» »

Geforce GTX 550 Ti ALI Radeon HD 6790

Geforce GTX 550 Ti ALI Radeon HD 6790

Suly ::

Cenovno približno isti grafični. Katera ponuja več ?

Hvala !


Geforce
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

Radeon:
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

Suly ::

PS osebna mnenja, primerjave na spletu sem pregledal

ABX ::

Ne ena ne druga, stisni še 50E več in kupi 560ti.

Če imaš omejen budget pa ignoriraj moj post.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Suly ::

ABX žal da.

ABX ::

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mtosev ::

radeona bi jaz vzel.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

RejZoR ::

Stvar funkcij. Sam sem pristaš MLAA in mesečnih updejtov driverjev, nekdo drug ima raje PhysX in CUDA podporo. Izberi kar ti je pomembnejše pri eni ali drugi kartici...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Suly ::

Odkrito rečeno funkcij ne poznam. Igral bi predvsem igre, dodatne funkcije za grafične programe niso potrebne.

Morda je tudi za poudarit, da bi GTX550Ti dobil v precej poceni kompletu, medtem ko bi me isti komplet z HD6790 prišel dražje.

RejZoR ::

MLAA je glajenje robov v vseh igrah neglede na grafični pogon. Npr NFS Hot Pursuit 2010 sploh ne podpira glajenja robov. Tud če ga vsiliš ne deluje sploh. MLAA pa bo zgladil robove neglede na uporabljen grafični pogon v igri. Če ne prenašaš žagastih robov je to zmagovalna zadeva.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dzinks63 ::

Suly ::

Kot rečeno, gtx550Ti dobim v precej poceni kompletu, sploh za trenutne razmere, ko so diski podivjali v višave.

Govorim o:
http://www.hofer.si/si/html/offers/58_2...

In za takšno ceno, ni trgovca ki bi mi trenutno lahko sestavo tak računalnik. Če pa se javi, pa dam noter tud 560Ti ali 6850 in to razliko doplačam :)

connel ::

Aha, o tej sestavi govoriš. To je pa res win, ni šans da sestaviš za podobno ceno.

BALAST ::

Ko pa se ti pokvari napajalnik ali DVD-ROM, se pa pripravi na 45dni čakanja da popravijo "v garancijskem roku", medtem ko samostojna konfiguracija ima garancijo po komponentah.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Suly ::

Balast govoriš na podlagi ene izkušnje, al je splošno tako s hoferjem in računalniki ?

BALAST ::

Sam nisem imel nikoli Medion računalnikov, ampak tu na forumu so se pojavile razne teme, kjer smo zvedeli, da gre vsaka reklamacija čez mejo na popravilo in prej kot v mesecu še niso popravili.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Tilen ::

BALAST je izjavil:

Ko pa se ti pokvari napajalnik ali DVD-ROM, se pa pripravi na 45dni čakanja da popravijo "v garancijskem roku", medtem ko samostojna konfiguracija ima garancijo po komponentah.


In kako ti deluje PC brez napajalnika? Ali kar predpostavljaš, da ima vsak doma en napajalnik odveč, če kupi po komponentah?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BALAST ::

vsaj lahko odpreš brez da bi "razbil" garancijo, in greš še isti dan iskat novega... ,starega po uveljavljeni garanciji prodaš, če pa je krivda povzročena malomarno pa vržeš med kosovne odpadke.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Tilen ::

BALAST je izjavil:

vsaj lahko odpreš brez da bi "razbil" garancijo, in greš še isti dan iskat novega... ,starega po uveljavljeni garanciji prodaš, če pa je krivda povzročena malomarno pa vržeš med kosovne odpadke.


Enako lahko kupiš novega, če imaš hoferjev paket. Skupaj s poštnino do proizvajalca si še vedno veliko ceneje prišel skozi.

Lahko celo vzameš v račun, da umre ram in plata in da zamenjaš z novimi komponentami na svoje stroške, pa si še vedno ceneje prišel skozi. Mislim, da je Kmetek v drugi temi sestavil ekvivalentno konfiguracijo pri nas in prišel na nekje 700 EUR. Za "popravila" imaš torej 150 EUR. Če crkne napajalnik ga lepo zamenjaš z enim drugim novim za 40 EUR in si še vedno 110 EUR v plusu, kot pa če bi kupil pri trgovini x in po komponentah. Brez, da sploh uveljavljaš garancijo pri Hoferju! Ja, tako velike marže so v SLO.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

RejZoR ::

To s servisiranjem Hoferjeve robe sem tud sam slišal, da je daleč od dobre, ker ponavadi če nimajo več zadeve na zalogi (kar običajno nimajo) traja precej časa da zrihtajo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Suly ::

Se kar strinjam s Tilenom. Trenutno pa ni nikakršnje varjante da dobim računalnik s podobnimi speficikacijami po takšni ceni. Pol leta (ali več) pa tudi ne mislim čakat (2TB diski so trenutno preko 200€, kar je 300% cene izpred enega mesca).

jazbec ::

vzami tisto iz hoferja

zzokyy ::

BALAST je izjavil:

Ko pa se ti pokvari napajalnik ali DVD-ROM, se pa pripravi na 45dni čakanja da popravijo "v garancijskem roku", medtem ko samostojna konfiguracija ima garancijo po komponentah.

kolega je prejšnji mesec nesel medionovega prenosnika v hofer na popravilo. od tam so ga poslali na medionov servis, ki je (se mi zdi) na Dunaju. Nazaj mu ga je nekdo pripeljal, ki še ga je prej poklical (vem, ker smo bli takrat na pijači, ko ga je tisti tip klical), če je doma da mu dostavi popravljen računalnik. Vse to narejeno v 15 dneh ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zzokyy ()

Pyr0Beast ::

Vzami raje 560 (Ne-TI verzija)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Suly ::

Pyr0Beast, kot sem reko ... če mi kdorkoli, predvsem od tistih pogumnih trgovcev (ki kar sami oglašujejo svoje mini računalniške trgovine in sisteme, kolko sem opazo tukaj gor) ponudi popolnoma enako ceno, potem tudi doplačam razliko do 560. Žal trenutno kjerkoli sem sestavljal, je povsod blo za 150+ dražje.

Čas do jutri zvečer, drugač pa bom kar v Hoferja zavil, če ne bodo prej zaloge pošle.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo prenosnika v garanciji.

Oddelek: Pomoč in nasveti
212745 (1857) fikus_
»

Apple stvarna napaka

Oddelek: Loža
163221 (2458) para!
»

Garancijska nalepka (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
828824 (6050) Invictus
»

Garancija

Oddelek: Kaj kupiti
422914 (1381) darkolord

Comtron in garancija (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
838080 (6561) Mr.B

Več podobnih tem