» »

digitalc v SLO

digitalc v SLO

Zzzzzzz ::

Ahoj

A kdo pozna kako dobro založeno foto trgovino v SLO, ki bi imeli tudi solidno izbiro digitalcev?
Morda email, telefonsko al pa web naslov?

Ne se bat, sej ne bi šou digitalca tle kupt, je predrago. Samo zanima me, kake so kej cene pr nas za razliko od nemčije... ;o)

Zvonko

ali3n ::

avtotehna - zastopstvo za Cannon (na Celovški, nasprot Viatorja...).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

bastadu ::

Pa ne, v Nemčiji je še dražje ko tukaj. Če res kupuješ kako tehnično robo, pol pejt v Östereich al pa v Italijo, kjer je ta staf cca 30% cenejši...

Zzzzzzz ::

Mhm, bastadu, mislm, da se malo motiš.

Za vse digitalce kr sem gledal cene v nemčiji so primerljive tistim v avstriji. No, če maš srečo in zadaneš kakšno akcijo je še cenejše - zdej je v Münchnu (Dinkel KG) Olympus C720 (3 megapixli) 469,00€ (seveda brez davka). Za primer naj povem, da je C700 (ki ima 2 megapixla) pr nas s popustom 175000 (enaa.com). Pa Microdrive (1G) je enih 7k sit cenejši tm.
Pa še konkreten primer za katerga se jst zanimam: Fuji FinePix S602 Zoom je pr nas 235000 sit (pr Fuji Slovenija), v Avstriji (mediamarkt, graz) je 900€ - mwst, v Münchnu je 840€ - mwst. Do graza imam 300 km, do Münchna pa dobrih 450 - za 15k sit pa v 150 km ne porabm, tudi če grem 5x.
In mislm, da ga bom šou kr u München iskat. Sm se glih predučerajšnjim menu z njimi in tko od uha so se mi prow dopali. Aja, pa tudi na dom pošljejo, samo ... ne priporočam, ker potem menda gre skozi carino in si ob mwst... ;((

bastadu ::

Ja no, nevem. Jaz sem bil pred slabim letom v Münchenu in se mi je tam zdelo vse tako drago... Sem isti čas ravno kupoval digitalca in sem ga nazadnje kupu v Grazu v Mediamarktu... Mogoče le nisem našel pravih trgovin v nemčiji, da se mi je vse zdelo drago:P

- SiroTka - ::

Zvonko, dej plis povej ime stacune v Nemciji. A mas mogoce kaksen web naslov? tnx ze vnaprej

Zzzzzzz ::

Naslov trgovine je:
Fotogroßhandel Dinkel KG
Landwehrstraße 6
80336 München
+49 89 55218125


To je prow v centru Münchna, če prideš po avtocesti prvi avtocestni križ levo polej samo naravnost - zraven Sonnerstraße na levo (proti zahodu), ob železnici. Pa menda en muzej al nekej takga je zravn, kokr je narisano na zemljevidu. (poglej na www.11880.com)
Pa če pokličeš, vprašaj za g. Eisenschenk -a (ki zna angleško, nemško in hrvaško - v bistvu polej sploh nesm vedu po čigavo naj govorim, ki b se reklo, da znam vse od naštetega... :\)

Zzzzzzz ::

Uh, sm pozabu...:D ...se mi stalno dogaja...:\

http://www.dinkel-foto.de

Vanich ::

Bravo, Zvone, take nucamo. S602 rula.
Jest sem svojo kupu en mesec nazaj u Mediamarktu u Villachu, za 900 EUR -110 MWST. Ponujal mi jo je tud Niedermeyer za 850 EUR, samo bi mogu počakat kakšen teden.Mogoče jo zej imajo ?
Drugače jo je mu pa Dinkel u Muenchnu še najcenej (zej ne vem po kok jo ma, ker je umaknu cene iz strani) in to mensezdi že za 720 EUR. Zej ne vem kok je. Drugače je pa ful enih nemških online štacun, kjer jo tud dobiš že za 750 EUR. Če maš kakšne rodjake u Nemčiji, da naročjo na njihov naslov, se ti splača - pa tud brez MWST. Če pa zmutiš še MWST, si pa na konju.

poglej:
http://www.geizhals.cc/de/?cat=dcam&a=2...

Drugač pa; ta moment, za ta dnar ni boljše kamere na tržišču. Pa pika.

S602 pictures:
http://www.pbase.com/vanzorich

P.S.: mene ni na nobeni sliki, za slabe slike je pa kriv alkohol, in ne kamera.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

Zzzzzzz ::

Jst tkoj k sm vidu ta fotoaparat mi je padu tko v oči, da ga morem imet. :D
V bistu se je pa use začelo tko da sm si sposodu digitalca od enga prjatla in šel malo poslikat okoli - pol sm si pa reku, "enga si bom pa ja kupu" in sm začel po netu brskat. In sm najdu S602. Valda ga bom tudi kupu, sam glede na to da sm študent, pa d smo študenti bl na švoh z dnarjem, bo treba it delat (seveda je predpogoj, da nardim ta letnik), pa si ga bom šel kupt. No, pa še malo opreme bom zravn uzeu, ki bom glih tm (torbico, microdrive, polnilc, baterije, pa če bo še kej dnarja ostalo lečo za na deleč slikat, da bom lhko kko lepo slikco ujel... :\ )

Dinkel pa ima cene na strani. Na www.dinkel-foto.de vpiši username "40000" in pass "dattel" in si glej cene.

Drgač je tm S602 725,00 eurov brez mwst. Tle je pregrešnih 235k !!!!! Mislm, ej, 70k dražji...

In kako se drgač obnese foto?

Zzzzzzz ::

Pa še komentar na slike:
Odlično!
Še najboljši je uni polžk, pa golobčk, pa une gobe so tudi zakon...

Še to glede tga da bi naroču po pošti: Jst sm zelo skeptičn glede tega - če bi blo par 1000 sit, nebi blo problema, ma za 200k sit, no, bi jst tu rad tudi probal prej ko uzamem. Pr 200k sit se 15k za pot niti tolk ne pozna.
Še to: kako je kej v nemčiji z avtocestami (cestnine ipd.)?

Vanich ::

Jah, gremo po vrsti.... :

Ta Aparat (namerno z veliko začetnico...) je zakon. Še enkrat: TA APARAT JE ZAKON ! Če si bral vse specifikacije, mi ni treba posebej razlagat, če pa nisi, si poglej na:

www.steves-digicams.com/2002_reviews/fu...

in

www.dpreview.com/reviews/fujis602z/

Jest tud nisem glih pri dnarju, in za to kamero sem zagonu; ves regres + kar je blo v prašičku + minus u banki.
Prejšnji mesec sem jedu samo hrenovke, pa tud ta mesec bo še zelo zajeban, ampak: splača se!

Za tele lečo se ti ful splača vzet (če boš kje dobu) Olympus B300 - folk je ne more prehvalit. Obvezno si pa nabavi tud adaptor za leče & filtre.(adaptor tube - 55mm ali pa 55 na 52 mm)
+ 128 MB SmartMEdia (izogibej se CF kartic, ker ne požirajo videa - he, he 30 slik/s na 640 x 480 ne zmore noben fotoaparat - požri se Sony, Canon, MInolta, Olympus.., itd, itd !)
+ 1 G microdrive
+ tripod
+ torbica
+ polnilec & vsaj 3 seti 1800 Ah NiMH baterije

Najebala sva obadva; vse to (razen torbice in pa polnilca in pa baterij) še morem nabavit. Ti pa po moje tudi.

A obstaja še kej cenej za pojest od hrenovk ?

Maš pa prov glede kamere po pošti. Se bolj splača kupit v štacuni; vsaj na licu mesta lahko pogledaš če je kej mrtvih pixlov na CCD ju ali pa na LCD-čkih.

Nemčija po mojih zadnjih podatkih ne pobira avtocestnin. Vse plačajo marljivi Nemci z svojimi davki.

Drugače pa kamera raztura. RAZTURA, TI REČEM !

Hvala za geslo za Dinkla( in pa za kritiko slik), bom šu koj pogledat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

Zzzzzzz ::

Hvala za obširen odgovor. Tud jst bom napisou kej bolj obširnega, sam trenutno nemam cajta.

Bi pa uprašou še nekej: A se ima lahko obe kartice v aparatu (SM & CF)?
Pa glede na to, da CF ne požira videa, se dobi kko večjo SM kartico od 128MB? Aja, in kolk prenos/s ima sploh CF (in SM)?

Za leče bom mal pogledou na netu...

Vanich ::

Žal trenutno (in po moje tud nikoli ne bo, kar ta format umira) ne obstaja SM kartica večja od 128 MB.

V aparatu imaš lahko naenkrat SM + CF ali Microdrive. Samo moraš izbrati, kateri medij ti je primaren - v meniju.

Kar se tiče podatkovnih prenosov CF medijev, baje, da ni problem v tem, ampak v kontrol čipu.
CF ga ima - SM ga nima. Baje nekej s tem v zvezi.

Javi se ko boš kupu, drugače pa za vsa vprašanja lahko spremljaš Fuji forum na : dpreview.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

- SiroTka - ::

Zanima me kaj se ta aparat razlikuje od canona g2. Vem da ima 6x zoom, cena naj bi bla ista, canon je manjsi, pa 4 mio m. Prosim ne me napadat, ker ne govorim da je canon boljsi sam zanimajo me bistvene razlike.

Una stacuna dinkel, sem zbral digitalne fotoaparate pa mi je izpisal samo ene 5????

Govorila sta o enih lecah, a to se lahko kupi lece tudi od drugih aparatov, pa ce npr. kupis leco za 300mm to pomen samo 300mm ne pa kaksen razpon npr. 250 do 300mm. Ce bi hotel imeti razpon bi moral kupiti objektiv?

Vanich ::

Sirotka, ne bit len, dej si poglej teste obeh kamer na:
http://www.steves-digicams.com/
in pa:
http://www.dpreview.com/

Sam se boš mogu odločit.
G2 ima 4Mpixle - S602 ima 3Mpixle.
(Kar niti ni tako pomembno, ker uporabljata različne sisteme CCD-jev, konec koncev je vedno treba pogledat slike - Pixli so marketinška poteza - ravno tako kot zadnje čase Mherzi na CPU.)
G2 ima gibljivi zaslon - S602 ga nima
G2 snema za en kurac video - S602 snema neomejeno 640x480 30 slik/sekundo.
G2 ima švoh zoom - S602 ima 6x zoom
G2 ima makro - S602 ima super makro.
Primerjaj še:
Najhitrejša shutter speed, aparature mode, White Balance, sposobnosti in hitrosti fokusiranja, kako je z "rafalnim fotografiranjem", Battery life, itd, itd...
Na koncu pa še poglej, katera ti bolje leži v roki in pa če "raztura na prvi pogled".

Jest bi ti predlagou S602, ampak jest sem pristranski. Sam se boš mogu odločit, sploh pa verjetno kmalu pride "G3", ker G2 je že kar nekaj časa na tržišču, S602 pa komaj od aprila.

Kar se tiče tele leč, kolikor jest razumem, se jih ravno tako regulira z zoomom, ki ga imaš vgrajenega v kameri. Samo poveča ti razpon - ki ga imaš na default lečah.

Še enkrat: preglej vse teste, in po možnosti še forume na teh straneh, potem se pa odloči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

Zzzzzzz ::

Una štacuna "Dinkel" ti je izpisala samo enih par digitalcev, ker imaš v 3. padajočem seznamu izbran "Nur Aktionartikel" - izberi "Alles Artikel" in polej ti najde N digitalcev.

Drgač pa imaš prav, za štimat razpon leče rabiš objektiv. Lečo pa, tko kot pravi Pepca, daš na objektiv od aparata in jo štimaš z njim - kot da bi imel en extra zoom direkt na aparatu. Very simpl.

Se pa strinjam s Pepco, preglej čim več testov (na steves-digicams.com imaš tudi VR verzijo - aparat lahko vrtiš z miško in ga vidš z useh strani), ki jst ti, tko kot Pepca ne morem svetovat, ki bom nabavu S602. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero compact flash kartico

Oddelek: Kaj kupiti
5833 (760) digitalc
»

Kater digitalc??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
586737 (5851) hipi69
»

Avtoceste (avstrija, nemčija)

Oddelek: Na cesti
134211 (3917) Zzzzzzz
»

Digitalni fotoaparati, rabim nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
686166 (5094) Dr_M
»

Kateri digitalni fotoaparat kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
211967 (1488) Vanich

Več podobnih tem