» »

Sestavljen računalnik - ni slike

Sestavljen računalnik - ni slike

1
2
3

Bergyb ::

Vse je novo, kaj rabljeno v tej sestavi? No, tut novo je lahko kdaj fuč...

geniusone ::

Pa da narobe vtikaš kable sem in tja bi boljše bilo, da bi kdo drug to vse sestavil, ki se res spozna...

Eni tudi imajo takšen problem da plato kar direkt prišraufajo brez distančnikov.

Zgodovina sprememb…

Engineer_ ::

mihibo5 je izjavil:

Tudi tukaj nista enaka vzorca, a vseeno gre lepo not. Rabite dokaz?


ja, lepo prosim če slikaš ta dva konektorja, s katerima si igral loterijo.

gddr85 ::

zej lahko cel dan ugibamo kaj in kako....pomoje najbolje prevert cpu na drugi plati, če dela potem plata itd.

s6c-gEL ::

Lahko da trenutni bios ne podpira procesorja - potrebuješ verzijo biosa najmanj 0808.
http://www.asus.com/Motherboards/H81ME/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

ST-777 ::

mihibo5 je izjavil:

Poskusil sem VGA in DVI, a slike še vedno ni.
Monitor, ki je v redu, nekaj v obliki slike vedno prikaže. Če drugega ne, je napis, da ni signala. Monitor, ki je v okvari pa seveda nima slike, ali pa ta ni v redu.

mihibo5 je izjavil:

Kaj naj še poskusim?
Napiši kaj pokaže monitor.

mihibo5 ::

s6c-gEL je izjavil:

Lahko da trenutni bios ne podpira procesorja - potrebuješ verzijo biosa najmanj 0808.
http://www.asus.com/Motherboards/H81ME/...


Delam na tem, ampak kako, če ni slike:/
Plata (upam da) podpira moj procesor, tako da bom zamenjal in posodobil, le še pripraviti moram USB na to, kar pa zna biti kar problematično za v prvo :)

Engineer_ ::

ST-777 je izjavil:

mihibo5 je izjavil:

Poskusil sem VGA in DVI, a slike še vedno ni.
Monitor, ki je v redu, nekaj v obliki slike vedno prikaže. Če drugega ne, je napis, da ni signala. Monitor, ki je v okvari pa seveda nima slike, ali pa ta ni v redu.


Ne drži. Monitor lahko pokaže črno sliko, če dobi signal....ki je pač samo črnina.

mihibo5 ::

ST-777 je izjavil:

mihibo5 je izjavil:

Poskusil sem VGA in DVI, a slike še vedno ni.
Monitor, ki je v redu, nekaj v obliki slike vedno prikaže. Če drugega ne, je napis, da ni signala. Monitor, ki je v okvari pa seveda nima slike, ali pa ta ni v redu.

mihibo5 je izjavil:

Kaj naj še poskusim?
Napiši kaj pokaže monitor.


Ni signala :D

Engineer_ ::

jao človek. na začetku si pravil da ni slike. Očitno je slika. piše ti da ni signala. V tem je bistvena razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

mihibo5 ::

Engineer_ je izjavil:

jao človek. na začetku si pravil da ni slike. Očitno je slika. piše ti da ni signala.


Ok, narobej smo se razumeli, računalnik deluje normalno (kar sem povedal), le slike ne dobim na monitorju.

Engineer_ ::

ne. ti niti signala ne dobiš na monitorju. Sem ves čas mislil da ti vidiš črn ekran, ki pač čaka da se ti izvede POST. Pa se ti niti to ne zgodi.

I am out.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

gddr85 ::

what? se pravi komp dela, monitor ne da slike?

hojnikb ::

že 3tič
si testiral rame ?
#brezpodpisa

mihibo5 ::

Prižge se in ostane prižgan, dokler ga sam ne ugasnem, le slike ne dobim...

hojnikb je izjavil:

že 3tič
si testiral rame ?

Da, v mojem računalniku kot edini RAMi in vse je delovalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihibo5 ()

Engineer_ ::

:)) torej signal dobiš.

stestiraj.rame.kot.ti.je.hojnik.rekel.že.prevečkrat.

Lahko tudi poizkusiš zagnati računalnik z le 1 palčko rama, če imaš 2 palčki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

gddr85 ::

bi mogoče priključil drug monitor?

mihibo5 ::

Engineer_ je izjavil:

I am out.


Še mal pa bom še jst :D

lonewolf_ ::

Torej, ko ga prižgeš, je pisk? dva? več? če ni, si priklopil zvočnik?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

s1m0n ::

Zrihtaj si PC speaker (magari iz kakšnega starega ohišja) pa ga priklopi na matično.

hojnikb ::

torej rami niso. Ostaja samo še faulty plata ali cpu.
#brezpodpisa

mihibo5 ::

Drug monitor, ni slike.

hojnikb je izjavil:

torej rami niso. Ostaja samo še faulty plata ali cpu.


Ali bios?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihibo5 ()

Engineer_ ::

ali imaš kakšno grafično, ki bi jo lahko priklopil za test

ali si prej naredil kot sem ti naročil....odklopil računalnik iz elektrike za nekaj minut. preveril vse kontakte, odklopil nepotrebne stvari in razelektril ohišje računalnika?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

mihibo5 ::

s1m0n je izjavil:

Zrihtaj si PC speaker (magari iz kakšnega starega ohišja) pa ga priklopi na matično.


Ni bilo piskov, sem poskusil.

Engineer_ je izjavil:

ali imaš kakšno grafično, ki bi jo lahko priklopil za test


Tudi to sem poskusil. Nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihibo5 ()

Engineer_ ::

ali si prej naredil kot sem ti naročil....odklopil računalnik iz elektrike za nekaj minut. preveril vse kontakte, odklopil nepotrebne stvari in razelektril ohišje računalnika?

ali si matično zagotovo dobro privijačil na ohišje? Torej z distančniki, KI SO ZAGOTOVO NA PRAVIH MESTIH? Torej da jih ni niti premalo niti preveč?
Nekje imaš stik med električno napravo in ohišjem, ti dela statično elektriko, zato se ti včasih prižge, včasih ne.

Moje mnenje.

Seveda preden se lotiš dela se moraš razelektriti tako da se dotakneš kakšnega radiatorja ali kaj podobnega. Saj si zagotovo nabit s statično elektriko, glede na to da doma delaš in hodiš po preprogi ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

hojnikb ::

glede na to, da je bios, ki podpira ta proc že pol leta uzun, je zelo mala šansa, da si dobu plato z prestarim biosom.
#brezpodpisa

mihibo5 ::

Engineer_ je izjavil:

ali si prej naredil kot sem ti naročil....odklopil računalnik iz elektrike za nekaj minut. preveril vse kontakte, odklopil nepotrebne stvari in razelektril ohišje računalnika?

ali si matično zagotovo dobro privijačil na ohišje? Torej z distančniki, KI SO ZAGOTOVO NA PRAVIH MESTIH? Torej da jih ni niti premalo niti preveč?
Nekje imaš stik med električno napravo in ohišjem, ti dela statično elektriko, zato se ti včasih prižge, včasih ne.

Moje mnenje.


Možno, saj matična ni ravno lepo pasala k Q-shieldu (you're gonna be mad) in pač na splošno je bilo bolj smotano. Količina distančnikov je prava, enako število kot vijakov, so pa tudi na pravih mestih, kjer koli drugje ni bi šlo skupaj.

lonewolf_ ::

hojnikb je izjavil:

glede na to, da je bios, ki podpira ta proc že pol leta uzun, je zelo mala šansa, da si dobu plato z prestarim biosom.


Še vedno je opcija, da je bios starejše verzije.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Bergyb ::

Engineer_ je izjavil:

ali si prej naredil kot sem ti naročil....odklopil računalnik iz elektrike za nekaj minut. preveril vse kontakte, odklopil nepotrebne stvari in razelektril ohišje računalnika?

ali si matično zagotovo dobro privijačil na ohišje? Torej z distančniki, KI SO ZAGOTOVO NA PRAVIH MESTIH? Torej da jih ni niti premalo niti preveč?
Nekje imaš stik med električno napravo in ohišjem, ti dela statično elektriko, zato se ti včasih prižge, včasih ne.

Moje mnenje.

+1

Vse izklopi in ponovno priklopi, na matično ne devat drugega kot CPU in 1 RAM (poglej navodila, kam), če ima integrirano grafično, ne priklaplaj druge zraven, na napajalnik pa priklopi samo matično (imaš možnost preizkusit še kak drug napajalnik, sprobaj).

gddr85 ::

pa ne da bo še en fuč intel cpu...:D

Drugač pa je pomoje mal pozno za razelektritev, preverjanje kontaktov itd...stvar ne dela. Torej če se da, preverit cpu drugje in potem ostane še matična

Engineer_ ::

mihibo5 je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

ali si prej naredil kot sem ti naročil....odklopil računalnik iz elektrike za nekaj minut. preveril vse kontakte, odklopil nepotrebne stvari in razelektril ohišje računalnika?

ali si matično zagotovo dobro privijačil na ohišje? Torej z distančniki, KI SO ZAGOTOVO NA PRAVIH MESTIH? Torej da jih ni niti premalo niti preveč?
Nekje imaš stik med električno napravo in ohišjem, ti dela statično elektriko, zato se ti včasih prižge, včasih ne.

Moje mnenje.


Možno, saj matična ni ravno lepo pasala k Q-shieldu (you're gonna be mad) in pač na splošno je bilo bolj smotano. Količina distančnikov je prava, enako število kot vijakov, so pa tudi na pravih mestih, kjer koli drugje ni bi šlo skupaj.


enako število kot vijakov, kaj to pomeni? distančnikov mora bit namreč točno toliko, kolikor je lukenj za distančnike na matični plošči. IN TO ZAGOTOVO NI TOLIKO, KOLIKOR JE LUKENJ NA MATIČNI. Matična ima točno določene luknje, ki so namenjene distančnikom, saj so primerno "izolirane".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

mihibo5 ::

Vredu, hvala za ta odgovor.

Engineer_ ::

gddr85 je izjavil:

pa ne da bo še en fuč intel cpu...:D

Drugač pa je pomoje mal pozno za razelektritev, preverjanje kontaktov itd...stvar ne dela. Torej če se da, preverit cpu drugje in potem ostane še matična


sem imel nekoč primer da nek rčaunalnik ni delal, čeprav sem ga lepo sestavil in lepo kable pospravil. Enostavno se je nabil s statično elektriko in ko sem ga prižgal se je vse samo vrtelo v prazno....do točke, ko se sploh ni več prižgalo. Potem sem dal vse narazen in znova skupaj in je delalo normalno, dela normalno še po nekaj letih.

hojnikb ::

dej razstav celotno stvar (cpu, rami in vse ven). Daj plato in napajalnik na mizo, inštaliraj nazaj cpu, ram in prklopi 24+4 pinskega od napajalca. Vklopi še monitor in tipkovnico ter zalaufaj (prižgeš ga lahko kr z enim jumperjom namesto stikala).
Poročaj če dela.

Za bios bi pa sigurno mogl pisat kje na škatli al pa plati, katera verzija je pršla tovarniško gor.
#brezpodpisa

mihibo5 ::

Da vas par osrečim :D
Ohišje je od LC Power.

Engineer_ ::

to ni pomembno, sem sestavil že ogromno lc power ohišij, so čisto ok.

Važno je to, da:
a) si narobe sestavil nekaj
ali
b) bios ne podpira tvojega procesorja, če je bila matična narejena pred izdajo tvojega procesorja, ki je dokaj nov model.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

gddr85 ::

in psu je....LC?

Janac ::

mihibo5 je izjavil:

Da vas par osrečim :D
Ohišje je od LC Power.


Je ohišje barvano?

mihibo5 ::

gddr85 je izjavil:

in psu je....LC?


Corsair, I'm not going that deep :D

Engineer_ ::

mihibo5 je izjavil:

gddr85 je izjavil:

in psu je....LC?


Corsair, I'm not going that deep :D


nisi komičen. Za sistem ki si ga sestavil bi bil lc power napajalnik odličen. Corsair je overkill za sistem, ki ga imaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

mihibo5 ::

Janac je izjavil:

mihibo5 je izjavil:

Da vas par osrečim :D
Ohišje je od LC Power.


Je ohišje barvano?


Ni. Navadno đabe ohišje za malo več kot 20€. Saj edina naloga, ki jo ima je da drži komponente in gumb za vklop (to sem pa mislil, da bo sposoben).

hojnikb ::

imaš tudi crappy corsair-e (VS, CX) ki so komaj boljši od lcpowerja :)
#brezpodpisa

Engineer_ ::

kako NI barvano? Ali dejansko vidiš kovino ohišja?!

daj link do ohišja takoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

hojnikb ::

hojnikb je izjavil:

dej razstav celotno stvar (cpu, rami in vse ven). Daj plato in napajalnik na mizo, inštaliraj nazaj cpu, ram in prklopi 24+4 pinskega od napajalca. Vklopi še monitor in tipkovnico ter zalaufaj (prižgeš ga lahko kr z enim jumperjom namesto stikala).
Poročaj če dela.

Za bios bi pa sigurno mogl pisat kje na škatli al pa plati, katera verzija je pršla tovarniško gor.


;)
#brezpodpisa

Bergyb ::

No, konc heca, razstavi vse in ponovno skupaj, kot smo že parkrat napisal. Včasih je že dost, da sam izštekaš PC za 5-10 minut, da se razelektri.

Nisi napisal, če so komponente nove ali stare, ter katere so stare? Če je napajalnik rabljen, je lahko samo napajalnik fuč, pa ne prikaže slike na ekran, računalnik pa pride do BIOSa.

gddr85 ::

kako bo updejtal bios če še do biosa ne pride...razen da dobi od nekje nek drug cpu

Engineer_ ::

gddr85 je izjavil:

kako bo updejtal bios če še do biosa ne pride...razen da dobi od nekje nek drug cpu


tako da kupi tole

http://www.bolha.com/racunalnistvo/proc...

vtakne v računalnik in posodobi bios.

naj pove kater bios ima na matični. Celeron dela na tej plati od biosa 0701 naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Bergyb ::

Če BIOS ne podpira tega CPUja, potem vrjetn tut ne moreš updatat BIOSa?

mihibo5 ::

Engineer_ je izjavil:

kako NI barvano? Ali dejansko vidiš kovino ohišja?!

daj link do ohišja takoj.




Tako je to :)

Janac ::

Verjetno ni ozemljen.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
947311 (5423) strumf666
»

Namizni računalnik do 150 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
303462 (2801) lonewolf_
»

računalnik se ne prižge!

Oddelek: Pomoč in nasveti
142293 (2108) d4vid
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495410 (4871) CyberAD

Več podobnih tem