» »

Laptop se ne prižge

Laptop se ne prižge

Neumann ::

Pozdravljeni, rabil bi pomoč. Laptop se mi je ugasnil in se ne prižge več. Polnilec je vredu tako da to ni problem, smrdelo ni nič. Računalnik ne da niti ene lučke od sebe ali zvoka. Čisto mrtu je. Zdaj me pa samo zanima, kakšne so metode, da bi sprobal, kaj je šlo. Gre za Lenovo laptop.

Ko smo odprli laptop je bil ventilator čist zabasan (ker očitno v nekaj letih delovanja ni bil očiščen in je bil res čisto zapacan). Ampak sedaj ko je očiščen se ne prižge več.

Rad bi samo preveril komponente katere so ok, katere niso. Ali pa če je imel kdo podobno težavo z laptopom, kako - če sploh kako - jo je rešil. Hvala in lp.

Janac ::

probaj zamenjat baterijo, pa clr_cmos probaj

Neumann ::

a nebi moglo delat tudi brez baterije? če dam baterijo ven, samo preko polnilca?

ali lahko prosim malo razložiš kaj je to clr_cmos, ker nevem :/

Janac ::

ne ne tista baterija na maticni plosci mislim :)

Neumann ::

aha :) evo bom probal :) je ista kot na stacionarnem računalniku? nisem še nikoli gledal, če mogoče veš?

Janac ::

naj bi bila ista ja, daj jo ven za 5 min pa pol se 1x notr

Neumann ::

uf tole morem čist cel spodnji del plastike odšraufat da pridem zraven..sporočim če je ratalo, hvala zaenkrat :)

Neumann ::

mogoče veš ali se nahaja pod tipkovnico ali prav na spodnji strani, da vem približno katere šraufke moram odstranit?

Neumann ::

Nikakor mi ne gre odstraniti spodnje plastike dol, odvil sem že vse šraufe, pa se še vedno drži.

Neumann ::

Ne najdem kje ta baterija je, odstranu sem vse možno, celotne spodnje plastike pa ne morem odstraniti. Ima kdo kakšno idejo?

Janac ::

kateri laptop je to

kateri laptop je to

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Neumann ::

lenovo 3000 n200

 a je tukaj notri disk?

a je tukaj notri disk?

Janac ::

mislim da je to sata konektor, mogoce je mogoce ni

Neumann ::

ok, ko sem tole odpru, sem mislil da notri ni nič. Nisem si predstavljal da je disk tak? Bi si predstavljal, da bi moralo biti zapolnjeno? Zakaj je potem tisti vidni konektor frej? za nadgradnjo, da dodam še enega?

Janac ::

a sploh mas disk noter?



ja je za nadgradnjo tale prostor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Neumann ::

sej pravim, nekdo mi je prinesel ta računalnik, da mi ga popravim, laptopa res nisem še nikoli neki ful raztavu, in odprem tole, k je disk noter in je bilo tko kt na sliki? Zdj pa nevem, a to pomen da diska ni notr? slika je slikana takoj po odprtju, nič nisem jemal ven.

Mesar ::

ja se pa vidiš disk kaj je problem? Vun ga vzemi za ziher preden nadaljuješ z operacijo.
Your turn to burn!

Neumann ::

mah muči me to, ko ne morem dati cele spodnje plastike dol. :/ da bi videl celotno matično.

Mesar ::

sej pa ni matična problem, zakaj bi rad matično vedn dobo?
Your turn to burn!

Neumann ::

ja tista baterija je na matični a ni? ko sem odpru vse možne pokrovčke (tisti na ventilatorju, pa za ram, pa za disk in pa wireless kartico) nisem nikjer opazil te baterije?

Mesar ::

samo tista baterija nebo razlog da ne se ne vžge komp... če je tista baterija hin dobiš samo CMOS error ko vžgeš kompa pa uro nastaviš pa dela dale normalno...
Your turn to burn!

Neumann ::

aja..ja ok pol pa ubistvu nevem kaj bi še probal druzga, da bi vsaj vedu kaj mi je šlo.

Janac ::



zgleda da sploh nima baterije

potem pa isci jumper za reset cmosa ali pa stikalo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Mesar ::

Zakaj bi moral CMOS resetirat? A je overklokal?

mislim, da bo to kr mehanska okvara
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Neumann ::

Kako bi ugotovil, kaj je skuril, če pač je, da bi pogledal, če se da zamenjat odvisno od tega kaj je okvara?
Kako recimo preverim procesor? Najverjetneje je skurilo procesor?

Mesar ::

Težko... najprej preveri napajanje. Ostalo boš težko testiral če so noter mobile procesorji pa 200pinski rami... kup dreka integrirano na matični, razen če imaš kup robe doma ali pa identičen laptop. Vse ostalo bo težko testiranje če ne vžge.
Your turn to burn!

Janac ::

testiraj na drugi plati

Neumann ::

sej vem..škoda mi je vržt stran, če bi lahko recimo menjal procesor in bi stvar delala naprej brez problema. slaba, hvala vama za pomoč.

a vam slikam CPU, pa bosta povedala, če se mogoče vizualno vidi a je vredu ali bi bila skurjena, ker kolkor sem gledal po netu se kar vidi, kot da bi zoksidiralo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Neumann ()

Neumann ::

A ima kdo kakšno idejo? sedaj sem lepo prišel do matične plošče, imam voltmeter, pa če bi mi lahko kdo dal malo napotkov, kaj naj pomerim? kontakte procesorja?

Janac ::

zmeri napetosoti iz napajalnika


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lučka na monitorju utripa

Oddelek: Pomoč in nasveti
232099 (1652) Duhec
»

bIOS Matična plošča gigabyte - POSODOBITEV BIOSA

Oddelek: Pomoč in nasveti
203812 (3361) fr4nc
»

bios boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
5927 (820) DeeCoy
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
884967 (4356) Janac
»

Scanning BIOS image in hard drive?

Oddelek: Strojna oprema
242298 (1868) misek

Več podobnih tem