» »

Kako se znebiti virusa

Kako se znebiti virusa

bbenci2 ::

Pozdravljeni!

Antivirusni program nisem nikoli uporabljal, sedaj pa je prišlo do tega, da ga bom moral. Na USB ključih prenašam podatke h kolegom in mi vsi pravijo, da imam virus :D Normalno, saj pa veliko downloadam s pomočjo torentov. Zadnje čase opažam, da mi javlja win xp razne napake...
Zdaj me pa zanima kako se znebiti virusov, moram formatirati ves disk ali pa lahko samo inštaliram kakšen dober antivirus in se bodo virusi pobrisali? Windows sem že ponovno naložil. Zdaj me samo zanima kateri antivirus naj inštaliram in ali naj zbrišem vse iz diska?

Hvala in LP.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

shinko ::

če si že formatiral in ponovno instaliral windows je velika verjetnost da virusa več ni. namesti antivirus in poskeniraj, za katerega se boš odločil je tvoja izbira, eni so požrešni bolj, drugi manj tako da se odloči na podlagi tega kako zmoglji imaš računalnik (predvsem koliko imaš pomnilnika). jaz uporablja f-secure in sem z njim zadovoljen.

lp

amigo_no1 ::

http://slo-tech.com/forum/t497797/p3356...

Preberi si še RejZoR-jev odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Bolf3nk ::

Od free antivirusnih programov priporočam Avasta, Aviro ali MSE. Glede na to, da imaš rad torrente, ti svetujem da pozabi na kakšne krekane antiviruse.

bbenci2 ::

shinko je izjavil:

namesti antivirus in poskeniraj, za katerega se boš odločil je tvoja izbira, eni so požrešni bolj, drugi manj tako da se odloči na podlagi tega kako zmoglji imaš računalnik (predvsem koliko imaš pomnilnika). jaz uporablja f-secure in sem z njim zadovoljen.

lp


Imam dvojedrni Intel procesor 2,0Ghz in 2GB rama.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

sese12 ::

Če si že formatiral sistem si verjetno viruse ponovno nazaj prinesel s kakim USB ključem. Najprej naloži na nov čist sistem antivirusni program (Avasta, Aviro ali MSE) preden delaš karkoli drugega.

bbenci2 ::

Če prav razumem, moram ponovno na novo naložiti windows, po tem antivirusni program in vse poskenirati, na koncu pa potem prenesti podatke s USB ključev in še prej poskenirati vse ključe?
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

amigo_no1 ::

Na čistem pcju: na formatiran usb naloži antivirusni program (AV) + win xp sp3 + driverje, formatiraj svoj problematični pc, naloži driverje, sp3 ostalo solato in seveda AV.

Normalno, saj pa veliko downloadam s pomočjo torentov.

Tvoja domneva, preko p2p se prenašajo tudi povsem legitimne stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

bbenci2 ::

Hvala, bom poskusil tako kot praviš.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

fosil ::

Pa preden greš vtikat ključe v windowsih disablaj autorun.
Tako je!

SmeskoSnezak ::

Zakaj bi še enkrat formatiral formatiran disk? Vi niste normalni. Naj si namesti MSE ali pa avast in preskenira čisto vse z usb klučki vred pa bo se znebil virusov po hitrem postopku.
@ Pusti soncu v srce... @

Ericssony ::

@bbenci2: Kaj pa, če bi preprosto zamenjal USB ključek z shranjevanjem podatkov v oblaku? SkyDrive, GoogleDocs, DropBox itd. Podatke imaš dostopne od vsepovsod (kjer je internetna povezava) in tudi možnost okužbe z virusom zmanjšaš praktično na nič.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491621459 (20197) mat xxl
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359613 (45413) d4vid
»

antivirusni program

Oddelek: Pomoč in nasveti
434780 (4004) RejZoR
»

Kateri je dober protivirusni program?

Oddelek: Programska oprema
174508 (3962) Mentalist
»

Antivirusni-programi

Oddelek: Pomoč in nasveti
102008 (1716) Duhec

Več podobnih tem