» »

Sence na LCD monitorju?

Sence na LCD monitorju?

grmek ::

Pred kratkim sem si omislil LCD monitor in sicer Samsunga 171S.

Zdi pa se mi, da ostrina slike ni taksna, kot bi pricakoval, vsaj glede na navaden monitor, ki sem ga imel prej...

Ce bolj podrobno pogledam, se opazi, da ima npr. crno besedilo na belem ozadju sence. Crke (Arial, velikost 10 pik) imajo se nekaksno obrobo, zato so precej tezje berljive kot sicer. Ce pogledam na monitor od blizu, se dobro vidi, da je poleg crne pike (za crko) prizgana tudi sosednja, ki sveti z nekaksno bledo rdeco barvo...

Graficna kartica je Ati (sapphire) Radeon9000pro, poiskusil sem pa tudi z Matrox G400. Osvezevanje je nastavljeno na 60hz pri 1280x1024 (default), vendar ni nic bolje niti pri 70 oz. 75 Hz...

Ima kdo kaksen nasvet, kaj bi se lahko bilo narobe?

Hvala...

lp

Gandalfar ::

probi tist gumb Auto stisn pa pogledat ce bo pol kej boljs pa na DVI prklopt pa drajverje dat gor. Drugega ne bi vedel. Pri 171P tega sam nisem opazil..

grmek ::

Auto sem ze stisnil, tudi na tistem vzorcu ki je na cdju - nic bolje...

DVI vhoda pa ta monitor nazalost nima...


lp

Blup ::

Tut jst k sm dubu 17" LCD nism biu lih najbl navdušen nad njim... sm se zelo dougo ukvarju da sm ga naštimu lepo...
ugotovitve pa so takele... najbolša resolucija je 1280*1024 pr 60 Hz ... drgač je čist bedno...
pol so pa še ostale stvari... toplota baru, svetloba in kontrast... s tem se velik igre, sprobi v velikih programih in si nastavi kakor se le da dobr...
men ga je ratal po enmu tednu lepo nastavt...
da ne govorim tut o tem da sm ga porinu malbl nazaj... tut ni dobr če ga gledaš na 30 cm...

skratka... dela je velik... sam pol k pa nastavš je pa prou fajn...

Blup
:\

grmek ::

Kateri monitor pa imas?
Tudi jaz bi monitor raje postavil bolj nazaj kot je sedaj (cca. 0,5m), a kaj ko je potem velikost crk enostavno premajhna za branje. Tudi nastavitev vecjih sistemskih fontov ne pomaga najbolje...

Ce se ti da, malo povej kaksne nastavitve imas (barve, kontrast, etc.)

lp

Blup ::

Hansol H711
Jah... monitor mam jst ene 60-70 cm stran... glede nastavitev ti pa teško povem ker ne piše nobenih vrednosti v menijih... je sam grafični prikaz... mam pa svetlobo do konca, kontrast pa do dve tretine... barve mam pa modro do konca, rdečo pa zeleno pa okol 2/3 (men je, če je blo preveč zelene, tut delal nekakšne sence fontom)... pol mam pa vse to še mal pomešan s softverskimi nastavitvami... pa gama pa to...:O
...jah, glede fontov pa pač ne morš nč narest... jst se takrt pač mal naprej nagnem.. ampak za enkrat še ni panike... mogoče bo čez par let problem.. takrt bom pa pač očala nabavu 8-)


Blup
:\

tha_man ::

Ja, obvezno dat na 60Hz, LCDji so narejeni za tako osveževanje. Tud pri mojem 15" Hansolu se pojavijo sence če dam osveževanje na več kot 60Hz, medtem ko je na 60 slika kristalno čista in ostra. Aja, ne se bat da bo slika utripala, ker ne bo (to ni CRT!).
(c) 1982 Sinclair Research Ltd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372979614 (44450) hariscorale
»

nastavitve monitorja za manj boleče oči (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5211074 (9039) če hočem
»

Topel LCD zaslon in pekoče oči

Oddelek: Strojna oprema
403744 (2339) Hux
»

LCD dražu oči?

Oddelek: Pomoč in nasveti
342123 (1319) Azrael
»

LCD monitorji

Oddelek: Zvok in slika
161287 (1064) tha_man

Več podobnih tem