» »

Računalnik se ne odziva

Računalnik se ne odziva

DFujs ::

Pozdravljeni,

danes sem zamenjal matično ploščo in procesor.. model matične je ms-7395 ver 1.0 in procesor P4 3.0ghz/2m/800 LGA775
ko prižgem računalnik, se računalnik dejansko vklopi ampak je totalno mrtev na ekran ni nobenega odziva oz. ekran sploh ne prižge.. je mogoče komu znano v čem bi lahko bil problem?

prosim za pomoč.

lp, Dejan

BALAST ::

"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BALAST ()

DFujs ::

Mam ta model procesorja:
JM80547PG0802MM
HH80547PG0802MM
BX80547PG3000F 630 3 GHz, rev.R0, 64-bit, Prescott, FSB800, L2 Cache 2MB 1.0 1.0

in tega ziher podpira... tako da nevem v čem je problem.. mislim da ni v procesorju

Če je komu napaka poznana naj prosim napiše..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DFujs ()

Gray_Warden ::

si dejansko priklopil VSE kable za napajanje?

mogoče je matična fuč glede na starost. ali pa procesor.
ne muči se s tem, dobiš za izjemno malo denarja nov sistem.

DFujs ::

Gray_Warden je izjavil:

si dejansko priklopil VSE kable za napajanje?

mogoče je matična fuč glede na starost. ali pa procesor.
ne muči se s tem, dobiš za izjemno malo denarja nov sistem.


Vse sem preveril in je vse ok drugače skoraj ni mogoče priklopit.. matična baje deluje mi je povedal prodajalec... verjetno me nebi nategnil za 50eur
drugače pa nimam pojma v čem je problem.

M1_Abrams ::

Mogoče je grafična crkjot?
PHP & MySQL

DFujs ::

Ne ni grafična je 100% ok.
Probal sem tudi ven vzet ram ampak matična sploh ne piska.. ker ponavadi piska ko vzameš ram.. power led se prižge samo za sekundico pol ugasne hdd led sploh ne gori.. tako da sumim da nekaj s plato ni ok.. ali se motim?

logit ::

So kondenzatorji napihnjeni?

DFujs ::

Ni napihnjenih kondenzatorjev sem vse preveril. podpora za procesor je tudi sem preveril.. tako da nimam pojma zakaj stvar ne deluje

Duhec ::

*Si priklopil poleg glavnega tudi 12V 4 pinski kocka konektor za napajanje ?
*Zagon brez rama ni nujno, da naredi post beep napako, prej bo plata pisknila, če ne bo grafike, zato preizkusi vklop brez nje.
*Preveri, če se ti pod plato ne nahaja kak kovinski distančnik, ki je prej podpiral prejšnjo plato, na tej tanovi pa dela kratek stik !
*Naredi še Clear Cmosa po navodilih (pri tem imej izštekan 220V kabel!).

DFujs ::

Zdravo

hvala za odgovor.. ampak vse našteto ki je spodaj sem že sprobal.. in ne deluje.. 4 pinski konektor je priklopljen.. plato sem celo zel ven iz ohišja in sem tako sprobal.. pa tudi ni odziva.. nevem mogoče lahko sumim da je plata fuč.. čeprav mi prodajalec govori da je delovala do zadnjega.. ampak mi je vse skup čudno.. nevem kaj bi še lahko sprobal..

Duhec je izjavil:

*Si priklopil poleg glavnega tudi 12V 4 pinski kocka konektor za napajanje ?
*Zagon brez rama ni nujno, da naredi post beep napako, prej bo plata pisknila, če ne bo grafike, zato preizkusi vklop brez nje.
*Preveri, če se ti pod plato ne nahaja kak kovinski distančnik, ki je prej podpiral prejšnjo plato, na tej tanovi pa dela kratek stik !
*Naredi še Clear Cmosa po navodilih (pri tem imej izštekan 220V kabel!).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DFujs ()

Duhec ::

Če si naredil Clear Cmosa potem priklopi samo plato s cpu in hladilnikom, grafiko in eno palčko spomina, ki jo v drugem poizkusu zamenjaš z drugo.
Se ventilatorji (sploh za cpu) sploh zavrtijo, se vrtijo in ni slike ali vse skup po sekundi ugasne ? Bolj opiši napako !
Preveri, če je cpu, hladilnik za cpu dobro nameščen in cpu ventilator priklopljen v pravi cpu konektor na plati.
Mogoče te heca napajalnik.

DFujs ::

Sem naredil spodaj opisano.. računalnik se prižge power led samo zasveti za sekndo.. pc zalaufa za kakšne 3 sekunde pol se izklopi in ponovno prižge ampak monitorja ne vklopi... ventilatorji na cpu in grafični se vrtijo.. ampak rač. se ne odziva.

Duhec je izjavil:

Če si naredil Clear Cmosa potem priklopi samo plato s cpu in hladilnikom, grafiko in eno palčko spomina, ki jo v drugem poizkusu zamenjaš z drugo.
Se ventilatorji (sploh za cpu) sploh zavrtijo, se vrtijo in ni slike ali vse skup po sekundi ugasne ? Bolj opiši napako !
Preveri, če je cpu, hladilnik za cpu dobro nameščen in cpu ventilator priklopljen v pravi cpu konektor na plati.
Mogoče te heca napajalnik.

Duhec ::

Ima grafika še kakšno dodatno napajanje ?
Koliko W imaš napajalnik in povej zdaj končno celotno konfiguracijo.

DFujs ::

Grafična nima dodatnega napajanja.. model grafične Nvidia geforce pcx-5300, matična ms-7395 ver 1.0, procesor pentium 4/3.0ghz/2m/800 lga775, 2gb ram, napajalnik 350w, disk 160gb

Duhec je izjavil:

Ima grafika še kakšno dodatno napajanje ?
Koliko W imaš napajalnik in povej zdaj končno celotno konfiguracijo.

Gray_Warden ::

ne razumem zakaj si za to šaro plačal 50 eur, če dobiš nov sistem matična+procesor+ram za 100 eur?

no. z grafično kartico za recimo 140 eur.

glede tvojega problema pa...škoda da nisi zahteval testa pred nakupom antične matične plošče in rpocesorja. Ni rečeno da je dejansko delala preden ti jo je prodal. NI nujno da je sploh vedel da karkoli ne dela...

aja še to...ali si menjal procesor na matični ali pa je vse tako kot je bilo? Ker če si menjal karkoli preveri če nisi mogoče kaj zvil med procesorjem in matično.


edit: nov, delujoč sistem za 140 eur
procesor 45 eur: http://www.mimovrste.com/artikel/242000...
matična 51 eur http://www.mimovrste.com/artikel/238009...
ram 15 eur http://www.mimovrste.com/artikel/244005...
grafična 30 eur http://www.mimovrste.com/artikel/263009...

Zgodovina sprememb…

Gray_Warden ::

aja in še to...RABLJENO matično si kupil za50 eur? Dejansko? wtf? Pa veš da za 50 eur dobiš NOVO?
http://www.mimovrste.com/artikel/238000...

logit ::

Mislim da je kupil procesor in matično za 50evrov, kar je še vedno preveč.

DFujs ::

Glejte tako je.. kupil sem samo s tega razloga ker mi je stara matična vedno nekaj nagajala.. kupil sem pa samo matično + 2gb ddr2 ram.. za 45eur + 5eur poštnina se pravi 50 eur. nisem imel namena kupovat nov pc ker itak imam prenosnik.. tega pa rabim samo občasno ampak zakaj bi ga dal v kot.. če lahko kupim plato in stvar deluje.. v tem primeru se je izteklo ravno nasprotno.. brez veze mi je pa bilo kupovat nekaj novega ker se mi ne splača.. zdaj pa nevem v čem je problem, ker sem že 100x preveril če matična podpira moj procesor in ga. tako da nimam pojma v čem je problem da stvar ne zalaufa

Gray_Warden ::

lej....nevem zakaj ne dojameš.

tebi se ne pslača kupovat stare robe za 50 eur, KER IMAŠ NOVO ZA 110 EUR. pod garancijo. na modernem podnožju. če bi želel čez 2 leti nadgraditi to reč bi preprosto kupil boljši procesor in bi ti delalo POPOLNOMA brezhibno.

ti pa si kupil zastarelo in celo rabljeno :D:D:D:D plato z zastarelim ramom za zastarel in počasen procesor za 50 eur. Celo tako bedarijo si storil da si kupil RABLJENO ZA 50 EUR, kljub temu da dobiš NOVO za 50 eur. Dodaš še palčko rama za 15 eur in imaš NOVO matično z ddr3 ramom za 60 eur. Ta matična podpira tud procesor ki ga imaš ti.

še enkrat ti rečem...preveri če procesor dobro leži v ležišču. Upam da pri vstavljanju nisi kakega pina ali biločesa skrivil.

Seveda računaj da je možnost da pokvarjeno karkoli od naštetega: antični procesor, antična matična ali antični ram. Zato bi bilo bolje če bi kupil nov komplet za 110 eur.

Zgodovina sprememb…

Pšenični ::

Ma plata je verjetno OK. Bios nimaš nadgrajen za ta procesor.

Tipičen sindrom, da plata le za moment zalaufa je, ko bios ni nadgrajen za novejši proc.

Zgodovina sprememb…

DFujs ::

Saj razumem... samo pravim da nisem imel namena kupovat novo ker ne potrebujem.. sem pač naredil napako jebat ga.. z napak se učimo.

telebanc:
recimo.. kako pa lahko zdaj nadgradim bios v tem primeru a se sploh da? ker nevem še nisem delal te stvari in se mi niti malo ne sanja.

hvala za odgovore

Gray_Warden ::

ne drži. če matična procesorja ne podpira se komp prižge in laufa v prazno. če je ram zanič se ponavadi ugaša...nekako v naključnih časih.

Če je matična fuč se včasih prižge vendar laufa v prazno. rad se tudi ugaša v naključnih časih.

v nobenem primeru pa nikoli v nobeni od zgoraj naštetih možnosti ne pride do biosa.


njegova matična bi morala od začetka podpirat pentium 4. praviloma. tako piše v specifikacijah. vseeno se splača nadgraditi bios...itak tudi če karkoli naredi narobe v nadgrajevanju biosa in bo matična potem neuporabna ne bo nobene škode saj matična že zdaj neuporabna.

Zgodovina sprememb…

DFujs ::

Nevem.. ta ki mi je prodal mi je povedal da je v tej matični laufal procesor core 2 duo.. sem že razmišljal v tej smeri če bi kdo od kolegov imel tak procesor samo za test da vidim ali pol deluje.. samo nažalost noben nima intel core 2 na tem podnožju na mojo žalost.. sicer bi pa s tem ki ga mam zdaj moglo delat ker sem že 100x preveril.. po vsej verjetnosti nekaj s plato ni ok..

Gray_Warden ::

si prepričan da je ram okej?

jaz sem imel podoben problem..ram je bil fuč in se zaradi tega računalnik ni prižgal.

zadnja stvar ki mi pade na misel je le še stikalo za vklop računalnika. poizkusi ga priklopiti obrnjenega za 180 stopinj. Pri nekaterih ohišjih ki sem jih sestavljal ni bilo označeno kje je +, kabel pa je bil pvosem črne barve. Ko sem narobe priklopil se računalnik ni prižgal...le ventilatorje je obrnilo za kaki 2 sekundi. Za tem ko sem stikalo obrnil za 180 stopinj se je stvar prižgala. na srečo je od tega že dolgo, danes so vsa stikala pobarvana tako da veš kje je +. vseeno poizkusi...

Zgodovina sprememb…

DFujs ::

nisem prepričan, da je ram ok.. sicer pa da bi obe palčki pobralo pa nisem čisto prepričan, kar tako.. ne vem kaj bi bilo narobe.. če mi oni govori da je do zadnjega delovala preden jo je zamenjal.. mogoče da je problem v procesorju.. nevem ne sanja se mi niti malo kaj bi bilo narobe..

Pšenični ::

Ti ga kontaktiraj in ti naj pove, katero verzijo biosa je imel na plati.

Ko to ugotoviš, se lahko sklepa naprej.

DFujs ::

sem probal tudi to s stikalom ampak je isto.. mislim da se matična sploh ne odziva.. ker ko ga prižgeš power led samo zasveti ponavadi pa gori ves čas ko maš rač. prižgan.. ali se motim?

Gray_Warden ::

power led mora svetiti ves čas.
hdd let pa utripa glede na aktivnost diska.

prej ko si dal amtično ven iz ohišja...kaj si imel priklopljeno na matično?
napajalnik na vse potrebne luknje, 1 palčko rama in grafično? še kaj drugega?

izklopi _vse_. tudi hdd led in power led. Priklopi le zgoraj napisane komponente in stikalo za vklop. če ne bo delalo poizkusi z durgo palčko rama.

prav tako nujno izklopi napajanje, daj baterijo ven iz matične plošče, počakaj 10 sekund, nato daj baterijo nazaj in poizkusi ponovno zagnati sistem. Mogoče so kakšne frekvence procesorja narobe nstavljene in se zato enostavno ne more prižgati...

Zgodovina sprememb…

Pšenični ::

"prav tako nujno izklopi napajanje, daj baterijo ven iz matične plošče, počakaj 10 sekund, nato daj baterijo nazaj in poizkusi ponovno zagnati sistem. "

To obvezno.

miranpozar ::

MSI plate so vse po vrsti eno sranje. Je skoraj sigurno pokvarjena. Nehaj se zajebavat z njo in kupi kaj drugega!
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

Pšenični ::

miranpozar je izjavil:

MSI plate so vse po vrsti eno sranje. Je skoraj sigurno pokvarjena. Nehaj se zajebavat z njo in kupi kaj drugega!


Eh, še Asrock je po moje boljši.

Msi plate so ena sama zajebancija ponavadi zaradi ramov...

DFujs ::

Vse sporbal ampak zadeva ne deluje... ko sem vzel plato ven z ohišja sem imel priklopleno: grafična, ram, power sw, reset sw, hdd led, power led. to je pa tudi vse.

po vsej verjetnosti nekaj s plato ne štima..

Gray_Warden je izjavil:

power led mora svetiti ves čas.
hdd let pa utripa glede na aktivnost diska.

prej ko si dal amtično ven iz ohišja...kaj si imel priklopljeno na matično?
napajalnik na vse potrebne luknje, 1 palčko rama in grafično? še kaj drugega?

izklopi _vse_. tudi hdd led in power led. Priklopi le zgoraj napisane komponente in stikalo za vklop. če ne bo delalo poizkusi z durgo palčko rama.

prav tako nujno izklopi napajanje, daj baterijo ven iz matične plošče, počakaj 10 sekund, nato daj baterijo nazaj in poizkusi ponovno zagnati sistem. Mogoče so kakšne frekvence procesorja narobe nstavljene in se zato enostavno ne more prižgati...

Gray_Warden ::

Možnosti:
a) s plato nekaj ne štima
b) plata ni kompatibilna z ramom
c) plata ni kompatibilna s procesorjem
d) procesor je fuč
e) ram je fuč
f) plata je fuč
g) napajalnik je fuč

rešitve problema ne poznam. če je prejšnmu lastniku res delovala ga mogoče prosi za pomoč ali karkoli. Za v prihodnje pa naj bo to šola da se pokvarjenih komponent ne zamenjuje z rabljenimi komponentami za katere niti ne veš ali delajo ali ne. Je ceneje za tvojo denarnico in tvoje živce če preprosto kupiš novo.

Duhec ::

Kot sem že zgoraj omenil... mogoče te heca napajalnik. Sposodi si enega delujočega okoli 400W in stestiraj z njim.

cortez ::

Kako se je končalo tole ?

Namreč sam imam podobne probleme in iščem rešitev.

logit ::

Tri tedne nazaj sem imel isti pripetljaj na šest let starem PCju. Računalnik se je sprva zagnal a ni dal slike. Nazadnje pa so se ob prižigu ventilatorji zavrteli za samo dve sekundi. Krivec: napajalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: logit ()

Pšenični ::

logit je izjavil:

Tri tedne nazaj sem imel isti pripetljaj na šest let starem PCju. Računalnik se je sprva zagnal a ni dal slike. Nazadnje pa so se ob prižigu ventilatorji zavrteli za samo dve sekundi. Krivec: napajalnik.




Če ga boš odpru boš videl napihnjene kondnzatorje.

logit ::

Meni navzven zgleda vse ok. Žal ne morem enako trditi za delovanje.

Pšenični ::

Ponavadi se napihnejo tisti majnši elektroliti, ne tile taveliki. Probej poslikat še z druge strani. Pa varovalko poglej.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem nov racunalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19923557 (6314) hojnikb
»

Nov računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
947204 (5316) strumf666
»

Sestavljen računalnik - ni slike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12323571 (21895) mihibo5
»

Sestavljanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
689351 (7813) Helena123
»

Sesuvanje i7 3820, 64GB sistema, NUJNO (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
507065 (5072) Icematxyz

Več podobnih tem