» »

Quanta toži AMD zaradi neustreznih grafičnih čipov

Quanta toži AMD zaradi neustreznih grafičnih čipov

Bloomberg - Tajvanski proizvajalec računalnikov, prenosnikov in druge elektronske opreme je vložil tožbo zoper AMD, v kateri jim očita dobavo neustreznih grafičnih čipov, ki so jih potem vgrajevali v prenosne računalnike. Gre za grafične čipe ATI RS600ME, ki jih ne proizvajajo več. Quanta trdi, da naj ne bi ustrezali toplotnim tolerancam, zaradi česar so povzročali odpovedi naprav. Zaradi naj bi tega utrpeli škodo in realizirali manj dobička, kot bi ga lahko bili, zato terjajo odškodnino.

Quanta je znani podizvajalec za velike znamke, ki sestavlja računalnike, na katere se potem nalepijo prestižna imena, kot so HP, Acer, Apple in podobna. Imajo več kot tretjinski delež na trgu prenosnih računalnikov, čeprav ni nikjer napisano njihove ime. V tožbi gre izključno za računalnike, ki so jih izdelovali za NEC in so se zaradi domnevno neustreznih grafičnih čipov kvarili v veliko večji meri od pričakovane. AMD-ju očitajo kršitev pogodbe, nespoštovanje garancije, potvarjanje podatkov in civilno prevaro. Dogodki so se odvijali v letu 2008 - spomnimo, da je AMD prevzel ATI že leta 2006.

AMD se je na tožbo odzval z besedami, da zanjo ni podlagi. Po njihovih navedbah so omenjene čipe vgrajevali tudi drugi proizvajalci in nihče ni prijavil kakršnih koli napak. Trdijo, da jim je celo Quanta priznala, da so isti čip vgrajevali v druge platforme za NEC, kjer da je deloval brez napak. Quanta vztraja pri svojem in poleg odškodnine zahteva porotno sojenje.

13 komentarjev

Isotropic ::

a oni samo sestavljajo ali proizvajajo tudi custom maticne ipd. za te racunalnike? (na katerih poj pise hp...)

Pyr0Beast ::

Quanta je OEM manufacturer in delajo za hp asus acer etc.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

D3m ::

Še zmeraj je Quanta kriva. They can bitch all day long.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bajsibajsi ::

Na podlagi kaksne ugotovitve si prisel do take trditve?

D3m ::

Novico sem drugje prebral. Quanta je izdelala drugačen design je in je prišlo do pregrevanja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bajsibajsi ::

Sem si mislil, da je to razlog. Glede na to, da so enake cipe vgrajevali se drugi proizvajalci in ni mnozicno prihajalo do napak.

Riff ::

treba probat če rata na hitr dnar potegnt :D

Bistri007 ::

D3m je izjavil:

Novico sem drugje prebral. Quanta je izdelala drugačen design je in je prišlo do pregrevanja.

OK, problem je najbrž, da je ta design ustrezal nominalnemu TDP ATIjevega čipa. Ampak ne tudi dejanskemu TDP čipa...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

boogie_xlr ::

Pol pa ni čudno da se zadne cajte nekteri laptopi tok grejejo (envy, dv5, dv6...)

Pyr0Beast ::

dv6 ma nvidia grafo afaik
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kronik ::

Jaz sem za to firmo prvič slišal prejšnji teden in še to ker mi je iphone prepoznal Lenovo notebook kot Quanta (sem mislil, da napaka v programu). :)

SuperVeloce ::

Jim itak ni pomembno, da jih poznamo končni uporabniki. Važno, da jih pozna trg oz. lastniki tržnih znamk... Foxconn se je podal v prodajo svojih izdelkov pod svojo znamko, pa jim ni ravno uspevalo. Jim pa uspeva pri proizvajalcih/znamkah... ampak jaz osebno imam zelo slabe izkušnje (samo in izključno) z njimi, pa sem prvi računalnik pomagal sestaviti očetu kot 6letni mulc cca. 17 let nazaj. Do sedaj so meni in bližnjim crknali 3 prenosniki z osnovno ploščo, dizajnirano in sestavljeno v Foxconnu (2x HP, 1x Dell), vse popravljivo le z menjavo osnovne plošče, ker pač voltage regulatorjev, kondenzatorjev, čipov (ko odnese memory controller) in podobnih zadev noben ne menjuje. Na desktopu je po tednu uporabe odneslo ploščo z intel 965 čipovjem, po mesecu pa njeno zamenjavo, nič navito, brez pregrevanja. Sedaj mi Gigabyte s P35 z navitimi komponentami do stropa teče 5 let...

Sheppard22 ::

Zaradi naj bi tega utrpeli škodo
da zanjo ni podlagi
kjer da je deloval brez napak
Napake v povedi FIX IT!!:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Quanta toži AMD zaradi neustreznih grafičnih čipov

Oddelek: Novice / Tožbe
134396 (2634) Sheppard22
»

Stanje na trgu grafičnih čipov

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
183716 (2936) Senitel
»

Zaprti cevovodi z razlogom

Oddelek: Strojna oprema
472438 (1220) alum
»

Plextor 708A (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
634474 (3965) boštjan
»

Nepojasnjeno mi je pregorela nova grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
805532 (3869) Pancho

Več podobnih tem