» »

Plextor 708A

Plextor 708A

«
1
2

Laki ::

Lep pozdrav vsem !
Imam samo eno vprašanje in temo zanj sem zasledil v neki naši računalniški reviji. Zanima me če se bo DVD pekač Plextor PX 708A res z upgrade firmwarea dalo nadgraditi v peko dvoslojnih DVDjev kot je to navedeno v reviji ali ne. Če kdo od vas spremlja naj prosim odgovori...Hvala

Caligula ::

Preden nadaljujemo, moras vedet, da se nakup te pecke ne izplaca. To je namrec prepakiran Liteon 811s in se ti tako pac splaca kupiti direkt Liteona, ker je precej cenejsi. Skratka to pecko izdeluje Liteon. In da, bilo je nekaj govora, da bo preko firmwara na teh Liteonih mozno dosezt sledece:

1. Dvoslojno peko
2.Pisanje tudi DVD-R medijev z 8kratno hitrostjo.

Je pa to postavljeno nekako v prihodnost, ko bodo sploh lahko zadeve sprobali na kakih medijih. Trenutno jih ni.
Oz trenutno nima smisla tega ponujat. Medijev ni.

Je pa receno, da bo podpiral oboje.

Ce pa si pecko ze kupil se pa ne sekiraj prevec. Je dobra pecka. >:D

Dr_M ::

glede peke dvoslojnih medijev...mislm da se bodo proizvajalci ze nekak zascitili, da to ne bo mozno. ce bos hotu pect to, bos mogu kupt nov pekac. nekak ni ksne logicne razlage, da bi proizvajalci to kr tko dajal vn, sploh zastonj...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Jah to vemo zaziher recimo za Pioneerja pa NECa, kjer naj bi sele recimo Pioneer A09 to zmogu, vmes bo pa se A08.
Sam pr Liteonu so to za 811 nekje omenjali, -R bo pa definitivno peku z firmware updatom, ko bodo sploh mediji.

Je pa pr Liteonu vsaj to, da je velik modding community in se be verjetno nasel vsaj kaksen crack, ki bo to omogocal >:D

Dr_M ::

samo s ksnim firmware updejtom ne bo slo, ker bodo pogoni hardware-sko drugacni, tko da CE bodo kej hotl nardit, se bodo mogl posluzit ksnih drugih metod. jest upam da bo kej, ceprov skor ne verjamem...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Laki ::

Obema se nejlepše zahvaljujem za obšine odgovore. Mi pa ne gre v glavo da naj bi svetovni Plextor uporabil za svoje ime kar Lite onov pekač ampak če ti Juras tako praviš bo verjetno že držalo. Pa lep pozdrav Laki 8-O

Caligula ::

Jah, Laki, svetovni plextor je ocenil, da za isti denar ne more izdelati tako dobrega pekaca, da mogoce sploh ne more izdelati tako dobrega pekaca, da mogoce ga lahko pa ne vedo zakaj bi, ce ga lahko kupijo in pac sluzijo samo z imenom namesto garanjem,...

Je pa z imeni nekako tako. Mercedes ga tudi ima, pa je zadnja leta prava gara po statistikah okvar,..

Sej je res, da ce kupis Plextorja vsaj ves, da si dobil pod krinko relativno dobro robo sam ni pac vreden tistega doplacila.

TribesMan ::

Juras pri plekstorju več plačaš v večini zaradi podaljšane garancije in boljše tehnične podpore. Je pa neki druzga tudi res, še nisem prebral reviewa plextorja, kjer bi rekli da je enota slaba in da ne peče kvalitetno. PA če so delali svoje ali pa samo prepakirali druge enote. Pač plextorji so znani po tem da so kvalitetni in nekateri to bolj cenijo kot pa tistih 10 jurjev, ki bi jih prišparal z nakupom LiteOna, NECa, ali česa podobnega.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

TribesMan.Ne boš verjel,a tudi lite-on ima 2 leti garancije,samo noben ti je ne da

TribesMan ::

Boli mene če jo ma pa je jest ne dobim. Pri plextorju jo dobim.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

TribesMan: pa mas Plextorjev dvd pekac? :) bi raj dau za plextorja 2x toliko kot si dau za liteona? :)
dobr..ce bi biu za 10% drazji, nc ne recem, sigurno vredn tok, ampak 2x vec pa nevem no... ime gor al pa dol, ampak pretiravu pa nebi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

2X ni dražji,se pa pozna tistih 12k.8X plexi te pride okoli 52k,8X liteon pa 40k

Dr_M ::

ko sm biu nazadjnje u bofu, je biu plextor 64k sit. ksn teden nazaj. tm sm jest kupu 411S za 34k sit, pa lepo modu v 811S in dela bp.zdej pa racuni...

edit: zdele vidm da je u mimovrste dobrih 55k sit. kar je se vedno mnogo prevec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

boštjan ::

če pa greš v JAE pa ga dobiš za 52k in 411 je okoli 30k,tako da še vedno ni 2X dražji.

Dr_M ::

ma dobr dej ne bit prevec pametn.
pa vrz stran tok dnarja za isti pogon ce ti pase no. pa je 1.7x drazji no. pa koga boli kurac ce sm za 0.3 faliu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

saj se ni treba zdaj razpizdit zarad tega:\ ,dokazal sem ti samo,da ni 2X dražji od liteona s 4X dvd peko.nisem pa reko,da si ga bom kupil,cilam na drug pogon.

Dr_M ::

ja ko sm ga jest kupoval, je biu skor 2x drazji...za tistih par sit...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Hux ::

Kolko vem plextorja DVD writra pod 60 jurjev nedobis. Tak da reje drugega zberem.

Mam ze plextorja CDRW pa nic kaj bolse nepece kot drugi CDRWji tak da to je dnara bek metanje.
In se kak mi je zal da nisem takrat reje konkurence za 25 jurjev vzel kot pa Plextora za 40.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Caligula ::

Bostjan, moras vedet, da dam raj tistih 20k na stran pa cez leto, ko mu potece3 garancija mogoce za ta denar ze dobis 16kraten writer.
PA mas spet novega. Pa lahk siziher, da toi ze tastari ne bo riknil.

Dejansko Plextor fura zdej sam to, da folk ne ve, da prepakirajo druge enote. Skratka brandname trzijo.

Sej s tem ni nc narobe. Eni hocejo dat vec, ker majo pol pac boljsi obcutek. Sam tuki na forumu pac raj damo folku vedet kaj je kaj. Sej naj bi tuku zvedli stvari, k jim jih prodajalci ne povejo.

Pa Liteon je neki drag po Bofih,.. za 40k jaz sploh nebi kupil 811.
Jaz sem dal za 401s takrat enmu tipu 20 cukov.

Je pac freaknil, ker je s prvim firmwarom bolj cudno pekel :))

Pa ni res, da na cheap media slabo pece. Na sky media meni s 4kratno hitrostjo pece dobro. Pa so po 350 SIT.
Vec za DVD niti dajal nebi. Mogoce 50 SIT zraven za 8kratnega. Mogoce.

V JAE majo Verbatime 8kratne po 720 SIT. Mebi je to brezveze.
Ostajam na Rhinotih, Skymedia in Benqih. So cist OK.

TribesMan ::

Juras jest sem rekel, da NEKATERI cenijo kar ponuja plextor. Sam nimam plextorjevega DVD writerja, ker nimam toliko denarja in niti ne pečem več toliko da bi se mi splačalol, vendar sem imel Plextorjev CD pekač (PleXWriter 8/4/32A) in po več kot 4ih letih stalne uporabe (večino časa tudi kot navaden CDROM, ker sem imel v računalniku samo 1 enoto) še vedno deluje kot pesem (ko sem ga kupil je stal okoli 60kSIT!!). Z gotovostjo lahko rečem da mi ni uničil niti enega CDja. Vse kar sem fental sem uničil po lastni neumnosti, pa še to jih je bilo v vseh teh štirih letih okoli 15 komadov (jih mam še vse spravljene na steni obešene), kar je glede na tistih maljon zapečenih CDjev zanemarljivo.

Če mi zdele kdo ponudi menjavo Plextorja za mojega LiteOna menjam takoj. Sam pač to je čisti luksuz. Tako kot si večina raje namesto dragega Audija ali BMWja kupi cenejšega Mondea, Passata, Vectro ali kaj drugega.

Pač sej mamo en lep pregovor v Sloveniji: "Vsak berač svojo malho hvali." In opažam da nekateri uporabniki na tem forumu mislijo da je tisto kar so oni kupili pa najboljša stvar na svetu in jo zagovarjajo na vse pretege. No zdej vas pa še jest vprašam, koliko od vas ki tukaj sveto trdite da Plextor ni vreden svojega denarja si je že lastilo Plextorja? Jest mam z njimi same pozitivne izkušnje, pa sem jih že malo morje čez dal. V službi imamo recimo okoli 40 Plextorjevih pekačev in od vseh teh se samo za enega spomnim da je šel v garancijo, pa še ta je bil Death On Arrival. Z LiteOni in ostalimi firmami sem na forumu opazil veliko več težav kot z Plextorji...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

Z LiteOni in ostalimi firmami sem na forumu opazil veliko več težav kot z Plextorji...

logicno, ker jih je tut veliko vec. v najslabsem primeru si je to sorazmerno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

evo ce ze govorimo o kvaliteti skymedia dvdjov.

vsi mediji so bli zapeceni z firmwareom HS0K pri 8x hitrosti in PI/PO 8 ECC.


tole je sky dvd+r 1-4x zapecen pri 4x, 4.36gb.


sky dvd+r 2.4x, zapecen pri 2.4x, 4.36gb


sky dvd-r 2x, zapecen pri 4x, je pa samo 1.8gb gor, pri polnem bi biu rezultat rahlo drugacen, verjetno malenkost slabsi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Tribesman, jaz nic ne govorim o starih Plextorjih. O teh mam zelo dobro mnenje. Tudi stari Teaci so bli dobri. Tanovi plextorji niso nic posebnega-ko gre za CD pekace (Teaci pa so ratali prav crap), ko gre za DVD pekace pa so pac prepakirani NECI, Pioneerji in Liteoni in tako pac nima smisla samo zanmke preplacevati. Ce pa bni se sami delali, pa ce bi bli se tak zakon glede na ostale pol bi bla pa druga storija.

Vcasih so pa res njihove pecke ble dobre.

Mi govorimo o zdajsnjih nakupih-ce gres zdaj v trgovino.

TribesMan ::

Juras, in če smem zvedt od kje tebi vsi ti podatki? Mogoče kakšen link za dokaz tvoje teorije zarote? Al je to vse bolj na rekla kazala sistem? Sicer pa ne vem zakaj bi se plextor, ki je podjetje ki se ukvarja izključno z izdelavo in prodajo optičnih enot odločilo za take ukrepe. Ker če mislijo prodajat rebadgeane pogone, potem o plextorju v roku dveh let ne bo ne duha ne sluha.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DjTonic ::

S temi novimi plextorji nimam izkušenj mel pa sem že 3 Plextorje. Zdaj mam že 24X CD-R že več kot 2 leti in sem z njim zelo zadovoljen, povsem mi zadošča, sploh ne razmišljam o drugem pekaču. Naslednji bo sigurno DVD pekač (Verjetno kak Pioneer,...).

TribesMan a si ti slučajno prodajal Plextorja 8/4/32?

TribesMan ::

Dj_Tonic:

Ne jest mojga plexija nisem in ga tudi ne mislim prodajat za noben denar. Je prov super. Trenutno ga mam v backup mašini in svojemu namenu služi več kot odlično.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

DjTonic,

Potem bi bilo konec tudi HPja, Della,... ker so vsi te samo resellerji.
PA pri monitorjih,...

Renome, prodajni kanali, neobvescenost folka,... to pac ohranja stvari.

Tudi Ericsson, Sie4mens,.. v glavnem samo se narocajo izdelke. Ericsson se design zadnje case outsourca in je dejansko cel izdelek plod Tajvanskih rok.

Nokia je cedalje blizje temu,.. To je trend.

KEr ti jaz linkov ne mislim iskat lahko recem le, da v Najdi.si napisi plextor in nec 1100 in ti bo odprlo nek test npr. od Monitorja, kjer ti lepo pise, da gre v tistem primeru pac za rebadgan NEC 1100,.. to je dovolj, da se zamaje tvoja skepsa. Ostalo isci pac sam, ce ne verjames.

Naj ti pa pomagam. Dejansko te stvari danes izdelujejo predvsem 4je, ko gre za DVD pekace.

LG, Liteon, Pioneer in NEC. Slednja sta precej povezana. ZA toshibo vem, da dela za prenosnike,..

Sem pa od danes llastnik NECa 2500 za 30k in izgleda zaenkrat enakoreden Liteonu 811s.

ar4743 ::

Jaz pa nebi glih rekel da sta liteon 811 in plextor 708 enaka. To pa zato ker sem najprej kupil litona in bil zelo razočaran nad njim, uničil mi je večino DVD-jev in kar nakaj CD-jev kar sem jih spekel. Potem pa sem ga dal v reklamacijo in doplačal pa vzel plextorja 708. Ta pa mi ni uničil še nobenega DVD-ja in CD-ja, spekel pa ji je že kar nekaj.
Vendar to še ni dokaz da nista enoti v notranjosti enaki. Bi pa rekel da se razlikujeta zato ker je liteon cca 2cm krajša enota od plextorja.
Edina varjanta je da sta enaki v notranjosti in plextor daje svoje enote v večja ohišja, kar pa dvomim.
Tako da bi vam samo povedal da s tem kateri se tolažite če kupite pekača od slabšega proizvajalca, da je v notranjosti enaka enoti ki jo naredil boljši proizvajalec motite.
Liteon res prodaja svoje enote drugim proizvajalcem, kot so teac in podobni, te enote so enake tudi po velikosti, sem preveril. Prepričan pa sem da plextorjeva enota ni enaka liteonovi.

Dr_M ::

ar4743: ti kr se naprej zivi v zmoti :)
kje pa pise da ne morejo nardit boljsega firmware-a kot ga liteon? ce je teac lohk naredu slabsega, lohk tut plextor nardi boljsega.
sploh pa nevem zakaj se nekateri umesavate v take stvari, o katerih nimate pojma.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Verjetno si naletel na tisti zloglasni liteonov firmware, ki je uniceval DVDje in so ga umaknili.
Kriv je bil firmware.

Mimogrede, pogosto se namerno spreminjajo sprednje plosce in ohisja teh zadev. To je bil verjetno eden pogojev Plextorja Liteonu, da je z NECa presaltal na njih prav pri tem narocilu.

Pac probajo po svoje zascititi svoje interese in kupce drzati v nepoznavanju ozadja te industrije.

Obstaja tudi moznost, da mu nekatere serije dobavlja tudi NEC. Tega ne vem, ker me Plextor pac ne zanima vec osebno.
NEC je daljsi od Liteona.

Pa tudi z tem Plextorjem imajo nekateri velike probleme. Oz po netu, ko gres gledat so skoraj sami problemi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

TribesMan ::

ar4743:

Zelo dobro opazuješ, sploh pa se LiteOn prav hvali s tem da imajo manjše ohišje kot vsi ostali (kar je zelo vredu, to je bil tudi eden od vzrokov zakaj sem jaz kupil LiteOna in ne Pioneerja).
Sem pa tudi sam mnenja, da je zelo malo verjetno da bi si plextor privoščil rebadgeat LiteOne, navsezadnje, Plextor je izdal vse svoje pekače nekaj tednov pred LiteOnom tako da ne verjamem, če bi pa bili bi bili pa sigurno zelo podobni tudi navzven, pa vsi vemo da je plekstor tako po maski kot po plehu in velikosti ohišja čisto drugačen od Liteona. Pa še nekaj je. Če se ne motim Teac prodaja rebadgeane Liteone, ki pa se jih da z pomočjo LiteOnovega "flešerskega" programa shackat v čistokrvnega LiteOna... da bi se kaj takega dalo z Plextorjem še nisem slišal.

Če pa misliš da temu ni tako Juras, potem boš moral podkrepiti svoje trditve s čim oprijemljivim. Pa navadi se že da dokazi tukaj največ veljajo. Pa sej to bi že lahko vedel a ne Cal.....

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

kaj pa identicni tehnicni podatki plextorja PX-708A in liteona 811S. pa liteon 811S je biu prvic omenjen 30.8.2003 na atomic forumu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Teaca sta tudi dva.

Dve verziji 8kratnega zapisovalca.

En je vecji(daljsi) in je rebadgan NEC 2500 in manjsa, ki je rebadgan Liteon 811s. Stekate? Ocitno je tvoj Plextor NEC 2500.

Pa se nekaj-Plextor postavlja pogoje. Eden je, da se njihov izdelek cimbolj razlikuje od originala.
Plextor se od kakega Teaca razlikuje le po boljsi podpori.
In to je cedalje bolj pogost pojav-da OEMji pustijo kupcu, da pride prvi ven s kakim featurom.

Liteon je recimo neki ameriski firmi prvi pustil, da rebadganega 811s prodaja kot pekac, ki tudi DVD-R pece z 8kratno hitrostjo.
Liteon sam pa tega se ne oglasuje,..

Skratka navadite se, da kupci pac postavljajo tudi take pogoje, ki bi vsaj malo skrili ozadje vsega tega.

Plextor je Nokia med opticnimi enotami. Pomeni samo, da je s tem zadnji zacel in, da se najbolj trudi skrivat ozadje.

Pa kje je proizveden tvoj 708?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

ar4743 ::

Juras

Si mi naredil malo dela. Odprl sem kišto in pogledal izdelavo mojega plextorja. NOVEMBER 2003, Made in China.

Dr_M ::

zanimivo. tam je biu tut moj liteon narjen...pravtako novembra :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

OK, ne rečem Andora al pa Luxemburg. Kitajska... najmanjša država na svetu.

Bo treba kaj drugega poiskat.
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

kuglvinkl: ja sam fora je v tem, da je ponavad ksn tajvan,korea,malezija itd...na kitajskem pravzaprav zelo mal takih stvari delajo. nekak tako je to kot si ti reku...andora ali luxemburg.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DjTonic ::

Daj no na kitajskem pa res dobiš kaj ti pade na misel (Od najbolj cheap plastike do hardwara btw moja grafa je made in china,..) pa še zelo poceni delovna sila je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

kuglvinkl ::

Dr_M: vem vem, da ne delajo na celotnem ozemlju. Pravim pa ti, da ta info ne do dovolj, da se ga ugotovit, al je kaj na tem al ne.

Najbolj simple ib blo, če bi kdo žrtvoval Plexiča za flash. >:D
Your focus determines your reallity

TribesMan ::

Jest grem stavit noht na mezincu na levi nogi da plexy 708 ni pod nobenim pogojem enak LiteOnu. Kot je že ar4743 rekel zadeva je 2cm daljša, če pa hočeš ohišje pekača podaljšat za toliko moraš vse notranje komponente premetat in predelat da spet pašejo notr. Definitivno bi to plextorjevce koštalo vsaj toliko kot design svoje enote. Navsezadnje je sestavljanje pekačev zdanj čase zelo podobno sestavljanju matičnih plošč. Vsi so sestavljeni okoli podobnih chipsetov z istim "priporočenim" designom, razlikujejo se po razporeditvi komponent, to pa še ne pomeni da so potem pa vse enote od enega proizvajalca. Če hočte kej dokazat bo treba najt slike notranjosti (mehanika in elektronska vezja) obeh enot, potem se bomo pa naprej pogvarjal. Lahko pa kdo poizkusi z predelavo iz PXW 708 v LTN 811, če mu uspe verjamem da je plekstor liteon pod pokrovom.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

no ce ni liteon, kaj pa je?? VSE poti do zdej kazejo na liteona 811. noben proizvajalec nima niti podobnih karakteristik kot jih mata liteon in plextor (ki pa imata identicne). edina moznost je da plextor sam dela pogone, sam to je bl mal verjetno. Liteon ali lastna izdelava plextorja. druzga ni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

zdele sm su na cdfreaks plextor forum in cist tko na grobo lohk recem, da ma folk s plextorji tok problemov kot z liteoni ali celo se vec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

EiYou ::

Pa dajte no!!! Plextor 708 NI enako LiteOn 811. Imam slike notranjosti in zunaji izgled.
Na hitro nekaj stvari. Velikost kot že zgoraj navajajo ni enaka, tipka za eject NI na istem mestu, dioda NI na istem mestu, luknjica za zasilni izmet NI na istem mestu...

Dajte zdaj zaključit to temo, ker NI enako .

Plextor PX-708A

LiteOn LDW-811S

A bo zdaj mir!!!

Pa še to. Mercedes ter BMW (tudi ostali) imata oba omejeno končno hitrost 250km/h, sta mogoče zaradi tega enaka pod pokrovom ter imata enako povozje, saj so samo zunanjo obliko mal spremenili?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EiYou ()

TribesMan ::

EiYou to sem hotu vidt. Hvala za trud. Kot vidite plextor pa liteon sploh nimata niti podobnih chipsetov, Plex ma Optorite, LiteOn pa MediaTek.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

ar4743 ::

Sem vam rekel da sta to dve različni stvari.

Dr_M ::

se pravi, da je edina logicna razlaga, da plextor sam dela lastne pogone.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

kot kaže je tak in od vlkih je samo teac prešalto na prepakiranje,plexy pa ostaja plexy0:)

Dr_M ::

no ja..ni cist res. PX-504A je biu OEM NEC ND-1100A.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

NAj se posujem s pepelom. Sem mislil, da je DR M to na tak nacin preveril in ne le po specifikacijah.
Glede na to, da Plextor drugace pac outsourca izdelavo drugim ze nek cas, se pac zdi smiselno.
Da ne bo pomote, za Plextor to enoto sestavlja NEC (bolj ko gledam in preverjam bolj se mi zdi, da je ta model v bistvu narocil enemu izmed tajvanskih OEMov-prav tistih, ki na veliko izdelujejo laptope in mobitele) vendar pac po specifikacijah, ki jih je izbral Plextor in s tem cipsetom.

Po odzivih na netu (Google-skoraj samo negativni)) pa gre za precej problematicno enoto. Vsekakor bolj problematicna kot od Pioneera, Liteona in LGja.

KAr to v bistvu pomeni je, da je prav za to enoto Plextor pac zelel biti prvi 8kratni ponudnik na trgu.
Ker so uporabili bolj redek cipset in, ker niso narocili obstojecega modela originalnega proizvajalca to pac pomeni tudi visje proizvodne stroske.
Te so ocitno pripravljeni sedaj placati(itak jih prenesejo na kupce), ker jih je ocitno malo streslo, ko so v vseh revijah ob testih dodajali za katero prebadgano NECovo enoto gre in pogosto izvedli celo vzporedni test, ki je pokazal, da kupis NECa za enkrat visjo ceno. Tudi v Monitorju so to z zadovoljstvom storili. Verjetno so si v Plextorju potem malo zamislili in narocili drugacen izdelek).

V praksi to zal pomeni, da imajo pogon (ki je po odzivih sodec) inferioren ostalim in pac drazji za proizvodnjo, ker se ne more slepat na economies of scale, ki jih imata z veliko proizvodnjo enega modela NEC in Liteon.

Rezultat je visja cena in nekoliko slabsi izdelek(sodim samo po odzivih na netu), so pa malo zascitili svoj ugled, ces da niso samo preprodajalec. Se enkrat vsem tukaj na forumu. Podjetja ot so IBM, Ericsson, Motorola, HP,...so ze dolgo samo preprodajalci.
Razliak je le ali gredo vcasih v ODM (original design manufacturing) ali pa OEM (original equipment odnos). OEM je ta, ki ga je pri tem modelu uporabil Plextor-narocis izdelavo po svoji izbiri(sam izberes cipset,..). Teac recimo je sel v ODM, kjer naroci originalen design proizvajalca. V tem primeru NECa 2500 in Liteona 811s.

Tako kot Nokia ocitno od sedaj raje ne odkupijo originalnega designa od proizvajalca ampak pac dajo le tem v proizvodnjo izdelek po svojih specifikacijah. Visji stroski se pac prenesejo na kupca. V koncni fazi tako se vedno ta placa le za Plextorjevo ohranjanje stare slave.

BRez zamere, proti Plextorju nimam nic. Ampak svojih izdelkov ne izdelujejo vec sami. To samo po sebi ni nic novega ali slabega, ce imajo dober originalni design. Po odzivih sodec (res pa je, da gre za prvi tak pogon in te ponavadi niso najboljsi) ne gre za zelo zanesljiv izdelek.

Sklep torej je, da ta izdelek nastaja v NECovi (ali Pioneerjevi) tovarni(ceprav glede na poreklo bi znal nastajati tudi v Acerjevih obratih) vendar po lastnih specifikacijah. Pogon ne samo, da ni boljsi od NECa 2500 in Liteona 811s ampak je ocitno celo bolj problematicen.

Ob tem je se neprimerno drazji in tako NI to, cemur bi rekel dober nakup.

V bistvu bomo tezko zvedeli, kdo pravzaprav izdeluje to enoto za Plextor, ker je kar nekaj teh OEM proizvajalcev na Tajvanu (tovarne na Kitajskem). To iti ni tako pomembno, ker so oni dejansko najboljsi i najcenejsi. roblemi niso toliko zaradi izdelave kakor zaradi komponent.

Tako kot recimo pri telefonih, ni vec skoraj nic serisjskih napak za katere bi lahko krivill te proizvajalce. Slabe so samo posamezne komponente, ki jih oni pac po narocilu kupca vgrajujejo. Recimo pri telefonih gre skoraj izkljucno za snapake pri baterijah, softweru ali glavnem cipsetu ali anteni. Tajvanci s tem nimajo nic. Oni pac vgradijo, kar jim naroci kupec, ce pac naroci izdelavo po lastnih specifikacijah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

TribesMan ::

Bla bla bla. Juras od kje si spet tole potegnil. Tle kuješ neke težke teorije zarote in to brez vsakeršnih dokazov, nevem kaj bi rad izpadel kot neki težki znalac al kaj. Ker vse kar pišeš ti tukaj je samo natolcevanje (rekla kazala).

Če hočeš kaj dokazat bo treba kakšen link nalimat, ali pa se bo začelo brisanje postov, ker sranja je na forumu že itaq preveč in ne rabimo še tvojega.

Pa če v googlu iščeš niz "Plextor 708 problems" ti boitaq izpisalo samo napake. Na testu od CDFreaks so enoto pohvalili kar de tiče pisanja in branja, res da je bil kasneje Liteon 811 ocenjen kot boljši CD pisalnik, vendar iz tega še ne gre vlečt kakršnihkoli zaključkov.

KAr se pa tiče IBMa HPja in ostalih "preprodajalcev" ti pa svetujem da malo premisliš kaj si napisal. Ker če se drugemu največjemu proizvajalcev računalnikov na svetu ne splača delat svojih komponent (osnovne plošče ohišja in ostalo) potem nevem komu se. Je res da vgrajujejo diske, optične pogone in grafične karte od ODMov samo ostalo pa izdelujejo v firmah katerih večinski lastniki so oni sami, tako da tle ne gre za kake hude OEM kanale.

Pa še enkrat opozorilo vsem, če ne bo utemeljitev z linki nimate tle kej nabijat.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Liteon DVD-R kaj prida? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35220234 (11750) svejk
»

kateri dvd writer ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14912925 (8246) Caligula
»

Kako se vam zdi tale računalnik... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
663482 (2637) Eru
»

izbira DVD-pekaca

Oddelek: Kaj kupiti
412352 (1570) Caligula
»

DVD/RW Kateri? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
625555 (4342) TribesMan

Več podobnih tem