» »

RIM razprodaja Playbooke, BB 10 telefonov ne bo do konca leta, drugače pa so stvari solidne

RIM razprodaja Playbooke, BB 10 telefonov ne bo do konca leta, drugače pa so stvari solidne

engadget - RIM je dokončno vrgel puško glede Playbook tablice. Začenši z danes je v ZDA naprodaj za $299 na enoto oz. vsaj $300 ceneje in - zanimivo - ta cena velja za vse tri modele (16, 32 oz. 64GB). Podobno čiščenje po zgledu Touchpada so v domači Kanadi izvedli že novembra. Žal za razliko od HP-ja ne dajejo nobenih obljub o nadaljnji podpori platformi operacijskemu sistemu QNX. Njegova nedokončanost in manjka ključnih aplikacij (recimo e-poštnega klienta ali koledarja, kar je v grobem enako prodaji iPoda brez programa za predavanje glasbe) je še dokončno zapečatila usodo tablice v očeh poslovnih kupcev, medtem ko so domači uporabniki ob isti ceni brez večjih zadržkov izbrali iPad. Po novi ceni bodo verjetno lahko izpraznili skladišča, sploh zdaj, ko je mogoče na napravo postaviti Android Market in poganjati večino aplikacij iz njega.

Fokus podjetja se tako vrača na mobilne telefone. Tudi tu ni samo dobrih novic, kajti na sinočnji konferenci z investitorji so bili primorani napovedali zamude naprav z novim operacijskim sistemom BlackBerry 10 vsaj "do zadnjih mesecev leta 2012". Desetka bo združila funkcije zdajšnjega BlackBerry OS 7 (8 in 9 ne bo) in že omenjenega tabličnega sistema QNX, tako da gre za njihove vrste ICS (Gingerbread + Honeycomb). Ime bi sicer moralo biti BBX, če bi le bili pred najavo preverili seznam registriranih blagovnih znamk. Med funkcijami si lahko sigurno obetamo e-pošto in koledar, ki sta tablico pravzaprav zamudila zaradi omejitev v RIM-ovem e-poštnem sistemu. Na en e-poštni naslov, npr. direktor@podjetje.com je bila lahko vezana le ena Blackberry naprava in ljudi, ki bi stran vrgli telefon v dobro tablice, je bore malo. Kar se tiče strojne opreme, pa za zdaj vemo le, da jih pestijo zamude pri dobavi "ključnega čipovja", pri čemer je prav to razlog za odložitev novih modelov. Kako se bodo telefoni lahko primerjali z iPhonom 5, če bo takrat že na voljo, je zanimivo vprašanje.

Drugače podjetje dobro posluje. V tretjem četrtletju minulega leta je prodalo 14.1 milijonov telefonov in imelo skupaj 5.6 milijard dolarjev prihodka (265 mio dolarjev dobička), kar naj bi se v zadnjih mesecih sicer nekoliko zmanjšalo. Konec leta so tako razkrili, da jih je že poleti želel odkupiti Amazon, po tem pa še Samsung in HTC, vendar so lastniki tovrstne ideje za zdaj odločno zavrnili.

47 komentarjev

blackbfm ::

In potem je Apple kao precenjen. Nesposobna konkurenca (spet).

M-XXXX ::

blackbfm je izjavil:

In potem je Apple kao precenjen. Nesposobna konkurenca (spet).

Da je. Edina razlika je, da so se pri tem uprli, Apple pa bi isto stvar prodajal kot čudež.

nekikr ::

Am, popravek, Apple takega skropucala ne bi niti naredil ;)

pleomax ::

Prihaja kmalu v obliki televizije.

nekikr ::

To sklepaš po tem, ker si prebral dve novici, ki ne omenjata tega ampak samo dogodek ki naj bi najavil, ali pa tudi ne, Apple TV? Fantje, dajte malo na lastni kredibilnosti delat no. Če že hočeš pametovati, pametuj z nečim oprijemljivim, ne pa z nekimi rekla kazala nepreverjenimi novicami produkta, o katerem ni znanega praktično nič.
Razen seveda, če delaš v razvojnem oddelku, v tem primeru pa do tell more ;)

Putr ::

nekikr je izjavil:

To sklepaš po tem, ker si prebral dve novici, ki ne omenjata tega ampak samo dogodek ki naj bi najavil, ali pa tudi ne, Apple TV? Fantje, dajte malo na lastni kredibilnosti delat no. Če že hočeš pametovati, pametuj z nečim oprijemljivim, ne pa z nekimi rekla kazala nepreverjenimi novicami produkta, o katerem ni znanega praktično nič.
Razen seveda, če delaš v razvojnem oddelku, v tem primeru pa do tell more ;)


Če na unih ekranih na avtobusih piše že more bit res.. kajne?

V obdobju kjer si plačani kao "profesionalni" novinarji dovolijo take debilizme ... je anonimnim piscem na forumih vse obpuščeno. Danes sem 15 minut gledu dnevnik na PopTv. Zdej me nič ne preseneti več.

pleomax ::

Je novica sploh bila o applu? Moja napaka,da sem pač odpisal,ker vsepovsod samo apple. Če imate denar,si ga kupite in če s te zadovolnji z njihovimi izdelki,jih pohvalite v novicah o applu,ne rabite pa potem vse druge znamke zaničevat in to pod novico,ki appla niti omeni ne. Pa brez zamere :)

MrStein ::

Hja, kdo je govoril: iPad sux, to je brez veze, itak bodo drugi naredili bolje in ceneje.
Yeah right.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Kdo ve, če je težava na tem področju za podjetje RIM prav podjetje Apple ali pa gre za kaj drugega. Bolj se nagibam k tej drugi opciji, torej konkurenci podjetja Apple, ki že uspešno ponuja boljše/slabše/dražje/cenejše izdelke na tržišču.

driver_x ::

@blackclw in ostali: dvakrat sem prabral novico, potem sem še s ctrl-f poiskal, a nikjer nisem videl, da bi bil omenjen Apple.

Ni mi pa jasno, kako lahko firma kot je RIM da na trg polizdelek po enaki ceni, kakor konkurenca ponuja izdelke s polno funkcionalnostjo. Verjetno so mislili, da so kupci tako neumni, da bodo pograbili vse, kar ima obliko tablice.
Prav tako so preveč optimistični lastniki RIM-a. Mar bi podjetje prodali sedaj, dokler je še kaj vredno.

nekikr ::

Si me prehitel sammy73, odgovarjal sem Icematxyzu :)

Kaj, zaradi Apple konkurence niso bili zmožni integrirati enega ušivega koledarja in email odjemalca?! Če boš šel brati prvo novico o najavi tega skropucala, boš lahko videl, da nas je bilo kar nekaj, ki smo ga spljuvali ravno zaradi tega. Da ne omenjam že samega imena. Prvotno je bil mišljen za poslovneže a so mu nadeli ime Playbook?! In spet, brez koledarja, brez email odjemalca. Cena pa ista kot so jo imele druge, močno superiorne, tablice (pa pustimo iPad, vzemimo Samsungov tab raje za primerjavo, da ne bo izpadlo kot še ena Apple tema).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

blackbfm ::

Meni se zdi čisto na mestu da vlačim Apple not, ker ogromno ljudi pravi da je precenjen, trg pa očitno pravi drugače. Precenjene so tele šit tablice od rim in hp, da jih morajo takole razprodajati.

ql000 ::

Sem ga imel v rokah na sejmu CEBIT v Hannovru. Zadeva mi je bila všečna, odzivna. Osebno sem mnenja, da ni fora v tablicah kaj imajo/nimajo, ampak v storitvah, ki spremljajo neko napravo. Apple je naredil ključno zgodbo okoli ekosistema (Mac, Win, iTunes, iPhone, iPad, iPod). Vsi ostali gladko štrajkajo tukaj in mi je prav škoda, da dobre naprave ne zaživijo, ker Playbook ni bila slaba naprava. Samo po drugi strani pa pogledaš management teh firm, decision maker-je pa vidiš, da je to narod 50+, pa vsi financarji, ki itak gledajo na svet čez številke, ne čutijo kupca, pa maš super odločitve. Ne morem se načudit neumnosti HP-ja. Bili so na pravi poti, edini so začeli sestavljati ekosistem pa so vse skupaj vrgli v kanto, ker kao "tehnologija" še ni obstajala oz. ni bila dovolj dobra.

antonija ::

Apple je naredil ključno zgodbo okoli ekosistema (Mac, Win, iTunes, iPhone, iPad, iPod). Vsi ostali gladko štrajkajo tukaj in mi je prav škoda, da dobre naprave ne zaživijo, ker Playbook ni bila slaba naprava.
Meni grejo resno na k....c ekosistemi ki (aktivno in nic kaj sramezljivo) silijo v vendor lock-in. Mogoce se zato jaz in jabolcniki ne razumemo najbolje.

En iPad-like produkt kjer bi imel izbiro OSov, softwarea in pa strojne opreme (ki se jo da menjat doma po zelji) pa bi jaz tud prepeval vsakic ko bi Steve (may he RIP) povedal kako incredible, amazing in awesome je njegov novi iDildo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

blackbfm ::

raje imam korektno speglan vendor lock in kot da moram probat 10 različnih ne-uradnih romov, da stvar postane približno uporabna:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

antonija ::

Sej bi rekel "vsakemu svoje", samo trenutno imas ti opcijo dobit kar hoces, jaz pa niti ne.

Predvsem pa ne govorim o neuradnih ROMih, ampak o takem lepem ekosistemu ki smo ga (in ga delno se vedno imamo) imeli pri PCjih. Nekaj glavnih tekmecev, stvari so pa sle hitro naprej dokler ni prislo do monopola. Zadnje case (ko se monopol rusi) se stvari spet premikajo naprej malo hitreje.

Vsak si izbere svoj OS, svoj SW, imas precej dober nadzor kaj se posilja "mothershipu" in posledicno nadzor nad zasebnostjo... Meni bi to pomenilo precej vec kot pa speglan UI za angry birdse.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

ql000 ::

Nekako vidim 2 tipa uporabnikov teh gadgetov: IT-jevci, saj ne vem kako bi drugače rekel tej skupini (govorim spoštljivo, da se razumemo), pa pač uporabniki. Osebno spadam v prvo grupo IT-jevcev po delu, ki ga opravljam in živim od njega, po drugi strani pa tako, kot je rekel blackclw. Nočem več vedet kaj je ROM, nočem vem razmišljat koliko RAM-a imam v napravi. Hočem samo na enostaven način priti do aplikacije in jo takoj uporabiti, in seveda hočem, da aplikacije dela lepo. Vendor lock me je dosedaj zmotil samo, ko sem delal app za ipad in iphone in nisem imel druge opcije, kot, da sem plačal, da sem naložil na naprave, ki sem jih sam kupil aplikacije, ki sem jih sam razvil. Tole mi čisto ni bilo vseeno. Samo, če pa gledam čez oči podjetja (sam sem tudi podjetnik) pa moram reči, da je vendor lock hudo logična poteza.

Pa, da kdo ne bo mislil, da je vendor lock na apple-u problem. Malo glejte okoli sebe, kje se v različnih industrijah uporabljajo vendor lock-i pa kakšne marže take odločitve nosijo s sabo. Apple ma peanuts maržo. ;)

antonija ::

Samo, če pa gledam čez oči podjetja (sam sem tudi podjetnik) pa moram reči, da je vendor lock hudo logična poteza.
Aha, je ja. Pa mickeno neeticna, pa rahlo nelegalna ko se gre za monopole.

Apple ma peanuts maržo. ;)
No, niso glih preprodajalci medicinske opreme (kjer so marze nekaj 100%), ampak glih sparajo pa tud ne s % 8-). Sej tud RIM ne prodaja svojih tablic z izgubo, pa so ceno razrezal na tretjino.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

PrimozR ::

antonija je izjavil:

Apple je naredil ključno zgodbo okoli ekosistema (Mac, Win, iTunes, iPhone, iPad, iPod). Vsi ostali gladko štrajkajo tukaj in mi je prav škoda, da dobre naprave ne zaživijo, ker Playbook ni bila slaba naprava.
Meni grejo resno na k....c ekosistemi ki (aktivno in nic kaj sramezljivo) silijo v vendor lock-in. Mogoce se zato jaz in jabolcniki ne razumemo najbolje.

En iPad-like produkt kjer bi imel izbiro OSov, softwarea in pa strojne opreme (ki se jo da menjat doma po zelji) pa bi jaz tud prepeval vsakic ko bi Steve (may he RIP) povedal kako incredible, amazing in awesome je njegov novi iDildo.

A veš koliko je takih, ki si želijo več različnih OSov na eni tablet napravi? To enostavno ne gre, še na PC-jih, ki so neprimerno bolj odprta thenologija, ne funkcionira najbolje. PC-ji pač najbolje delujejo z Windowsi (za Linux je gonilnikov manj oz. so slabši, za začetek lahko pogledamo kar grafične), na Macih pa tudi Windowsi ne delujejo najbolje, ker ni driverjev. Že nove verzije Androida imajo firme problem sportati na stare naprave, potem naj pa delajo še driverje za iOS, WinPho, webOS, itd.? (seveda opensourcanje HW-ja tukaj ne pride v poštev ;)

Za povprečnega uporabnika je ekosistem odlična zadeva, ker ima na vseh napravah enak expirience in dostopno vso npr. medijsko zbirko.

Zdajle sem opazil še tisti del iPad like naprave z menjavanjem strojne opreme. WTF you smoking bro? Okej, če imaš doma napravo za spajkanje velikih čipov še razumem, ampak spet, dostop do tega, kaj šele da bi jih imelo to doma, nima niti 0,01% prebivalcev tega sveta. Že v laptopih je vedno bolj pogosto CPU prispajkan na matično, ti bi pa šel delat še neprimerno bolj tanke naprave modularne? No go, not in this dimension.

nekikr ::

Apple sam priskrbi gonilnike za Windowse na Macih. Trije kliki na boot camp v OSX in jih imaš.
Ostalo se strinjam :)

PrimozR ::

Ja saj, ravno ti driverji niso tako dobri, kot bi lahko bili. Če se ne motim je avtonomija na Macih v Win7 obupna :D

IceIceBaby ::

Motiš se. Je bilo tako par let nazaj, ko so začeli z boot campom. Trenutno na MBP dobim praktično enako avtonomijo na win7 kot na osx.

On topic. Tole vodstvo RIMa bi jaz nabrcal nekam. Iz kul firme, ki je delala najboljše poslovne telefone in nudila ustrezne storitve so uspeli narediti joke.

Ni mi jasno, zakaj se sploh lotevajo raznih playbookov, music storov in podobnih bedarij. Pa zakaj pacajo ta Blackberry 10 že toliko časa. Me je kar strah, kaj bo prišlo ven.

Ko sem naredil update iz starega OS5 na OS6 sem skoraj doživel živčni zlom. Opravila, za katera sem prej porabil 2 klika so v OS6 nenormalno zakomplicirali. Ampak so pa zavili vse skupaj v en zastarel in počasen eye candy. Razvojni team bi moral narediti skupinski harakiri za tole.

ql000 ::

Glih zdele berem nekaj knjig, ki se vrtijo okoli Steve Jobs-a (jeb*** ga, tip je bil car). Ena od teh je Inovation secrets of Steve Jobs in v tej knjigi je ena res ful dobra poanta. Nekje v knjigi razglablajo zakaj je Microsoft izgubil bitko okoli tabličnih računalnikov, ko pa ga je Bill Gates uporabljal že leta 2001 (pač eno do takratnih inkarnacij tablic), in da ne bo pomote, Bill Gates je tablice promoviral in napovedal, da bo stvar huda čez nekaj let. Kje so zasral? Pri organizaciji firme. Vsak oddelek je profitni center (eni temu rečejo stroškovno mesto, odvisno kdo ti vodi firmo, pa kok so računovodje močni - govorim iz lastnih izkušenj) in med temi profitnimi centri pride do bojev (budget, politična moč znotraj firme,... včasih prav ne moreš verjet s čim se moraš ukvarjat v firmi). To se je zgodilo znotraj Microsofta. Profitni center oddelka za tablice je preprosto pušnil napram drugi skupini. Apple je bil bistveno drugače organiziran. Ekipe, ki so bile sestavljene so delale na produktu ne na profitnem centru. Kaj se zgodi v taki firmi - bistveno lažji pretok informacij! Ni trenja na področjih ki niso pomembna za produkt. Center je produkt ne stroškovno mesto. To se drugi ukvarjajo s tem. Microsoft, IBM,... (ima njih) so pušnli na tem področju. Zelo zanimivo bi bilo prebrat kako se je teh izzivov lotil RIM.

driver_x ::

IceIceBaby je izjavil:

On topic. Tole vodstvo RIMa bi jaz nabrcal nekam. Iz kul firme, ki je delala najboljše poslovne telefone in nudila ustrezne storitve so uspeli narediti joke.


Evidentno je, da ne vejo, kaj sploh hočejo.

ql000 je izjavil:

Glih zdele berem nekaj knjig, ki se vrtijo okoli Steve Jobs-a (jeb*** ga, tip je bil car).


Tip je (bil) predvsem maskota, action-figure.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

Omen3 ::

nekikr je izjavil:

To sklepaš po tem, ker si prebral dve novici, ki ne omenjata tega ampak samo dogodek ki naj bi najavil, ali pa tudi ne, Apple TV? Fantje, dajte malo na lastni kredibilnosti delat no. Če že hočeš pametovati, pametuj z nečim oprijemljivim, ne pa z nekimi rekla kazala nepreverjenimi novicami produkta, o katerem ni znanega praktično nič.
Razen seveda, če delaš v razvojnem oddelku, v tem primeru pa do tell more ;)


Saj ne,da je prav,da se bilo kateri izdelek kritizira...pa ga še sploh ni na tržišču.
Ampak tudi pretirano zagovarjanje,da bo zadeva uspeh (po teh dveh istih novicah)...pa tudi ni neka lastna kredibilnost.Pustimo času čas.

Je pa tudi že Apple izdal kako "skrapucalo"...aka 4S.To je zame (pa še za koga nateg kupcev),manjša vzdržljivost baterije,itd.Sicer dajejo
sedaj neke popravke,samo ta izdelek je prišel na tržišče da zapolni čas do prihoda petke,ki bo pravi naslednik štirice.
Nobody Is Perfect,I'm Nobody

nekikr ::

1. Kje se je pa, celo pretirano, zagovarjal ta produkt, ki ga še ni na tržišču? Lahko kopiraš kakšen stavek, da bomo vedli da ne trollaš tja v en dan?
2. Skropucalo...kakor za koga. Imel sem štirko, potem sem si kupil 4S, ne zaradi neke potrebe ampak ker lahko. Fotoaparat je končno pošlihtan in je med najboljšimi (po Anandtech reviewu celo najboljši), strojno je pa tudi precej hitrejši od predhodnika. Baterija zdrži v najslabšem primeru 10 minut manj od štirice, opazne razlike pa ni. Je vreden prestopa iz štirice? Za večino ne. Je dober kot telefon? Seveda.

Omen3 ::

nekikr je izjavil:

1. Kje se je pa, celo pretirano, zagovarjal ta produkt, ki ga še ni na tržišču? Lahko kopiraš kakšen stavek, da bomo vedli da ne trollaš tja v en dan?
2. Skropucalo...kakor za koga. Imel sem štirko, potem sem si kupil 4S, ne zaradi neke potrebe ampak ker lahko. Fotoaparat je končno pošlihtan in je med najboljšimi (po Anandtech reviewu celo najboljši), strojno je pa tudi precej hitrejši od predhodnika. Baterija zdrži v najslabšem primeru 10 minut manj od štirice, opazne razlike pa ni. Je vreden prestopa iz štirice? Za večino ne. Je dober kot telefon? Seveda.



Nekikr,trolaš ti...na forumu si znan kot (pre)goreč japka fan....pa saj ne da bi bilo to kaj preveč narobe :D
Pleomax je omenil da bo japka TV "kao" skrapucalo,pa si moral takoj dati pripombo.Tudi ti ne veš (še),če bo dober izdelek ali ne...saj ga še ni na tržišču.Zato omenjanje neke kredibilnosti (ki jo omenjaš), nekako tudi pri tebi ni.
Jaz sem lepo napisal,da počakajmo da bo na tržišču in potem komnetirajmo.
4S zdrži 10 minut manj po popravkih,drugače pa kar precej več.Se pravi fail pri prodaji.
Praviš,da je fotoaparat na 4S končno pošlihtan.....kaj pa je bil pred tem?Fail?
Pa ne me narobe razumeti,vsak telefon (ali kaj drugega) ima dobre in slabe lastnosti (ne samo japka).Zato tudi ne zagovarjam pretiranega kritiziranja Appla.Samo pretirana hvala me pa tudi moti.Konec koncev je japka med dražjimi izdelki in se od nje tudi pričakuje neka perfekcija,kar pa ni vedno tako.
Nobody Is Perfect,I'm Nobody

nekikr ::

1. Sem znan ja, pa ne vem čisto dobro čemu. Po eni strani imam cel kup Applove robe, ker mi ustreza in dam za razliko od večine lahko en konkreten komentar uporabnika. In ko potem povem kako dejansko stvari stojijo, ker jih uporabljam, me vsi tisti, ki Apple izdelke vidijo samo čez izložbo ali pa na internetu takoj označijo za nekega fanboya. Vključno s tabo.
2. Ravno zato, ker ne vem kakšen bo ta artikel, tako kot nihče drug, sem mu rekel naj ne kritizira. Po drugi strani nisem niti z eno besedo hvalil tega. Ampak spet se pojavi isti fenomen kot pri prvi točki. Če samo rečeš, da ne kritizirat artikla preden je sploh kaj znanega si avtomatično fanboy, ker je v igri Apple. Ampak veš, identično bi napisal če bi se šlo za Samsung igračo ali pa karkoli drugega. To pa seveda ti in vsi ostali goreči anti Applovci _vedno_ znova ignorirate in tudi sedaj boste, ko me boste citirali samo v tistem stavku, ki vam ustreza. In tako bom še naprej Apple fanboy, ker iz izkušenj, ne iz nabijanja v prazno, povem kako je z uporabo in ker pravim, da ne pretiravajte in da ne kritizirajte, če ne poznate, pri VSEH znamkah. Ampak "vseh" pa vedno razumete samo pod Apple, ker ga imate vtisnjenega v nek del možganov.
3. Ko sem ga dobil je imel nameščen 5.0.1 tako da ne vem kako je bilo prvi dan prodaje s 5.0.0. Update je sicer preko wirelessa tako da sploh ni problemov, sem bil pa ob objavi podatka o bistveno slabši bateriji jezen ravno toliko kot ostali (ampak sem kljub temu še vedno fanboy ane?).
4. Fotoaparat na štirici je bil ok. Ampak nič več kot to. Za nek premium telefon je bil pač preslab, da ne omenjam bednega izgovora za fotoaparat v 3 in 3GSu. V 4S je pa dejansko _dober_. Hitrost, ostrina, barve, na nivoju telefona, ki stane 630€.
5. Če boš prebral moje fanboy poste boš lahko videl, da sem vedno trdil, da ima vsak svoje preference in da naj si kupi to kar mu ustreza. In v prejšnji točki sem napisal ravno to kar mi očitaš, da ne počnem. iPhone 4 je imel preslab fotoaparat glede na ceno. Enako 3 in 3GS.

Ampak še vedno sem pa fanboy, kar bo razvidno iz naslednjih nekaj skrbno izrezanih stavkov, ki jih boste citirali in se obesili nanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Omen3 ::

nekikr je izjavil:

1. Sem znan ja, pa ne vem čisto dobro čemu. Po eni strani imam cel kup Applove robe, ker mi ustreza in dam za razliko od večine lahko en konkreten komentar uporabnika. In ko potem povem kako dejansko stvari stojijo, ker jih uporabljam, me vsi tisti, ki Apple izdelke vidijo samo čez izložbo ali pa na internetu takoj označijo za nekega fanboya. Vključno s tabo.
2. Ravno zato, ker ne vem kakšen bo ta artikel, tako kot nihče drug, sem mu rekel naj ne kritizira. Po drugi strani nisem niti z eno besedo hvalil tega. Ampak spet se pojavi isti fenomen kot pri prvi točki. Če samo rečeš, da ne kritizirat artikla preden je sploh kaj znanega si avtomatično fanboy, ker je v igri Apple. Ampak veš, identično bi napisal če bi se šlo za Samsung igračo ali pa karkoli drugega. To pa seveda ti in vsi ostali goreči anti Applovci _vedno_ znova ignorirate in tudi sedaj boste, ko me boste citirali samo v tistem stavku, ki vam ustreza. In tako bom še naprej Apple fanboy, ker iz izkušenj, ne iz nabijanja v prazno, povem kako je z uporabo in ker pravim, da ne pretiravajte in da ne kritizirajte, če ne poznate, pri VSEH znamkah. Ampak "vseh" pa vedno razumete samo pod Apple, ker ga imate vtisnjenega v nek del možganov.
3. Ko sem ga dobil je imel nameščen 5.0.1 tako da ne vem kako je bilo prvi dan prodaje s 5.0.0. Update je sicer preko wirelessa tako da sploh ni problemov, sem bil pa ob objavi podatka o bistveno slabši bateriji jezen ravno toliko kot ostali (ampak sem kljub temu še vedno fanboy ane?).
4. Fotoaparat na štirici je bil ok. Ampak nič več kot to. Za nek premium telefon je bil pač preslab, da ne omenjam bednega izgovora za fotoaparat v 3 in 3GSu. V 4S je pa dejansko _dober_. Hitrost, ostrina, barve, na nivoju telefona, ki stane 630€.
5. Če boš prebral moje fanboy poste boš lahko videl, da sem vedno trdil, da ima vsak svoje preference in da naj si kupi to kar mu ustreza. In v prejšnji točki sem napisal ravno to kar mi očitaš, da ne počnem. iPhone 4 je imel preslab fotoaparat glede na ceno. Enako 3 in 3GS.

Ampak še vedno sem pa fanboy, kar bo razvidno iz naslednjih nekaj skrbno izrezanih stavkov, ki jih boste citirali in se obesili nanje.



Ne vem zakaj me "tlačiš" v koš skupaj z drugimi anti japka fani.Sem kaj takega napisal,kar ni res?U bistvu si sam v svojem postu potrdil večino kar sem napisal.Samo pač skozi oči lastnika/uporabnika.
Celo rekel sem ,da počakajmo da izdelek pride na tržišče,preden ga ocenjujemo.
Tudi sem napisal,da ni nič narobe če imaš rad japke...
Jaz samo upam,da ti tako dobro prebereš moje prispevke,kot jaz tvoje....
Nobody Is Perfect,I'm Nobody

antonija ::

PrimozR je izjavil:

antonija je izjavil:

Apple je naredil ključno zgodbo okoli ekosistema (Mac, Win, iTunes, iPhone, iPad, iPod). Vsi ostali gladko štrajkajo tukaj in mi je prav škoda, da dobre naprave ne zaživijo, ker Playbook ni bila slaba naprava.
Meni grejo resno na k....c ekosistemi ki (aktivno in nic kaj sramezljivo) silijo v vendor lock-in. Mogoce se zato jaz in jabolcniki ne razumemo najbolje.

En iPad-like produkt kjer bi imel izbiro OSov, softwarea in pa strojne opreme (ki se jo da menjat doma po zelji) pa bi jaz tud prepeval vsakic ko bi Steve (may he RIP) povedal kako incredible, amazing in awesome je njegov novi iDildo.

A veš koliko je takih, ki si želijo več različnih OSov na eni tablet napravi? To enostavno ne gre, še na PC-jih, ki so neprimerno bolj odprta thenologija, ne funkcionira najbolje. PC-ji pač najbolje delujejo z Windowsi (za Linux je gonilnikov manj oz. so slabši, za začetek lahko pogledamo kar grafične), na Macih pa tudi Windowsi ne delujejo najbolje, ker ni driverjev. Že nove verzije Androida imajo firme problem sportati na stare naprave, potem naj pa delajo še driverje za iOS, WinPho, webOS, itd.? (seveda opensourcanje HW-ja tukaj ne pride v poštev ;)

Za povprečnega uporabnika je ekosistem odlična zadeva, ker ima na vseh napravah enak expirience in dostopno vso npr. medijsko zbirko.

Zdajle sem opazil še tisti del iPad like naprave z menjavanjem strojne opreme. WTF you smoking bro? Okej, če imaš doma napravo za spajkanje velikih čipov še razumem, ampak spet, dostop do tega, kaj šele da bi jih imelo to doma, nima niti 0,01% prebivalcev tega sveta. Že v laptopih je vedno bolj pogosto CPU prispajkan na matično, ti bi pa šel delat še neprimerno bolj tanke naprave modularne? No go, not in this dimension.
Pri PCjih je problem res milijona razlicnega HWja, pa vsak rabi svoje driverje, pa eni moduli ki bi morali bit kompatibilni, niso, pa...

Tablice zaenkrat vecinoma uporabljajo zelo podoben HW. Z nadgradnjami sem imel v mislih predvsem RAM, flash in podobno, mogoce celo CPU in GPU (ceprav vse to je zdaj zalotano na plato).

Trenutno je pac tako da so proizvajalci ponudili "take it or leave it" ponudbo, torej zaprte sisteme v katerih tud prdnit ne mores proti nasprotnem taboru. Lahko le zamenjas calotno zadevo. Ocitno je vecini ljudi res pri srcu tak pristop ("my way or the highway" oz. citat iz filma Matilda), meni pa nekako ni. Ce bi bilo vec takih kot jaz potem bi verjetno ze zaradi trznih mehanizmov zadeve bile v prodaji, tko mi pa ostane samo da tezim po forumih ce je se kje slucajno kdo ki preferira lubrikant preden ga nategnejo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

driver_x ::

antonija, saj to ni nujno nateg. Nekaterim (večini?) se pač ne da ukvarjati s tem, koliko RAMa, flasha in kakšen procesor imajo, ampak želijo le, da jim zadeva deluje. Kot pri telefonih: kupiš največ vsakih par let novega in to je to. Imaš pa še vedno na voljo Applov popolnoma zaprt sistem, Googlov precej odprt, Microsoftov bo kot kaže nekje vmes ter nekaj takih (HP, RIM), ki ne vedo, kaj sploh hočejo. Da pa je pri tablicah pomemben ekosistem pa dokazuje tudi to, da imaš že sedaj na voljo precej poceni alternativ brez ekosistema, ki pa jih nihče ne povoha. Primerjava s PC-ji ni najbolj na mestu, saj so bili PC-ji ob prihodu namenjeni bolj zanesenjakom, kakor pa povprečnim uporabnikom in so bili tako tudi zasnovani. V tem času pa so postale nekatere storitve, ki so se razvile s pomočjo PC-jev, tako vsakdanje, kakor je kuhanje, gledanje televizije ali vožnja z avtomobilom. In prav tako, kakor se nas večina ne ukvarja z notranjo zasnovo štedilnika, televizorja ali avta, tako se nas večina ne ukvarja s tem, kaj je v tablici.

antonija ::

imaš že sedaj na voljo precej poceni alternativ brez ekosistema, ki pa jih nihče ne povoha.
Nevem ce je razlog ravno pomanjkliv ekosistem, v vecini primerov gre za pocasno delovanje ali pa kar nedelovanje kaksne zadeve (ki bi se vecini zdela samoumevna).

kakor se nas večina ne ukvarja z notranjo zasnovo štedilnika, televizorja ali avta
Tole je pa micken prevec na splosno. Za marsiktero stvar (ki ni PC) se najde precej ljudi ki vsake toliko kaj posraufajo, kaj zamenjajo, itd.

Pa ne me narobe razumet: jaz zelo dobro razumem, zakaj si podjetja zelijo take produkte, po drugi strani pa lahko najdem precej dobro razlago, zakaj vecina ljudi preferira take produkte (baje da bi bilo 80% slovencev bolj zadovoljnih s slabse placanim delom brez odgovornosti, kot npr. trgovka v mercatorju, kot pa z bolje placanim delom, ki nosi odgovornost). Sej lahko jamram da mi to ni vsec (in ot tudi pocnem), ampak vecina se zaradi tega verjetno ne bo spremenila in bo uzivala v partisovih "top hitih" ki jih je omenil nekikr v eni drugi temi.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

nekikr ::

Ampak a se ti ne zdi, da je mogoče ravno pomanjkljiv ekosistem razlog za počasno delovanje in nedelovanje kakšne banalne zadeve? Če ni ekosistema ni denarja zadaj, ki bi zagotavljal trajni napredek. Ključ do uspeha teh podjetij je potem samo, da poizkusijo prepričati nekaj ljudi v nakup in pozabiti na zgodbo. Nekako ekonomsko ni smiselno, da bi se šli zgodbo o uspehu. Na napravi namreč lahko zaslužijo zelo zelo malo, ko to enkrat primerjaš s prihodki ekosistema.

Precej ljudi že šraufa, ampak ta precej je vsaj po mojem mnenju, ko gledam prijatelje, znance itd. zelo majhen. Nekako je "evolucija" naprav pripeljala do tega, da mora stvar enostavno delati, brez da se ukvarjamo z njo. Mojih pol evra...

antonija ::

"Ekosistem" je v vseh teh primerih samo mehanizem za zagotavljanje vendor lock-ina. Ce smo ze tako free market potem naj bi imeli moznosti za izdelavo svojih izboljsav za prdukte in jih rpodajat, vkljucno z OSom. Ne pa da lahko pises appse kjer se moras strinjat da gre del dobicka originalni firmi, pa se en kup zahtev je pri pisanju (pri enih vec, pri drugih manj).

Nekako je "evolucija" naprav pripeljala do tega, da mora stvar enostavno delati, brez da se ukvarjamo z njo. Mojih pol evra...
Reminds me of Idiocracy.

Ampak se enkrat: Ce sem jaz (oz. manjsina) drugacnega mnenja je zelo majhna verjetnost da se bo kaj spremenilo (sploh ce ne bevskamo non-stop kot to recimo pocne digitalcek v temah o piratsvu). V najboljsem primeru bom lahko cez nekaj let rekel "I told you so", ampak to mi ne bo nic kej pomagalo pri trenutni (in kot vse kaze tudi prihodnji) situaciji.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

nekikr ::

No, čakaj, Idiocracy nima neke povezave s tem. Oče moj recimo je imel pred leti avto salon. Računalniki polovico časa niso delovali. Bili so tisti časi, ko je bilo vse v povojih, bilo je pa super, če si iel računalniško vodene stvari. In velikokrat je rekel, da namesto, da bi delal, kliče tehnike, da pridejo in porihtajo tisto, kar bi moralo že v osnovi delati. Hočem reči, da za zanesenjake je super, če lahko malo "pošraufaš", pa za tiste, ki jim je tako raziskovanje hobi. Večina pa tega noče. Tako kot meni na kraj pameti ne pade, da bi se z avtom tehnično ukvarjal kaj več od dolivanja goriva in tekočine za stekla, tako se večina noče ukvarjati z drobovjem računalnikov. Zakaj, hja, v mojem primeru zato, da se lahko posvetim drugim stvarem, ki me resnično zanimajo. Torej čisto nasprotje Idiocracy filma. Pač se ukvarjaš s stvarmi, ki te zanimajo in ne s tistimi, ki ne delajo kot morajo pa ti kradejo prosti čas.

antonija ::

Ne vem koliko let nazaj in tocno s kasnim SWjem in HWjem je tvoj oce fural svojo firmo, ampak ko je moj oci ufural PCje v svojo firmo ga nism nikoli slisal rect da bi sel nazaj na papir (pa ceprav je blo treba realtivno pogosto klicat servis). Pac computerji (takrat) niso bili za vsako panogo. Danes kot kaze so.

Ampak smo lahko cisto vsi preziveli z it-just-works resitvami ki so jih pripravile firme, "zanesenjaki" smo pa se vedno imeli dostop do svojih "igrack". Sej nisem nikjer trdil da morajo vsi biti geeki in cele dneve sraufat po svojih gizmotih (ker imam jaz vecinoma druge stvari za pocet), ampak da pa sploh ne ponudijo nobene moznosti za tako pocetje mi pa sploh ni vsec. Pa vsakic ko omenim da bi bilo fino imet tako moznost se vsuje plaz izjav da tega pa ze ne bojo vsi poceli in zato tega ne sme bit. Al pa da bi ta moznost "poskodovala" "ekosistem" ali kaksne podobne neumnosti.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

para! ::

ampak da pa sploh ne ponudijo nobene moznosti za tako pocetje mi pa sploh ni vsec

Ne vem točno kaj si sicer želiš, ampak afaik se da vsak smartphone/tablico rootat in s tem pridobit bolj low-level dostop do naprave. Ni sicer požegnano s strani proizvajalca, ampak glede na sposobnost javnosti pri uničevanju zaščit, se mi zdi, da žegna niti ne potrebujemo.

lp
Death before dishonor!

nekikr ::

Ne, to seveda ni res, ravno prej ti je nekdo omenil, da imaš možnost. Sprejel je pa ne boš, ker je zaradi logičnih stvari slabša od vendor lock-in rešitev. Ampak opcijo pa imaš.

driver_x ::

para!: antonija bi rad v tablicah in telefonih menjaval ne samo OS, ampak tudi ram, flash, cpu, gpu, ...

PC-ji, ki vse to omogočajo, pa so bili sprva namenjeni le zanesenjakom, ki jih je to tudi zanimalo in so zaradi tega tudi doživeli tak razmah.

Drugače se pa strinjam, da je ekositem po svoje tudi vendor lock-in in to tudi mene moti. Ampak dokler imaš konkurenco (vsaj pri telefonih), še vedno lahko dokaj neboleče preklopiš na drugega proizvajalca.

para! ::

Če bi kdo res želel, bi torej lahko rootal nek android telefon in nanj naložil svoj, custom made OS, ali bilokater drug sistem (ki ni x86 only seveda). Je tu kakšna druga ovira, kot to, da se to ne izplača?

Homebrew scena je mogoča in očitno obstaja... je pa res, kot je že omenil PIPI, popolnoma nerealno od prihodnjih consumer tehnologij pričakovati odprtost kot jo imamo na PC področju.

para!: antonija bi rad v tablicah in telefonih menjaval ne samo OS, ampak tudi ram, flash, cpu, gpu, ...

Ja, verjetno to tudi lahko počne, če zna. Verjetno ni tako enostavno kot pri PCju, ampak ne zaradi vendor lock-ina, ampak bolj razlogov optimizacije HW-ja. Pač govorimo o handheld napravah, kjer je pomembno, da so majhne in verjetno nihče ne želi debele tablice, samo zato, da bo le-ta kompatibilna z n cpuji/hladilniki :))

Izbira je res zakon, me pa zanima kje točno trenutno ni izbire?
Death before dishonor!

PrimozR ::

antonija je izjavil:

]Pri PCjih je problem res milijona razlicnega HWja, pa vsak rabi svoje driverje, pa eni moduli ki bi morali bit kompatibilni, niso, pa...

Tablice zaenkrat vecinoma uporabljajo zelo podoben HW. Z nadgradnjami sem imel v mislih predvsem RAM, flash in podobno, mogoce celo CPU in GPU (ceprav vse to je zdaj zalotano na plato).

Trenutno je pac tako da so proizvajalci ponudili "take it or leave it" ponudbo, torej zaprte sisteme v katerih tud prdnit ne mores proti nasprotnem taboru. Lahko le zamenjas calotno zadevo. Ocitno je vecini ljudi res pri srcu tak pristop ("my way or the highway" oz. citat iz filma Matilda), meni pa nekako ni. Ce bi bilo vec takih kot jaz potem bi verjetno ze zaradi trznih mehanizmov zadeve bile v prodaji, tko mi pa ostane samo da tezim po forumih ce je se kje slucajno kdo ki preferira lubrikant preden ga nategnejo.

Ne samo da je zalotano na plato, vse skupaj, razen Flasha za hrambo podatkov, je v enem čipu. Torej CPU, GPU, RAM, WiFi/GPS/BT/3G radio in kontrolerji za par drugih stvari. Sicer pa kolikokrat se dandanes sploh še dela upgrejde? Zamenja se disk in občasno RAM v prenosniku, pa še to bolj poredko. Že osebne računalnike tako povozi čas, ko jih je res treba zamenjati, da je bistveno enostavneje kupiti kompletno novo kišto. Pa so narejeni z menjavanjem in upgrejdanjem v mislih.

Modularen tablet, telefon oz. karkoli podobnega enostavno ne bo funkcioniralo. Niti ne bo funkcionirala modularnost pri operacijskih sistemih na teh napravah, vsaj ne po uradni poti. Primer neuradne poti je HTC-jev HD2, ki originalno poganja WinMo6, nanj pa sta sportana še vsaj Android in WP7.

In ne bodi zdaj drama queen, da so zadeve takšne, ker so se proizvajalci zarotili proti tebi. Oz. nekako so se res. Ker potrošniki hočejo spodobno tanko tablico, ne pa 5 cm debele opeke, ki na bateriji zdrži 15 minut in ima gabarite glede na mere zaslona podvojene. Mislim integracija komponent v en sam čip je popolnoma jasno prihodnost (oz. bolj sedanjost - v Intelovih CPU-jih imaš 2 oz. 4 jedra, grafični čip, krmilnik pomnilnika IN krmilnik PCIe rež, ločen je le še krmilnik dodatnih PCIe rež in podatkovnega podsistema), nekateri bi pa šli nazaj na sistem ločenega čipa za vsak drek. No go.

antonija je izjavil:

kakor se nas večina ne ukvarja z notranjo zasnovo štedilnika, televizorja ali avta
Tole je pa micken prevec na splosno. Za marsiktero stvar (ki ni PC) se najde precej ljudi ki vsake toliko kaj posraufajo, kaj zamenjajo, itd.

Čak čak, ne primerjat mehanskih strojev z elektrotehničnimi stroji. Prvi se premikajo in imajo obrabo, drugi bolj ne. No saj v bistvu lahko potegnemo vzporednice - disk crkne in ga je treba zamenjati, podobno pa zamenjaš tudi ventilator računalnika, ko začne ružiti. Tako kot ležaje koles na avtu, ko so fuč. Procesorja zaradi obrabe pač ni treba menjati, tablice (in telefoni) pa mehanskih delov, ki bi zahtevali menjavo, sploh nimajo.

antonija je izjavil:

"Ekosistem" je v vseh teh primerih samo mehanizem za zagotavljanje vendor lock-ina. Ce smo ze tako free market potem naj bi imeli moznosti za izdelavo svojih izboljsav za prdukte in jih rpodajat, vkljucno z OSom. Ne pa da lahko pises appse kjer se moras strinjat da gre del dobicka originalni firmi, pa se en kup zahtev je pri pisanju (pri enih vec, pri drugih manj).

Ker sistemi brez deleža dobička, ki gre vrhovnemu podjetju, so se pa tako dobro obnesli ane? Recimo brskanje po kitajsko-tajvansko-ruskih piratskih forumih za kakršnekoli aplikacije za Symbian pred obdobjem Ovi Store. Ja. Res bolj praktično, kot pa da skočiš v Market/App Store in klikneš install.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

antonija ::

PC-ji, ki vse to omogočajo, pa so bili sprva namenjeni le zanesenjakom, ki jih je to tudi zanimalo in so zaradi tega tudi doživeli tak razmah.
In v vseh letih od tega razmaha, menjave nevemkolk podnozij in cipov za njih, je scena na podrocju PCjev se vedno ostala precej modularna (kljub temu da bi verjetno bilo veliko ceneje zalotata vse cipe na plato in prodajat manjso paleto koncnih izdelkov, s tem pa se vec uporabnikov zaklenit na svoj sistem). Vse sa da ce je volja, sam ponavadi jo dnar pregazi (skupaj z marsikatero drugo stvarjo).

In ne bodi zdaj drama queen, da so zadeve takšne, ker so se proizvajalci zarotili proti tebi. Oz. nekako so se res.
Ne zganjam drame in ne trobentam zarot. Proizvajalci se samo obnasajo kolikor jim dopusca zakon (pa se malo ga raztegnejo ponavadi ali pa kar mirno prekrsijo) da bi si zagotovili cimboljsi monopolni polozaj. To ni nic novega, samo opazam pa, da se to vsebolj tolerira, oziroma celo povelicuje. Tega pa ne razumem in ne odobravam.

No saj v bistvu lahko potegnemo vzporednice - disk crkne in ga je treba zamenjati, podobno pa zamenjaš tudi ventilator računalnika, ko začne ružiti. Tako kot ležaje koles na avtu, ko so fuč. Procesorja zaradi obrabe pač ni treba menjati, tablice (in telefoni) pa mehanskih delov, ki bi zahtevali menjavo, sploh nimajo.
Sem pa tja se zamenja stvari tudi zato, ker pridejo ven nove (za nazaj kompatibilne kot je v racunalnistvu praksa) ki so za kak razred ali dva bolje od prejsnjih in pomoznosti se celo nizje. Ubistvu se ne spomnim kdaj mi je nazadnje disk crknil, zadnjih nekaj sem zamenjal ker so bili vecji, hitrejsi in cenejsi na voljo.

Ja. Res bolj praktično, kot pa da skočiš v Market/App Store in klikneš install.
Jst se se vedno poskusam drzat stran od vseh teh silnih store-ov pa instaliram kar se pac da dobit od avtorjev (za rootanega androida). Ampak razen rootanja in uporabe romov za tocno dolocene modele telefonov kaj veliko drugega ne ostane, ker je homebrew scena efektivno prepovedana (s postopki kot je rootanje precej ucinkovito zmanjsas populacijo, ki bi bila pripravljena poceti kaj takega, medtem ko si pa PCjih vedno moral instalirati nekaj podobnega OSu) in s tem resnicno premaknjena v skupine dejanskih zanesenjakov ki porabijo ves svoj prosti cas za pisanje programja, ki ga nikoli ne bo "smelo" uporabiti veliko ljudi. It's a shite state of affairs to be in, Tommy, and ALL the fresh air in the world won't make any fucking difference!
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

PrimozR ::

Na Androidu seveda ni treba rootati, da lahko nameščaš svoje .apk-je. Samo obkljukaš 'allow install from unknown sources'. Ampak te source dobit je pa nekaj drugea. Seveda, obstaja nekaj piratskih strani na ravni tistih kitajsko-ruskih-WTF forumov, ampak zakaj točno bi se zajebaval z njimi, tako avtor appa kot uporabnik, če ga lahko vrže neposredno na market (Google ima v primerjavi z Applom zelo zrelaksirane pogoje) in od tega vleče denar od oglasov oz. app celo prodaja, ima možnost da pride v Top10 appov, s tem pridobi popularnost, ima obilico statistik, ima boljši showcase za potencialne delodajalce, če je app razvil samostojno, itd. itd.

App store je slaba stvar samo za nekaj robnih primerov. Tako kot je integracija različnih čipov v en paket prav tako slaba le za nekaj robnih primerov. Če robni primeri to razumejo je popolnoma OK. Ampak če pa jamrajo da je vse skupaj zarota proti njim je pa rahlo smešno.

In brez skrbi, takšen svet prihaja tudi na namizja v računalnike - sprva z WIndows 8, ki bo podpiral ARM (in s tem efektivno Tegro in Snapdragone), vedno več se proda laptopov in all in one monitorjev namesto običajnih kištic (ker oba samo postaviš na mizo in prižgeš, brez kablov), Windows 8 bo dobil market, OS X ga ima že, itd. Za povprečnega uporabnika je to vse super, ker lahko napravo uporablja, ne pa da jo šravfa/heka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

antonija ::

App store je slaba stvar samo za nekaj robnih primerov.
Tole je 100% res ce zanemaris ene par malenkosti kot je zasebnost in podobno. Tud za to opazam da jo ljudje veselo razmetavajo po internetu (pa ne samo svojo, tud s tujimi nimajo nobenih tezav ali zadrzkov), tako da sem jaz spet obskuren primer ki mu verjetno ni jasno da je pravica do zasebnosti passé (neglede na to koliko uradnih dokumentov mi jo zagotavlja).

In brez skrbi, takšen svet prihaja tudi na namizja v računalnike
Vidim... in se zmrdujem in pazim da imam doma dovolj sare da imam lahko vedno sestavljen en comp ki bo poganjal "old school" OSe z "old school" SWjem. To da hoce vsak k...c vedet kaj vse downloadam, instaliram, posiljam in uporabljam mi ni vsec.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

nekikr ::

Potem avtomobila nimaš? Telefona tudi ne? Da ne govorim o Facebooku ali Twitterju... Ker če imaš vsaj eno od teh stvari si navaden otročaj, ki govori eno dela pa popolnoma drugo. V stilu Mandija, ki nas vedno prepričuje, da je treba biti bolj skromen in vse to, ampak sam se seveda ni odrekel niti eni stvari v imenu tega svojega prepričanja.
Velikokrat mi je blazno smešno, ko določeni ljudje na ves glas trobijo kako da se v zasebnost vdira na vsakem vogalu, potem pa gredo domov in posodobijo svoj FB profil. Double facepalm.

antonija ::

Potem avtomobila nimaš?
Ubistvu ne. Vsaj v osebni lasti ne. Ni na mene napisan.
Telefona tudi ne?
Mobitel je res na moje ime...
Da ne govorim o Facebooku ali Twitterju...
Tega pa nisem imel se nikoli in za enkrat nimam plana imet nic temu podobnega.
Ker če imaš vsaj eno od teh stvari si navaden otročaj, ki govori eno dela pa popolnoma drugo.
Ali pa pac uporabljam kar nekako "moram" (ce ne drugega zaradi sluzbe), s tem da telefon zelo rad "pozabim" doma ali pa izklopim, komunikacije imam pa glih toliko da ne ponucam Simobilovega najcenejsega paketa. Ce pa Simobil ve da vsak dan grem na siht in potem domov, to pa ni glih neka skrivnost (razen mogoce za studente in mlajse, ki se niso imeli resnega sihta).

Dejansko se moram za kar nekaj casa aktivno trudit, da drugi ne smetijo svojih FB profilov z informacijami o meni; pa v vecini primerov prijazna prosnja ni dovolj, ker imajo baje "ljudje pravico, da lahko na FB napisejo kar hocejo".

Ne morem rect da sem nek svetnik kar se zasebnosti tice (ker bi za to moral zivet nekje sredi kocevja med medvedi brez kanalizacije, stroma in neta), se pa trudim kolikor se lahko. In zadeva postaja vedno bolj naporna (vec casa in energije zahteva), razumevanje za tako obnasanje pa strmo pada (aploh v mlajsih generacijah). Edino en kolega se poskusa po meni zgledovat ker zaradi podatkov na FBju ni dobil sluzbe. Take situacije ponavadi pomagajo, ce pa ni ornk "klofute" pa ponavadi ni efekta.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

nekikr ::

Ok, fair enough. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov BlackBerryjev SecuTablet cilja na varnost

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
64875 (3312) Looooooka
»

BlackBerry lani z ogromno izgubo, a boljšimi obeti

Oddelek: Novice / Rezultati
3013108 (10521) klinker
»

BlackBerry 10 izšel, nova telefona, RIM ni več RIM (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
5518538 (14047) bluefish
»

BBX bo BlackBerry 10

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
136014 (4614) Key Quest
»

RIM polaga vse upe v nov mobilni OS - BBX

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
136658 (5518) Bananovec

Več podobnih tem