» »

Dva različna monitorja

Dva različna monitorja

Rokomah ::

Želel bi, da imam na računalnik priključena dva delujoča monitorja. Ker nimam dveh enakih, sem poskušal z SAMSUNG SyncMaster 226BW monitorjem (http://reviews.cnet.com/lcd-monitors/sa... in enim starejšim NEC LCD MultySinc 1830 (http://www.amazon.com/NEC-MultiSync-LCD...

Imam grafično nVidea GF GTX460.

Prvi monitor deluje ok, drugi ne, očitno nista kompatibilna.
Je kakšna možnost, da bi oba monitorja delovala na računalniku?

jat2406 ::

Če ni nič narobe z grafično, monitorjema in gonilniki potem taka kombinacija lahko deluje.
Kaj pomeni "drugi ne, očitno nista kompatibilna"?
Katera okna?

Glede na to, da imata monitorja različni resoluciji, bo podvojitev namizja na obeh zaslonih delovala vsaj na WIn7 na resoluciji manjšega monitorja.
Raztegnjeno namizje pa deluje, ko okna prepoznajo model monitorja na nativni resoluciji vsakega monitorja.

Na Win7 gre takole:
-desni klik na namizje - ločljivost zaslona in klik na zaznaj.
če je vse ok imaš v meniju "zaslon" dva monitorjam ki ju po potrebi konfiguriraš

Rokomah ::

V meniju "zaslon" imam dva monitorja, win7 mi jih pravilno prepozna, po imenih monitorjev.
Problem je samo ta, da deluje samo prvi, drugi manjši je pa črn ekran.

Če te pravilno razumem, v primeru, a imaš priključena dva neenaka monitorja, delujeta oba na resoluciji slabšega?
A ni tako, da eden deluje na svoji resoluciji, drugi pa na svoji, mislim tudi potem, ko zaženem program?

Janac ::

Ne za vsakega nastavis svojo resolucijo vsaj tako je bilo pri meni, ati radeon 5770

jat2406 ::

Če win7 prepozna monitor tako kot ga mora, bo že sam nastavil na nativno resolucijo priključenega monitorja
Sprobano precejkrat v kombinacijah monitorjev od 15" pa vse do 24", resda večinoma na raztegnjenem namizju.

Si probal priklopiti samo NECa, da se prepričaš če res vse na njem deluje?

Imaš pod "več zaslonov" nastavljeno "razširi te zaslone".
Če nastaviš "pokaži namizje le na 1" bi moral drugi monitor zajavkati, da nima signala.

kuglvinkl ::

Za vsak monitor se da nastaviti svojo ločljivost. Poglej v nadzorno ploščo od driverjev za karto.

Dr_M ::

Pomoje je dal clone desktop in nastavil locljivost vecjega monitorja, zato mu manjsi ne dela. Edina logicna razlaga.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

Jap, najbrž res.

SLO_Matej ::

Windows key + P ;)

Janac ::

Mene pa zanima kako se nastavi da imas cez 2 monitorja isti wallpaper kot je tukaj:



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372981622 (46458) hariscorale
»

Nov ekran - elipse

Oddelek: Pomoč in nasveti
325475 (4873) Opkow
»

Visoka resolucija + velik display = misija nemogoče?

Oddelek: Strojna oprema
353416 (2457) Matev
»

226BW ali 2232BW monitor (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15317039 (10101) Zako
»

LCD doublemonitor na 7600gs

Oddelek: Strojna oprema
71569 (1500) Pesimist

Več podobnih tem