» »

Digitalni fotoaparati, rabim nasvet

Digitalni fotoaparati, rabim nasvet

1
2
»

Kriko ::

glej ne straši fantov ki kupujejo v tujini, ker to se ne dogaja. Od sestre mož dela v upravi mejnega prehoda Škofije, in dolgo je delal na več manjših prehodih in prehodih z Hrvaško, in se odkar je Slovenija samostojna to še no zgodilo. Nekaj govoric na to temo je bilo samo so vse izmišljene in neuradne.
No ne bomo o tem ker govorimo o aparatih!

YoYo ::

keiko, zakaj Zvonkotu nebi verjel? To se res dogaja. Ne ravno pogosto, ampak vseeno... Tudi sam poznam tak primer, ko je osebek dobil domov račun (davek + kazen). In to ni pravljica ampak kruta resničnost.
keiko, tebi ni problem, ko maš žlahto na mejnem prehodu, kaj pa jaz? :D

btw, Zvonko... koliko je približno kazen?


Sicer pa res... back to topic. Link za Olympusa na chl.it (vendar ga trenutno nimajo):
klik

ampak meni je bolj všeč tale link/cena:
klik2

In naj mi prosim nekdo pove, ali to pomeni da je ta cena Z davkom ali BREZ davka:

''Dieser Produktpreis wurde neutral und händlerunabhängig recherchiert und ist
inkl. gesetzl. MwSt. ggf. zzgl. üblicher Versandkosten. ''

Zzzzzzz ::

Približen prevod nemškega teksta je sledeč:
Te cene so nevtralne, neodvisne od trgovca in vsebujejo zakonsko določen davek (davek = MwSt.) ter eventuelno (ponavadi) ne vsebujejo stroškov pošiljanja.

Tisto k sm dobil za plačat je blo menda nekej čez 10k sit, ma to je blo že enih par let nazaj, tko da z italije (z vračilom davka) ne švercam vč nč. Pa čeprav mi je do meje samo 30 km. :\
Se bom raje kej odpravu v Avstrijo/Nemčijo - je deleč, ma je bl sigurno. No, enkrat v prihodnosti bom skočil v München al pa kam drugam gor po Fuji S602 Zoom - se ga da dobit pod 800 e -- pr nas je 235k sit!!!!!

Kriko ::

No pa kazen pokaži, in če je res ti jaz dam teh 10,000SIT. 90% primorske bi moralo dobit kazen, ampak za malo dražje zadeve kot so tej aparati, pa še nobedem ni dobil.
Če kdo bere Primorske novice si je lahko pred kakimi dvemi meseci prebral članek na to temo, če ne pa pojdite v knjižnico in se preberite pa boste videli da se vsaj na ITA-SLO meji TO NE DOGAJA!
Vse cene CHL so Z davkom, tako da lahko od teh 599 eurov odbiješ še davek. Je pa kot praviš trenutno ga nimajo.
Danes je kolega šel v Trst pa bo skočil do te "dostavljalnice" od CHL pa vpršal kdaj dobijo ta izdelek!

YoYo ::

Ti kriko si pa nejeveren... pa ne se zdej več kregat al je al ni.

**90% primorske bi moralo dobit kazen,...**
Se strinjam.

**...,ampak za malo dražje zadeve kot so tej aparati, pa še nobedem ni dobil**
Pomojem pa se lahko ravno pri dražjih zadevah zatakne.


**Se bom raje kej odpravu v Avstrijo/Nemčijo - je deleč, ma je bl sigurno. No, enkrat v prihodnosti bom skočil v München al pa kam drugam gor**
In če bi še meni prpeljal en komad? Sej ti dam kak % provizije... :D
Aja, pa hvala za prevod.

Zzzzzzz ::

No, pa poglejmo.
Stvar je taka: To se je zgodilo. Spodaj je link do carinske fakture. Na žalost (ker ne bom dobil 10.000 sit :D) kazni ni bilo, ker je bil račun plačan v 8-dnevnem roku plačila (ko smo dobili na dom obvestilo, da je treba plačat carino in ddv). Je pa taka računica, da smo od celotne vrednosti 1.000.000 lir dobili nazaj pribl. 20.000 sit (iva), carina in davek na naši strani pa je bila kot je razvidno s slikce spodaj 36.000 sit.
Tisti "plačilo na dopis xxx-xxx" pa je samo to, da so domov poslali obvestilo. Italijanski cariniki sucks!

Ampak pozor, to je bilo cenejše kot marsikateri zdaj prešvercan digitalc. Morda ima tle kej vmes nov zakon o carinski tarifi iz leta 2000.


slika

Kriko ::

Sem se odločil in danes šel po 720UZ. Zanima me če uporablja kdo Camedia Master 4 program.
Rabil bi serijsko da spremnim navadno verzijo v pro.
Če mi lahko kdo pomaga...email

YoYo ::

kriko, kaj pa komentar na Zvonkovo potrdilo? :D

Aja, pa povej kje/koliko si dal za aparatus, prosim. Za švercanje se pa priporočam.

Kriko ::

Nisem hotel odgovorit dokler se še 1x ne prepričam osebno pri glavnem na meji Škofije, in še enkrat ponavljam da TO NI RES IN tale slikica v bistvu ne pove nič. Kaj pa gor pišem kje je kak kazen ali ka jdrugega.
Glej res ne bom več komential, ker sem se prepirčal da je praktičo to nemogoče in da so samo govorice. Vi lepo kupujte pri nas, jaz pa sem včeraj prišparal 35.000SIT, in tako dela cela obala, pa še nobeden ni dobil take kazni!
Glej res ne bom več o tem, vi kar imejte svoje mnenje, mi pa bomo kupovali brez IVE!

YoYo ::

Pa ne se razburjat, no... saj se samo menimo. Noben ni nobenga VGRIZNU. Ijao...

Pa odgovori še na kje/koliko in pohvali svojo novo pridobitev (če si to zasluži). Morda omeni kakšno zadevo ki te je razočarala oz. ki ni po tvojih pričakovanih...
Si dokupil tudi torbico/128mb smart media kartico/baterije... itd ???

Zzzzzzz ::

Tista slika je resnična - valda jo nesm šel jst sam delat... :\
Vendar: CARINO JE BLO TREBA PLAČAT in račun JE bil faksiran na slovensko mejo - je tudi faks zraven.

Kriko ::

Ne ne pravim da papir ni resničen, pravim samo da nič ne pove, ker se nič takega sploh ne vidi!
No res dovolj o tej zadevi, vsak ve zase, jaz pa povem kar zvem direkt iz uprave carinarnice Škofije katera je ena večjih v Sloveniji!

City ::

No kirko pa ti bom jest povedal to kar delajo cariniki ker tam dela moj kolega. Stvar je čisto odvisna od carinikov, vendar to delajo, ko ti prijaviš na carini blago za IVO makaronarji po računalniku preko banna pošljejo točne podatke o avtu in blagu na slo stran, ti pa se odločijo glede na vrednost blaga če se jim "splača" te odreti, od začetka pri neprijavljenem blagu so ti dali na razpolago ali plačaš kazen ki znaša ( glej URL. ) okoli 500.000 sit in zaplemba blaga ( seveda to je odvisno od dobrote carinika ) ali pa takojšne plačilo carine. In ker ljudje so čez mejo večinoma prihajali praznih denarnic so bili hudi problemi iz strani "švercarjev" tako da po novem pride račun na dom v katerem je cena za CARINO in ne kazen (pri neplačilu se spremeni v kazen). To se je in se dela na IT-SLO meji na drugih kako je uveljavljen ta sprejeti zakon (glej URL) pa ne vem.
Če ne vrjameš kupi v IT blago v vrednosti 200 tisočakov in če ti ga uspe brez pomoči glvača na meji Škofije prešvercat z IVO vzamem blago in ti ga plačam tebi pa ostane IVA v nasprotnem primeru se pa lahko jokaš in ne dobiš nič.

Zzzzzzz ::

No... THX za potrditev, City. :D

Ker kriko je tak nejeveren Tomaž... (ps: sej ne da imam kej proti njemu, vendar misli, da je samo njegova prava :\)

City ::

Ni blema samo to sceno je imel moj sodelavec na avstriski meji za avtoradio iz avstriske carinarnice so klicali na našo stran, ko pa je prišel na vrsto je pa po negativnem odgovoru na vprašanje "ali imate kaj za prijavit" sledilo "mi pokažete račune za avtoradio...". Potem pa frke.

Zzzzzzz ::

Mhm...
Tle sem dobil eno idejo... Kdo je reku, da moraš it glih na tistem mejnem prehodu čez, kjer si poštempljal za davek vrnt? :D

Ko štempljaš za vrnt davk, si še zmeraj na italijanski/avstrijski strani. Potem se "kao" vrneš po davek v trgovino. Sej ga greš res iskat, ma za nazaj greš pa po drugi poti... Noben slovenski carinik (niti italijanski/avstrijski) te ne vidi, da si kakorkoli sumljiv (npr. da si štempljal za ivo al kej podobnega). :\ Pa mu rečeš, da si bil samo malo v shoppingu al pa da si bil na obisku pri bolni teti.:D

YoYo ::

Uradno se ne smeš vračat (čeprav marsikdo obrne) ampak moraš prestopit mejo. Jaz sem razmišljal, da niti meje nebi prestopil, ko bi šel poštempljat davek, ampak bi avto pustil ''v tujini'' in šel peš nazaj in potem čez drugi prehod. V vsakem primeru pa lahko pride za tabo domov račun za plačilo carine, obrni kot hočeš.

Kriko ::

To da javijo in te potem čakajo na slo menji je možno in se dela ,da pa kasneje dobiš.. no saj pravim vsak ve zase.
Ja avto moraš peljat vmes obeh mej in it potrdit za davek, kjer lahko carinik pride v kotrolo, tako je po pravilih!

Dr_M ::

ok ena neumesna, da ne bom odpiru drugo temo. mogoce kdo ve kje u lj prodajajo samsungove digitalce? v btc-ju vem da jih nikjer nimajo.na matkurji sm pa tut isku ampak nikjer nobenih podatkov o tem...
lp
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Olympus c-730 se noče več vklopit

Oddelek: Pomoč in nasveti
222189 (1966) BlackHole
»

Nakup digitalnega fotoaparata

Oddelek: Kaj kupiti
71408 (1242) Highlag
»

digitalc v SLO

Oddelek: Zvok in slika
162095 (1751) Zzzzzzz
»

Kateri digitalni fotoaparat se splača

Oddelek: Kaj kupiti
322613 (1948) Brane2

Več podobnih tem