» »

Optimalni digitalni fotoaparat.

Optimalni digitalni fotoaparat.

Jeronimo ::

Lep pozdrav.

Nekako moram priiznati, da se med množico digitalcev ne znajdem več tako kot bi se spodobilo.

Kupujem digitalca v vrednosti 120.000,00 SIT.

Nekako sta me cenovno zamikala dva:
Sony
Olympus

Aparata sta solidna - po testih ki sem jih prebral na net straneh. Vendar..... ali mi lahko svetujete kakšen aparat ki sem mogoče spregledal?

Oz. cena!! Pogledal sem malo cene aparatov v ZDA. Aparat, ki je pri nas 115.000 SIT stane čez lušo 300$.

Kako je pa s cenami pri naših sosedih? Ali bi se splačalo zapeljati v Celovec ali Beljak? Mi lahko kdo da link do kakšne trgovine.

Hvalalepa
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

bjelakrez ::

za tistgale sonya si zamudu, pred dvemi tedni je biu v tej stacuni 99 tisoc. drgac ti priporocam dsc-p7 k je okol 20 tisoc drazji pa lahk snemas se filme v mpeg formatu pa slike poleg jpg se tiff.

www.dprewiev.com

Jeronimo ::

100.000 SIT je bil.... no zdej sem pa še slabše volje ...... tisti P7, je 40.000 SIT dražji, ne 20k.

:(

Kaj pa Olympus ki sem ga navedel??

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

PIII850 ::

Jz sem uspel kupit unga sony DCS p71 za 99 jurjev in sem zelo zadovoljen z njim. Prav tako gre snemat z njim filmčke, samo da so brez zvoka

lp

BadB0y ::

Jaz mam Canon A40 pa sem cisto zadovoln z njim. cena je bila caa 80ksit pa tud filmce snema z zvokom.

Jeronimo ::

Hja... verjamem da si za 99.000 SIT zadovoljen. Čkoda da sem zamudil.

Glede A40 - ima 2 Mpiksla, kar je za fotogradije 10x15 premalo.

Tko da 3 Mpikle moraš imeti če želiš da zadeva klapa tudi z klasičnimi izdelki fotografij.

No... saj bo še kakno znižanje... zdej je v akciji HP 850, zelo dober fotoparat, 8x optični zoom ..............., sam je 144.000,00 SIT.


Bom še malo počakal.

:))

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

BlackHole ::

Jeronimo, od kot ti ideja, da je 2Mp premalo za slike 10x15mm. Če si mislil točno 2Mp, imaš še nekako prav, ampak 2.3 Mp je pa povsem dovolj. TABELA

Zgodovina sprememb…

andrej ::

saj kdo pa je reko, da mora bit 300 dpi? 10x15 lahko naredis tudi z 2 mp.

preberte si tudi tole

xIMMORTALx ::

osebno imam sony P-9 4,1mega pixlov in je odličen...mpeg filme pa lahko snemam tudi z zvokom...fotografije v najvišji resoluciji so velike 80x60cm kvaliteta pa je fenomenalna...vsekakor priporočam...aja, cena je bila 149 T, pa če vzameš na obroke ni panike : )

Jeronimo ::

BlackHole: Pri 300dpi je 2 Mega premalo. 2,3 bi zadostovalo, vendar zakaj kupovati mejni fotoaparat, če lahko kupiš 3 Megapiksle. Pa tudi ne vem ker ima 2,3 Mpiksle. Kaj pa če mi bo kakšna fotografija neizmerno všeč in bi jo malo povečal ter dal v okvir? No to se sicer ne dogaja pogosto, vendar ....


Andrej: ja lahko delaš z manj piksli če printaš na domači printer. Če daš razvit sliko klasično, potem rabiš 300 dpi.

Imortal: verjamem da si zadovoljen... ampak pri gambitu je cena 170.000 SIT, kje si ga pa dobil za 149 kSIT?
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

andrej ::

jeronimo: ne rabis. ni nujno, da je tvoja slika 300dpi, da ti po potem naredijo na papirju.

je pa res, da je vec bolje - ce ne druga je lazje potem zadevo skropat.:D

BlackHole ::

Saj pravim, da je 2.3 dovolj za 10x15 pri 300dpi. Jaz pa ravno čakam da dobim pod svoje roke Olympusa C-730 (3Mp).

andrej ::

hja, ste bli prepozni, ker sem ravno prejsnji teden prodal 2 meseca star crni G2 za 150k.:D

BoO ::

andrej: Kaj ti pa ni bilo všeč pri G2 ali zakaj si ga prodal?

andrej ::

G2 je zelo dobra zadeva, samo sem kupo digitalni SLR - Canon D60, pa G2 nisem vec potreboval. Drugace pa je G2/G3 najboljsi digitalc v razredu 4mp.

BoO ::

Tako bi tudi jaz zamenjal :D

In kako se obnese D60?
Verjetno še veliko bolje kot G2?

BoO ::

Jeronimo: Morda Olympus C 300

andrej ::

BoO: hja, D60 je cisto druga liga.:D Sicer pravijo, da v bistvu kamera ne naredi slike, ampak dolocenih slik z point & shot digitalci enostavno ne mores naredit.

Jeronimo ::

BoO: Tudi o tem fotoaparatu ki si ga navedel sem razmišljal. Poglej link v mojem prvem postu. Tam je cena 99.000,00 SIT.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

xIMMORTALx ::

Jeronimo kupil sem ga v MB v trgovini Od A-Ž v TC City...Poglej pa si stran te trgovine v Grazu...mogoče ti bo zanimivo - www.peluga.at

koyotee ::

olympus c300z in sony DSC-P71 vsak za 99.900 sit! na dcs-p71

in c300z
sam zakaj ma sony dost drazje memory sticke???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

andrej ::

zato, ker so to njegova pogruntavscina. samo kolko sem vsaj v tujini gledal, niso bistveno drazji...

XPSISTEM ::

Mene pa zanimajo linki trgovin čez mejo. (avstrija ali italija) In izkušnje z kupovanjem preko interneta - preko katere on line trgovine.

gaso ::

U Celovcu je v samem centru, tam pri maketi mesta, trgovinca www.niedermeyer.at

Stripy ::

Avstrijske (in nemške) cene imaš primerjalno za digitalce in vso računalniško opremo, pa še kaj na Geizhalsu

Soncek ::

Ko ste ze pri digitalnih fotoaparatih me zanima ce ma kdo, oziroma kaj menite o Sony Mvc-cd400, to je tisti ki snema na cd-je 8 cm. review

Jeronimo ::

Hmmmmm, velika je razlika med ceno v Avstriji in SLO pri Sony P9. 500 Evrov proti 170.000 Sit. To se kar pozna. Med tem ko pri drugih aparatih nisem opazil takšnih razlik. Največ do 20.000 SIT. Kar je še vedno veliko.
Nekaj bi te stala tudi pot..... Za 60 sit razlike se močno splača zapeljati do Celovca oz Beljaka.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Jeronimo ::

Sonček: Fotoaparat izgleda odličeno. CD-RW tudi odlično nadomesti drage spominske kartice. Je pa zadeva kar velika. Mogoče bi znale biti pri pisanju tudi kakšne napake v primeru če slikaš med hojo.

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

XPSISTEM ::

Ma a se gdo še sploh zna pogovarjat o cenah pod 100 baksov pismo nismo vsi miljarderji pa nasvet je še kaj druzga za zapravlat dinarčke... jest sm kupu canona a4 in je zakon!!! za 38.000 sit rablen in dela k urca.

Leo dan

Jeronimo ::

XPsistem: hja, seveda bi se z veseljem pogovarjal o dobrih fotoaparatih za 20 kSIT. Nič ne bi mel proti. Se popolnoma strinjam s tabo, da to ni ničemer več podobno! Kako so nesramni s tako visokimi cenami!!!! :D

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Jeronimo ::

Lep pozdrav.

Kupil sem MINOLTO Dimage F100. Pri nas stane : SIT, uspelo mi jo je dobiti (novo) za manj kot tale cena SIT.
Sem neizmerno zadovoljen. Če koga zanima specifikacija fotoaparata, naj klikne TUKAJ.

Splačalo se je malo počakati ter spraševati in klicariti. Sem zelo zadovoljen.

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

*TV* ::

ko sem jas kupoval digitalni fotoaparat, mi sony ni bil vsec zaradi svojega memory sticka. Max kapaciteta je bla 128mb, kar je malo, ce gres na kak izlet. Resitev je da imas vec memory stick kartic, samo meni kot bolj lenemu ni za menjavat. Kot tretja stvar pa me moti se visja cena memory stick kartice tak da sem pol na koncu kupo G2 v Grazu za 130k (presvercan pa MwSt nazaj)

Olympusi so mi pa tudi se kr vsec. Priporoco bi ti mogoce kakega canona S45, pri nas okrog 150k, v tujini pa verjetno se kakih 10-20k nizje.

Lp

TechFreak ::

Nekaj dni nazaj sem nabavil Olympus C300-Z in moram reci, da sm nad aparatom navdusen.
Zbiral sem med slednjim, Sonyem P-71 in HP Photosmartom 720 in mislim, da sem se konec koncev pravilno odlocil.
Nekaj pomislekov sem imel le glede dejstva, da paket ne vsebuje polnilca - no na koncu sem pri Gambitu vzel se GP polnilec za AA baterije in stvar cisto OK funkcionira.
Aparat ima res dobro razmerje med ceno&kvaliteto.

LP, Matjaz:D

urosbe ::

Tudi sam nekaj časa iščem in čakam na ugodno ponudbo za Olympus C730. Okoli novega leta je bila cena v nemčiji 550 EUR (za toliko bi mi ga nekdo pripeljla iz nemčije). Po novem letu je cena 699 EUR?! In sedaj sem pogledal na to stran http://www.geizhals.at in sem našel ceno 599 EUR (a to je to cena z davkom):
tukajle: http://www.geizhals.at/?a=39260

Poznate kej današnje čase, se da davek nazaj dobiti oz. lahko štemplaš papirje na meji brez da ti faksirajo na našo stran? Gre kdo drug v Avstrijo, da bi ga pripeljal zame (seveda mu plačam par procentov...)?

LP! Uroš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater digitalc??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
586730 (5844) hipi69
»

Kirga digitalca kupit?

Oddelek: Kaj kupiti
354724 (4362) BlackHole
»

Nakup digitalnega fotoaparata

Oddelek: Kaj kupiti
71406 (1240) Highlag
»

Keri digitalni fotoaparat?

Oddelek: Kaj kupiti
161808 (1499) SmoKey

Več podobnih tem