» »

Reader's digest - zalozba mladinska knjiga

Reader's digest - zalozba mladinska knjiga

trnvpeti ::

Reader's digest - zalozba mladinska knjiga, kdo so to???

Dobivam neko cudno posto od njih, pa bi rad prijavil to kot spam.

Se je že kdo odjavil?
Jih kontaktiral?
Jih prijavil?

kalko ::

Tako kot si že napisal, za zadevo stoji podjetje Mladinska knjiga založba, d.d. Jaz sem se jih pred leti rešil šele s prijavo inf. pooblaščencu zaradi obdelovanja osebnih podatkov brez soglasja.

residual ::

navadno pošto ali e-pošto?

Če slednje, mora biti po zakonu na dnu emaila navodilo kako se odjavit, v nasprotnem primeru pa jih najprej z emailom opozori, dane želiš več prejemat spama od njih, če te ignorirajo pa posreduj vso (ne)korespondenco inšpektoratu oz. pirc-musarjevi ?!

Phoebus ::

navadno pošto pošiljajo češ da si zadel nevemkaj in da postani njihov član, pa boš lahko v žrebanju :-D :-D

Janac ::

Nam tudi posiljajo to, danes pride po posti in smo kao zadeli Toyoto Hibrid v vrednost 25.000e:P

Zdej dvomm da je to res:|

Phoebus ::

neeeeee, res si zadel :-D :-D

To so tudi meni poslali, kekci

beni ::

Mogoče pa res ponujajo Toyote. So jih znali poceni dobiti po cunamiju lani. Samo so bile pač malo zalite.

Enostavno se odjaviš tako, da pokličeš po telefonu in prosiš, da te brišejo iz liste. Meni so celo poslali neko knjigo in položnico. Sem jo vrnil na njihove stroške, poklical in sedaj je mir. Jo je pa verjetnop naročil nekdo od sosedov ali sorodnikov na moje ime in naslov, ker jaz prej nisem nikoli slišal za RD.

LP
Pojma nimam ...

SG_101 ::

nam so tudi poslali pred nekaj časa knjigo in položnico. knjigo smo obdržali, položnica pa je romala v koš.

beni ::

Pričakuj opomin.
Drugič pa preberi drobni tisk.

LP
Pojma nimam ...

trnvpeti ::

PO klicu , me obvescajo, da so pridobili moje podatke iz javne baze telefonskega imenika. Zahteval sem tudi, da mi ta podatek in podatek o izbrisu iz baze posljejo na domaci naslov.
Zanimivo, nikoli nisem bil v imeniku.
Me zanima, kaj bodo poslali po pošti.

andromedar ::

beni je izjavil:

Pričakuj opomin.
Drugič pa preberi drobni tisk.

LP

Kaj pa piše v drobnem tisku? Točno.
Eh?

beni ::

Če so ti poslali knjigo imajo pisno naročilo. Preveri ali ga je oddal kdo od domačih, ali pa ti sam.
V drobnem tisku pa je napisano vse, kar mora biti, da lahko ti prekineš naročilo, oz. da lahko oni iterjajo dolg, če naročila ne prekličeš.
Včasih preberem modrece, ki znajo povedati, da je vse, kar dobiš brez naročila tvoje (kao darilo). Žal pa to ni tako. Tudi karkoli, kar pobereš ob cesti, pa je nekdo prej izgubil, ni tvoje.

LP
Pojma nimam ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beni ()

SG_101 ::

verjemi, da ne obstaja nobeno naročilo knjige. pa očitno tudi ne poznaš Reader's digest. drugače pa, kako bodo oni dokazali da sem knjigo prejel? (za podpisat ni bilo nič)

beni ::

Verjemi, da poznmam, smo imeli 3 leta naročeno to revijo. In poznam tudi tiste kuverte, ki jih neumorno pošiljajo.
Knjig pa ne pošiljajo brez naročila. Zato pa sem napisal, da beri drobni tisk. V kuvertah so pisarije, ki ga vsebujejo. Tvoj odgovor DA ali NE včasih potegne za sabo naročilo (v drobnem tisku).

LP
Pojma nimam ...

SG_101 ::

no kakorkoli...imajo čudne finte :) drugače pa je ta knjiga prišla v smislu "čestitamo, zadeli ste knjigo in imate jo možnost kupiti samo za xx€ namesto yy€."

trnvpeti ::

In da jo vrnes, moras na svoje stroske poslati knjigo njim nazaj ali kako?

beni ::

Točno tako.
Je pa tistih 1,6 E zanemarljiva vrednost v primerjavi s kupnino, po možnosti s stroški opomina in obresti.

LP
Pojma nimam ...

JebatGa ::

beni je izjavil:

Točno tako.
Je pa tistih 1,6 E zanemarljiva vrednost v primerjavi s kupnino, po možnosti s stroški opomina in obresti.

LP

Ma pa jade bi jst na svoj račun tako knjigo nazaj pošiljal. Ali bi mi poslal kuverto z plačano poštnino ali pa bi jih prijavil komu, ko bi mi poslali opomin za plačilo knjige, ki je jaz sam nisem nikoli naročil.

trnvpeti ::

In ko ti 20x posljejo kaksno knjigo?
20x pomkaksne 3 eur
Seveda posljejo priporoceno, da imajo dokaz.
In ti moras pod nujno narediti, kar ti pise v drobnem tisku!

kalko ::

Hold your horses.


Molk naslovnika

30. člen

(1) Če naslovnik molči, to ne pomeni, da sprejema ponudbo.

(2) Brez učinka je določilo v ponudbi, da bosta molk naslovnika ali kakšna druga njegova opustitev (na primer, če ne zavrne ponudbe v določenem roku ali če poslane stvari, za katero mu je dana ponudba, ne vrne v določenem času) veljala za sprejem ponudbe.

trnvpeti ::

In kako podpises te clene v tej "pogodbi"

AndrejS ::

Jaz sem 2x dobil že pošto RD od MK... obakrat je romalo vse skupaj v koš. Ne vem kako lahko tale spam pošiljajo.

andromedar ::

kalko je izjavil:

Hold your horses.


Molk naslovnika

30. člen

(1) Če naslovnik molči, to ne pomeni, da sprejema ponudbo.

(2) Brez učinka je določilo v ponudbi, da bosta molk naslovnika ali kakšna druga njegova opustitev (na primer, če ne zavrne ponudbe v določenem roku ali če poslane stvari, za katero mu je dana ponudba, ne vrne v določenem času) veljala za sprejem ponudbe.



Torej, beni, there you have it. Case closed, bi rekel jaz. Kar ti je bilo poslano, lahko obdržiš. Saj je tudi logično: če nečesa nisi izrecno naročil, tudi nisi sprejel nobene pogodbe, ki bi te obvezovala do česarkoli.

Razlagaš si lahko tako, da s tistimi 5%, ki jih uspejo na ta način prodat (5% pa naivci vrnejo po pošti) pokrijejo 90% ostalih - pa verjetno imajo še vedno masten profit. Procente po želji prilagodi, kakor ti je volja.
Eh?

beni ::

Se nimam želje prepirat, bom pa poskeniral naslednje naročilo, skrito v drobni tisk, kjer na prvi pogled označiš, da NE boš sodeloval v nagradni igri (s prilepljeno markico pa boš potrdil zapisano v drobnem tisku).
Ker tudi sam nisem verjel, da je to možno, sem prosil za vpogled v moje naročilo. In sem ga dobil. Lahko sem samo utihnil, ker nisem imel nobenega pametnega odgovora na vprašanje, kdo bi lahko naročil na obrazcu z mojim imenom in jim ga vrnil.
Na vprašanje, zakaj tako nategujejo stranke, če ni dovolj, da jim plačam revijo, se je možkar kisl nasmehnil in to je bilo vse.

LP

LP
Pojma nimam ...

andromedar ::

No, to je drugo, če so te z zvijačo pretentali da si oddal naročilo.
Vem pa, da pošiljajo zadeve domov brez kakršnega koli naročila. Res pa nisem prepričan ali je šlo za Readers Digest ali I/M/P ali katere druge podleže.

Kregat se pa res nima smisla ;)
Eh?

Yohan del Sud ::

Dobil tudi sam kakšen teden nazaj najprej uni wtf spam, ki mi je zagarantiral avto, in ki mu je sledil oni s ponudbo za revijo in kupom nerazumljivega drobnega tiska. Pa me niti v imeniku ni. Vse je šlo direkt v kamin. Kako si lahko ena uveljaljena firma kot je MK sploh dovoli kaj takega. Ne kupim nikoli več nič od njih ali pri njih. Fuj in fej. Pa zakaj inšpekcija še ni našpičila uhov. Da ne rečem kolov.
www.strancar.com

blaz_ ::

To tut mene zanima, kak to folk najdejo... Nič pri njih ne kupš že par let ne (pri MK), pa te spamajo, niti nisi v nobenem imeniku... Mar ni nek zakonski rok, do katerega lahko hranijo tvoje osebne podatke (torej, ime, priimek, naslov), po katerem te morajo anonimizirat? (Recimo, če si nazadnje pri MK kupoval pred 5 leti... ?)
Ko tehnologija odpove, uporabi macolo.

finpol1 ::

beni je izjavil:

Sem jo vrnil na njihove stroške, poklical in sedaj je mir. Jo je pa verjetnop naročil nekdo od sosedov ali sorodnikov na moje ime in naslov, ker jaz prej nisem nikoli slišal za RD.

LP


me pa zanima, kako v praksi nekaj vrneš na njihove stroške? rečeš na pošti, da naslovnik plača poštnino?

beni ::

Vprašaš, če majo pogodbo s to pa to firmo. Če nimajo, ne moreš. Večina pa jo ima. Tudi pri nakupu tehnike, ima večina pogodbo in lahko vrneš, ali pošlješ na servis, na njihove stroške.

LP
Pojma nimam ...

St235 ::

finpol1 je izjavil:

beni je izjavil:

Sem jo vrnil na njihove stroške, poklical in sedaj je mir. Jo je pa verjetnop naročil nekdo od sosedov ali sorodnikov na moje ime in naslov, ker jaz prej nisem nikoli slišal za RD.

LP


me pa zanima, kako v praksi nekaj vrneš na njihove stroške? rečeš na pošti, da naslovnik plača poštnino?


Samo če imajo z naročnikom pogodbo v kateri je to eksplicitno določeno.

zuz3k ::

sramota da se je mladinska knjiga odločila za takšne nategavščine, ker ne morejo prodati knjig!

moj oče je to "igral" dobil nevem kake knjige, atlas, pa ene 50€ že zapravil in na koncu so
res ene ljudi izžrebali, zdaj se ponovno to pošilja okoli zanima me glede teh for, uvrstili
ste se u finale, ste eden izmed desetih finalistov, to dejansko vse pošljejo ane?

najbolj na živce mi gre, ker je samo fora DA grem v naslednji krog - v drobnem tisku pa piše, da
vsak mesec mi poljite xy knjigo in to in uno in bom plačal xy €€€

nateguni da jih ni večjih!


prejšnji mesec je potekala neka nagradna igra, v kateri bodo januarja izžrebali za 40kEUR denarja ali
vozilo saj ne vem, in mi reče tista po telefonu - čestitam ste eden iz finalistov za poteg glavne
nagrade, jaz pa njo nazaj zabijem: alpa da smo to nagradno igro dobili vsi v kaslc -.- je bla samo
tiho
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

bluefish ::

Po pošti jih obvestiš, da ne želiš več prejemati njihovega reklamnega gradiva, ki je naslovljeno na ime. Od tam naprej pa le še pismo na TIRS.

cyborg077 ::

Bom kar tukaj napisal.

Dobil sem neko dopisnico, kjer je bilo potrebno odstraniti nalepko, in primerjati registracijsko če se ujema. Če ja(in se) je potrebno poklicati za sodelovanje in povedati osebno številko za udeležbo.(tudi ta je pod nalepko)

ta 11. nagradna igra je od mladinske knjige in Reader's Digesta, prebral sem tudi pravila(ki so se mi zdela kar ok), ampak nekaj mi je sumljivega vseeno bilo, čemu sodelovanje v žrebu za 40k€, peugeot - 15k €..., če pa nič ne dobijo od tebe? No verjetno imajo že naslov, z klicom da boš sodeloval v igri pa še verjetno privolitev, da ti lahko pošilajajo knjige...

zdaj berem po raznih forumih, da jih take dopisnice dobi polno, predvsem pa da dobijo knjige s položnico, katere niso naročili(in seveda jih eni vrnejo nazaj, ali celo obdržijo brez plačila, verjetno pa jih dosti plača)

Verjetno nisem edini na tem forumu, ki je dobil dopisnico za sodelovanje v tej nagradni igri?
www.isstrani.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svet knjige

Oddelek: Loža
3514017 (1302) Phantomeye
»

Tušev Svetovni premium (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5518514 (15109) Lonsarg
»

Veliki problemi z nategunskim Tušmobilom (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
30058444 (46959) Lonsarg

Problem z neplačanim računom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
515701 (4041) Ziga Dolhar
»

zakaj dobivam smse

Oddelek: Mobilne tehnologije
91776 (1456) bluefish

Več podobnih tem