» »

The Hobbit

The Hobbit

cebelar123 ::

opeter je izjavil:

Kaj pa goblini? A so v sorodstvu z orki? Po mojem so bližje škratom, ali pa celo vilicem (so podobno suhljaste postave) in hitrejši/urnejši od počasnejših/močnejših orkov?


Orki in goblini so ena in ista stvar.

Tolkien explained in a note at the start of The Hobbit that he was using English to represent the languages used by the characters, and that goblin (or hobgoblin for the larger kind) was the English translation he was using for the word Orc, which (he wrote) is the hobbits' form of the name for them.

Izi ::

cebelar123 je izjavil:

Orki in goblini so ena in ista stvar.

To pa ne bo držalo.

Če vzamemo 1. del Hobita, se omenjajo Orki za tiste velike stvore, ki so lovili naše junake PO POVRŠJU. Za Gobline pa se vedno imenuje tiste male stvore, ki so lovili naše junake POD ZEMLJO.

Pa nekajkrat so v istem stavku omenjeni tako Orki kot Goblini:
"Rezilo je vilinske izdelave, kar pomeni, da bo v bližini orkov in goblinov modro žarelo."

Torej morajo biti to nujno dve različni rasi, ki so sicer nekako v sorodu, če ob obeh vilinska rezila žarijo, ampak so pa popolnoma različni.
Kolikor jaz razumem iz filma so Orki tisti veliki, z globokim glasom na površju, Goblini pa tisti mali s piskajočim glasom v jamah pod zemljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Iluvatar ::

Goblins
Orcs
Iz slednjega v "Goblins vs Orcs"

The word goblin, as used by Tolkien is merely another word for Orc, although in popular culture goblin is often used by readers of Tolkien's works to refer to the smaller breeds of Orc.

The original edition of The Hobbit and early drafts of The Lord of the Rings used 'goblin' throughout to refer to orcs and used 'Hobgoblin' to refer to larger and/or more evil orcs. In the introduction to later editions of The Hobbit, Tolkien explained that goblins is the translation he used to refer to the creatures referred to by the Hobbits as orcs.

A clear illustration that Tolkien considered goblins and orcs to be the same thing is shown in The Hobbit (the only one of Tolkien's works in which he usually refers to orcs as goblins) when Gandalf asks Thorin if he remembers "Azog the Goblin" who killed his grandfather Thror, while in all his other writings Tolkien describes Azog as a "great Orc." In The Lord of the Rings, "Orc" is used predominantly, with "goblin" used mostly in the Hobbits' conversation. Uruk-hai are a type of larger and stronger Orc.

In the Brazilian translation of The Hobbit, the goblins also is called by the word orcs. An exemple of this is the translation of the Great Goblin that is translated to Great Orc.

rdecaluc ::

Različni so toliko kot smo evropejci in pigmejci. Zaradi okolja v katerem živijo. Vsaj tako se zdi večini ljudi. Tolkien je pa itak vse posredno povedal.

@Izi: Tukaj je potrebno gledat večjo sliko. Silmarilion, The Hobbit, LOTR.
Est modus in rebus. ,typos

Izi ::

rdecaluc je izjavil:

Različni so toliko kot smo evropejci in pigmejci.

Boj kot ljudje in šimpanzi. Verjetno izhajajo iz istega "prednika" ampak različni so si kot noč in dan. Edino kar imajo orki in goblini skupnega, je da so oboji zelo zlobni in hudo neumni.

Sploh v razširjeni verziji 1. dela Hobita, ki je izšla 1 mesec nazaj, je največ dodatnega časa namenjenega ravno goblinom in njihovemu kralju, ki je v krajši kino verziji samo bežno prikazan.
Goblini vse življenje živijo samo pod zemljo imajo svojega kralja, vsi ostali pa so podložniki.
Orki so trikrat večji od goblinov in vse življenje živijo na površju, za razliko od goblinov imajo piramidno strukturo ukazovanja podobno kot ljudje.

Če je v času LOTR še veljalo, da gre za eno in isto stvar sedaj to ne velja več. Zadeve se premikajo naprej in kar je bilo včasih omenjeno bolj tako ohlapno, sedaj s Hobitom postaja bolj specializirano.
Drugega dela Hobita še nisem gledal, ampak v prvem delu Hobita se niti enkrat niso zmotili pri poimenovanju. Pod zemljo živijo goblini, na površju pa orki.

MrStein ::

Pod mejo živijo Slovenci, nad mejo pa Avstrijci. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Iluvatar ::


Če je v času LOTR še veljalo, da gre za eno in isto stvar sedaj to ne velja več. Zadeve se premikajo naprej in kar je bilo včasih omenjeno bolj tako ohlapno, sedaj s Hobitom postaja bolj specializirano.
Drugega dela Hobita še nisem gledal, ampak v prvem delu Hobita se niti enkrat niso zmotili pri poimenovanju. Pod zemljo živijo goblini, na površju pa orki.

Film tukaj ni merodajen, pač pa knjiga, ki je nastala davno pred filmom. Film je samo režiserjeva ponekod dobra, ponekod slaba interpretacija Tolkienovega dela. Če v scenariju za film niso uporabili določen izraz, še to ne pomeni, da to drži kot pribito.

V knjigi, Tolkien ponekod iste osebe poimenuje enkrat z "Goblin", enkrat z "Orc", pa če prebiva pod zemljo ali nad njo, to nima veze.
Se pa strinjam s tabo, da z izrazom Goblin večinoma poimenuje bitja, ki prebivajo v "Misty Mountains", ki uporabljajo loke, imajo svojega plemenskega vodjo...
Vseeno pa NE gre za dve različni rasi, tako kot so različne rase, ljudje, vilinci, škratje

Preberi si Goblin in Orc

Engineer_ ::

Izi je izjavil:

Če je v času LOTR še veljalo, da gre za eno in isto stvar sedaj to ne velja več. Zadeve se premikajo naprej in kar je bilo včasih omenjeno bolj tako ohlapno, sedaj s Hobitom postaja bolj specializirano.
Drugega dela Hobita še nisem gledal, ampak v prvem delu Hobita se niti enkrat niso zmotili pri poimenovanju. Pod zemljo živijo goblini, na površju pa orki.


joj joj joj kaj nastane ko gre neko delo ocenjevati človek, ki je samo gledal filme. Kot prvo te moram nujno opomniti, da je delo Hobit precej starejše od Lotra. Gre namreč za knjigo izdano leta 1937 medtem ko je bil LOTR izdan leta 1954.

se mi ne da niti komentirat. dobra razlaga je že na wikipediji:
Orc (Middle-earth) @ Wikipedia
In some of his unpublished early work, Tolkien appears to distinguish orcs from goblins. By the time of his published work, however, the terms had become synonymous. The Hobbit generally uses the term goblin, while the Lord of the Rings prefers orc. The opponents of the dwarves in "Dwarf and Goblin War" of The Hobbit are described as orcs in Appendix A of The Lord of the Rings. No distinction is made by size; large orcs, including the Uruk-hai, are just as much goblins as are smaller ones.


A clear illustration that Tolkien considered goblins and orcs to be the same thing, the former word merely the English translation of the latter, is that in The Hobbit (the only one of Tolkien's works in which he usually refers to orcs as goblins) Gandalf asks Thorin if he remembers Azog the goblin who killed his grandfather Thror,[1] while in all his other writings Tolkien describes Azog as a "great Orc."[2]


MENI NEKOLIKO LEPŠA RAZLAGA (točno tako sem si predstavljal ob branju knjig, čeprav gre za eno in isto reč..pač domišljija naredi svoje):
http://lotr.wikia.com/wiki/Orcs
The word goblin, as used by Tolkien is merely another word for Orc, although in popular culture goblin is often used by readers of Tolkien's works to refer to the smaller breeds of Orc.

The original edition of The Hobbit and early drafts of The Lord of the Rings used 'goblin' throughout to refer to orcs and used 'Hobgoblin' to refer to larger and/or more evil orcs. In the introduction to later editions of The Hobbit, Tolkien explained that goblins is the translation he used to refer to the creatures referred to by the Hobbits as orcs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Engineer_ ::

Izi je izjavil:

Verjetno izhajajo iz istega "prednika" ampak različni so si kot noč in dan. Edino kar imajo orki in goblini skupnega, je da so oboji zelo zlobni in hudo neumni.


pravzaprav bolj kot ljudje iz aljaske, mongoli in afričani. vsi so homo sapiensi vendar imajo drugačne navade in so drgače prilagojeni okolju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Nikec3 ::

Sem pogledal v Cinneplexu 3D HFR. Naravnost odlično! Upam da 48 fps postane nuja za 3D filme, ker sem nazadnje skoraj znorel ob ogledu Gravity. Pri 24 fps, so namreč vse hitre scene tako zapocane, da praktično nič ne vidiš! Pri Hobittu pa je vse tekoče, težav pri hitrih scenah ni.

Film je ok, kul pustolovščina in primeren film za kino, zanimiva akcija (čisto nasprotje Man Of Steel), to pa je tudi vse. Zgodbe praktično ni.

7/10
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Engineer_ ::

pravzaprav nuja za _vse_ filme. ne samo 3d.

zgodba je fantastična. Moraš nujno seveda zgodbo povezat s prvim delom in zadnjim, ki še pride. tisti, ki smo prebrali knjigo zgodbo že poznamo in lahko rečem da so posneli fantastično.

9/10 zaradi precej dobro posnete zgodbe in po mojem mnenju daleč najboljših efektov ever posnetih.

1 piko odštejem ker me moti, da je Legolas tu prikazan bistveno bolj razvit kot v Lotru. Bojuje se bolje, telesno konstrukcijo ima neprimerljivo močnejšo, maska je bolj stroga. Ko bom v nadaljnem zopet gledal Lotra me bo to zagotovo motilo. (pač pri lotru bi morali izbrati bolj razvitega igralca, ne pa nekega mladca, ki se telesno in igralsko niti razvil še ni).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

opeter ::

Ampak Legolas je tukaj (čeprav izvirno v Hobitu ni) v dobri formi zato, ker je mlajši od Legolasa v Gospodarju prstanov. Navsezadnje je minilo ... koliko let že (med Hobitom in prvim delom GP)?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Nikec3 ::

Z efekti se strinjam. Predvsem sem opazil izjemno veliko podrobnosti, najboljši del filma pa je najverjetneje bežanje po reki. Toliko raznolike akcije nisem videl že zelo dolgo, mogoče celo nikoli. V večini primerov je tako, da samo čakaš, da se dolgočasno nabijanje konča, da lahko gre končno zgodba dalje. Tukaj je drugače.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

opeter ::

Jaz sploh nisem opazil, kako hitro je odletel čas in na koncu, ko (spoiler!) zmaj odleti proti mestu sem bil razožaran, da je vse počrnelo in začel se je kolofon ... tako rad bi gledal še naprej.

Nič, se vidimo naslednje leto.

pagamam je izjavil:

Moj 1 post. Hello everybody. (bo ok?:)
Silmarillion (zame) je izvedljiv edino v podobi serije/nadaljevanke/karkoli-po-delih. S sakramensko velikim badžetom.


Nekako podobno kot je bila serije Rim (Rome) od HBO ... se strinjam.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Engineer_ ::

opeter je izjavil:

Ampak Legolas je tukaj (čeprav izvirno v Hobitu ni) v dobri formi zato, ker je mlajši od Legolasa v Gospodarju prstanov. Navsezadnje je minilo ... koliko let že (med Hobitom in prvim delom GP)?


že že. samo potem ne bi bil tudi konstrukcijsko neprimerljivo močnejši. Sicer pa je minilo le 60 let, kar je za viline dobesedno samo pomežik očesa. V 50 letih se vilin ne postara nič. Saj verjetno veš, da je bil Elrond star 6520 let ko je zapustil srednji svet?




Sicer saj v hobbitu je odigral svojo vlogo precej vredu, ne rečem nič. Tudi v Lotru je odigral dobro svojo vilinsko vlogo. Samo razlika med njegovim videzom in načinom igranja v lotru in hobbitu se mi zdi enostavno prevelika in me moti.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

opeter ::

To je Legolas v Hobbitu star ene 600 let ali kolko že, v LOTR pa 660?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Engineer_ ::

baje je bil star 2931 ko se je Aragorn rodil

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Izi ::

Za starost Legolasa najdemo različne navedbe.

1. V knjigah njegova starost ni nikoli omenjena. Kdor torej prisega na knjige, Legolas nima določenih let.
2. V uradnem vodiču za filmsko priredbo je Legolas omenjen, da naj bi se rodil leta 87 v tretji dobi, kar naj bi ga naredilo starega 2931 let v času LoTR. V času Hobita pa pač 60 let mlajšega.
3. V igralnih kartah, ki so bile izdane za "The Lord of the Rings: The Two Towers", pa je na Legolasovi karti navedena starost 7000 let.

V knjigah je srednji svet zelo ohlapen brez natančnih podatkov. Film je tukaj tisti, ki postavlja stvari na svoje mesto, tako kot že pri zgoraj omenjenih orkih in goblinih. Zato lahko rečeno, da je v Hobitu Legolas uradno star 2871 let.

Engineer_ ::

izjave iz knjig, ki nakazujejo njegovo starost:

"It [Fangorn] is old, very old," said the Elf. "So old that almost I feel young again, as I have not felt since I journeyed with you children."
The Two Towers: "The White Rider,"

"Five hundred times have the red leaves fallen in Mirkwood in my home since then," said Legolas, "and but a little while does that seem to us."
The Two Towers: "The King of the Golden Hall,"

"These are the strangest trees that ever I saw," he said; "and I have seen many an oak grow from acorn to ruinous age."
The Two Towers: "The Road to Isengard,"



Tolkien je anglež, sklepam da je imel v mislih domače hraste, angleški hrasti pa živijo tam do 500 let. torej legolas je vsaj 500 let star.

Prav tako izjavi da je 500 let padlo odkar se je nekaj zgodilo in se to njemu zdi malo. Iz tega smatram da je precej starejši od teh 500 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

opeter ::

Zakaj pa potem v Hobitu vilinski kralj (Legolasov oče) omeni - nevem njeno ime - ženski vilinki (ki se zaljubi v tistega škrata, Filija ali kaj je že), nekaj v zvezi s 600 leti? Sem mislil, da so toliko stari ta rdečelaska in Legolas?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MrStein ::

Gledal 3D HFR

Posebej po drdrajočem (3D) predfilmu so mehki in tekoči premiki balzam za oči.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jst ::

Čeprav mi zvrst najbolj pri srcu, bi bil pa izredno vesel, če bi lahko pogledal Fast & Furious* sago v HFR. (manjko 3D me ne bi motil)

*Ter še ogromno drugih filmov tudi drugih zvrsti - ravno pred par meseci sem gledal bluray "Black Hawk Down" in ta film bi v HFR tudi zgledal dosti boljše.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

6151 ::

Vsi filmi bi v HFR zgledal boljše =)
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

MrStein ::

V 60 FPS pa še bolj. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

oo7 ::

Sem pogledal dober film mi je bil malo bolj všeč kot prvi del.
Zmaj je pa odlično narejen>:D

opeter ::

Tuid meni se je zdel drugi del bolj "tekoč" in manj "zehajoč". Kot pri LOTR. Tam je bil prvi del tudi bolj tak, uvodni, upokojenski, črnogorski.

Je pa prvi del imel super skladbo in sicer tisto, ki jo pojejo škrati.



No, Dva stolpa sta bila uvod v uverturo, Vrnite kralja pa pika na i.
Tu bo verjetno podobno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Engineer_ ::

opeter je izjavil:

Zakaj pa potem v Hobitu vilinski kralj (Legolasov oče) omeni - nevem njeno ime - ženski vilinki (ki se zaljubi v tistega škrata, Filija ali kaj je že), nekaj v zvezi s 600 leti? Sem mislil, da so toliko stari ta rdečelaska in Legolas?


sem malce raziskoval iz firbca in našel tole:

Age
Tolkien does not specifically give Legolas' age but many have used what details Tolkien does give to hazard a guess. There are no known dates concerning Legolas before TA 3018. It's safe to say that Legolas was most likely born after Oropher, his grandfather, moved his people across the Misty Mountains, since in the book he referred to the Noldor elves as a "strange race". That would mean he's at most 5000 years old which places his birthdate in the latter part of the Second Age, at the earliest. Legolas is never mentioned in any account of the Last Alliance of Elves and Men, so most assume he was born in the Third Age, after Isildur took the Ring of Power.

Legolas has never been to Lórien before he travels there with the Fellowship. Therefore, we can assume that he was not with his grandfather's people when they left Lórien for Northern Mirkwood. Before the Shadow of Dol Guldur fell on Mirkwood in TA 1000, Legolas' people spent time amongst their Lórien neighbors. But when the Shadow fell, they "retreated before it as it spread ever northward, until at last Thranduil established his realm in the north-east of the forest and delved there a fortress and great halls underground." So it seems likely that Legolas' birth-date was after TA 1000, when the Kingdom of Northern Mirkwood was created. This would make him younger than any other elf character in the series, including Arwen. In the Lord of the Rings Trilogy, Legolas refers to his travelling companions many times as "children". Yet when he arrived at Fangorn, he claimed to feel young compared to the forest, saying, "It is old, very old. So old that I almost I feel young again, as I have not felt since I journeyed with you children."


Iz vse citatov torej lahko sklepaš približno starost. Točna pa tako ali tako ni pomembna. Vsekakor je v primerjavi s človeškimi leti izjemno star. V primerjavi z vilinskimi leti pa je očitno precej mlad.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Gregor P ::

Čeprav so tehnične debate tu dejansko zanimive in tudi zaželene:) bi morda čisto tako vmes vpraša, kakšen se vam je zdel film vsebinsko?:D

Meni je bil recimo izjemno dolgočasen, kakor da načrtno vlečejo zgodbo do skrajnih meja naše tolerance>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MrStein ::

Posebej musical/bollywood vložki so mi bili tečni. :)
(pišem za oba dela)

Sicer sem gledal film boljkone zaradi tehnikalij. In to tudi ocenjujem.
Glede tega: umetno narejeni liki so v določenih prizorih očitno umetni, predvsem gibanje, recimo ko iz zraka kaže trop orkov. (ne ko tečejo, ampak se "sprehajajo"). Mogoče je bolj očitno tudi zaradi višjega frame rate. ( pri 12 fps ne bi videl razlike med pravim posnetkom in CGI, oboje bi bilo enako okorno)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Smurf ::

opeter je izjavil:

Zakaj pa potem v Hobitu vilinski kralj (Legolasov oče) omeni - nevem njeno ime - ženski vilinki (ki se zaljubi v tistega škrata, Filija ali kaj je že), nekaj v zvezi s 600 leti? Sem mislil, da so toliko stari ta rdečelaska in Legolas?

Mislim, da je bilo receno, da je bila poveljnica 600 let.

opeter ::

Torej je Legolas dosti-dosti starejši od ... poveljnice? Ne spomnim se imena ...

Ona

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

oo7 ::

opeter je izjavil:

Torej je Legolas dosti-dosti starejši od ... poveljnice? Ne spomnim se imena ...

 Ona

Ona



Tauriel ji je ime.

Gregor P ::

... ona je ta iz Losta, Evangeline Lilly oz. Tauriel;)

Tauriel is approximately 600 years old.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Izi ::

Gregor P je izjavil:

Meni je bil recimo izjemno dolgočasen, kakor da načrtno vlečejo zgodbo do skrajnih meja naše tolerance>:D
Lepo, da nihče ni padel na tole provokacijo in komentiral (razen mene :P). Vemo da trollaš, kar potrjuje tudi zlobni smeško na koncu.

Sem pogledal (2D varianto) in gre res za mojstrovino. Meni osebno je Hobbit (že po teh dveh delih) bolj všeč kot LotR, čeprav tudi za LotR mislim, da je mojstrovina. LotR je bolj spektakel, ki ga rešujejo veličastne bitke, ampak zgodbo ima pa Bobbit boljšo.
Tistih 2 uri in 40 minut mine kot bi trenil, vse skupaj se mi je zdelo kot četrt ure. Mnogo prekratko je vse skupaj, sicer pa te "kratke" kino verzije so bolj za nezahtevno rajo. Tisto pravo, kot si je zamislil režiser, pride šele z razširjenimi verzijami.
Pravi užitek je pogledati 12 ur trajajoči razširjeni LoTR in pravo doživetje bo šele z 9 ur trajajočim razširjenim Hobbitom. Prvi razširjeni del Hobbita je prišel že novembra 2013 (sem ga takoj nabavil) in tistih dodatnih 20 minut se res pozna, čeprav je za moj okus še vedno prekratko vse skupaj. Po moje bi moral Peter tudi pri Hobbitu narediti 4 urne dele 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Jst ::

Meni pa, ko piratiziram, gre včasih na živce, ker BluRay kvaliteto ponavadi dobiš samo kot EE ali DC in so filmi, ki imajo zgodbe ravno za slabi dve uri, potem dolgi tudi do pol ure več, kar se potem vleče in vleče...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Izi ::

Ne vem kako bi se ti lahko kakšna zgodba vlekla. A si priklenjen pred ekran in imaš prepoved ugasniti film?
Nekaterih ljudi pa res ne razumem.
V življenju sem pogledal verjetno že vsaj 100000 filmov in vedno sta samo dve možnosti ali mi je film všeč in se mi zdi prekratek ali pa je zanič in ga neham gledati po desetih minutah.
Zakaj bi nekdo gledal kar ni po njegovem okusu mi nikoli ne bo jasno. Tudi iz kina lahko odideš, saj nisi zaklenjen v dvorani.
Isto je s komentiranjem zanič filmov. Nikoli še nisem komentiral zanič filmov, ker še nobenega zanič nisem gledal v celem življenju. Če mi je zanič ga ne gledam. Kako nekaterim uspe gledati zanič stvari mi tudi nikoli ne bo jasno, razen če si plačan, da narediš recenzijo.

Nikec3 ::

Nikoli še nisem komentiral zanič filmov, ker še nobenega zanič nisem gledal v celem življenju. Če mi je zanič ga ne gledam. Kako nekaterim uspe gledati zanič stvari mi tudi nikoli ne bo jasno, razen če si plačan, da narediš recenzijo.

Ne moreš vedeti, da je film zanič dokler ga ne pogledaš. Tudi če bi pogledal recimo pol filma, menim da nimam pravice trditi, da je zanič, ker nisem pogledal celega. Zato sem naprimer After Earth pogledal samo zato, da vidim če je res tako zanič kot pravijo kritiki. Na koncu sem ugotovil, da je slab, ni pa slabši od Man Of Steel. :))
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

After Earth je res slab film medtem, ko je Man of steel naravnost odličen;)

Izi ::

Nikec3 je izjavil:

Tudi če bi pogledal recimo pol filma, menim da nimam pravice trditi, da je zanič, ker nisem pogledal celega.
Se popolnoma strinjam, zato če še nisi opazil, nikoli nisem komentiral slabega filma ali serije. Vse moje pisarije, v oddelku Sedem umetnosti, so pozitivne :D
V kar nekaj desetletjih moje gledalske kariere sem se naučil, da v prvih desetih minutah ocenim če ima smisel gledati dalje. Ampak to je zelo zelo redko.
Namreč jaz že iz opisa vsebine (vedno preberem) ugotovim, ali je film primeren zame ali ne. Če sem v dvomih pogledam še trailer, na ocene se pa nikoli ne oziram. Je kar nekaj filmov z ocenami okoli 9, ob katerih sem močno zehal in jih nikoli nisem uspel pogledati do konca. Po drugi strani pa sem neskončno užival kar v nekaj filmih z ocenami manj kot 5. Ampak v povprečju se ujamem s splošnim okusom. Še najbližje so mi ocene na IMDb.
Sicer pa Hobbit ima povsod odlične ocene tem nekje med 8 in 9. Vseeno ima malenkost slabše ocene kot LotR, zato sem prej omenil, da po mojem okusu pa je Hobbit malenkost boljši. Oba dosedanja dela sta mi enako dobra, ampak jaz na te filme gledam kot na nadaljevanko, šele vsi trije deli skupaj so cel film.
Mogoče vpliva tudi to, da sem se jaz raje odločil za 2D verzijo, kjer se res lahko posvetiš zgodbi. Tisti učinki pri 3D, obvezna očala in pričakovanje so ponavadi krivi, da spregledaš cel kup pomembnih stvari saj so možgani prevzeti s specialnimi efekti in objekti, ki skačejo vate, imajo več dela, da obdelujejo tisto 3D sliko, na koncu pa komajda veš za kaj se je šlo v filmu :P

Gregor P ::

Sam gledam tudi zanič filme do konca, da vidim kako so si pač to zamislili, kako zanič je pravzaprav še lahko:D; konec koncev je to tudi neka "umetnost"8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Riff ::

evo trailer za tretji del:The Hobbit: The Battle of the Five Armies , december se približuje :)

http://www.theonering.net/torwp/2014/07...

oo7 ::

Super komaj čakam:)

terezijslo ::

Nedvomno sem ljubitelj filmov v stilu LOTR, vendar pa sem pred Hobitom okleval, ker so mi vsi govorili, da je totalen dolgčas. Dejstvo pa je, da, če ti je LOTR všeč potem ti bo tudi Hobbit. Vsaj pri meni je bilo tako in tudi jaz komaj čakam nov del.

mgermo ::

Ne, to da ti je Lotr všeč ni zagotovilo, da ti bo tut hobbit. Lotr je epska zadeva, hobbit je arkada.

D3m ::

We want Silmarillion!!!!
|HP EliteBook|R5 6650U|

Riff ::

D3m je izjavil:

We want Silmarillion!!!!


dj piš tm producentom da naj kar počas začnejo snemat ;)

opeter ::

mgermo je izjavil:

Ne, to da ti je Lotr všeč ni zagotovilo, da ti bo tut hobbit. Lotr je epska zadeva, hobbit je arkada.


Jaz imam rajši arkade kot simulacije ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bambam20 ::

mgermo je izjavil:

Ne, to da ti je Lotr všeč ni zagotovilo, da ti bo tut hobbit. Lotr je epska zadeva, hobbit je arkada.


Hobbit se manj vleče in je bolje narejen. Pri Lotru lahko zraven zaspiš. Občasno.

mgermo ::

bambam20 je izjavil:



Hobbit se manj vleče in je bolje narejen.


Sej ne vem, če bi odpiral debato na to temo. Oziroma debata ni potrebna, ker karkoli rečeš je za mene Hobbit brainless sellout film.

Izi ::

Brez veze debata ko pa je LOTR in Hobbit v bistvu ista stvar. Seveda je tudi v nadaljevankah nekomu boljši en del nekomu pa drug del.
Meni osebno je Hobbit boljši kot LOTR, na splošno pa prevladuje mnenje, da je LOTR malenkost boljši, ampak mislim, da se zna to spremeniti, ko bo trilogijo Hobbit končana in mine kakšnih 10 let, da "zgodovina" zadeve postavi na svoje mesto.
Kakorkoli že sta tako LOTR kot Hobbit legendarna. Zelo verjetno ena največjih dosežkov filmske umetnosti nasploh.

Zadeva je praktično ista kot pri Voljni Zvezd. Najprej smo imeli eno trilogijo nato drugo trilogijo, bile so tudi debate kateri deli so boljši, ampak sedaj se vedno govori samo še o 6. delih Vojne Zvezd. Kot kaže jih bo nekoč 9.
Isto je v tej sagi o srednjem svetu. Na koncu se bo vedno govorilo samo o 6. delih sage in se jih skupno ocenjevalo, pa še kakšen dodaten del bo nastal v naslednjih desetletjih.

Tudi režiser Peter Jackson se ves čas trudi, da bi naredil neločljivo celoto šestih filmov. Manjka nam samo še en dal, da se vse skupaj združi v eno veliko zgodbo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Warcraft (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
20250713 (34882) Jerry000
»

YouTube podpira 60 sličic na sekundo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10028179 (24645) m0LN4r
»

Filmi s 60 fps? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7918501 (16658) Tarzan
»

Gospodar prstanov - Konec ??

Oddelek: Sedem umetnosti
376903 (4909) Tear_DR0P

Več podobnih tem