» »

društvo versus zbornica

društvo versus zbornica

BRBR ::

splošne človekove pravice

20. člen
2. Nikogar se ne sme prisiliti k članstvu v katerokoli društvo.


Jaz sem precej menenja da je zbornica v tem primeru društvo. V obeh primerih se plačuje članarina. Samo da v prvem prisilno.

St235 ::

Nisi odkril tople vode. Zato se je morala preoblikovat Gospodarska zbornica slovenija. Enako bo slej kot prej doletelo tudi Obrtno zbornico.

Vice ::

Nič ni prisilno. Če je nočeš plačevati je pač ne plačuješ. Jast sem jo nehal in mi noben ne teži. Tudi čisto nič manj "pravic" s tem nimam.

St235 ::

?? govoriš o obrtni zbornici? Ker če imaš obrt, je članstvo nujno.

Good Guy ::

St235 je izjavil:

?? govoriš o obrtni zbornici? Ker če imaš obrt, je članstvo nujno.


Niti ne

St235 ::

Utemeljitev? Ker nazadnje ko sem gledal je bilo članstvo obvezno, če si imel obrt.

BRBR ::

Ne. Za določene obrti (sp. je) je za druge pa ne. Se pravi, ukineš zadevno dejavnost (.če jo lahko) s spiska, ki zapade pod plačevanje članarine in nisi več obvezen član.


Nisi odkril tople vode. Zato se je morala preoblikovat Gospodarska zbornica slovenija. Enako bo slej kot prej doletelo tudi Obrtno zbornico.


No in, ko jo bo (jih bo, ker imam priseskov več), sem mnenja, da so mi do točke ko se bodo morali preoblikovati, dolžni keš za nazaj.
Predlog za skupinsko tožbo za onega tipa ki se je na električarje spravil.



Nič ni prisilno. Če je nočeš plačevati je pač ne plačuješ. Jast sem jo nehal in mi noben ne teži. Tudi čisto nič manj "pravic" s tem nimam.


A to obrtno ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

fosil ::

BRBR je izjavil:

splošne človekove pravice

20. člen
2. Nikogar se ne sme prisiliti k članstvu v katerokoli društvo.


Jaz sem precej menenja da je zbornica v tem primeru društvo. V obeh primerih se plačuje članarina. Samo da v prvem prisilno.


Spregledal si, da gre za človekove pravice. Podjetje pa ni človek.
Tako je!

St235 ::

???
Človek govori o tem, da so posamezniku kršene temeljne človekove pravice s tem, ko je prisiljen v članstvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

fosil ::

Človek ni prisiljen v članstvo, podjetje je.
S.p. je kljub vsemu podjetje, je sicer fizična oseba, ni pa človek.
Osebno sem sicer proti tem članstvom, samo mislim da se tukaj ne da sklicevati na človekove pravice.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

St235 ::

s.p je fizična oseba, je človek in če je prisiljen v tako združevanje potem je kršitev.

Lonsarg ::

Poleg Obrtne imamo tudi Zdravniško zbornico naprimer.

fosil ::

s.p. izdaja račune, je lahko zavezanec za ddv, mora izdelati letno bilanco... torej je podjetje, ker človeki teh stvari ne delajo.
Zdravniška in pa recimo odvetniška zbornica bi pa bili problematični ja.
Edino problem je, ker gre tukaj za deklaracijo ZN, ne vem koliko je ta stvar zavezujoča. Če bi bilo to v naši ustavi bi bilo drugače.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obrtna zbornica

Oddelek: Problemi človeštva
152266 (1643) huelz
»

Sindikati in denar

Oddelek: Loža
121197 (872) Okapi
»

Malezija razmišlja o uradnem cehu za IT-jevce (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5010025 (7794) BlueRunner
»

Postal bom podjetnik, kako naprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5522998 (17630) K0K0
»

Popoldanska Obrt

Oddelek: Loža
117535 (7222) dolegar

Več podobnih tem