» »

HP uredil težave s pregrevanjem tiskalnikov, izvorni problem ostaja

HP uredil težave s pregrevanjem tiskalnikov, izvorni problem ostaja

The H - Minuli mesec smo pisali o ranljivosti v določenih HP-jevih tiskalnikih, ki omogočajo nameščanje popravkov firmwara brez preverjanja njihovega digitalnega podpisa, s čimer je napadalcem omogočeno nameščanje lastne kode. V "najhujši" situaciji bi to lahko povzročilo tudi požar s pregrevanjem toplotnega elementa za sušenje črnila, in prav to možnost so na veliko pograbili tehnični časopisi in vsaj ena ameriška odvetniška pisarna. HP je hitro komentiral, da so tovrstne trditve močno pretirane, dan pred božičem pa so objavili tudi zasilni popravek.

V objavi ni razkrito, kaj točno naredi popravek, je pa gotovo, da ne rešuje izvorne napake z nameščanjem nepodpisanega firmwara. Napadalec s fizičnim ali mrežnim dostopom do tiskalnika lahko še vedno namesti svoj firmware, celo na zahtevo, če ga pošlje skupaj s posebej pripravljenim print jobom. Problem tukaj ni pregrevanje, ampak možnost vohljanja po lokalni mreži, saj so tiskalniki le redko za požarnim zidom in torej povezani na ključne strežnike in delovne postaje v podjetju. Potencial za industrijsko in vojaško špijonažo, ki je je zadnje čase vse več, tako ostaja. HP za zdaj svetuje izklop avtomatskih posodobitev in obvezno postavitev tiskalnikov za požarni zid.

Podobne težave je letos izkusil tudi Xerox.

28 komentarjev

Pyr0Beast ::

IMO zelo težko da grelec nebi imel termične zaščite.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

feedback03 ::

Iz prve novice o tem (30. november)
Tehnični direktor HP-ja Keith Moore priznava, da je napaka resnična in poudarja, da HP že pripravlja popravek ... poleg tega pravi, da se tiskalnik ne more vneti, saj ima klasično varovalko, ki ob pretiranem segrevanju pregori in s tem prepeči požar (in po drugi strani uniči tiskalnik).
Why do people feel safe under blankets?
It's not like a murderer will come in thinking:
I'M GOING TO KILL.. Ah darn, he's under a blanket!

Ales ::

Klasična varovalka pregori in s tem "uniči tiskalnik"? Hm. Okej. Saj vem, da se zadnje časa bolj splača zamenjati "potrošno" robo, kot pa jo popravljati, ampak zamenjati ubogo varovalko pa se menda še splača, preden vržeš tiskalnik v kanto.

Drugače pa je samodejno nameščanje nepodpisanih firmwarejev precej velik fail. Sploh za izdelovalca, kot je HP. Dobro, komurkoli se lahko zgodi, da naredi kako napako. Ampak odziv na ugotovljeno varnostno luknjo je pa malo tako tako. Slutim, da jih čaka streznitev na sodišču.

Matwic ::

HP ima kul hardware, ampak software je pa popolni polom in je skrajni čas, da nekaj naredijo tu. Ni važno ali gre za firmware, gonilnike ali klasičen software, porazni so na tem področju. Največja žalost, da Dell in Lenovo tudi nista kaj boljša :P.

Ni mi jasno... ali dobri programerji takoj pobegnejo k speciliziranimi podjetji (canon, cisco, intel, amd, ...). Ali je samo vodstvo pri projetkih pri teh velikih sestavljalcih tako zanič :P.

SLO_Matej ::

Zdej se pa že čist vse od HP-ja pregreva. Hehe. Še dobro da nimam nič njihovega. :)

JanK ::

Matwic je izjavil:

HP ima kul hardware,


Tudi HW je, zal, zadnje case bolj klump. Trije v sluzbi imamo razlicne modele prenosnikov, ki se po samo enem letu po nakupu tako pregrevajo, da jih bo treba servisirati!

Trenutno imam na mojem prizgan en Alpine (tekstovni email client) in en Firefox z enim oknom, v zadnji uri sem samo prebiral novice na spletnih straneh, temperatura procesorja pa je okoli 65C! Nekajkrat se je med prevajanjem srednje velikega projekta v C++ enstavno ugasnil zaradi pregretja. In to vse samo eno leto po nakupu masine vredne vec kot 1500EUR!

Ja, vem, rebra se zapacajo,... ampak ce se to zgodi v tako kratkem casu je IMHO design slab.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

bobby ::

al pa zivis v prevec usranem okolju,... dej jo, kake masine pridejo v servis po 9(devet) mesecni uporabi. dejansko najprej odpret pa slikat pol pa spucat, drugace stranke preprosto ne verjamejo. pa je cist useen sranje al je prenosjik al desktop gajba. ce je prah v zraku, bo ta sranje na rebra prisel pa nared kar ces.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Pyr0Beast ::

Ne. Bo kar slab design. HP Probook so zadnje čase nemogoči za servisirat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

JanK ::

bobby je izjavil:

al pa zivis v prevec usranem okolju,... dej jo, kake masine pridejo v servis po 9(devet) mesecni uporabi. dejansko najprej odpret pa slikat pol pa spucat, drugace stranke preprosto ne verjamejo. pa je cist useen sranje al je prenosjik al desktop gajba. ce je prah v zraku, bo ta sranje na rebra prisel pa nared kar ces.


V identicnem okolju delujejo:
- Od leta 2005 domaci Acer Aspire 3000. Edini poseg je bil menjava crknjenega RAMa lani. Temperature so normalne.
- Od leta 2008 HP Compaq 6820s, ki so mu dva tedna pred iztekom garancije morali menjati mamaplosco zaradi nekih tezav z zvocno kartico. Temperature so normalne.
- Od lani ob takem casu HP EliteBook 2540p, ki se pregreva in zaradi tega ugasa.

Naslednja teorija, prosim...
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

bobby ::

in ne da bi dal ugotoviti, zakaj se pregreva al pa sam ugotovil. raj pametuješ tle.
najprej ugotov, zakaj se pregreva pol pa naprej razpravlej. al si eden izmed tistih, ko bo konc garancije, pa prletu na servis pa javkal, da ti to že od samega začetka dela,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

JanK ::

bobby je izjavil:

in ne da bi dal ugotoviti, zakaj se pregreva al pa sam ugotovil. raj pametuješ tle.
najprej ugotov, zakaj se pregreva pol pa naprej razpravlej. al si eden izmed tistih, ko bo konc garancije, pa prletu na servis pa javkal, da ti to že od samega začetka dela,..


Sem ze ugotovil. Samo ti se nisi ugotovil, da sem ugotovil.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Ales ::

Vse te ugotovitve o ugotovitvah bi sicer bolj spadale v posebno temo z naslovom: "Zakaj se mi kadi iz kur.evega laptopa??" Ampak, okej, brez nekega poglobljenega ugotavljanja o predhodnih ugotovitvah mi pride na misel, da je kitajski suženj pomotoma premazal čipe s sojinim mlekom, namesto s termalno pasto. Ne bi bilo prvič. Torej... a je bila menjana termalna pasta oz. bilo očiščeno kar je ostalo od tovarniške brozge in data neka približno normalna gor?

69charger ::

Sem lastnik HP 6735s pa takoj ko sem ga kupil je imel cca. 80 stopinj v idle,sem zamenjal pasto,dobro za en teden,sedaj je pa isto...le kaj bi bilo lahko narobe,aja saj res,HP.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

bobby ::

uuu JanK, a bi MOGOČE delil to z ostalimi uporabniki (ne z meno ker me ne zanima)?
6735 ima pa AMD proc in je SUX ker se bo uzadeva grela ne glede nato, kaj nareiš,... in ne ni hp,... je AMD! (govorim o mobile proc)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

guest #44 ::

HPjevih tiskalnikov oz. kar vseh izdelkov se ne dotaknem več. Kupu multifunkcijsko napravo...vredna en kurac nič. Grozna kontrapcija!

francek1 ::

Kar pomnim, v Canone natakam barvo za 20 € po litru.....nategujejo pa naj druge...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Pyr0Beast ::

69charger je izjavil:

Sem lastnik HP 6735s pa takoj ko sem ga kupil je imel cca. 80 stopinj v idle,sem zamenjal pasto,dobro za en teden,sedaj je pa isto...le kaj bi bilo lahko narobe,aja saj res,HP.


Zamenjaj heat-pipe in naloži gor driver za CPU
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

darkolord ::

Ali je samo vodstvo pri projetkih pri teh velikih sestavljalcih tako zanič :P.
Tole.

Jaz se tudi zelo pogosto sprašujem, kako jim uspe tak klump narest - če je pretežno HW firma imajo ponavadi _zelo_ zanič SW (firmware/driverje) in obratno.

Malenkost off-topic, ampak si ne morem kaj... Glih par dni nazaj sem v trgovini šel malo pogledat ta fensi autoradije (jih nisem gledal že 10 let), da vidim kam je prišla tehnologija pri koncu leta 2011 - zelo lične brand-name napravice, pritisnem knofek, se pripelje ven huge touch screen, uu nice... pol se je pa pokazala slika pa sm pomoje kr malcek bruhnu v ustih, tkole nekak jim uspe sproducirat vmesnik:

BaToCarx ::

Pregrevanje HP ja sem videl pri sosedu nek leto star laptop z izboceno spodnjo stranjo ka je stopilo plastiko, se sam ugasa, lih iz garancije mozno.

Tole mam pa Dell Latitude C840 ki ga je mama odkupla v sluzbi za 100 euro pred casom. Dela 24/7 100% cpu (F@H), samo napajalnik je sel pa sem kupil trusta in prcinu njihov konektor.

 Slikca

Slikca

Phoebus ::

BaToCarx je izjavil:

Pregrevanje HP ja sem videl pri sosedu nek leto star laptop z izboceno spodnjo stranjo ka je stopilo plastiko, se sam ugasa, lih iz garancije mozno.
 Slikca

Slikca


Temu se reče "crknjen ventilator".

BaToCarx ::

Ne dragi phoebus ima dva ventilatorja, im delata tako na izi, pa je cpu 100% zardi F@H. To je kvaliteta. Ima prijetnih 67.5 C. Je laptop ne stacjonarc.

HP pri sosed pa ventula dela, in me je opekel ko sem ga dvignil in prijel tam ka "intake" takoj ob bootu v windowse. JAJCA. Sem imel HP 6125 pa je bil ok dokler ga nisem vsjal nekje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

roli ::

Ravno ta teden sem dobil enega HPjevega Probooka za servisirat in klel kako hudičevo glupo je stvar narejena (tukaj se sploh ne bom loteval poceni škrt plastike ker je ta samoumnevna). Zadeva je skoraj takoj ko sem jo prižgal začela ropotat, kot da bo poletela. Ventilator na 100% pa sem komaj prižgal računalnik. Sem šel downloadat antivirus ga poženem in ni minilo 10 minut, ko se je zadeva samo ugasnila sama od sebe v zraku pa vonj po zažgani plastiki. Počakam kako minuto, prižgem zadevo nazaj in se niti windowsi niso zbootali, ko se je zadeva že spet ugasnila. Ker je bila zadeva strahotno vroča na spodnji strani sem jo pač pustil, da se ohladi preden sem se je lotil razstavljat. Ker se mi je zdelo, da je zadeva zaprašena sem se pač lotil odpiranja zadeve (prej sem si seveda dobil service manual) da bom spucal tist prah. Odstranim tipkovnico in pridem do enega malega ventilatorčka, ki je imel toliko prahu, da je groza. Tisto sem lepo posesal, naprej pa niti nisem odpiral zadeve, ker za dostop do matične (in hladilnika) rabiš odvit prekletih 22 vijakov (podatek naravnost iz servisnega manuala). Zadevo sestavim nazaj in glej ga hudiča zadeva je sedaj precej bolj tiho in ne crkuje kot zmešana. Kar je najbolj hecno pri vsem tem je, da vse kar ima za hlajenje so tista rebra ob strani (precej majhna pa se gre za 17" laptop) in to je to. Nobene druge luknje nikjer drugje - ne spodaj, ne zadaj, ne na vrhu. Pri večini prenosnikov imaš ponavadi vsaj spodaj kako odprtino medtem, ko tukaj ni nič. Edini laptop, ki sem ga videl da take zadeve nima je moj Macbook Pro - pa še ta uporablja ohišje kot hladilnik in ima nad tipkovnico režo za hlajenje (tale reža sicer opravlja tudi funkcijo tečajev monitorja).

Pri vsem tem mi ne gre v glavo kako so lahko pri HPju naredili tako bedarijo in dizajnirali prenosnik, ki se tako slabo hladi, da začne iz njega smrdet po plastiki.
http://www.r00li.com

Pyr0Beast ::

Zato pa naj folk gleda da se da prenosnik lepo odpreti in servisirati. Ni vse design
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

roli ::

Ko bi bil potem vsaj lep. Pa ni ravno - poceni plastika, ki se zvija in škriplje spodnja stran pa tudi ne izgleda lepo. Doma imam tudi enega 5-6 let starega Acerja, ki izgleda lepše od tega HPja in se ga da odpreti tako, da odviješ 4 vijake.

Hudiča še Macboka lahko odpreš tako, da odviješ tiste par vijakov spodaj (zaradi dizajna sploh niso skriti) in odstraniš pokrov - kako to narediš je dejansko napisano v user manualu (not je dejansko navedeno kako zamenjati disk/dodati RAM). Medtem, ko za takega HPja rabiš najprej 8 vijakov, da lahko umakneš zgornjo letvico in tipkovnico (hmmm pri večini prenosnikov, ki sem jih servisiral je zgornja stran matične plošče obrnjena proti dnu) in potem še prekletih 22 vijakov, da odstraniš neko bedasto plastično zaščito in prideš do matične plošče. Če samo odstraniš tistih 8 vijakov in tipkovnico lahko prideš do RAMa in zgornjega dela ventilatorja. Če hočeš menjati disk ali dobro očistiti prah moraš odvit še par 10 vijakov.

Z boljšim dizajnom lahko očitno prihraniš na vijakih in trudu, da zadevo odpreš brez da bi spremenil dizajn.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

MrStein ::

- menjava diska: 2 šraufa
- menjava RAM-a: 1 šrauf
- menjava RAM-a v drugem slotu: 2 šraufa

Če firma proizvaja izdelke v rangu od 220 EUR do vrednosti novega avtomobila, je jasno, da se vmes tudi jajca najdejo.

(tisto zgoraj je HP laptop. Po 6 letih skoraj non-stop delovanja še vedno vse lepo dela, vključno z baterijo)

Softver pa je res kriza... :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Dostop do obeh RAM slotov, diska ter delno ventilatorja brez vijakov. Res pa je disk pritrjen s 4 vijaki. Novejša serija HP ProBookov.

roli je izjavil:

Hudiča še Macboka lahko odpreš tako, da odviješ tiste par vijakov spodaj (zaradi dizajna sploh niso skriti) in odstraniš pokrov ...

Modeli pred Unibody so imeli vsaj 3+4+4+2 vijakov za odstranitev zgornjega dela (tipkovnica + touchpad). Potem so pa bili (če se prav spomnim) še štirje vijaki za odstranitev diska.

roli ::

To je nekje podobno kot sedaj (10 vijakov, da odstraniš spodnji pokrov). Ko si odstranil pokrov pa imaš dostop do praktično vsega. Za disk naprimer rabiš še dva vijaka.

Ampak teh 10 vijakov na začetku niti ni problem. Pri tistem HPju, ki sem ga omenjal imaš na začetku 8 vijakov ampak zakaj hudiča rabiš potem še 22 vijakov, da lahko sploh efektivno spucaš prah? Ni problem v tistih začetnih par vijakih, ker jih boš našel skoraj povsod. Problem je v tehle 22 vijakih za naprej. Pa se ne gre ravno za low end prenosnik (vsaj kolikor vem Probooki niso low end).

Dostop do stvari brez vijakov je pa po eni strani tudi slaba ideja. Odvisno sicer kako je izvedena. Ampak če je izvedena z poceni plastičnimi zatiči, ki se zlomijo, ko jih malce bolj grdo pogledaš je hudič. Če je kako drugače potem pa super.

Softwer, ki je bil gor je pa tudi obupen. Najprej sem se igral z njim pa je zadeva zaštekala vsakič, ko sem jo prižgal dokler ga nisem preprosto odstranil, ker nima nobene pametne funkcionalnosti. Samo žre ram in procesorski čas. Pol pa še nek čuden dock pa nevemkaj. A nebi bilo to boljše pustiti, da si uporabnik sam izbere kaj hoče imet gor?
http://www.r00li.com

techfreak :) ::

Dostop do stvari brez vijakov je pa po eni strani tudi slaba ideja. Odvisno sicer kako je izvedena.

Izvedeno je s pomočjo zatičev za baterijo.

Softwer, ki je bil gor je pa tudi obupen. Najprej sem se igral z njim pa je zadeva zaštekala vsakič, ko sem jo prižgal dokler ga nisem preprosto odstranil, ker nima nobene pametne funkcionalnosti. Samo žre ram in procesorski čas. Pol pa še nek čuden dock pa nevemkaj.

Sveža namestitev Windowsa? Gonilnike najdeš na HP.com, serijsko število pa spodaj ali pod baterijo.

A nebi bilo to boljše pustiti, da si uporabnik sam izbere kaj hoče imet gor?

Dodatna programska oprema pomeni cenejši prenosnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UEFI ali Legacy (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6310139 (8676) solatko
»

Priklop "USB multipraktika" v mrežo (Wifi / ethernet)

Oddelek: Pomoč in nasveti
102602 (2473) NeMeTko
»

HP uredil težave s pregrevanjem tiskalnikov, izvorni problem ostaja

Oddelek: Novice / Varnost
287559 (5979) techfreak :)
»

Psyb0t - zlonamerni črv, ki napada Linux mrežno opremo

Oddelek: Novice / Varnost
335264 (3429) Azrael
»

Varnostna luknja v požarnem zidu ZoneAlarm

Oddelek: Novice / Varnost
262572 (2572) Matri[X]

Več podobnih tem