa C-730, oznaka je takšna 2 CR-V3 AA bateriji. To verjetno niso baterije za polnit.

andrej ::

BlackHole: odvisno kaj je zate dovolj. sicer je slika pri 3mio res dovolj velika, vendar lahko pri 4 mio tipalih zajame vec svetlobnih informacij. ne smes pa pozabit, da imajo 4 mio aparati, kot G2 tudi boljse lece kot 3 mio aparati. 3 mio bo kmalu postal minimum, ki se ga bo dalo dobit. Ce ze mislis kupit 3 mio potem bi jaz osebno vzel fuji S602Z. ce pa isces kaj majhnega za v zep potem pa canon ixus.

Trubadur ::

v bigbengu na rudniku majo g3 za 212900 sit.
najbrž bom pol kr tega uzel

novinaR ::

Dobra izbira, najbrž najboljša ta hip. Pa si prepričan, da ga majo res? Dotičnega modela se namreč praktično ne dobi, ker je razgrabljen povsod po Evropi.

BlackHole ::

Andrej, ampak Fuji s602 je precej dražji od Olympusa C-730. Stane enako kot Canon G3. Aparat kupujem predvsem za spominske slike in nimam namena početi nič kaj resnega.

andrej ::

BlackHole: hm, s cenami tega modela pri nas nisem seznanjen, preko luze pa je bistveno cenejsi od G3...

andrej ::

Res je, G3 grejo kot vroce zemljice. Se vec, vsi novi canoni se tako prodajajo, da so cakalne vrste. Jaz sem se zanimal za Canon D60 (semi-profi zadeva, 6 mio pixlov, canon EF lece, itd) v ZDA. Dali bi me na cakalno listo in ce bi mel sreco bi priso na vrsto komaj konec februarja!:'(

Tako ce imate denar in vidite kje dober canon fotoaparat ga kupite:D

- SiroTka - ::

Glede G3 in Avstrije. Vceraj je bil kolega v celovcu v Mediamarktu - ga majo sam cena je 1000 EUR - se pravi je drazji kot pri nas.

Aparat se zaenkrat bolj splaca kupit pr nas - je cenejši kot je bil g2 - g2 je bil 250k SIT - ce ne verjamete pejte pogledat v BOF - ga imajo se zmeraj po taksni ceni lol.

Ce boste kupovali dodatke ala flash - nujno kupite v avstriji - pri nas npr. 80k v Avstriji 60k. Tele in wide konverterje pa je potrebno prej narociti.

andrej ::

uf, tak flash za 80k bi bil kar overkill za G2/G3. model 420EX je za G2/G3 vec kot dovolj.

- SiroTka - ::

Ta mislim da je pr nas okol 60 k, jest sem govoru o 440

andrej ::

z si ziher za 440? al mislis za 540?

uf, 540 je ze vec kot prevec. v bistvu ga je skoda, ker ga tak ne mores popolnoma izkoristit z G2/3. 540 kombiniras skupaj z D60 ali 1D profi kamerami.

XPSISTEM ::

Ja jest pa nisempripravljen poseči tolk v žep rabljeni modeli me zanimajo do 70.tisoč Ja za dom pa za šport - objavo na internetu. Polek omenenaga potrebujem da aparat slika dobro v prostoru in z slabo svetlobo Prosim za nasvet in priporočljive modele aparatov. in cene na sivem trgu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XPSISTEM ()

BlackHole ::

Kje pri nas bi lahko kupil recimo ene -> take -< baterije?

krho ::

Vprašaj v Delko d.o.o. Ljubljana
ali Ebax d.o.o. Kranj

Oni so zastopniki za GP
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

smash ::

mene pa zanima kolk dolg zdrzijo te baterije na digitalnih aparatih..torej kolk slik lahko poslikas ob enem polnjenju oz kolk dni ti drzi

globoko grlo ::

nej me en razsvetli
olympus C-730 3Mpik pa 10x optični zum, F=2.8 180 čukov

G3 4Mpik pa 4x optični zum F=? ene 205 čukov kokr sm na unih linkih vidu

za čist normalno, laično uporabo
kaj bi vi znalci kupil

verjetn je G3 v splošnem bolši (optika pa hitrost slikanja)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optimalni digitalni fotoaparat.

Oddelek: Zvok in slika
332198 (1555) urosbe
»

Digitalni fotoaparati, rabim nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
686158 (5086) Dr_M
»

digitalc v SLO

Oddelek: Zvok in slika
162093 (1749) Zzzzzzz
»

Keri digitalni fotoaparat?

Oddelek: Kaj kupiti
161808 (1499) SmoKey
»

Kateri digitalni fotoaparat kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
211965 (1486) Vanich

Več podobnih tem